Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:07 02.07.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: пак офф: фантастична властнови [re: valio_98]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано29.08.05 19:41



точно за такова общество и става дума.

тоталитарното общество не търпи нормални съседи. Да благодарим за изобретяването на атомната бомба, която фактически спира всякакви перспективи за успешна комунистическа експанзия.
Каквото и да си говорим, но тоталитарната държава може да създава ненадминати и неустоими военни машини - изобщо не става дума за "мирно състезание", СССР е възнамерявал да отстрани конкурентите със сила, не да се доказва, че е по-добра алтернатива от демокрацията. Та в този смисъл тоталитаризмът е целеустремен и ефективен като нищо друго, а той и по принцип не е предназначен за нещо друго.



Тема Re: пак офф: фантастична властнови [re: Orc Chieftain]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано29.08.05 19:45



ограничението не е в това да сърбат буламач и да спят на нарове, а да са задължени като при военна мобилизация да си изпълняват задълженията, тоест да ръководят и "обслужват" (аслъ като техници) държавната машина.

"Възгордяването" (или напротив - орезиляването) им е спестено - и при провал и при невероятен успех на управлението им.

Такива са моите виждания. Въпрос на вкус и ценностна система. Не доказвам и никого не убеждавам, че това е "СУПЕР".
Просто подхвърлих малко стръв... и бая риба се хвана!

За мен беше интересно, благодаря на всички участвали.



Тема Re: пак офф: фантастична властнови [re: Шapkaн]  
Автор зaпaлeнa читaтeлka (непознат)
Публикувано31.08.05 18:17



Ако може да попитам нещо съвсем извън темата - кога ще излезе "Слънце недосегаемо"? Прочетох първите три книжки на един дъх, от години не ми се беше случвало почти да не спя и да си нося книгата в тролея, дори в Интернет да не ми се влиза. Възхитена съм и препоръчвам на приятели. Само че ще има ли скоро продължение? Още веднъж се извинявам, че го задавам този въпрос не на подходящото място, ама бързам и не измислих в бързината нещо по-добро.

Добре сме, ама ще се оправим...


Тема Re: пак офф: фантастична властнови [re: зaпaлeнa читaтeлka]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано07.09.05 15:40



след два месеца най-рано ще имам някакво време да седна и до Нова година да довърша Слънцето





Тема Re: пак офф: фантастична властнови [re: Шapkaн]  
Автор пчeличka (оса в оставка)
Публикувано10.09.05 11:22



Благодаря за информацията. Това все пак ме обнадеждава. Това е една от най-хубавите книги, които могат да се напишат (имам предвид цялата поредица). Звучи ми толкова близко, като нещо, което винаги съм усещала, а не съм успявала да облека в думи. Успех!

Добре сме, ама ще се оправим...


Тема Re: пак офф: фантастична властнови [re: Шapkaн]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано16.09.05 17:54



Тъкмо си мислех и аз да питам същото, изчетох 3 те, чакам 4 та.
Проведох малка кореспонденциика с мейла даден на края на една от книгите и резултата беше следния:


Slance nedosegaemo Inbox

***************** to nht
More options Aug 21

Здравейте,
Прочетох 3 те издадени до сега книги и много ми харесаха.
Понеже когато ги взех от разпространителите ми бе казано, че в
началото на годината се чака и 4 та, а до сега не им е попадала, реших
да попитам каква е съдбата на 4 та част?
Благодаря за вниманието.
******************


ReplyForward



Ivan <ivan@kuasar-bg.com> to me
More options Aug 27

Привет!
Доколкото зная, четвъртата част е завършена, но авторът се е ориентирал
за публикуване към издателство "Аргус". На нас ръкопис не е представян.
По-добре намерете начин да се свържете с колегите от "Аргус", дано имат
по-голяма яснота по въпроса.

Иван Крумов

От Аргус естествено не получих отговор, добре, че прочетох темата.
Очаквам с нетърпение.


Welcome to the real world

Тема Re: пак офф: фантастична властнови [re: Шapkaн]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано16.09.05 18:11



Това звучи малко като да се изтегли някой сам за ушите от блатото но с обратен знак.
Как си представяш властта сама да се подложи на преса?
Това може да мине само за някой среден ешалон, но не и за цялата власт - нали някой трябва да налага тази преса.


Welcome to the real world

Тема Re: пак офф: фантастична властнови [re: Шapkaн]  
Автор Mopфиyc (матричар)
Публикувано16.09.05 18:20



А какво правим със семействата на повинените:
- Затваряме и тях?
- Оставяме ги да се оправят както могат?
- Избиваме ги?
- Изпращаме ги в заточение?
- Настаняваме ги в резиденция?
А със роднините - родители, братовчеди, племенници?
Като как така никой няма да разбере кои са в кабинета, нима тези хора нямат роднини, приятели, колеги, интернет познати... та хоп в колата и изчезнал за минимум 2 години, без да се обади на никого, анонимност друг път.
Идеята е интересна, но приложението виси...
По скоро трябва да има контра натиск... на този който властимащите оказват на народа, но как да се получи смислено не знам.


Welcome to the real world

Тема Re: пак офф: фантастична властнови [re: Шapkaн]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано23.09.05 15:12



мммда, крайно време е да се измисли някаква тестова система за "политико-мениджърски-лидерски способности". щото ако се разчита на разпознаване на потенциал за такива способноти, у някои си, от масата народ - нема да стане.
В англия си има система - системата те хваща още от университета (Окс/Камбр.), разбира се ако се запишеш в еквивалента на леибъриския/консерваторския комсомол. С други думи - поначало системата започва с умни хора, пък ако ще и да са от плебса по произход (като Тачър). След това тея хора се издигат вътре в системата базирано на ясни вековни критерии какви хора са ценни и трябва да се издигат и какви не са.
И чак тогава въобще някои тръгва да гласува за които и да е.

повинноста обаче е хубаво нещо :). щото квато и да е системата - ако е доброволна и пирамидална - все ще е пълна с хора които гледат собственото си издигане в стуктурата на системата, а не такива които са всеотдайни към хората на по ниското стъпало в системата.

_____________________________
"Everyone is naked!", the king shouted

Редактирано от koroviev на 23.09.05 15:38.



Тема Re: пак офф: фантастична властнови [re: Mopфиyc]  
Автор Шapkaн (накраШ)
Публикувано29.09.05 15:45



с Аргусите съм говорил за съвсем друг роман, който поради преместването ми на друго място-за-живеене (и съпътстващия ремонт, който още се точи-влачи) не е минал последна авторска редакция.

Нямам идея как и къде ще се публикува "Слънце недосегаемо"


по ТЕМАТА:

много сериозно се вързахте на една закачка. Зададените въпроси са си отговори - всеки може да впише в схемата онези детайли (и съответно да я направи съвсем различна) според своя вкус и разбирания.






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.