Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:37 10.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
Тема Re: диплодоните!нови [re: firefox]  
Автор ikew (3)
Публикувано18.03.05 20:05



Хех :)

От философска гледна точка ми е по-интересно дали празното пространство съществува, ако никъде в прилежащата му вселена няма материя или потенциал за такава.

Но ние и тия хапченца си ги пием де.

101011101001010000100011111010111010102


Тема Re: естествено, че това е въпросътнови [re: firefox]  
Автор Poruchik_Rzevski (старо куче)
Публикувано18.03.05 20:22



Погрешно си ме разбрала - свободата да мисля, е единственната реална свобода която ми е останала. И на само на мен. И се гордея, че се причислявам към все още мислещите и четящите (е, може и да се самозаблуждавам и просто да имам високо мнение за мене си). Идеята ми, когато споменавах мисленето и хипарските песнички беше , че с това нищо няма да се промени. И не ми казвай, че това е нихилизъм духовен няк'ъфффф. Това си е реалното състояние на нещата - нищо не зависи и никога не е зависело нито от мен нито от теб. Примерно ако зависеше от теб - отдавна да си го променила и сега ич да нямаше за кво да пишем. Можем естественно да си търкаляме колкот си искаме кестени тук (то темата май така и започваше, в смисъл "отдавна не сме се дърляли"), както и правим. Пустячок но приятно.
Масовата тенденция обаче наистина е в посока изтъпяване и оскотяване на народо-населението. И не щото някви могъщи черни сили седят зад тая работа (не, че и тях ги няма в лицето на тоталния глобализъм поне според мен), ами щото е по-лесничко да не четеш и "ни о чем не думать".

Колкото до емоционалните антилогически приказки на Аколозите... мнението си май го казах - те ВРЕДЯТ! Следователно са вредни. Следователно - зелените барети

Пък и стаята ми е разфърляна - няма де да наредя сичките платки, поялници и прочие, но за сметка на това знам къде е всяко едно нещо като ми потрябва

......
А в 33 - распяли, но не сильно.
.......


Тема Оф-топикнови [re: ikew]  
Автор Poruchik_Rzevski (старо куче)
Публикувано18.03.05 20:24



Икю, къф е тоя троичен номер?

......
А в 33 - распяли, но не сильно.
.......


Тема Оф-топик индииднови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор ikew (3)
Публикувано18.03.05 20:30



Ми... той ще да е кошмар на някой ИИ, предполагам. Във футурама имало такова нещо, а нея трябва да й се вярва :)

За мен е просто интересно от гледна точка на това, че принципно е грешка, бъг, който няма как да се случи, а ако се случи няма да има как да се реагира, освен с игнор или шътдаун. :)

Някакси ме изпълва с мисли за вечното :))

п.п.

... освен когато се приема просто за троичен, наистина :)
въпрос на гледна точка и мистицизъм :)



101011101001010000100011111010111010102

Редактирано от ikew на 18.03.05 20:33.



Тема Re: Оф-топик индииднови [re: ikew]  
Автор Poruchik_Rzevski (старо куче)
Публикувано18.03.05 20:35



Чатнах - един вид "Какво сънуват псиборгите"
А, ако нещо го е изписало това и се е мъчило да напише двоично число верно е грешка, ама по-скоро ASCII. Не мога някак си да си представя запис/четене на "2" в един бит

......
А в 33 - распяли, но не сильно.
.......


П.С. Абе той може и четвъртичен, петичен и тъй натаък да е, само двоичен някак си не става. Ей го на - замисли ма на екзистенциален въпрос "Може ли да има единичен код а? Нещо като спин 1/2" Гррр, май требе да отида да обърна няколко чаши и ша ми мине...

Редактирано от Poruchik_Rzevski на 18.03.05 20:43.



Тема Re: Оф-топик индииднови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор ikew (3)
Публикувано18.03.05 21:00



Точно това е! Точно това е, че няма как да се изрази в един бит. Както казах, грешката е невъзможна. {инсърт : един куп уточнения, без които горното е някакси неправилно поради липсата си на конкретика}

Единична бройна система.... хммм, дааа.
Има такива... Правите в евклидовата геометрия, примерно. Готиното при тях е, че че са единични кодове в едно аналогово двуизмерно пространсво. :))

Замислих се за вселена, организирана на принципите на математическата точка. Т.е, цялата биде неоформена маса... и под неоформена имам предвид даже неразделена на частици... Което ще рече, че няма и размер - нито отвътре, нито отвън. Вселена вътре в някое неутронче... Защо пък не. :)

Знаеш ли какво, и аз трябва да обърна чашка-нула-чашка-чашка-нула.

Жалко, че не пия.

101011101001010000100011111010111010102


Тема Re: диплодоните!нови [re: firefox]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано18.03.05 21:12



разбира се че хората умират в гората. но ТИ умираш ли в гората? присъствала ли си някога на собствената си смърт, наблюдавала ли си я, смяташ ли че някога ще я наблюдаваш?

1) не забравяи - вероятноста нещо да се случи, за безкраен период от време - е единица.
2) аз лично никога не съм се наблюдавал как ме няма - докато спя например. единстеното което виждам е че още не съм заспал, или че вече съм се събудил.
_____________________________
I find it offensive that you find it offensive

Редактирано от koroviev на 18.03.05 21:40.



Тема Колкото до нанотехнологиите :)нови [re: firefox]  
Автор ikew (3)
Публикувано18.03.05 21:17



Наноробчетата биха имали твърде голяма власт над нас, да. Ако приемем, че ще са бързи, смели, сръчни и възпроизвеждащи се, според мен за вечер и нещо биха могли да унищожат цялото човечество, тва си е едно на ръка.
Но се съмнявам да бъдат приложени без да се измисли сигурен начин да бъдат блокирани (и дори разрушавани) в големи сфери всички нанчета, които примерно не изпращат през 0.2 секунди даден променящ се идентифициращ ги сигнал до еди кво си. Сигнал, който (едни кво си еди кво си)

абе ще го измислят хората. Склонен съм да не очаквам по-малко от създателите на тоалетната хартия и топлата вода. Все изобретения, които при неправилна упореба са опасни... :)



101011101001010000100011111010111010102

Редактирано от ikew на 18.03.05 21:22.



Тема Re: Колкото до нанотехнологиите :)нови [re: ikew]  
Автор Poruchik_Rzevski (старо куче)
Публикувано18.03.05 21:28



Икю, по-полека. Втресе ме бе човек! Каква е таз опасна тоалетна хартия? Ще ме е страх от тук на сетне в едното място да вляза!
Айде лека вечер на сички, аз отивам да направя онуй за което споменах преди малко

......
А в 33 - распяли, но не сильно.
.......

Редактирано от Poruchik_Rzevski на 18.03.05 21:29.



Тема Re: Оф-топик индииднови [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор firefox (пчелъвче)
Публикувано18.03.05 21:29



напълно го налучка :)
ситуацията във филма е:
човек и робот са съквартиранти. робота сънува кошмар и се събужда, а човека го гледа притеснено. робота разказва съня си "беше ужасно! единици и нули навсякъде, и мисля че видях двойка..." а човека го успокоява "няма-няма, двойки не съществуват"
:D




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.