Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:13 13.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
Тема Re: Ре:нови [re: Dilithium]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано21.02.05 17:25



Хъ-хъ! Оправданието --- "Това е фантастика, във фантастиката всичко е възможно пък!" се използват само от некадърните писатели.

А иначе дори хипотетичните варианти трябва да почиват поне отчасти на факти и здрав разум. Особено в научната фантастика. Макар че и на фентъзито не вреди, когато се съобразява с тия неща. И понеже природните закони никой не ги е отменил, то и материализирането в някакъв вид материализатор хич няма да е лесно и евтино.
А това за софтуерното съзнание ми напомня стария лаф -- Много хора спорят относно възможността за съществуване на Изкуствен интелект. Някои се съмняват дори съществуването на естествен такъв...

Що се отнася до нюкването на араби, индийци и китайци...Така да си се замислял колко бомби ще трябват за целта? А да си се замислял дали ще остане незасегната страна по света след една такава бомбардировка? Това ще е просто един екзотичен способ за самоубийство от страна на американците. А те нещо не си падат по самоубийствените атентати


Въобще, сори, ама тия неща, дето ги разправяш, никой няма да седне да ги планира насериозно.

Иначе ти беше прав, че един изтребител с ядрено оръжие може да реши изхода на една война, но по-скоро като демонстрация на решимост, един вид -- "с нас майтап не бива, решени сме да идем до край" , затова спирайте, докато още сме кротки....



Тема Re: егзоскелетинови [re: koroviev]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано21.02.05 17:29



Що бе? Не мисля, че натоварването върху крака ще е кой-знае колко по-силно от нормалното при бягане и скачане.

Е, друго си е такова нещо се обедини с екзоскелет -- това ще увеличи скоростта поне наполовина.



Тема Re: Военни технологии на бъдещетонови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано21.02.05 17:31



Все тая.Важното е, че военни конфликти ще си има и оръжието винаги ще си е актуално



Тема Re: Военни технологии на бъдещетонови [re: Orc Chieftain]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано21.02.05 18:08



Би ли споделил кое смяташ, че съм забравил?

TANSTAAFL


Тема Re: егзоскелетинови [re: Orc Chieftain]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано21.02.05 18:11



Ти така си мислиш - костите на краката са много издържливи при осово натоварване, само че ставите между тях определено не са.

TANSTAAFL


Тема Re: егзоскелетинови [re: Orc Chieftain]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано21.02.05 18:55



костите са издръжливи, но до един момент. всяко пиково натоварване се поема чрез създаване на микро пукнатини м/и колагеновите влакна в костите и неорганичната костна маса. демек, след пикови натоварвания костите стават крехки, докато не зарастне интерфеиса м/у двете.

тва едно на ръка. второто е че векторът на силата, и точката на силата трябва да са идеално насочени по оста на крака. не искам да си представям кви изкълчвания ще се получат ако има разминаване, особенно пък със воинишка раница на гръб.

третото е че силата не свършва с крака, ами продължава по гръбначния стълб и тн. тоест на цялото тяло се предава. един вид, да имаш такива неща на краката - които те бутат/изхвърклят нагоре при всяка крачка, е тва е еквивалентно всяка крачка те подлага на натоварване 2-3-4-5 Ге, в зависимост от силата на ботушките. при всяка стъпка, и това е натоварване което трябва да се издържа на един крак.

скелета е направен да издържа сили които мускулите могат да приложат, не повече - запаса е колкото да предпазва от счупвания при падания и тн., а колко лошо можеш да паднеш пак зависи от това на колко високо/далече си скочил, все пак, или колко бързо си бягал.

инъче за бързина на бягане има 3 варианта - или да скачаш по на високо му отблъскванията от земята, или да си мърдаш краката по бързо, или да имаш по дълги крака.
ако ще има егзоскелет със силово усилване там където са ставите няма смисъл от неествени движения като отблъскване при стъпалата, които и освен тва да те натоварват (а всяко ускорение натоварва тялото независимо дали имаш или нямаш егзоскелет). по чисто решение е егзо краката да са по дълги. естествено пак има вертикални ускорения, но само толкова до колкото сам си решиш - като си мръднеш егзо стъпалата надолу.

_____________________________
I find it offensive that you find it offensive
<P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;><EM>Редактирано от koroviev на 21.02.05 19:00.</EM></FONT></P>

Редактирано от koroviev на 21.02.05 19:40.



Тема Re: Военни технологии на бъдещетонови [re: Kopo]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано21.02.05 19:11



Забравил си това, че когато в заговора участва ясновидец, той "закрива" всички останали. Поради това в "Месията на Дюн" Муад диб не можеше да "види" заговора...



Тема Re: егзоскелетинови [re: Kopo]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано21.02.05 19:17



Е, щом издръжат на бягане и скачане, то значи не са толкова крехки...



Тема Re: егзоскелетинови [re: koroviev]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано21.02.05 19:34



Е предполагам не е проблем да се пресметне натоварването, което не бива да се надхвърля и цялата система да се конструира с такъв разчет.



Тема Гуейй сианови [re: Orc Chieftain]  
Автор Dilithium (underdog)
Публикувано21.02.05 20:54



Разбирам желанието ти да си все като "масло над водата" и аз не отстъпвам по форумите като споря с някого, никога не си променям виждането. Сори такъв съм.
С мен на глава няма да излезеш.

В отговор на:


А иначе дори хипотетичните варианти трябва да почиват поне отчасти на факти и здрав разум. Особено в научната фантастика. Макар че и на фентъзито не вреди, когато се съобразява с тия неща. И понеже природните закони никой не ги е отменил, то и материализирането в някакъв вид материализатор хич няма да е лесно и евтино.
А това за софтуерното съзнание ми напомня стария лаф -- Много хора спорят относно възможността за съществуване на Изкуствен интелект




Разбирам те, че се опитваш да играеш смарт, обаче нали знаеш, че с идиоти(визирам скромно моята личнос тук) трудно се работи, аз не съм нито писател нито жури в конкурс за да опитваш номера да ми продаваш :)))
Значи да вземем предвид материализирането, какво толкова му е нереалното?!? Изградени сме от химични елементи които РЕАЛНО съществуват.
Пътуването с над светлинна скорост е много по-нереално, отколкото материалзирането на нещо което може да бъде материализирано, при свръх светлинните скорост става дума за големи енергии, екзотични и тъмни материи които я ги има я ги няма.
Ако си забелязал много писатели изпозват пътуване с ФТЛ (фастър ден лайт спийд)
предлагам да ги сложим в графата некадърници защото по лесен начин заобикалят, незаобиломи иначе неща.
Нали знаеш вица за физиците дето видяли една готина мадама и единият казал на другия:
"-Брейй гледай какво интересно съчетание от атоми." :--))
Връщам се пак на материализирането и командосите, за да се направи подобен войник, дори не е необходимо да е на въглеродна основа, може да е робот (терминаторите и много подобни роботски филми/книги си чел и гледал май), даже не трябва и да е хуманоид.

А за Америка и хамериканците, арабелите китайците и тн., нямам думи, не случайно отворих една голяма скоба, че го давам като пример, защото беше предвидимо, че ще последва подобен коментар. Една ядрена война безпсорно ще навлече доста проблеми, но си има и други начини. Не знам дали ти е известно, но в Африка има държави, чието население над 1/3 са вирусоносители на ХИВ. Човек би се замислил дали е нямало сошъл инженеринг преди да се пусне вируса, надявам се сега да не ме обявиш за любител на големите конспирации.

#unzip;strip;touch;finger;mount;fsck;more;yes;umount;sleep


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.