Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:05 22.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема Относно Дюннови  
Автор unknown* (непознат )
Публикувано09.05.04 18:37



Предполагам че почти всички в този форум са чели поне първите две книги от поредицата на Франк Хърбърт (Дюн и Месията на Дюн) Голяма част от вас мойе би са чели и останалите книги и съм абсолютно сигурна че не сте останали разочаровани а обратното - книгите с ви впечатлили. Но едно не ми е ясно защо нито едно от българските издателства все още не се е решило да преиздаде циалата поредиц че да могат повече хора да се докоснат до великолепието на тези книги. Все пак Хърбърт е признат по целия за един от най-добрите фантасти. Самият факт че на Славейков останалите книги от поредицата се продават на "фантастични" дори за почитателте на фантастиката цени е доказателство че доста хора ги търсят. Умът ми не проумява защо никой не ги преиздава а се пускат на пазара какви ли не комерсиални издания



Тема Re: Относно Дюннови [re: unknown*]  
Автор armydreamer (дете на Всемира)
Публикувано09.05.04 19:53



От Бард не планират ли да ги преиздават? Нещо такова бях чул...

: ПИТЪР ГЕЙБРИЪЛ В БЪЛГАРИЯ!


Тема Re: Относно Дюннови [re: unknown*]  
Автор Nerksis (barman-kasap)
Публикувано09.05.04 23:10



С риск да бъда линчуван при първа възможност, от всички в този клуб, но все пак това си е мое мнение....
Значи прочел съм първите три части и то с доста усилия, като първта таман ми стана интерсна и взе че свърши, втората не беше лоша, а третата ме изтормози толкова много, че отказах да чета останалите.
А за преиздване, си прав че е нужно, хубаво ще е да се издадат в два тома. А ония от Славейков дето искат майка си и баща си, когато и да ги убиеш все си закъснял.






Простотията не ходи по гората, а по хората!


Тема Re: Относно Дюннови [re: unknown*]  
Автор Пивo (nutter)
Публикувано10.05.04 18:11



Защото са към 4000 страници ?

Ad astra per aspera


Тема Re: Относно Дюннови [re: Nerksis]  
Автор Итилдин (whirlwind)
Публикувано31.05.04 12:50



Не само ти мислиш така - и други хора са ми казвали, че всяка следваща част е по-голяма мъка, аз прочетох само първите две. Пробвай с филма , имаш избор(Lynch 1984, Dune от 2000 + трите Children of Dune от 2003) - по-лесно върви, става и за деца.

идеален ден за лов на рибка-бананка


Тема Re: Относно Дюннови [re: Итилдин]  
Автор Letto ()
Публикувано31.05.04 16:30



Последния филм "Children of Dune " става за гледане но само ако си наясно с книгите.
А между другото в "близо 4000" страници почти няма нищо излишно.



Тема Legends Of Duneнови [re: unknown*]  
Автор Nobby (голем дзвер)
Публикувано31.05.04 18:42



Току що приключих втората част - "THE MACHINE CRUSADE".
Не е толкова добра колкото първата част (малко по-дълга е от необходимото и по-слабо се чувства стилът на стария Хърбърт), но пак си е кеф. Най-малкото щото започват да стават ясни някой неща които се случват след 10000 години (толкова ли бяха?).

Ако някой я иска мога да му я дам в ХТМЛ формат.

---
In God we Trust (all others must submit a X.509 certificate)

Редактирано от Nobby на 31.05.04 18:44.



Тема Re: Legends Of Dune [re: Nobby]  
Автор Halifirien (amnesia)
Публикувано31.05.04 18:59



Аз искам "THE MACHINE CRUSADE". Благодаря ти.

I have only now


Тема Re: Legends Of Dune [re: Nobby]  
Автор Letto ()
Публикувано31.05.04 20:29



Ще ти бъда благодарен ако ми дадеш и на мен! :)



Тема Re: Legends Of Dune [re: Nobby]  
Автор Taлиecин (knightofshadows)
Публикувано31.05.04 21:46



И аз. Благодаря предварително.

Transforming Artificial Lifeform Yearning for Exploration/Synthetic Intelligent Neohuman



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.