Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:55 20.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема българия - световна свръх сила в интернетнови  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано16.03.05 07:33



дълго се чудих къде да го пусна това, но понеже според мен има общо и с войните на бъдещето, и с виртуалните светове/мускули, а според мен и с бъдещето, реших да е тука.

как бихте коментирали факта, че при гласуване в интернет, в което трябва да се даде рамо на българин, ние обикновено издухваме всички останали и единствено братята онедейци и румънци могат да се мерят с нас и да се наредят сред световните свръх сили. естествено ако се вземе предвид и човешкия ресурс, с който те разполагат тогава ние дръпваме още повече.

естествено, винаги съществува тривиалното обяснение, че това са комплексарите дето си нямат работа, ама си мисля, че не е чак толкова елементарно.

а представете си, че по този начин се решаваше нещо наистина важно, а не коя мацка е най-секси или кой ритнитопковец рита по-силно.



Тема Re: българия - световна свръх сила в интернетнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.03.05 08:37



Смяташ ли, че ще доживеем ден, в който нещо наистина важно ще се решава чрез всеобщо гласуване (в каквато и да е форма)?
Тук е клуб Фантастика, но все пак да не прекаляваме, моля.

TANSTAAFL


Тема имаше такъв графитнови [re: Kopo]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано16.03.05 08:47



"ако от гласуването зависеше нещо, щяха да го забранят"

беше някъде около попа

Редактирано от ~!@$%amp;^*()_+ на 16.03.05 08:54.



Тема Re: българия - световна свръх сила в интернетнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Sparhawk (Knight)
Публикувано16.03.05 10:00



западняците са сухари и сдухари, ще ги бием в нета естествено

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: българия - световна свръх сила в интернетнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Oня ()
Публикувано16.03.05 11:10



>> как бихте коментирали факта, че при гласуване в интернет, в което трябва да се даде рамо на българин, ние обикновено издухваме всички останали и единствено братята онедейци и румънци могат да се мерят с нас...

Шшшшшт! Тихо! Да не чуят китайците и индийците! Добре, че нямат номинирани представители в тази футбулна анкета.


Мнения написани на маймуница не чета


Тема Re:нови [re: Oня]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано16.03.05 11:30



има един тип със забавния ник ping > skill
та и тук така (script + proxy) > democracy
та ако ще и пълния брой на населението да застане зад едната опция

тва е интересна проява на национализъм - ако някой американец се обади на друг американец по icq за да го светне, че нейде в някаква онлайн класация (?!) фигурира техен сънародник, та ако може така любезно уведоменият да гласува или поне да драсне едно скриптче, което да гласува многократно за техния кандидат очевидно не се получава същото ниво на отзивчивост, както когато горната ситуация се случи при нас, румънците или украинците, примерно

а проявата на национализъм е интересна, щото хората наистина скачат да се обединяват по разни онлайн гласувания вярвайки, че могат да наклонят везната (питайте ги за реални избори и ще видите съвсем различно отношение!!) и в нета се държат понякога направо патриотарски, докато в реалния живот сме национални нихилисти в болшинството от случаите

накрая, ще се окаже, че сме не по-малки националисти от дивите сърби примерно, но удряме само когато сме сигурни, че ще успеем, докато в останалото време се правим на скромни, че и изкуствено се принизяваме :)
комплексиран национализъм?

Редактирано от firefox на 16.03.05 11:31.



Тема Re: българия - световна свръх сила в интернетнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Jill (на война)
Публикувано16.03.05 11:56



Изкривено чувство за национализъм, нищо общо световни сили, интернета го прави възможно, защото е бърз и лесен метод. Я вземи накарай някой да мине 200м за да гласува за някаква си кауза и тогава ще видим броя.

Освен ако под световна свърх сила не разбираш някой, който много добре може да напише скрипт за многократно гласуване, но тогава гарантирано ще пропаднем в класацията.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.

Редактирано от Jill на 16.03.05 11:57.



Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор (ex laik)
Публикувано16.03.05 12:18



добре казано, само не съм съгласен, че удряме само когато е сигурно че ще успеем. удряме, когато:
1.е безплатно
2.не може да ни навреди
3.резултата е видим
4.сигурни сме, че нещо зависи от нас, или поне сме сигурни, че не е напълно независещо
зат'ва рядко се получава, но аз лично съм участвал в събития, които доказват, че като сме сговорни никой не може да ни се опре.
жалко, че рядко се случва.


Нейл ин май хенд
фром май криейтър.
Ю гейв ми лайф,
нау шоу ми хау ту лив.


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор пишмaн-линrвиcтЪ ()
Публикувано16.03.05 12:23



Пак забавата наречена новини на Бтв. Сигурно щото рядко гледам телевизия, затова ми е толкова забавно... Свършват начи новините, как: "И накрая, еди-кой-си сайт публикува (ква дума само) анкета за футболист на еди-кво-си. Включен е Христо Стоичков. Можете да гласувате на долуизписания сайт". Хилериъс шит. Утре ще пусна енда анкета "ние ли сме най-великите, а", да ме дават по телевизора!

Занесох на Ловеца на души чиния бъркани яйца.

Редактирано от пишмaн-линrвиcтЪ на 16.03.05 12:37.



Тема Re: българия - световна свръх сила в интернетнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано16.03.05 12:52



хм, може би за стоичков гласуват и испанците?!

_____________________________
I find it offensive that you find it offensive



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.