Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:14 21.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: следващото стъпало в еволюциятанови [re: sol_lam]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано28.04.05 12:47



Работата е там, че за всяко нещо, което е приведено в равновесие от човек, друг човек може да измисли как да го изведе от това равновесие.
Искам да кажа, че колкото и да е гениален този, които измисля евентуалните защити и предотвратяване на възможни съботажи, толкова по-гениален ще се намери, който да кракне защитата.

С човешкото тяло не е точно така, защото ние не знаем всичко за него все още. Не и както бихме познавали нещо, което самите ние сме създали.



Тема Re: следващото стъпало в еволюциятанови [re: else]  
Автор sol_lam (непознат)
Публикувано28.04.05 12:55



Не знаем как да го направим безсмъртно, но затова пък знаем как да го направим смъртно и колко много места по него са сигурни мишени за евентуално и бързо убиване.
Всъщност, не по-малко интересно е, че понякога тяло с наранявания или поражения, които би трябвало да му причинят смърт, чудодейно и необяснимо оцелява/оздравява. Както има и много случаи машина, в която всички части са изправни и няма причина да дава дефекти, да се държи не в нормата или временно да спира да работи и след това да се включва отново така необяснимо, както е спряла, сякаш нищо не е било.

Редактирано от sol_lam на 28.04.05 12:58.



Тема Mммм не съм съгласеннови [re: sol_lam]  
Автор Dilithium (underdog)
Публикувано28.04.05 16:58



Това е именно предимството на двуполовото размножаване и ДНК, а именно че ни прави различни един от друг. Няма 100% летален вирус. Винаги има такива от нас които оцеляват.
п.п. Клетките в човешкото тяло се подменят, мисля че най-дълго живеещите са около месец (с изключение на нервните), нали си забелязвал/а как зарастват раните?!?
Евентуалния ИИ може да е от джилязу :)) (желязо) обаче си е подложен на корозия, износване и тн. Трябва да сменя цели части, а го няма твърде изразен елемента на случайността.

#unzip;strip;touch;finger;mount;fsck;more;yes;umount;sleep


Тема Re: Mммм не съм съгласеннови [re: Dilithium]  
Автор sol_lam (непознат)
Публикувано28.04.05 20:12



Я си помисли пак - дали няма 100 % летални вируси. Дори привидно често срещаните вируси на грип в някои модификации вече могат да водят до напълно 100 % смърт и то доста бързо. Китайците още помнят ТОРС и как са се возили на скъпи таксита, за да не ползват обществен транспорт, а и сега по улиците има много хора с маски. Аз например вярвам, че има 100 % летални вируси, и не напразно се говори за биологични оръжия, които се съхраняват от различните държави достатъчно зорко, да се надяваме. Макар че последната вестникарска клюка за вируси бе, че САЩ по погрешка разпратили смъртоносен грипен вирус до някои лаборатории по света.



Тема Re: Mммм не съм съгласеннови [re: sol_lam]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано28.04.05 21:03



та какво от това дето каза те кара да мислиш, че има такива вируси?
освен, че вярваш?



Тема Re: Mммм не съм съгласеннови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор sol_lam (непознат)
Публикувано28.04.05 21:26



Всичко и най-вече последното:) А дори не е абсурдно, за да го вярвам!

Редактирано от sol_lam на 28.04.05 21:26.



Тема Re: следващото стъпало в еволюциятанови [re: Dilithium]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано28.04.05 23:42



Боргите в Стар трек имаха централизирано колективно съзнание (все пак имаше някаква йерархия и т'ва псаси наще хора), аз говорих за разпределено равномерно и не съзнание, а инстинкти.
За вируса не съм съгласен, защо непременно машинния интелект или инстинкт да е реализиран, чрез софтуер? Какво като не са устойчиви на тези фактори след като са по устойчиви от биологичните системи, подложени на същите фактори?

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: следващото стъпало в еволюциятанови [re: else]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано28.04.05 23:50



Чакай сега, едни самоеволюиращи машини бихме познавали също толкова, колкото и нашите тела.
Естествено, че хората ще се възползват също от развиването на машинен живот, все пак следващо еволюционно стъпало, не значи, че то ще бъде антагонист с предходното му (и в естетсвената еволюция един вид отстъпва място на друг, без по между им да има антагонизъм или дори някакви сблъсъци). А хората ще правят с дивите машини това, което са направили преди около 8000 години с дивите животни. Ще ги даунгрейдват до някаква полезна за самите хора функционалност.

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: следващото стъпало в еволюциятанови [re: akonitin]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.04.05 02:07



или обратното



Тема Re: следващото стъпало в еволюциятанови [re: akonitin]  
Автор exPesho (някакъв)
Публикувано29.04.05 23:10



какво ще наричаме машини? а какво е разум?

Редактирано от exPesho на 30.04.05 00:16.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.