Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:02 11.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: най-големият хакер хванат опитвал да намери НЛнови [re: ikew]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано09.06.05 12:48



Змей така се не бие, но де да знаеш, винаги има шанс случайно да направиш нещо...


Да... 50% шанс да затриеш едно то многото оръжия за масово унищожаване и 50% да провалиш някои мирни преговори.




Тема Re: най-големият хакер хванат опитвал да намери НЛнови [re: Gallandro]  
Автор ikew (bittersalt)
Публикувано09.06.05 13:18



Полезен филм. Настройва хората против вмешателства в правителствените работи. Одобрявам. :}



Тема Re: най-големият хакер хванат опитвал да намери НЛнови [re: Gallandro]  
Автор ikew (bittersalt)
Публикувано09.06.05 13:45



Мирните преговори не се случват в милитари мрежите, оръжията за масово поражение се оправляват от машини, несвързани с нета :)



Тема Re: най-големият хакер хванат опитвал да намери НЛнови [re: ikew]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано09.06.05 15:19



И във военните мрежи има само планове за това как да бъде затрит света и каквото и да пипнеш няма начин да навредиш нику му...




Тема Re: най-големият хакер хванат опитвал да намери НЛнови [re: Gallandro]  
Автор ikew (bittersalt)
Публикувано09.06.05 16:05



Ми мисля си, че във военните мрежи повечето време има само информация за отделните части на съответната организация. Досиета, заплати, такива неща. Когато се провеждат кампании, вече може би е по-опасно да се бара, но от друга страна, точно тогава има смисъл да ръчкаш с надеждата да счупиш нещо. "няма начин да навредиш нику му..." - прав си, действията му са действия на вредител. Но да ще навреди на някого или на нещо, това е един специфичен въпрос - щото може да се приеме, че хората в тая индустрия не са хора - никой Човек няма да седне да организира война само защото му се плаща за това, я. Допустимо е да бъдат възприети като разумни оръжия, а избиването им с хиляди - насилствено разоръжване. Виждали сме как става в ирак.

Допустимо саааамо дотолкова, доколкото пък е допустимо дадена държава да си спретва войнички за по-евтин нефт или защото секретарката на президента му е правила свирки. :)
Щото не е особено хуманно допускане, нали.
И е гадно и почти толкова нехуманно като това, срещу което се бори човека.
Обаче доказано мирни протестчета от един индивид, развяващ плакат, са още по-безполезни.



Редактирано от ikew на 09.06.05 16:08.



Тема Re: най-големият хакер хванат опитвал да намери НЛнови [re: ikew]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано09.06.05 17:14



Не мисля, че си толкова тъп... така че навярно просто се заяждаш по инерция.

Един въпрос: Спорен теб Англия е трябвало да разпусне армията си още в началото на века и да се остави Хитлер да я прегази, а България да не създаде армия след Освобождението и да се остави да я окупират пак през Балканските войни?

Не, не защитавам войната, но не изпадам и в твоята крайност и идеализъм.


Редактирано от Gallandro на 09.06.05 17:16.



Тема и кво и е лошото на войната?нови [re: ikew]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано09.06.05 21:26



а, забравих, убиват хора.

по същата логика и срането е лошо нещо, щото лайната миришат. очевидно има нещо много сбъркано в природата...




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: и кво и е лошото на войната?нови [re: zaphod]  
Автор ikew (bittersalt)
Публикувано10.06.05 01:00



Да, има :)



Тема "Петка, ти да не би да си разбрал?"нови [re: zaphod]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано10.06.05 01:09



ми, да - природата е вредна!

защо малките зелени човечета не се казват малки зелени нечовечета?


Тема Re: най-големият хакер хванат опитвал да намери НЛнови [re: Gallandro]  
Автор ikew (bittersalt)
Публикувано10.06.05 01:19



Напротив, доста съм тъп. Например, не виждам какво общо има твоят постинг с моя. Тва за Хитлер, щот съм тъп, ми се вижда като демагогия, а не като аргумент. Аз не съм за единични прояви на пацифизъм, а се чувствам ощетен (непряко) от Цялата Военна Система на Човешкия Вид. За разлика от теб очевидно съм прекалено глупав, за да видя ползата от нея, освен простото съревнование - те имат армия и достатъчно бомби да взривят земята, значи и ние трябва да имаме. Уви, тази ми тъпотия е отчайвала много хора, всичките пъти толкова много, че не са могли да ми обяснят направо, ами са почвали с разни прости примерчета : "Ама ако гошко има армия, пък тошо няма, на тошо няма ли да му разпорят гъза от ебание?". И когато се опитам да кажа "Ама защо гошко трябва да има армия?" ме гледат като извънземно, щото съм паднал от уран. Щото кирчо има, разбира се! А що кирчо да има? Ми щото тошо има....

И все пак, след като вече беше уточнено че съм много тъп, сега се предполага че съм съответно и упорит, така че да ти върна примера - според теб хакер, чиято не съвсем конкретна, но болезнено осезаема цел е един "по-добър свят" трябва ли да си разпусне армията, т.е. хакерските умения, или да опита да работи с тях по въпроса? Кво му е лошото на това да накараш военна база да се взриви? Ааа, да, умират хора. Ама явно тва тук няма никакво значение за никого, така че не виждам какъв ви е шибания проблем на вас. Нали вашите задници не са заплашени от хакерско нападение. МОЯТ проблем е, че нямам желание да погина в световна война или да стоя настрана докато на 1/3 от човечеството това й се случва. Моят втори по важност проблем е че не искам ако някога ми хрумне да открия какво правителства крият от нас, да получа отоплена килийка с доживотен абонамент.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.