Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:39 27.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема За някои "непубликувани" произведениянови  
Автор t-cop (непознат )
Публикувано16.08.05 17:55



Знам, че много от участниците в този форум пишат фантастика, други я издават, а трети като мен я консумират. Натъкнах се на един факт, който ще опитам да подложа на дискусия, тъй като ми направи впечатление или по-скоро събуди моето недоумение. Доколкото знам ежегодния конкурс на издателство "Аргус" "Фантастика за 100 очи" е за непубликувани , т.е. нови произведения. Наскоро от антиквар ми попадна книжка на Андрея Илиев, един от спечелилите въпросния конкурс с романа "Епизод от войната". Зачитам книжката и ми се струва позната, отгръщам "Епизод от войната", ами че тя е същата в началото, избирам пасажи от средата и края - няма грешка. "Епизод от войната" е спечелил награда за непубликуван роман през 2002, а книгата която е със същото съдържание, но с друго име - "Един от групата Саламандър", е издадена през 1992 г. в тираж 1000 бр. Направих справка за автора в интернет и никъде не намерих библиографска справка в която да фигурира старото издание със заглавие "Един от групата саламандър". Та възникнаха у мен някои въпроси, на които търся отговор: Съществува ли книгата, която притежавам или не? Ощетени ли са другите участници в конкурса на Аргус или не? Какво значи непубликуван роман? Къде и кога да е непубликуван и с колко различни имена?
Ако някой може да ми обясни - моля!



Тема Re: За някои "непубликувани" произведениянови [re: t-cop]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано17.08.05 04:25



На оръжие, братя фенове! Грабвайте телата, т.е. книгите!


П.С. Най-после да почне поредната клубна война, че взе да става скучно тук!

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)


Тема Re: За някои "непубликувани" произведениянови [re: valio_98]  
Автор t-cop (непознат )
Публикувано17.08.05 11:34



Най-малко имам намерение да разпалвам междуклубни войни, още повече не съм член на никой клуб. Нямам право и да съдя никого за постъпките му. Въпросите ми са по-скоро от морално естество. Колко малко фенове четем българска фантастика, а да сме безпристрастни към актове от подобен род ли?



Тема Re: За някои "непубликувани" произведениянови [re: t-cop]  
Автор valio_98 (chitatel)
Публикувано17.08.05 11:55



Ами да ти кажа, вече нищо неможе да ме учуди. Щом едни и същи хора журират конкурсите, в които участват или си пишат сами рецензии на произведенията, публикувани под друго име, защо някой да не публикува за пръв път "непубликувани" произведения?

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)


Тема Re: За някои "непубликувани" произведениянови [re: t-cop]  
Автор Darth Sparhawk (Knight)
Публикувано17.08.05 12:57



И после - участвайте в конкурси, борете се! Нищо, че после ще решим всичко на маса.

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: За някои "непубликувани" произведениянови [re: t-cop]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано17.08.05 20:16



Ще питам авторът при първа възможност.
Принципно не мога да изключа вероятността - неговата повест "Когато един нъж е на колене" (така е в неговият сайт) я имам на хартия с името "Левкемия" (от библ. Командос).
Познавам го, говорили сме за неговите произведения през годините, не е ставало дума за книга с името "Един от групата саламандър".

Апропо: Книгата харесали ти? Преди няколко години, когато излезе в поредицата на "Аргус" имах няколко интересни спора, свързани с нея.

TANSTAAFL


Тема Re: За някои "непубликувани" произведениянови [re: Kopo]  
Автор t-cop (непознат )
Публикувано18.08.05 14:34



Книжлето е с лошо библиграфско оформление и е издавано в Сливен, но все пак е издавано, а доколкото знам е оставено у антикваря, който ми го продаде лично от автора.
Книгата е оставила противоречиви впечтления у мен- на моменти съм се смял искрено, на моменти досаждаше. Общо взето оценката ми е добър.



Тема Re: За някои "непубликувани" произведениянови [re: t-cop]  
Автор GrandMoff (от лошите)
Публикувано01.09.05 11:58



Долнопробно булевардно романче с дебелашки хумор и накрая каква врьзка имаха извънземните с цялата история не ми стана много ясно???



Тема Re: За някои "непубликувани" произведениянови [re: t-cop]  
Автор * ()
Публикувано06.09.05 18:12



Авторът много активно пишеше във форумите по фантастика. Интересно ми е все пак и неговото становище. Вярно ли е това? Ако е вярно, защо нямаше досега доблест да го каже?



Тема Re: За някои "непубликувани" произведениянови [re: *]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано07.09.05 09:41



Със сигурност им алогично обяснение. За Ханко могат да се кажат много неща, но липсата на доблест далеч не е едно от тях.

С нокти и зъби до край своята чест отстоявай!
Не остарявай, Любов, моля те, не остарявай!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.