Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:09 11.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: най-големият хакер хванат опитвал да намери НЛнови [re: ikew]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано10.06.05 12:09



Виж какво... ако искаш да кажеш, че човешкия вид е излишен на Земята и по-добре да не се е пръквал спора е съвсем друг.

Проблема е, че вече го има. И проблема е, че едни от първите сечива, които е използвар човека са камъни и тояги - по същество оръжия. От там насетне или трябва да се промият мозъците на всички човешки същества, за да спрат да мислят за насилие едновременно или просто няма как това да стане.

според теб хакер, чиято не съвсем конкретна, но болезнено осезаема цел е един "по-добър свят" трябва ли да си разпусне армията, т.е. хакерските умения, или да опита да работи с тях по въпроса? Кво му е лошото на това да накараш военна база да се взриви?

А според теб хубаво ли е? Не става ли така той поредния Гошко, Тошко или Кирчо? Това ми звучи точно, като да се ебеш за дественост. Освен това знаеш ли какъв е проблема да гръмне военна база? Например, че не знаеш какво има складирано в нея. Предполагам, че ще си много възмутен, ако в резултат на това един облак отровни газове помете града, в който живееш...

И както си толкова против военните и мислиш, че не дават нищо хубаво на света, защо влизаш в Интернет, който е почнал, като военна разработка. Защо ползваш компютър, започнал, като военна разработка? Защото четеш книги, в повечето от които се описват военни действия(дори и да са пародии на темата пак се вади печалба от това, че съществуват войни, които да се заклеймяват)? Защо играеш компютърни игри пълни с насилие? Защо слушаш групи половината от които имат по обложките на албумите си мечове, брадви и други инструменти за убиване? Ако си толкова отвратен от човешкия род, защото просто не отидеш да живееш в гората?

Да уточня, че последния абзац е ироничен и аз лично нямам против срещу никое от гореизброените неща, но ти явно имаш и просто те питам защо тогава ги използваш?

Приеми действителноста каквато е и мисли как може да се опази равновесието и да се движат нещата в положителна посока, а не как всичко това може да изчезне по магически начин обвито в пламъци... защото тогава просто искаш това, което отричаш...


Редактирано от Gallandro на 10.06.05 12:12.



Тема Re: ами то за да гръмнеш база, не е нужно да си хакер.нови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор ikew (bittersalt)
Публикувано10.06.05 13:05



Да, не съм твоя вид. Аз съм хомо сапиенс. :)



Тема Re: Още off - съзнателнонови [re: Diletanta]  
Автор ikew (bittersalt)
Публикувано10.06.05 13:08



Абе ти че си прав, прав си...

И аз че съм съгласен, съгласен съм...

Но изобщо тва нещо не ми харесва дотолкова, че млъкна, да наведа глава и да кажа "така е мамка му, отивам да тренирам на стрелбището остатъка от деня"



Тема Re: най-големият хакер хванат опитвал да намери НЛнови [re: Gallandro]  
Автор ikew (bittersalt)
Публикувано10.06.05 13:39



За повечето неща съм съгласен.
Освен за това, което считам за най-главно, а именно последния пасаж.

Ако хората приемаха действителността такава, каквато я виждат и каквато е била винаги, никога нямаше да запалят огън. Нямаше и да вдигнат камнните си остриета срещу видовете, които са считали хората за едно малко по-малко космато и доста по-бавно тичащо ястие.
И да, "мисли как може да се опази равновесието и да се движат нещата в положителна посока, а не как всичко това може да изчезне по магически начин обвито в пламъци..." е една чудесна идея, но... знаеш колко лесно е да забравиш коя е тая положителна посока, ако пази баланса. Онзи хакер толкова ме разтърси, защото ми напомни, а аз съвсем бях забравил какво си мислех твърдо и категорично по този въпрос само преди месеци... беше престанало да ми пука. А не трябва, защото е важно. :(


Тва дали човешкия вид е излишен на земята наистина е друг въпрос, но не, на мен поне не ми е такъв. И не се отвращавам от идеята за насилие, а от склонността на хората да го прилагат върху други хора и понякога животни. За това много ми харесват пълните с насилие компютърни игри, в които човек може да изразходи колкото агресия има за изразходване и после да не може да смачка и муха - на мен поне така ми действат. Филмите и книгите по въпроса ги чета точно за да ми помагат да помня колко гадно нещо е войната и колко не искам да се случва. И така нататък.

п.п.
не съм си променил нищо в отношението си към проблема от вчера насам, но докато ти четях постинга ми се стори, че съм ти звучал като фанатик. Не съм. Но понякога ми става виновно от това и тъгувам, че не съм от ония хора, които препасват руло динамити и отиват да експлоадират. Те поне знаят какво искат от света...



Тема Re: прочети "Морис ..."нови [re: Gallandro]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано10.06.05 13:58



няма нужда да ходи да живее в гората - гората си живее в нас
за ТОВА говорим всъщност :)

защо малките зелени човечета не се казват малки зелени нечовечета?


Тема Re: прочети "Морис ..."нови [re: firefox]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано10.06.05 14:53



Еее... това за закона на джунглата е изтъркано... може да отиде да си жевее мирно и спокойно незаплашнав от хищници в горите по Витоша и да се прехранва с жълади и малини...




Тема Re: най-големият хакер хванат опитвал да намери НЛнови [re: ikew]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано10.06.05 15:11



Сега пък ми разделяш мисълта на две... Казах да приемеш действителноста и да мислиш как може да се направи прогрес, като изхождаш от нея. Не да се примириш, а просто да не искаш това, което е в момента да изчезне, като с магическа пръчка. Да разбереш, че няма как от раз да накараш Гошко да премахне войската си, докато Тошко има така. Същото е като с гравитацията. Приемаш, че я има и няма как да я премахнеш, но това не ти пречи да намериш някакъв начин да летиш макар и с известни ограничения, вместо да се тръшкаш "Ами тук все ми обясняват, че имало гравитация, защото Земята имала маса. Ама защо има маса? Защото и другите тела имат маса. Ама пък те защо имат маса?". Приеми просто, че човешкия вид е такъв, че винаги ще има агресивни типове и психопати. Усилията трябва да са насочени не към това, че да ги накараме да изчезнат, защото е обречена кауза(подобно на това гравитацията да изчезне), а трябва да мислим как да сведем вредата от тях до минимум(както и да строим по-ефективни летателни апарати). И точно тук се пропуква теорията, че трябва да нападаме армията, за да има мир... Представи си, че този хакер беше затрил някаква информация(дори това да е заявката за доставки на храна към базата) и беше заличил следите си напълно. Сега си представи, че някой изкукал военен, който от 30 години го тресе параноята, но не е намерил сериозен повод да я отприщи попадне на това и реши, че най-сетне "врага" почва да прави мизерии и това доведе до разследване, което включва и опит за ответен шпионаж... и шпионина бъде разкрит, и това доведе до конфронтация, която да провали някои мирни преговори в страна от третия свят... Знам, че сценария е абсурден и пресилен, но има безброй варианти. И използването на средствата срещу, които се бориш никога не е бил удачен вариант. А колкото до заклеймяването на всички военни - не си прав. Много голяма част от тях вярват, че служат на страната си, за да я защитават, а не, за да бъдат агресори. Или може би ще наречеш боклуци Ботев, Каблешков, Петко Войвода и т.н.?

А мисълта ми за компътърните игри беше не защо ги играеш при положение, че са изпълнени с насилие. Искаш да те питам, защо ги играеш при положение, че са възникнали въз основа на военизираната ни история. Защото, ако не съществуваха оръжия, войни и военни нямаше как да има подобни сюжети. Питах те защо ползваш и то с удоволствие продукт, който е възникнал на базата на това, което отричаш и не искаш нигока да е съществувало...


Редактирано от Gallandro на 10.06.05 15:17.



Тема Re: прочети "Морис ..."нови [re: Gallandro]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано10.06.05 15:40



глупости

защо малките зелени човечета не се казват малки зелени нечовечета?


Тема Re: прочети "Морис ..."нови [re: firefox]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано10.06.05 16:51



О! Сори... сега видях, че поста ти има и заглавие , а и Морис съм го чел преди повече от година та не заципих... Ама махай и това Re: в началото, за да си личи по-добре . Пък и сега се сещам и една друга случка от друга книга... те някои ягодки се отбраняват много свирепо...


Редактирано от Gallandro на 10.06.05 16:53.



Тема Мба колко свободно време имате. (еом)нови [re: Dilithium]  
Автор Пpинцът koйтo бe пycтoтa (разбрал)
Публикувано10.06.05 18:13



.

Пътят е бодлив и тесен.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.