Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:57 17.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема жени във фантастиката?Я, моля ви!нови  
Автор Luthien-пoлyopaчka (мелез)
Публикувано27.09.04 14:50



седя си аз и си мисля
ми жените във фентазито и фантастиката много малки роли играят-май напоследък само се разхождат по монокини подир готини млади мъже които спасяват галактиката/или нещо друго/
много е бедна фантастиката на готини женски ГЛАВНИ роли
а,моля ви
кажете ми поне 3 различни книжки в които главният герой е жена

Зло,бъди мое добро.


Тема Re: жени във фантастиката?Я, моля ви!нови [re: Luthien-пoлyopaчka]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано27.09.04 15:19



плацдарм - хари харисън - 2ма главни герои - двоика мъж и жена. преди плацдарм имаше още една със същите двама, не помня името.. "планета на смърта"(? да не се бърка със "свят на смърта", тва е друго). впрочем гаджето на главния във "свят на смърта 1,2,3" също е пичка).

оракула/пророчицата/ (третата книга и забравих името- пак нещо оракулско беше) - маик резник

gone to windwards (??)/consider phoebes/ и още няколко на иън м. банкс. но всички негови са ми омешани в едно та не съм 100% сигурен за точните имена.

мулето (?) - а. азимов. (също и тази след нея в поредицата за фондацията. няква тиинеиджърка беше главната героиня)

една от последните книги от поредицата Дюн - мисля че главната героиня беше няква бин-джезъритка която отива да изследва планетите на лошите (някви сектантки), не съм много сигурен.

ендимион - дан симънс, но там има спор - понеже е написано от гледната точка на мъж които гледа главната кво прави. уф, размазаломи се е. бе помня че няква жена умираше на края героиски.

xena/червената соня - без коментар :)
_____________________________
I find it offensive that you find it offensive

Редактирано от koroviev на 27.09.04 15:35.



Тема Re: жени във фантастиката?Я, моля ви!нови [re: Luthien-пoлyopaчka]  
Автор Ивaнyшka (Депресионист)
Публикувано27.09.04 16:30



Светът на Пел - командира на един от корабите
Техану - жрицата
Инфопаяк - двете книги

Сайтът за нова българската литература


Вече ТРИ години.

Тема Re: жени във фантастиката?Я, моля ви!нови [re: Luthien-пoлyopaчka]  
Автор Naia (Mara Jade)
Публикувано27.09.04 16:59



Мара Джейт - Звездни Войни
Калан - Мечът на истината... не се сещам в момента за трета, но тези двете са достатъчни



Няма пряк път до там, където си струва да отидеш!

Тема Re: жени във фантастиката?Я, моля ви!нови [re: Luthien-пoлyopaчka]  
Автор Orc Chieftain (Мордорски елф)
Публикувано27.09.04 17:04



Джон Варли -- "Титан", "Магьосница", "Демон". Това е поредица с едни и същи главни герои...По-точно героини

Айзък Азимов -- "Немезида"



Тема Има...нови [re: Luthien-пoлyopaчka]  
Автор De3tuss (сержант)
Публикувано27.09.04 17:07



... един абсолютно уникален автор. Карълайн Чери се вика.
Та за нея - дебютният и роман спечели наградата "Джон Кампбел" за най-многообещаващ млад автор. Книгата се казва "Вратата на Иврел", и откровено казано никак не е лоша. Романът е в стил "твърдо фентази" (с елементи на "меч и магия"). Та самата книга прекроява жанра и го обръща с хастара навънка. Ако в стандартното фентази едрогърдестата мацка следва мускулестия, не особено интелигентан пич, който я спасява постоянно, то тук е точно обратното. Главната героиня е волева и борбена жена, към която се лепва мускулестия безмозъчен тип и тя го спасява постоянно.
Пак от същата авторка е сагата за Чанур (5 книги). Този път твърда фантастика. Та в нея Чери описва разумна извънземна раса, еволюирала от съвременните лъвове. Обаче туке е тънкият момент - расата притежава всички характеристики на социалното поведение на съвременните лъвове. Например само женските индивиди могат да пътуват в космоса, да общуват с другите раси или да въртят търговия, за разлика от мъжете, които служат главно за разплод и управление на семейното имуюество на планетата (защото обикновено имат навика да изпадат в неистова бяс, когато някой им се противопостави или им противоречи). Поредицата е наистина уникална. Изобщо Чери има адски много героини силни и борбени жени и е изградила някой от най-ярките и запомнящи се женски образи във фантастиката. На бг можеш да прочетеш "Ситиин", където има доста по темата.

Друга главна героиня за която се сещам на прима виста е Метел, от трилогиатя "Мрачни войни" на Глен Кук. Много интересна смесица между фентази и класическа твърда фантастика. Адски добра трилогия.

Луис МакМастър Бюджолд - Корделия Нейсмит (Бараяр).
Тери Пратчет - Сюзън Сто Хелит и баба Вихронрав.
Дейв Дънкан - Иносолан Краснегарска.
Нанси Крес - цикъла за Просяците (на БГ излезе първата от поредицата, наградена с Небула, ако не мъркам, под имаето "Безсмъртни в Испания").

На прима виста за тези се сещам.

Ти го направи! Признай! Много хора са те видели!


Тема Re: жени във фантастиката?Я, моля ви!нови [re: Luthien-пoлyopaчka]  
Автор Poruchik_Rzevski (пристрастен)
Публикувано27.09.04 17:37



Да добавя и аз една-две:
- Алиса (Кир Буличов)
- Операция "Хаос" (двойка беха с мъжо си)
......
"и.др." както се казва, ама сега не ми се мисли

П.С. Забравих: Баба Вихронрав и станаха трички

Редактирано от Poruchik_Rzevski на 27.09.04 17:40.



Тема Още...нови [re: De3tuss]  
Автор De3tuss (сержант)
Публикувано27.09.04 18:38



... Диамантената ера на Нийл Стивънсън
... Тъмните му материи - трилогията на Пулман
... Преместването на Марс - Грег Беар
... Техану - Урсула Ле Гуин
... Книга на страшния съд - Кони Уилис
... Снежната кралица - Джоан Виндж
... Еретиците на Дюна и Дюна: Домът на Ордена - Франк хърбърд
... Залогът на крадеца и Късметът на играча - Джулиет Маккена
... Енея от Ендимион на Дан Симънс

Ти го направи! Признай! Много хора са те видели!


Тема Re: жени във фантастиката?Я, моля ви!нови [re: Luthien-пoлyopaчka]  
Автор ty^iga (непознат)
Публикувано27.09.04 19:51



Дара и Джасра - "Хрониките на Амбър", много подли твари и големи кучки ... ама кефят ...


Редактирано от ty^iga на 27.09.04 20:07.



Тема небесните господаринови [re: Luthien-пoлyopaчka]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано27.09.04 19:58



джан дорвин е главна героиня, заедно с моя любимец.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.