Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:26 17.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Ако имахте машина на времето...нови  
Автор Цypзн Пpaвдивый ()
Публикувано24.05.04 02:09



...към коя точка от миналото бихте се отправили за
да коригирате историята?

Крада идеята за тая тема от rusf.ru, където често се
провеждат подобни анкети.

По-надолу са техните варианти на отговори. Те са
малко специализирани в руската история, така че не
се колебайте да предложите и други:

1. Неолит
2. Месопотамия
3. Месоамерика
4. Древен Гърция
5. Древен Рим
6. Средновековието
7. Епохата на Реформацията
8. Времето на конкистата
9. XIX век
10. Навечерието на Февруарската революция в Россия
11. Началото на перестройката в СССР
12. Където и да е, но никакво вмешателство!

Аз самият си мисля че бих се опитал да предотвратя
чумната епидемия в Европа за да засиля съпротивата на
стария континент срещу турското нашествие, но има и
други интересни дати...

"Как лист увядший падает на душу..."


Тема Re: Ако имахте машина на времето...нови [re: Цypзн Пpaвдивый]  
Автор sinsky ()
Публикувано24.05.04 03:30



Аз ще я счупя и ще си направя летяща чиния :)



Тема Re: Ако имахте машина на времето...нови [re: Цypзн Пpaвдивый]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано24.05.04 12:16



Определено няма да се бъркам, че не е ясно дали изобщо ще се родя, ако го направя....



Тема Re: Ако имахте машина на времето...нови [re: Цypзн Пpaвдивый]  
Автор firefox (digital)
Публикувано24.05.04 12:35



yeah, супер яка тема :D
да си играеш на Бог с историята е сред най-изкушаващите неща (още не съм чела книгата, но и това ще стане - бел. fox)

по същество: предполагам, че ще се инсталирам като за начало някъде в Анатолия през неолита; всъщност, Анатолия, Кавказ, северното причерноморие, край днешна Варна - зависи кое се окаже първо, пък ако може и да се прехвърча от място на място и да се побутват всичките едновременно, цена няма да има; имам подозрението, че много хубави идеи са хрумнали на хората още тогава и има не една точка, в която "ако не беше така ми иначе" всичко по-нататък щеше да бъде и по-лесно и по-хубаво

оттам навярно се командировам към Суза, Урарту и Урук, когато се създаде последния - много хубаво място на централизация, откъдето са тръгнали обществените технологии - въобще едно голямо червено копче на историята, където намесата ще има огромни последици; тук е момента да си дам поръчката за машината на времето: трябва някак да се вижда какви се натворяват в бъдещето при промяна на нещо в миналото, по възможност без пътуване натам (към новото бъдеще т.е.);

С малко късмет и често преиграване на мисиите до постигане на перфектния вариант, докъм пробуждането на Египет и п-в Индустан нещата ще са много добре и много напред, а като влиянието се простре и над тях, до началото на Китай светът ще е едно прекрасно място; някъде около троянската война, която няма да се състои, можем да сме на сегашното дередже, ама без противоречията, никой няма да бъде приковаван към дървета, средновековието въобще няма да се състои, никакви кръстоносни походи и религиозни войни, дори булдозерите на вогоните няма да ни сварят неподготвени, щото ще сме стигнали и подминали Алфа Кентавър векове по-рано :)

за съжаление нищо от това сега няма да го има, нас няма да ни има, дори мен дето уж ги правя тези неща няма да ме има, което в най-лошия случай удовлетворява склонността на мъченика в мен за саможертва в името на цялото (за подробности виж речта на полк. Дюбоа - "Звездни рейнджъри")...

мммм... най-малкото си струва да се опита, все пак, една машина на времето не ти позволява да грешиш - винаги можеш да се върнеш в момента преди да си направил грешката и да се поправиш, или дори да не направиш нищо и да оставиш нещата както са си станали преди това.
it's a win-win situation :)

"You Live - You Learn, You Love - You Learn" but now's the time to study.


Тема win-win situation теорията куца :-)нови [re: firefox]  
Автор lady Marian (defender)
Публикувано24.05.04 13:24



Ако те няма, не можеш да оправиш нещата



Тема Re: куца ама върви [re: lady Marian]  
Автор firefox (digital)
Публикувано24.05.04 13:54



тя причинно следствената връзка може и да не се губи (тук е въпрос на технологията на машината на времето) - първо се е случил нашият свят до откриването на машината на времето, която ме извежда извън него (времето демек) и после се случва другото, макар и то да съвпада времево с миналото на този свят, като последователност си се запазва.

ся не ме питай как да се направи това, щото нито ми е работа, нито в това е въпросът :) може да се алокира допълнителна реалност, копие на настоящата във времето и пространството и после да се редактира от дадена точка във времето до желаното състояние, след което старата да се затрие или пък да си остане, то тва няма много значение.

линията на бляновете му е майката :DDD

"You Live - You Learn, You Love - You Learn" but now's the time to study.


Тема всъщност [re: firefox]  
Автор firefox (digital)
Публикувано24.05.04 14:32



за да бъде цялото начинание смислено, ще е нужно първо да се изгледа няколко пъти историята дотук (за това една машина на времето би била перфектна), да се анализира хуууубавичко преди въобще да се пипа някъде, защото всичко което знаем за древността днес е само с една идея над голите догадки, а често и по-малко; за целта ще трябва да се помисли сериозно за продължителността на живота на наблюдателя и скоростта на обработка на информацията - и двете са адски важни както в контекста на първичния прочит, така и после, при нанасянето на поправките;

и въобще, ако ще се подхожда сериозно, май се губи цялото очарование на идеята...

което означава, че трябва сериозно да се изменят механизмите на реакцията на удоволствие при субекта, който ще се занимава с целия процес, и да се преаранжират така, че да има стимул да върши всичко това :) (и, ако субектът съм аз, трябва сериозно да се помисли как да не ми омръзне на 15-тата минута :)) )

та така :) но не е задължително да има проблем с изменението на историята в смисълът, който ти влагаш (ако се запиша някъде, примерно преди началото на вмешателството, на носител, който няма отношение към живота на земята (върху космически обект in a galaxy far far away примерно), камо ли пък към историята на човечеството, после спокойно може и да не се раждам в преработеното бъдеще - цялата информация ще си я има вече и без това (а и ще ми даде свободата да правя корекциите безпристрастно, без да се старая да докарам нещата дотам, че да се родя, за да няма проблеми с причинно-следствеността :) )

въобще, това е много яко нещо - машината на времето - успеем ли да я измислим преди да се самоунищожим ставаме практически безсмъртни :D

"You Live - You Learn, You Love - You Learn" but now's the time to study.


Тема Re: Ако имахте машина на времето...нови [re: Цypзн Пpaвдивый]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано24.05.04 15:18



Най-много ме изкушава Февруарската революция.
Само че след "Гръмна гръм", "Краят на вечността", "Отново и отново", "Брегът на динозаврите", Денят на сътворението" просто няма да имам куража да променя каквото и да е.

TANSTAAFL


Тема Re: Ако имахте машина на времето...нови [re: Цypзн Пpaвдивый]  
Автор Aнrya фoн Юбepвaлд (ръмжаща)
Публикувано24.05.04 16:25



хм...какво бих коригирала ли? Ами ако почна няма спирана за това по-добре да не пипам където не ми е работа, че ще ги забъркам едни каши..
но виж с удоволствие бих пътувала във времето просто за да наблюдавам. Да разбера какво е станало в действителност, защо и как.(естествено няма да пропусна да си взема камера и фотоапарат)
Но първото което искам да видя с очите си е възкръсването на Христос.( тогава сигурно ще си изкарам зрението виновно, но знам ли)поне ще мирясам на тази тема освен ако не продължа да богохулствам но тогава вече ще вметвам и фразата"аз видях"


Хомо хомини лупус

Тема Re: Ако имахте машина на времето... [re: Цypзн Пpaвдивый]  
Автор lkew (circle)
Публикувано24.05.04 17:07



Хех.... ще сбъдна отколешната си мечта - ще си взема няколко книжки за въоръжаването на хората преди желязната ера и ще ида при неандарталците. Да видим дали от тях може да се спретне армия. (не съм чел бойнополеЗемя, но съм чувал разни откъсленчени фрази за некви пилоти на самолети от тогава....)

А, да. И ако успея да спретна армия, и тя се окаже не особено умна, избивам я докато спи и отивам да уча хомо сапиенсите да сеят и берат плодове. Мамицата му. Наистина ми е чудно какво би станало с неандарталците, ако се размножаваха по-бързо от сапиенсите.....

Count the bodies like sheep to the rhythm of the war drums...
...The boogeymen are coming....



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.