Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:36 25.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Тема Re: защо бог може да съществуванови [re: lady Marian]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано28.07.04 19:24



би ли ми посочила религия без бог?
само не ми излизай с номера, че това е науката.
доколкото съм запознат бог е всемогъщ само в монотеистичните религии, в другите е просто advanced user



Тема Амчи..нови [re: Mist]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано28.07.04 19:44



Според мен единствения начин да се стигне до що-годе приемлив резултат в спор за Бог, е да се дефинира, степенува и ограничи понятието. Щото с "той е Всичко" нещата ще чукнат на камък.
Та така. Айде да приказваме за бластери, стига с тия теми

Животът и любовта са си живот и любов, a букетът от теменужки си е букет от теменужки.


Тема не уа,нови [re: Alvin]  
Автор Mist (archcoder)
Публикувано28.07.04 20:06



де си мъ видял да река "той е всичко". казах, че всемогъществото му се отнася до _всичко_, щото иначе ще опрем до тва той па отде са е взел и кой му е написал неговия софтуер и уйде коня у ряката - рекурсия, while(42){} и прочие красотички, т.е. излиза въпросът "има ли нещо от още по-горно ниво?". а интересният случай винаги е само _последното_ ниво. демек всемогъществото се отнася и до програмата, и до ос-а, и до пц-то, и до компилатора, и до лиспата на бъгове, амин.
разликата е огромна и съществена.
(баси, карате ме да приказвам неща от учебника по философия за първи клас :)


за всичко_на_горния_ред: как го реши тва, че за тия вътре вътрето е всичко? за теб да не би случайно вселената, в която се помещаваш да е всичко?

---
give me a breakpoint and i'll debug the world


Тема Re: не уа,нови [re: Mist]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано28.07.04 20:35



определено за мен ВСИЧКО е до там до където имам достъп

за местата до които нямам достъп, не мога да кажа дали такива съществуват или да => да

п.п. под достъп не разбирай, да ида да се разходя до там



Тема за рекурсиятанови [re: Mist]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано28.07.04 20:39



ами да, рекурсията може да е безкрайна, а може и да е зациклена

ето например в момента аз съм стартирал емулатор, който от своя страна върви в друг емулатор. нито една от работещите в емулаторите програми, НЯМА НАЧИН да разбере че не се изпълнява на реален хардуер и за тях определено ВСИЧКО опира до техния си контекст, какво е на горното ниво и има ли такова, те не знаят И НЯМА НАЧИН да разберат



Тема Re: защо бог може да съществуванови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано29.07.04 01:22



"-- до всички, абе хора що го приехте това толкова насериозно, да не съм засегнал религиозните чувства ня някого?"

Чакай малко? Защо реши, че някой те приема на сериозно? (не "толкова насериозно", а изобщо, някак насериозно). Да не искаш да кажеш хората тук нямат право да се забавляват с една неиздържана абракадабра (да не казвам по силна дума...)?

Религиозните чувства на някого едва ли си засегнал, по скоро си засегнал атеистичните чувства на мнозина. Ако държиш да пробуташ идеята за бог на банда заклати атеисти, ще трябва сутнин много рано да ставаш... И пак не се знае...



Тема Re: защо бог може да съществуванови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор ~!@$%^amp;*()_+ (целия горен ред)
Публикувано29.07.04 01:48



а ти що реши, че искам да пробутвам идеята за бог на някого

според мен тя е по интересна за дискутиране от бластерите или взаимотношенията с други цивилизации на нашето ниво на реалност, или пък от самовгълбеното взиране в пъпа си



Тема Re: защо бог може да съществуванови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор aspid (кит в аквариум)
Публикувано29.07.04 08:30



Прочети "Мессия очищает диск", Г. Л. Олди. Имам чувството, че ще се римува перфектно с постинга ти.

Гоблин - това е не само и не толкова раса. Това е начин на мислене.


Тема Re: защо бог съществуванови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Kzint (Зъбат)
Публикувано29.07.04 08:31



Ако прогресът е движение от пълна зависимост към пълна независимост от природата(Вселената,Времето и каквото още се сетите..),то Бог е всеки финалист.


Don't panick!


Тема Re: защо бог може да съществуванови [re: ~!@$%^amp;*()_+]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано29.07.04 09:26



Млади момко, тук още никой не е дискутирал "бластери", нито пък се е занимавал с "самовгълбеното взиране в пъпа си" (поправете ме ако греша)

Колкото до взаимоотношението с други цивилизации на нашето ниво на реалност, това е един сложен и много важен въпрос. Той е бил актуален още откак човек е открил огъня, че и преди това. За същаление, прогресът от Кортес насам е незначителен. Един исключително важен и отговорен аспект на същия въпрос е комуникацията в обществото между отделните типове под култури и специфични групи съзнания. Възможно е да ти звучи пресилено, но в днешно време дори едно такова просто нещо като отношенията мъж-жена са в безобразно окаяно състояние (те просто не се разбират един други, съществува колосално разминаване в ценностната система на единия и на другия)
Така че дискусиите на тази тема са важни и интересни, докато псевдо научни модели позволяващи съществуването на бог (горкият, докъде я докара...) - не твърде.
Ако все пак държиш да се говори на тази тема, започни от там, където учените спират и повдигат срамежливо рамене. Параметрите на тази вселена. Има безброй варианти, които НЕПРЕДПОЛАГАТ съществуването на какъвто и да е живот, камо ли разумен. И съществуват един нищожен процент варианти, основните параметри на вселената (числото пи, неперовото число, стойността на електричния заряд, скоростта с която се разширява вселената...) да се подберат така, че да съществуваме ние.
И след като е имало точка във времето, когато тези параметри са имали други стойности, кой, как, защо ги е направил точно такива. Идиотски малко вероятно е, това да е чиста случайност.

Ето това е един повод за размисъл и може би дискусия. Само че не от чайници като нас, за съжаление. Но ти като човек който се интересува от този въпрос, би могъл да по-прочетеш и да ни разказажеш.

Та така...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.