Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:53 04.07.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
Тема Re: интересно, кога ли е излмислян сценариянови [re: Cтpaнниk в Cтpaннa C]  
Автор Mist (userfriendly)
Публикувано07.06.05 11:58



една бърза проверка показа, че надписът "episode IV: A New Hope" е добавен през 1980а преди излизането на еп. 5 и много години преди еп. 1.



Тема Re: Много оффнови [re: Dilithium]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано07.06.05 12:07



Най-добрият флайт симулатор по СТАР УАРС си остава TIE-Fighter, въпреки че е ужасно стар... От новите можеш да пробваш X-Wing Aliance. Аз обаче не обичам да летя на бунтовническа техника... доста добре е бронирана, но е доста тромава... друго си е да хвърчиш главозамайващо на абсолятно незащитения тай на един два изстрела живот

Играл съм навремето Privater, Freelancer не съм... от доста време съм спрял да играя каквито и да е игри... Единствено за STAR WARS: Battlefront направих изключение наскоро. Много ме изкефи . Там можеш да караш всичката техника - от спидери през изтребители, та чак до АТ-АТ канонерки .




Тема Re: интересно, кога ли е излмислян сценариянови [re: Heaндepтaлeцa Джo]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано07.06.05 12:14



И си прав и не си... Първоначално наистина излиза само с надписа STAR WARS и Епизод 4 и Нова недежда се прибавени по-късно. Това по-късно обаче не е при обновяването на лентите, а през 1980 година. В България никога не е идвало копие без надписите Епизод 4 и Нова Надежда. Просто първоначалната идея на Лукас е била за 6 епизода, но са му отпуснали пари само за един и той е взел тази част от историята(макар и от средата), за да направи филма. След големия му успех е решил, че явно ще може да заснеме и 6те части, та чак и за 9 се е замислил, но се е налагало да продължи сюжетната линия в следващия филм и за това се е наложило първия филма да стане Епизод 4, а следващия Епизод 5.




Тема Re: интересно, кога ли е излмислян сценариянови [re: Mist]  
Автор Cтpaнниk в Cтpaннa Cтpaнa (непознат)
Публикувано07.06.05 13:22



А от къде направи тази бърза проверка?..



Тема Re: интересно, кога ли е излмислян сценариянови [re: Gallandro]  
Автор Heaндepтaлeцa Джo (?!?)
Публикувано07.06.05 13:47



все си мисля, че първите войни се пояиха у нас 1979-а година - т.е няма начин да са били с въпросния надпис

Когато боговете говорят, ония с фактите никакви ги няма.


Тема Re: Много оффнови [re: Gallandro]  
Автор ikew (bittersalt)
Публикувано07.06.05 14:04



В батълфронт 2 ще можеш да фърчиш и из космоса и даже да правиш десанти на вражи кръстосвачи като в 3тия сезон на клон уарс :)

Палпатин :
Анакин, ще ти направя предложение, което не можеш да откажеш.


Тема Re: Много оффнови [re: ikew]  
Автор Gallandro (орк-меланхолик)
Публикувано07.06.05 14:18



Ахъм...






Тема Re: интересно, кога ли е излмислян сценариянови [re: Cтpaнниk в Cтpaннa C]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано07.06.05 14:32



прав е, още преди 20 год баща ми разправяше че били 9 епизода, ама лукас/спилбърг само 3 направили (единия в качеството си на продуцент, другия режисьор). но не знам тогава къде го е прочел.
също така разправяше че имало 2 сценария - един фентъзи, един фантастичен, та фентъзи сценария (като замисъл) бил основата на филма "Уилоу" (пак от лукас)

едно и също е - злия имератор императрица трябва да бъде преборен/а, и някои си изскача от никъде (уилоу/люк), научава малко сила/магии, сприятелява се със наемник (хан соло/мадмордиган), обръщат първия помощник на имератора/ицата към добрата страна (дарт веидър/сорша), и докато армиите се бият наште решават изхода чрез силата/магии. първо обаче армиите на добрите са победени, по средата на филмите.
само дето в уилоу някои елементи от стар уорс (еп. 4-6) липсват - все пак филма е една серия.

макар че, от друга страна, така погледнато всяко едно фентъзи се разправя за подобни неща, та лукас не е направил особенно много като го е обърнал на фантастика със стар уорс, ако това е направил. в тоя ред мисли може да се твърди и че всичко е рипнато от силмарилиона/властелина на пръстените - първо уилоу, след това и стар уорс (като развитие на концепцията, не като последователност на изпълнение). тоест истина няма, истината е неиде там...из главата на лукас :)

_____________________________
"Everyone is naked!", the king shouted

Редактирано от koroviev на 07.06.05 14:37.



Тема Re: интересно, кога ли е излмислян сценариянови [re: koroviev]  
Автор Cтpaнниk в Cтpaннa Cтpaнa (непознат)
Публикувано07.06.05 15:28



"още преди 20 год баща ми разправяше че били 9 епизода, ама лукас/спилбърг само 3 направили " То първо се говореше че Лукас е намислил в началото 1, 2, 3, 4, 5, и 6-та серии, а сега се стигна до цели 9!..
Май след 15-тина години "убедено" ще се твърди, че Джордж е измислил по същото време 10, 11, и 12-ти епизод..
.



Тема Re: интересно, кога ли е излмислян сценариянови [re: Cтpaнниk в Cтpaннa C]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано07.06.05 17:27



ами и аз го знам това поне от двайсе години.
а епизод 4 си пишеше от самото начало. може да е било без "нова надежда"




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.