Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:12 21.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Филм по "Пътеводителя"?  
Автор Taлиecин (Radiant Brow)
Публикувано22.04.04 21:09



Мда, и това доживяхме...



Вижте само кой ще играе Форд Префект. Без коментар...

Добър човек е този, който ти се извинява, след като те е наръгал.

Тема Re: Филм по "Пътеводителя"?нови [re: Taлиecин]  
Автор dragonfly ()
Публикувано22.04.04 21:15



Гъл, гъл, гъл!

Ужасно...

Бррр... горкия Форд П.

това е просто...
Нямам думи.


Същественото е невидимо за очите...

Тема Re: Филм по "Пътеводителя"?нови [re: Taлиecин]  
Автор lkew (нюклиър охлюв)
Публикувано23.04.04 01:17



ебало си е вървите................

да видим колко от нещата вътре ще успеят да НЕ оплескат.

карай... поне на форд възлагам надежди :)
кво като е рапър ва? И те душа носът!


стадо охлюви танцуват

Редактирано от lkew на 23.04.04 01:25.



Тема хм, то аз имам някъф старнови [re: Taлиecин]  
Автор Paganel (believer)
Публикувано23.04.04 01:44



Тука по диска ми се мотаеше някакъв игрален филм "Пътеводителя..", ама така и не го гледах. Видях, че играеха английски актьори.. и че филма е отпреди поне 10 години...
Ама никви надежди на възлагам аз на такива неща...
Възлагам някви на анимациите... поне откак излезе Шрек...повярвах, че е възможно ... :) :)

Love actually... is all around us.


Тема Re: хм, то аз имам някъф старнови [re: Paganel]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано23.04.04 08:59



То това, дето ти се е въртяло по диска, е било телевизионен театър. Недоразумение едно такова.



Тема Re: хм, то аз имам някъф старнови [re: Boby_]  
Автор firefox (superstar)
Публикувано23.04.04 11:01



при това голямо, едно такова :}

You can't argue with popularity! Well, you could but you'd be wrong


Тема Re:нови [re: Taлиecин]  
Автор firefox (superstar)
Публикувано23.04.04 12:46



според мен състава не е никак лош - не само актьорския, а и режисьорския.
Форд всъщност си е много добре - изглежда доволно странен и лъха на непукизъм, който като подозрително чисто небе, обещава бури от нервност и истерия - с малко късмет, Форд ще си е перфектен :)

Освен това е доста интересно какъв ще е този нов персонаж, дето Адамс е вмъкнал :) особено при положение, че ще го играе Джон Малкович <thumbs up!> :D

Макар, че моят dream cast би бил по-скоро:

*Аrthur Philip Dent - Хю Грант :)


*Ford Prefect - Тим Рот - Mr White ;)


*Zaphod Beeblebrox - първоначалната идея за Джим Кери, все повече ми харесва :)


*Slartibartfast - нямам идея, но трябва да изглежда като Агоп Мелконян :))))


*Trillian - тук достойни няма да намеря, то е ясно :}



----
аааааах, нета ми и днес е ужасяващ (това иде за да извини недотам подходящите снимки :/ )
както и да е, кои са вашит "обичайни заподозрени" за този филм? :)

You can't argue with popularity! Well, you could but you'd be wrong


Тема Време му беше,нови [re: Taлиecин]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано23.04.04 12:55



ама да видим какво ще излезе.

Предполагам типичната евтинджан лента, с предполагаема голяма печалба базирана на "световна истерия по култова книга". Рецептата ще е такава - 1-2 сравнително известни и добри актьори, задоволителен декор, грим и костюми, умерено количество и качество спец-ефекти и най-вече "ситуативни диалози" (после зрителите ще коментират "Във филма има мноо яки диалози и ...") и това е.
Естествено, дискусията след "световната премиера" ще е се отплесне и в посока "Точно по книгата ли е, не е ли, колко е по-книгата или колко и как се отклонява от нея и.т.н." (справка вж. "Властелинът" )



Тема оо, тук ситуацията е къде по-лошанови [re: pyrx]  
Автор firefox (superstar)
Публикувано23.04.04 13:52



Властелинът е до голяма степен канонизиран и догматизиран от феновете си в течение на времето, така че при филмирането му изборът, който е трябвало да се направи е относително лесен: взема се гледището на една от големите групи фенове (деление по отношение на Том Бомбадил) + визията на един-два от по-утвърдените вече художници и готово! Е, някаква част - другата голяма група, плюс примерно бг-публиката, която не е израстнала с картинките на Джон Хоу, а с тези от ДЪГА - ще роптае, но, какво пък!

Докато феновете на Пътеводителят и самото произведение са страшно нестройна сбирщина, чужда на всякакви идеи за канон и въобще порядък от всякакъв вид, щом ще сме честни. И вината разбира се е на Дъглас Адамс, който е и най-дезорганизираният от цялата пасмина :)
Как да се спори за придържане към сценарий, след като самите сценарии варират и се променят значително при всяко следващо преиздаване?
Първоначалното радиопредаване НЕ Е едно и също с книгите, които пък не са едно и също с ББС сериала, и ако не се лъжа още едно радиопредаване или книжно издание. Самият сценарий на пълнометражният филм пък, е преработван допълнително от Адамс и за размера на различията можем лесно да съдим от вмъкнатата нова роля на героят на Джон Малкович - Халува. И за да е хаосът пълен, самият автор се изнесе на стоп по посока Краят на Вселената, много преди голяма част от нововъведенията да се изяснят - така че, в случая ще имаме не само интерпретация по текст, а и интерпретация по НАМЕРЕНИЯ, а всички знаем докъде води пътят застлан с "Какво е искал да каже авторът..."


На мен само не ми харесва визията за Марвин (дето се играе от "Уилоу", така де - костюмът се раздвижва от него). Не че предпочитам ужасната рожба на пиянската връзка между хладилник и тостер във версията на ББС, но... Бе, аз си имам _моооя_ си версия за това как трябва да изглежда параноидния андроид :}
И в нея определено няма място за бяла пластмаса и кръгла глава. :/

Както и да е, ще видим какви ще ги измъдри Сириуската Кибернетична, а с малко късмет другата година ще е свидетел на страшна фантастична инвазия в киното - Пътеводителят, Ендър, Нещо_за_което_още_не_знаем... :)
Nice :D

You can't argue with popularity! Well, you could but you'd be wrong


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Mist (day 3)
Публикувано23.04.04 14:07



артър - всеки незапомнящ се тип със средностатистическа английска физиономия ще свърши работа (тва обяснява и що не мога да посоча никой конкретно - кой ти помни актьори със средностатистически мутри :D)

форд - джон траволта на младини :D. има си всичко - остра коса, която лесно може да стане червена; опънато лице; зловеща широка усмивка и гледа кофти немигащо. освен туй не знам що, ама си мисля, че от стив бушеми ще излезе мноо як форд - сигурно щото никой не може да го бие по зловещо немигащо хилене :) или шото е майстор на различни фрийки роли :)

зейфод - бе май сам рокуел ще свърши добра работа там. нищо че няма много екс-хипи вид. :)

слартибартфаст - шон конъри, малко да поотслабне само :)

марвин - всичко друго само не и ситен, бял, тумбест робот. тоя задължително трябваше да е прилично висок и слаб. много повече щеше да му отива на депресията :)

трилиън - мда, има проблем с нея...тая мадама от каста долу-горе отговаря на описанието, ма тва явно не е достатъчно :D

---
the chain around your neck as you scream



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.