Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:33 18.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: най-великия филм евър???нови [re: aspid]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано04.06.05 14:09



Нали знаеш, че рибата беше с еееееей такова голямо око.
Най-великия филм има колко противници? Да видим колко е спечелил от първата седмица.
Новите 3 епизода не ти харесаха, защото си с остарели представи за сагата. Няма ги култовите герои, актьорското майсторстъво, хапливите диалози. Да не забравяме, че старите 3 серии са приключенски и несириозни, неангажиращи. Тези 3 какви са? Малко по-серизони, драматични, дори груби и брутални. Няма го хапливия хумор на Соло например. Ама да не забравяме, че действието се развива в друго време с други порядки, герои, направи си е една нова Вселена.
Не разбрах кое точно не ти е харесало в новите серии?

Мичман, изстреляйте още две ракети!


Тема Re: Ехехе ти пък !!!нови [re: Dilithium]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано04.06.05 14:19



Разликата в космическите битки на SW и ST са огромни. Ти знам си фен на СтарТрек както и аз. Само че виж корабите в СтарТрек и тези във Войните!Няма никаква прилика нито в класовете, нито във воденето на битките. При едните имаме изстребители, бомбери, корвети, разрушители, а при другите мача се развива в 99% от случаите между големи класове кораби като дреднаути например. В СтарТрек няма големи битки с множество малки и големи кораби. Може би най-голямата битка, която съм виждал е тази над Земята когато боргите атакуваха в 8-ми епизод.
Виж за дизайна на корабите си прав. Много повече ми харесват тези в трека ... по-стилни са си. Ама какво да правиш като Лукас не разбира от такива работи. Избира винаги най-нескопосаните концепти на кораби. Некадърник! Може да се поучи от Freespace2 например

Мичман, изстреляйте още две ракети!


Тема Re:Dark Sideнови [re: firefox]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано04.06.05 14:47



Ти си едно лошо момиче, което ме кара да се задълбочавам над нещо, което много ми втръсна напоследък!
Всичките 3 нови серии подсказват, че Анакин Скайуокър има орисията да стане сит. Втория епизод направо крещи, че той не ще следва пътя на Светлината. Винаги контрира учителя си и се спасява от неловки ситуации чрез собственото си остроумие. Оспорва важни решения, не изпълнява съветите и нарежданията нито на учителя си, нито на съвета. Жени се, което е пак повтарям против принципите на джедаите. През цялото време се прави на герой (което не е лошо) и действа на своя глава без да се посъветва с Оби Уан (не че за някои ситуации има време за съвет наистина).
Фактите:
1. Женитбата
2. Отмъщението срещу пясъчните хора.
3. Целия III епизод.
Казах ти, че смъртта на Падме не е причина, а катализатор и извинение. Жаждата му за власт го поглъща, а Светлата страна не предлага власт, само отговорност и състрадание. Тъмната търси СТРАХА И СТРАДАНИЕТО. Както каза Великия Йода: "Fear leads to anger, anger leads to hate, hate leads to suffering. I sense much fear in you."
Тъмната страна е тази, която изкушава също както дявола предлага власт и земни удоволствие в замяна на душата (според религията). Тя търси душите, които страдат, за да им предложи власт като чрез нея ги лиши от страданието.
Пък и повтарям отново, императора нямаше да рискува да се остави на Уинду ако не е сигурен, че Тъмната страна не е по-силна в Анакин и ще наделее. Той не рискува ако не е сигурен.
Както гласят последните редове на ситския код:

"There is no death
there is the Dark side"

Това не означава непременно, че е лоша. Тъмната страна е друга интерпретация на вселенските закони. К'во каза Вейдър на Бен: "За мен вие сте лошите!" или нещо от рода. Това означава, че всеки може да премине на нейната страна стига да приеме законите й присърце, т.е. стига да поиска. Никой не става сит насила! Виж Дуку, той се е продал на Тъмата само за да получи величие и мощ. Сигурно дори не е страдал по някой или нещо, а се е подал от чиста алчност.

Мичман, изстреляйте още две ракети!


Тема Re: А като се напънем и замислим какво става?нови [re: aspid]  
Автор testpilot (wingman)
Публикувано04.06.05 14:53



Туй място отдека е?
Ще почакаш доооооста, че може и да не успееш да видиш римейк на епизодите. Едва ли някой ще се захване.
Честно на мен ми писна с тези Войни, въпреки че са ми любими. Надявам се в скоро време да създадат такава сага, която поне ще конкурира SW.

Мичман, изстреляйте още две ракети!


Тема Re: най-великия филм евър???нови [re: testpilot]  
Автор ikew (bittersalt)
Публикувано04.06.05 20:41



"ези 3 какви са? Малко по-серизони, драматични, дори груби и брутални."

..... не че се заяждам.... е добре де, точно тва правя... но тоя лаф ТРЯБВА да се запише :)))))

Къртиш всички мифки, сваляш плочките от стените и оплиташ тръбите на възел, рожбоооо!

the hard goodbye


Тема Re: Ехехе ти пък !!!нови [re: testpilot]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано05.06.05 11:43



впрочем, направи ми впечатление че лукас е черпил с пълни шепи (в епизод 1 и 2) от 1930-1945 като ера в авиацията.
всички кораби/самолети са от полиран алуминии/стомана, двигателите са по крилата в гондоли, а изтребителите на наште в еп.1 са почти едно към едно с ме262 като основна форма и ъгли, само тук таме са подръпнати/отрязани.





към еп.3 вече бунтовническата техника добива формата на тая от еп.4, демек 1980та - двигатели по тялото, плюс стърчащи неща от края на крилата (х-уинг/ф-16),
а таи фаитърите почват да се доближават до оригиналната си форма и произход - задното оръдие на двуопашен IIWW бомбардировач погледнато от зад




_____________________________
"Everyone is naked!", the king shouted

Редактирано от koroviev на 05.06.05 12:34.



Тема Странно.нови [re: zaphod]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано05.06.05 13:31



Като обмислих метаморфозата чисто технически и ...

1. Предполага се, че науката, техниката, медицината по това време са много, много по-напред от сега.

2. Имаме на разположение "светлата страна на силата".

3. Владеем вече и "тъмната страна".

4. Първи приятели сме с оня, най-лошия, за когото няма нищо невъзможно. Включително чак до "връщане от смъртта".

След горните предпоставки е логично Дарт Вейдър да бъде "ранимиран-реконструиран" в пич и половина, но в крайна сметка, той се превръща в някакво недодялано пухтящо полу-устройство полу-човек, с механични протези и мигащи лампички. Не само неубедително, но и наивно. Единственото им оправдание на създателите на филма е, че трябваше да се направи естествена връзка с вида на Вейдър в Епизод 4.



Тема Re: Странно.нови [re: pyrx]  
Автор Heaндepтaлeцa Джo (?!?)
Публикувано05.06.05 13:49



номерът е, че на оня лошия не му трябва "пич и половина" а робот.

Когато боговете говорят, ония с фактите никакви ги няма.


Тема Лаванови [re: firefox]  
Автор Heaндepтaлeцa Джo (?!?)
Публикувано05.06.05 13:56



В отговор на:

сърфирането върху лавата хич и не ща да коментирам - явно на онази планета има природни залежи от светеща в червено извара например, щото за разтопена скална маса не можем да си говорим по никой начин, и тн. и тн. ...



какво имаш предвид - че летяха прекалено ниско над лавата ли? Защото самата лава си е истинска - снимана е в Етна.

Когато боговете говорят, ония с фактите никакви ги няма.

Редактирано от Heaндepтaлeцa Джo на 05.06.05 13:59.



Тема Да, аманови [re: Heaндepтaлeцa Джo]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано05.06.05 18:55



оня лошият е само 1 (един) и е много грозен и най-вече най-лош. Широките зрителски маси се нуждаят от другото...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.