Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:13 19.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За "Бръмбар в мравуняка" - питане  
Автор Пpинцът koйтo бe пycтoтa (разбрал)
Публикувано05.01.05 04:28



Няма начин за това да не се е говорило досега тук, но току що пак прочетох книгата, та ми стана интересно, какъв би бил късия отговор на всеки, дал си труда да отговори, защо според него, са подставени от Странниците тринадесетте яйцеклетки?

Моля за някакви кратки отговори (по възможност, де... ама все пак хубаво ще е да са кратки), защото помня преди години как Велин ми разви една теория със структура, точки, подточки, чудеса. Кратко, ясно :)

Аз лично мисля, че теорията на Екселенц за детонаторите куца, най-малкото е прекалено сложна. Като в "incredible machine". Като цяло, са нямали лошо помисли, или поне не и изтреблението ни, в най-лошия случай - станалото в края на трилогията (тук вече ми се губи този край имаше ли нещо общо с 13-те )

Пътят е бодлив и тесен.


Тема Re: За "Бръмбар в мравуняка" - питаненови [re: Пpинцът koйтo бe пyc]  
Автор Diletanta (наблюдател)
Публикувано05.01.05 07:28



Не детонатор, а катализатор? Или нравствен препъникамък - падаш, размазваш кръв и сополи по земята и накрая (току-виж) си извличаш поука.



Тема Re: За "Бръмбар в мравуняка" - питаненови [re: Пpинцът koйтo бe пyc]  
Автор Valio_98 (chitatel)
Публикувано05.01.05 07:51



"Детонаторите" може да се каквато си щеш дреболия от системата за жизвеобспечение. Ник&де в книгата не се казва че те _в&ршат_ нещо. Единственото, което ги св&рзва с "подкидишите" са символите.

По-важен ми се вижда в&проса защо Странниците са запазили човешките зародиши. Моето обяснение е, че това е за запазване на генния фонд на човечеството, но и сам с&знавам, че децата са прекалено малко за да се в&зроди човечеството заради генетичните дефекти от цросс-бреадинг-а. Може да са за "калибровка" на човешката еволиуция. Или за каквото си щем - Страниците са загадка.

И изобщо, това не е толкова важно, нали книгата е за _нашата_ рекация на появата на "подкидишите".

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)


Тема Re: За "Бръмбар в мравуняка" - питаненови [re: Valio_98]  
Автор Ивaнyшka (Депресионист)
Публикувано05.01.05 09:23



Каро кажеш реакция все се сещам за ония странни същества в оня курорт в "Вълните гасят вятъра" и дисперсията на реакцията на хората срещу тях.
Май Стругацки са се опитал да покажат предния роман в по стилизирана форма, за тия дето нищо не разбраха.

Проблема не изчезва в момента, в който си изтървете нервите
http://www.bukvite.com


Тема Re: За "Бръмбар в мравуняка" - питаненови [re: Valio_98]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано05.01.05 21:06



Хмм, ако съвсем не ме поддвежда паметта, при ескперименти са унищожени 2 детонатора, а съответсващите им подхвърленици умират почти веднага след това. Точно затова Комкон-2 скатава детонаторите далеч от подхвърлениците.
А подобно находище с генетичен материал е имало и на Тагора (друга разумна раса, общуваща с хората).

Аз теория нямам - Странниците са далече извън нашите представи, не може с достатъчно голяма вероятност да се определи каква може да е била целта на тези "хранилища".
Във всеки случай ако съм на мястото на Сикорски и аз бих стрелял. От оптимизъм.

TANSTAAFL


Тема Re: За "Бръмбар в мравуняка" - питаненови [re: Kopo]  
Автор Valio_98 (chitatel)
Публикувано05.01.05 22:37



"...Хмм, ако съвсем не ме поддвежда паметта, при ескперименти са унищожени 2 детонатора, а съответсващите им подхвърленици умират почти веднага след това. Точно затова Комкон-2 скатава детонаторите далеч от подхвърлениците..."

Taka e i imenno zatova kazvam, che stava duma za elemen ot sistemata za zhizneobespechenie.

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)


Тема offнови [re: Пpинцът koйтo бe пyc]  
Автор Valio_98 (chitatel)
Публикувано05.01.05 23:34



Strugackolozite ne sa ot vchera - tova e ot belezhnicite na zhurnalista Jaroslav Golovanov. Жоры Гречко e kosmonavt&r Georgij Гречко.

=============================

"Выполнил своё обещание: организовал у меня дома встречу Аркадия Стругацкого и Жоры Гречко. Жора засыпал Аркадия вопросами. У меня сложилось впечатление, что Гречко знает творчество Стругацких гораздо лучше самого Стругацкого. Я исполнял роль обезьяны, которая прыгает по книжным полкам и бросает им вниз книги братьев (вместо кокосовых орехов), которые они ежеминутно от меня требуют для всевозможных сверок-проверок."

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)


Тема Re: За "Бръмбар в мравуняка" - питаненови [re: Valio_98]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано05.01.05 23:46



Дали?
Всички изследвания на земяните показваха, че това са напълно нормални индивиди от Homo sapiens.
Какво жизнеобезпечаване тогава?

TANSTAAFL


Тема Re: За "Бръмбар в мравуняка" - питаненови [re: Kopo]  
Автор Valio_98 (chitatel)
Публикувано06.01.05 00:09



Всички изследвания на земяните ne dovedoha do nikak&v rezultat, osven sm&rtta na dvama ot podhv&rlenite, bez poluchavane na realno znanie zashto i kak. Proshtavaj, no "vсичкиte изследвания на земяните" ne struvat koj znae kolko...

Книги, написанные любителями, требуют читателей-профессионалов. (С. Б. Переслегин)


Тема Re: За "Бръмбар в мравуняка" - питаненови [re: Valio_98]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано06.01.05 07:12



Връзка явно има, но надали е свързана с жизнеобезпечаването.
Наистина детонатор ми се струва по-удачното наименование.

TANSTAAFL



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.