Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:09 14.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Филм по "Пътеводителя"?  
Автор Taлиecин (Radiant Brow)
Публикувано22.04.04 21:09



Мда, и това доживяхме...



Вижте само кой ще играе Форд Префект. Без коментар...

Добър човек е този, който ти се извинява, след като те е наръгал.

Тема Re: Филм по "Пътеводителя"?нови [re: Taлиecин]  
Автор dragonfly ()
Публикувано22.04.04 21:15



Гъл, гъл, гъл!

Ужасно...

Бррр... горкия Форд П.

това е просто...
Нямам думи.


Същественото е невидимо за очите...

Тема Re: Филм по "Пътеводителя"?нови [re: Taлиecин]  
Автор lkew (нюклиър охлюв)
Публикувано23.04.04 01:17



ебало си е вървите................

да видим колко от нещата вътре ще успеят да НЕ оплескат.

карай... поне на форд възлагам надежди :)
кво като е рапър ва? И те душа носът!


стадо охлюви танцуват

Редактирано от lkew на 23.04.04 01:25.



Тема хм, то аз имам някъф старнови [re: Taлиecин]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано23.04.04 01:44



Тука по диска ми се мотаеше някакъв игрален филм "Пътеводителя..", ама така и не го гледах. Видях, че играеха английски актьори.. и че филма е отпреди поне 10 години...
Ама никви надежди на възлагам аз на такива неща...
Възлагам някви на анимациите... поне откак излезе Шрек...повярвах, че е възможно ... :) :)

Love actually... is all around us.


Тема Re: хм, то аз имам някъф старнови [re: Paganel]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано23.04.04 08:59



То това, дето ти се е въртяло по диска, е било телевизионен театър. Недоразумение едно такова.



Тема Re: хм, то аз имам някъф старнови [re: Boby_]  
Автор firefox (superstar)
Публикувано23.04.04 11:01



при това голямо, едно такова :}

You can't argue with popularity! Well, you could but you'd be wrong


Тема Re:нови [re: Taлиecин]  
Автор firefox (superstar)
Публикувано23.04.04 12:46



според мен състава не е никак лош - не само актьорския, а и режисьорския.
Форд всъщност си е много добре - изглежда доволно странен и лъха на непукизъм, който като подозрително чисто небе, обещава бури от нервност и истерия - с малко късмет, Форд ще си е перфектен :)

Освен това е доста интересно какъв ще е този нов персонаж, дето Адамс е вмъкнал :) особено при положение, че ще го играе Джон Малкович <thumbs up!> :D

Макар, че моят dream cast би бил по-скоро:

*Аrthur Philip Dent - Хю Грант :)


*Ford Prefect - Тим Рот - Mr White ;)


*Zaphod Beeblebrox - първоначалната идея за Джим Кери, все повече ми харесва :)


*Slartibartfast - нямам идея, но трябва да изглежда като Агоп Мелконян :))))


*Trillian - тук достойни няма да намеря, то е ясно :}



----
аааааах, нета ми и днес е ужасяващ (това иде за да извини недотам подходящите снимки :/ )
както и да е, кои са вашит "обичайни заподозрени" за този филм? :)

You can't argue with popularity! Well, you could but you'd be wrong


Тема Време му беше,нови [re: Taлиecин]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано23.04.04 12:55



ама да видим какво ще излезе.

Предполагам типичната евтинджан лента, с предполагаема голяма печалба базирана на "световна истерия по култова книга". Рецептата ще е такава - 1-2 сравнително известни и добри актьори, задоволителен декор, грим и костюми, умерено количество и качество спец-ефекти и най-вече "ситуативни диалози" (после зрителите ще коментират "Във филма има мноо яки диалози и ...") и това е.
Естествено, дискусията след "световната премиера" ще е се отплесне и в посока "Точно по книгата ли е, не е ли, колко е по-книгата или колко и как се отклонява от нея и.т.н." (справка вж. "Властелинът" )



Тема оо, тук ситуацията е къде по-лошанови [re: pyrx]  
Автор firefox (superstar)
Публикувано23.04.04 13:52



Властелинът е до голяма степен канонизиран и догматизиран от феновете си в течение на времето, така че при филмирането му изборът, който е трябвало да се направи е относително лесен: взема се гледището на една от големите групи фенове (деление по отношение на Том Бомбадил) + визията на един-два от по-утвърдените вече художници и готово! Е, някаква част - другата голяма група, плюс примерно бг-публиката, която не е израстнала с картинките на Джон Хоу, а с тези от ДЪГА - ще роптае, но, какво пък!

Докато феновете на Пътеводителят и самото произведение са страшно нестройна сбирщина, чужда на всякакви идеи за канон и въобще порядък от всякакъв вид, щом ще сме честни. И вината разбира се е на Дъглас Адамс, който е и най-дезорганизираният от цялата пасмина :)
Как да се спори за придържане към сценарий, след като самите сценарии варират и се променят значително при всяко следващо преиздаване?
Първоначалното радиопредаване НЕ Е едно и също с книгите, които пък не са едно и също с ББС сериала, и ако не се лъжа още едно радиопредаване или книжно издание. Самият сценарий на пълнометражният филм пък, е преработван допълнително от Адамс и за размера на различията можем лесно да съдим от вмъкнатата нова роля на героят на Джон Малкович - Халува. И за да е хаосът пълен, самият автор се изнесе на стоп по посока Краят на Вселената, много преди голяма част от нововъведенията да се изяснят - така че, в случая ще имаме не само интерпретация по текст, а и интерпретация по НАМЕРЕНИЯ, а всички знаем докъде води пътят застлан с "Какво е искал да каже авторът..."


На мен само не ми харесва визията за Марвин (дето се играе от "Уилоу", така де - костюмът се раздвижва от него). Не че предпочитам ужасната рожба на пиянската връзка между хладилник и тостер във версията на ББС, но... Бе, аз си имам _моооя_ си версия за това как трябва да изглежда параноидния андроид :}
И в нея определено няма място за бяла пластмаса и кръгла глава. :/

Както и да е, ще видим какви ще ги измъдри Сириуската Кибернетична, а с малко късмет другата година ще е свидетел на страшна фантастична инвазия в киното - Пътеводителят, Ендър, Нещо_за_което_още_не_знаем... :)
Nice :D

You can't argue with popularity! Well, you could but you'd be wrong


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Mist (day 3)
Публикувано23.04.04 14:07



артър - всеки незапомнящ се тип със средностатистическа английска физиономия ще свърши работа (тва обяснява и що не мога да посоча никой конкретно - кой ти помни актьори със средностатистически мутри :D)

форд - джон траволта на младини :D. има си всичко - остра коса, която лесно може да стане червена; опънато лице; зловеща широка усмивка и гледа кофти немигащо. освен туй не знам що, ама си мисля, че от стив бушеми ще излезе мноо як форд - сигурно щото никой не може да го бие по зловещо немигащо хилене :) или шото е майстор на различни фрийки роли :)

зейфод - бе май сам рокуел ще свърши добра работа там. нищо че няма много екс-хипи вид. :)

слартибартфаст - шон конъри, малко да поотслабне само :)

марвин - всичко друго само не и ситен, бял, тумбест робот. тоя задължително трябваше да е прилично висок и слаб. много повече щеше да му отива на депресията :)

трилиън - мда, има проблем с нея...тая мадама от каста долу-горе отговаря на описанието, ма тва явно не е достатъчно :D

---
the chain around your neck as you scream


Тема Re: оо, тук ситуацията е къде по-лошанови [re: firefox]  
Автор Mist (day 3)
Публикувано23.04.04 14:10



всъщност от друга страна на тия ще им е много по-лесно - винаги могат да кажат "тва беше сценарият на адамс. точка. ако на някой не му харесва да ходи да се оплаква на арменския..."


(Нещо_за_което_още_не_знаем = Star Wars 3 ? :D)

---
the chain around your neck as you scream


Тема Re: eeeнови [re: Mist]  
Автор firefox (superstar)
Публикувано23.04.04 14:27



за някои неща, не щем и да научаваме :))))

You can't argue with popularity! Well, you could but you'd be wrong


Тема "bright ideas"нови [re: Taлиecин]  
Автор firefox (superstar)
Публикувано23.04.04 16:23



Гледайки в момента дълго търсеният "Мъртви Величия" a.k.a. "Rozencrantz and Guildenstern are dead" (един абсолютно велик и абсолютно задължителен филм, който най-накрая ми попадна в електронен формат; засега със субтитри само на английски; има го на bubu.to да е жив и здрав dobber-a), та разтапяйки се в гореописаното удоволствие, ми проблесна, че всъщност двойката Тим Рот - Гари Олдман е перфектният дует Форд - Артър!!! :)
Тим Рот бидейки Форд Префект, а Гари Олдман съответно - Артър Дент.
Велики просто! :)

You can't argue with popularity.
Well, you could but you'd be wrong.


Тема Re: хм, то аз имам някъф старнови [re: Boby_]  
Автор Verbliben ()
Публикувано23.04.04 18:38



Da, vjarno che poveche prilichashe na TV teat&r, no ne beshe losho.
P&k i kato si pomislja, tova e tradicija na britanskata TV fantastika. :)
"Dr. Who", "Blake's 7" i "Red Dwarf" s&zdavat s&shtoto useshtane za
butafornost, no ne se vzemat naseriozno i chovek njakak si se
abstrahira...

"'No problem,' said Sauron. 'I'll just use my other ring.'"


Тема не вярвам да се получинови [re: Taлиecин]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано23.04.04 20:07



ще направя всички усилия да не го гледам филма, защото съм сигурен че ще е разочароващ, колкото и добре да е направен. за мен голяма част от кефа на книгата е в разните несвързани пряко с действието разказчета, като онова за войната започнала от "чувствам че живота ми става много труден". тия неща не могат да се набутат във филм.




NE SUTOR ULTRA CREPIDAM


Тема Re: Филм по "Пътеводителя"?нови [re: lkew]  
Автор andrew_martin (непознат )
Публикувано23.04.04 20:14



И си мислиш, че този рапър ще изиграе Форд Префект?!!! ХА-ХА-ХА ! Надявам се че няма да говори в речитатив с отвратителен негърски акцент от Бронкс!
Чуваш ли странен шум?!
това е защото: Дъглас Адамс се обръща в гроба си!
Ако не си гледал Английския сериал, направи го, аз си го гледам от време на време, а за новия ше си помисля, но роли които трябва да се играят от бели актьори не трябва да се дават на черни и особенно на рапъри!



Тема Re: хм, то аз имам някъф старнови [re: Paganel]  
Автор andrew_martin (непознат )
Публикувано23.04.04 20:20



Филмът е сниман през 1981г. ! и си е страхотен! Препоръчвам го!



Тема Re: хм, то аз имам някъф старнови [re: Boby_]  
Автор andrew_martin (непознат )
Публикувано23.04.04 20:24



Както искаш го наречи, но си е мнго добър, и ролите се играят от актьори!
п.п. Добрите актьори тръгват от сцената на театъра, не от сцената на рап музиката / ако може да се нарече изобщо музика /.



Тема Re: хм, то аз имам някъф старнови [re: andrew_martin]  
Автор Mist (day 3)
Публикувано23.04.04 20:29



аре нема нужда от чак толкоз набиране. разбра се, че рапът не те кефи...

(са ше пусна един линк по темата и специално за теб. само да го издиря... )

---
the chain around your neck as you scream


Тема Re: Филм по "Пътеводителя"?нови [re: Taлиecин]  
Автор Mist (day 3)
Публикувано23.04.04 20:32



дъъълго интервю с пичовете дет праят филма, за каста & more:
http://www.bbc.co.uk/dna/h2g2/A2257599

ето откъс:

MJS: What about Mos Def as Ford?

Garth: Well, you can't get more of a contrast between Martin Freeman and Mos Def. He is just marvellous, he's just a fabulous bloke, just wait until you meet him, you'll love him, and he's just sort of perfect for Ford. We didn't actually know much of his work before we went to meet him and since meeting him and investigating everything he's done it was almost no question, it just had to be him.

MJS: Can you just confirm, because people are going to be worried, the guy is a rapper

Garth: Yes.

MJS: But he's not going to be playing a hip-hop Ford is he?

Garth: No. I think that would be the most appalling thing ever in the history of the world. And to be fair, I didn't know much about Mos Def before I met him, and didn't think it was going to be the right thing. That's why I say when you actually meet him he's the most wonderful actor first and foremost, but he's also incredibly funny, incredibly clever and just fits the brief in the most unexpected way.

---
the chain around your neck as you scream


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор andrew_martin (непознат )
Публикувано23.04.04 20:33



С такъв кастинг и аз бих се съгласил, но за Slartibartfast бих избрал Стийв Мартин.



Тема Ееее т'ва вече е прекаленонови [re: Taлиecин]  
Автор Dilithium (d.batch)
Публикувано23.04.04 20:53



Съсипаха доста добри книги по този начин.
Поледната на която се ядосвах беше "Сфера" на Майкъл Крайтън.
"Соларис" така и не го гледах, но по принцип не харесвам Лем(задръжте ако ще казвате нещо по повод на това че не харесвам Лем )

My opinion is subject to change without warning.


Тема Даже закалено!нови [re: Dilithium]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано24.04.04 07:47



1. Добрата книга се филмира трудно!
2. Ако е и фантастична, още по-.
3. И ако има и много хумор в нея, пък съвсем!



Тема Re: Даже закалено!нови [re: pyrx]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано24.04.04 17:32



Абе не е толкова трудно. Сега точно за хумора не знам, ама виж от 'Контакт' колко хубав филм направиха. Никой не може да се оплаче, защото филмът е брилянтен.
Няма такова трудно-лесно, може-не може. Всичко опира до желанието на филммейкърите да направят добър филм или касов хит. И ако искат и двете, на кое слагат приоритет.
Всичко може да се направи, това трябва да е ясно. Просто е въпрос на желание.



Тема Хм!нови [re: arc-en-ciel]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано24.04.04 21:30



Не съм чел книгата "Контакт", но филмът наистина е добър.
Тази книга е далеч от понятието "култова, преиздавана в голям тираж няколко пъти в много страни, в продължение на поне 10 години", а и грам хумор няма във филма.



Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор bsb_2 ()
Публикувано26.04.04 11:09



Айде и аз да си кажа:
Артър Дент - Хю Грант - не мога да го понасям Хю Грант, но също така не мога да отрека, че е много подходящ за началния етап на Артър. Не ми е ясно как ще го докара към края, където Артър не е стреснатият смотан англичанин, а нещо значително по-близо до истински галактически стопаджия.
Форд Префект - Тим Рот - твърдо да! Абсолютно яко попадение! Само не разбирам защо Mr. White трябваше да дадеш за пример, има други, къде-къде по-подходящи за илюстрация роли (за съжаление освен "Четири стаи", където той по-скоро се мярка, не се сещам други имена :( )
Зейфод - Джим Кери - стига да не прави физиономиите си, които са се превърнали в негова запазена марка
Моето предложение:
Трилиан - Анди Макдауъл на млади години. Само дето тя вече ги е попреминала и единствено заради това не е подходяща :(

Марвин - ами той нали е един такъв хромирано лъскав, кубичен, с червено светещи триъгълни очи. Така че бял или с кръгла глава никак не ми се връзва. Още повече, че като чуя "бял", си представям пластмасовите stormtroopers.

Боян
--
What are you afraid of?


Тема Re: Exactly! :Dнови [re: bsb_2]  
Автор firefox (kittin)
Публикувано26.04.04 11:37



Mr White - щото, както казах, ми беше ужасно лош нета и това е първата картинка, която намерих :)

Вярно, че на Джим Кери МУ превърнаХА физиономиите в запазена марка и понастоящем е, така да се каже, в плен на имиджа си (както, примерно, Пратчет е в плен на Дискуърлд, или - още по-близък пример - Еди Мърфи, съответно на low-level комедиите), но аз си мисля, че Кери би могъл да се справи (и моите приятелчета "Шоуто на Труман", "Всемогъщият Брус", "Човек на луната" и "Лъжльото" са готови да ме подкрепят :) )

За Марвин много си нацелил - точно бялата пластмаса на щурмуваците са му лепнали, даже сглобките приличат, а кръглата глава е огроооооооомна :/, но ще видим де - все пак е продуктн на СКК :) нищо лейм не им е чуждо

We'll Meow For Food


Тема Re: Хм!нови [re: pyrx]  
Автор arc-en-ciel (lostinthemist)
Публикувано26.04.04 14:43



Да де, ама ти сега с това какво точно искаше да кажеш? Че са взели рапър да играе Форд, защото книгата има нам си колко тираж и защото има много хумор в нея!?
Пак ти казвам, само от желанието зависи.

Сега се сетих и за още една невероятно добра екранизация - Дракула.
А, разбира се и това:



Тема Re: Филм по "Пътеводителя"?нови [re: Taлиecин]  
Автор Mra4niqt (Morgot)
Публикувано15.05.04 20:47



Мисля 4е сте баде пален провалl!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

snejinkite padat,stapqt se po vishneviq cvqt...vsichki shte umrem


Тема Re: flameнови [re: Mra4niqt]  
Автор firefox (lame-ур ;)
Публикувано15.05.04 21:33



аз пък мисля, че си на 14

"Какво можеш да очакваш от ден, който започва със ставане от сън?!..."


Тема Re: Хех :)нови [re: firefox]  
Автор lkew (двете дървета)
Публикувано16.05.04 10:06



Ако беше влизала в толкин редовно, щеше да знаеш, че четенето на постинги на мра4ният е проява на лош вкус. :Р

37


Тема lame offtopicнови [re: lkew]  
Автор firefox (lame-ур ;)
Публикувано16.05.04 10:37



аз съм се отдала на декадентство :))

"Какво можеш да очакваш от ден, който започва със ставане от сън?!..."


Тема Re: lame offtopicнови [re: firefox]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.05.04 10:41



.. или дегенератство, деградация, деструкция, деформация, дефлоарестигапростотиипредикафето?

TANSTAAFL


Тема Re: lame offtopicнови [re: Kopo]  
Автор firefox (lame-ур ;)
Публикувано16.05.04 10:54





"Какво можеш да очакваш от ден, който започва със ставане от сън?!..."

Тема Re: lamerer offtopicнови [re: firefox]  
Автор lkew (двете дървета)
Публикувано16.05.04 11:03



муахахаха....
а пък силните духом като мен решават задачи от 7:20. Събуден без външен дразнител, живеещ без глътка кафе...
неустрашим като комар.
търпелив като два комара.
издръжлив като гнездо комари.
бодър като краставица.
Мумифицирана......

37


Тема уау, авангардна поезия в стил постсоцреализъм? :)нови [re: lkew]  
Автор Mist (flaming)
Публикувано16.05.04 18:27



(копо, как па сецна хубавия ред точно по средата на тва де-действие. )

---
torches still alight



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.