Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:10 11.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема българия - световна свръх сила в интернет  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано16.03.05 07:33



дълго се чудих къде да го пусна това, но понеже според мен има общо и с войните на бъдещето, и с виртуалните светове/мускули, а според мен и с бъдещето, реших да е тука.

как бихте коментирали факта, че при гласуване в интернет, в което трябва да се даде рамо на българин, ние обикновено издухваме всички останали и единствено братята онедейци и румънци могат да се мерят с нас и да се наредят сред световните свръх сили. естествено ако се вземе предвид и човешкия ресурс, с който те разполагат тогава ние дръпваме още повече.

естествено, винаги съществува тривиалното обяснение, че това са комплексарите дето си нямат работа, ама си мисля, че не е чак толкова елементарно.

а представете си, че по този начин се решаваше нещо наистина важно, а не коя мацка е най-секси или кой ритнитопковец рита по-силно.



Тема Re: българия - световна свръх сила в интернетнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.03.05 08:37



Смяташ ли, че ще доживеем ден, в който нещо наистина важно ще се решава чрез всеобщо гласуване (в каквато и да е форма)?
Тук е клуб Фантастика, но все пак да не прекаляваме, моля.

TANSTAAFL


Тема имаше такъв графитнови [re: Kopo]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано16.03.05 08:47



"ако от гласуването зависеше нещо, щяха да го забранят"

беше някъде около попа

Редактирано от ~!@$%amp;^*()_+ на 16.03.05 08:54.



Тема Re: българия - световна свръх сила в интернетнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Sparhawk (Knight)
Публикувано16.03.05 10:00



западняците са сухари и сдухари, ще ги бием в нета естествено

- сайт за фентъзи и фантастика

Тема Re: българия - световна свръх сила в интернетнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Oня ()
Публикувано16.03.05 11:10



>> как бихте коментирали факта, че при гласуване в интернет, в което трябва да се даде рамо на българин, ние обикновено издухваме всички останали и единствено братята онедейци и румънци могат да се мерят с нас...

Шшшшшт! Тихо! Да не чуят китайците и индийците! Добре, че нямат номинирани представители в тази футбулна анкета.


Мнения написани на маймуница не чета


Тема Re:нови [re: Oня]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано16.03.05 11:30



има един тип със забавния ник ping > skill
та и тук така (script + proxy) > democracy
та ако ще и пълния брой на населението да застане зад едната опция

тва е интересна проява на национализъм - ако някой американец се обади на друг американец по icq за да го светне, че нейде в някаква онлайн класация (?!) фигурира техен сънародник, та ако може така любезно уведоменият да гласува или поне да драсне едно скриптче, което да гласува многократно за техния кандидат очевидно не се получава същото ниво на отзивчивост, както когато горната ситуация се случи при нас, румънците или украинците, примерно

а проявата на национализъм е интересна, щото хората наистина скачат да се обединяват по разни онлайн гласувания вярвайки, че могат да наклонят везната (питайте ги за реални избори и ще видите съвсем различно отношение!!) и в нета се държат понякога направо патриотарски, докато в реалния живот сме национални нихилисти в болшинството от случаите

накрая, ще се окаже, че сме не по-малки националисти от дивите сърби примерно, но удряме само когато сме сигурни, че ще успеем, докато в останалото време се правим на скромни, че и изкуствено се принизяваме :)
комплексиран национализъм?

Редактирано от firefox на 16.03.05 11:31.



Тема Re: българия - световна свръх сила в интернетнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Jill (на война)
Публикувано16.03.05 11:56



Изкривено чувство за национализъм, нищо общо световни сили, интернета го прави възможно, защото е бърз и лесен метод. Я вземи накарай някой да мине 200м за да гласува за някаква си кауза и тогава ще видим броя.

Освен ако под световна свърх сила не разбираш някой, който много добре може да напише скрипт за многократно гласуване, но тогава гарантирано ще пропаднем в класацията.

...if men are to be ruled, then the enemy is reason.

Редактирано от Jill на 16.03.05 11:57.



Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор (ex laik)
Публикувано16.03.05 12:18



добре казано, само не съм съгласен, че удряме само когато е сигурно че ще успеем. удряме, когато:
1.е безплатно
2.не може да ни навреди
3.резултата е видим
4.сигурни сме, че нещо зависи от нас, или поне сме сигурни, че не е напълно независещо
зат'ва рядко се получава, но аз лично съм участвал в събития, които доказват, че като сме сговорни никой не може да ни се опре.
жалко, че рядко се случва.


Нейл ин май хенд
фром май криейтър.
Ю гейв ми лайф,
нау шоу ми хау ту лив.


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор пишмaн-линrвиcтЪ ()
Публикувано16.03.05 12:23



Пак забавата наречена новини на Бтв. Сигурно щото рядко гледам телевизия, затова ми е толкова забавно... Свършват начи новините, как: "И накрая, еди-кой-си сайт публикува (ква дума само) анкета за футболист на еди-кво-си. Включен е Христо Стоичков. Можете да гласувате на долуизписания сайт". Хилериъс шит. Утре ще пусна енда анкета "ние ли сме най-великите, а", да ме дават по телевизора!

Занесох на Ловеца на души чиния бъркани яйца.

Редактирано от пишмaн-линrвиcтЪ на 16.03.05 12:37.



Тема Re: българия - световна свръх сила в интернетнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано16.03.05 12:52



хм, може би за стоичков гласуват и испанците?!

_____________________________
I find it offensive that you find it offensive


Тема ненови [re: koroviev]  
Автор else (lostinthemist)
Публикувано16.03.05 13:38



Испанците просто нямат нищо общо.
Когато видях анкетата за пръв път, Стоичков водеше със страшна преднина.
Един ден по-късно, борбата беше между Хаджи и Стоичков, а на анкетата с големи червени букви пишеше "Скриптовете на румънците срещу скриптовете на българите. Покажете кои са по-големите цигани."
В преносен смисъл - уточнявам.



Тема Re:нови [re: 5з]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано16.03.05 14:40



ся тук е момента за едно лирично-романтично отклонение, в което да кажем, че стига на българина да са му дадени ясни правила, винаги ще успее да постигне максималните резултати, след което да го извъртим на геополитика и история, и кво ли още не, и да обясним дереджето си (за пореден път) с това, че живеем в постоянен хаос :)
но един дееен,... "те шъ видът!" ;D



Тема Re: хех да :)нови [re: koroviev]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано16.03.05 14:46



тва и аз си го помислих - този път гласуването няма да е тотално нагласено, щото не само българите бихме избрали да гласуваме точно за него

бе, Стоичков тук няма нищо общо, всъщност - човекът си има 2 златни обувки и златна топка към тях, да си я рита. Дали ще бъде пръв в някаква си онлайн анкета толкова ще се отрази на общата му репутация, ще ще му накрИви шапката, заклевам се :)))

тая анкета е за нас :) да покажем спортен дух, отборна игра и наличие на свободно време. как така ще ни слагат на 71-о място по употреба на интернет?! кръвна обида! "дайте да дадем!", "сговорна дружина слепи ги ражда" и т.н. :)))



Тема Re: имаше такъв графитнови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.03.05 18:18



Отляво на кино "Одеон" и не гласи точно това, но смисъла е същия.

Виж, аз не изхождам от анархистични, а от прагматични причини - всеобщото право на глас (всеки, навършил определена възраст да избира управниците си, дори и да не е в състояние да си подбере картофи на сергията) дава шанс на кой ли не демагог да дойде на власт (за справка: Хитлер, Саддам). Ако се остави на охлоса (не изключвам и себе си) истинска възможност да прави промени, обществото ще изпадне за много кратко време в такова състояние, че ще трябва военните да нарушават Конституцията и да спасяват каквото още може да се спаси.
Ни ма кефи. То и "демокрацията" в текущия си вид ни ма кефи. Ама по-свястна идея за обществено устройство съм срещал само в "Звездните рейнджъри" на Хайнлайн, а това е твърде близо до утопия. (Умишлено подавам топката за нова размяна на реплики относно "милитаристичните" идеи на Хайнлайн, вие сте на ход.)

TANSTAAFL


Тема не е далеч от истинатанови [re: firefox]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано16.03.05 18:51



това за ясните правила. сигурно затова постигат нашите някакви успехи на разни олимпиади. обаче за да поохладя ентусиазма на тези които реват в нестроен хор "ние сме най-умните", ще подчертая че по-голямата част от интелекта е да формулираш и откриеш какви са правилата, а по-малката част е да можеш да работиш с вече готови формулирани правила.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано16.03.05 19:33



последното бих го нарекъл "доказателство за здравия разум на българите"



Тема Re: не е далеч от истинатанови [re: zaphod]  
Автор Heaндepтaлeцa Джo (?!?)
Публикувано17.03.05 02:27



не бе , zaphod
Не се мъчи от 9 кладенеца да наливаш вода, да решиш въпроса, що уж хем сме умни, пък сме прости.
Подобни теми дъвкахме преди много години с един приятел и аз развивах тези подобни на твоите, че то тъй ама щото...
И той ме отказа от понататъшни празни разсъждения, с много добър, според мене аргумент. А именно, че подобни крайности се наблюдават и при други нации. Примерно японците - имат много възвишена естетика, но и такива ужасни кланета обичат да си правят.
Та и ние - имаме си таланти, които не само олимпиади печелят, ама си имаме и мутрите и всякакъв друг добитък....

Когато боговете говорят, ония с фактите никакви ги няма.


Тема Re: не е далеч от истинатанови [re: zaphod]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано17.03.05 07:51



Наскоро някой ми прати ей тоя

.



Тема Re: не е далеч от истинатанови [re: Heaндepтaлeцa Джo]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано17.03.05 08:28



не твърдя че българите са хем умни хем прости, а по-скоро че страдат от липса на самочувствие и се опитват да си го набавят по неправилния начин - като си измислят качества.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: не е далеч от истинатанови [re: lady Marian]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано17.03.05 08:33



мисля че разпространеното убеждение "българите са хакери номер едно" е също толкова вярно, колкото и убеждението че българин е измислил компютъра.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема клуб История е живото доказателство (no txt)нови [re: zaphod]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано17.03.05 08:49



клуб История е живото доказателство



Тема Re: не е далеч от истинатанови [re: zaphod]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано17.03.05 09:26



Абсолютно съм съгласна с теб. Но ми хареса концепцията за "хакер".

И някак си ми се върза с това ти изречение: "ще подчертая че по-голямата част от интелекта е да формулираш и откриеш какви са правилата, а по-малката част е да можеш да работиш с вече готови формулирани правила."


(Говорим за хакерство и интелект по принцип, не за проявата им в българското население, която е не по-голяма от проявата им където и да било)



Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор (ex laik)
Публикувано17.03.05 16:44



абе аз май исках да кажа, че когато искаме да напраим нещо, го праим и то не лошо
когато не искаме/ни мързи/не виждаме смисъл, го праим колкото да отбием номера
понякога даже и толкова не
колкото до правилата- по мои лични наблюдения не ги обичаме много
от мутрите та до олимпииците- я си знам как бе, ти ли ше ме учиш мене!?
хаосът е също силно желан, на мен много ми липсва тук

Нейл ин май хенд
фром май криейтър.
Ю гейв ми лайф,
нау шоу ми хау ту лив.


Тема правилатанови [re: 5з]  
Автор ~!@$%amp;^*()_+ (целия горен ред)
Публикувано17.03.05 17:13



ние обикновенно ги възприемаме като guidelines или suggestions, за глупаци и такива дето не знаят какво да правят, докато повечето небългари пък са на другата крайност, приемат ги за неотменими закони.



Тема Re: правилатанови [re: ~!@$%amp;^*()_+]  
Автор (ex laik)
Публикувано17.03.05 17:40



точно
и много по-лесно от западняците например преценяваме как да се движим по ръба на закона/правилото, без да го нарушаваме
но лека-полека и те се облагородяват в тази насока


Нейл ин май хенд
фром май криейтър.
Ю гейв ми лайф,
нау шоу ми хау ту лив.


Тема точно казано :)нови [re: firefox]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано17.03.05 21:26








NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: хех да :)нови [re: firefox]  
Автор Пpинцът koйтo бe пycтoтa (разбрал)
Публикувано18.03.05 10:37



Ще му накриви шапката и още как! Защо мислиш още пикае газ като стане дума за анкетата относно футболист на България за 20 век? :)

Пътят е бодлив и тесен.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.