Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:49 18.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Само до варненци!  
Автор Oйreн фoн Maйepщaйн (кръстоносец)
Публикувано22.04.04 16:15



Препоръчвам ви утре да си купите вестник "ПОЗВЪНЕТЕ - НОВИНИ".
И честит ден на книгата-а-а-а-а-а!

Si deus pro nobis, quis contra nos?


Тема Re: Само до варненци!нови [re: Oйreн фoн Maйepщaйн]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано23.04.04 14:42



Купих си го и пак се ядосах...
Защо, по дяволите, продължаваш с това? И защо не представиш нещата в цялостен вид, а ги вадиш от контекста? Заради сензацията? Това ли е най-важното? Защо просто не говори за себе си, за авторите, на които се възхищаваш, за клубовете...
И защо ли, по дяволите се опитвам за N-ти път да ти кажа нещо, след като ти така или иначе не искаш да разбереш...

To hear, one must be silent.


Тема Re: Само до варненци!нови [re: Davie]  
Автор Oйreн фoн Maйepщaйн (кръстоносец)
Публикувано23.04.04 16:14



Всъщност, почти през цялото време говорих тъкмо за клубовете
Какво да ги правя тия журналисти - все търсят сензацията
Поне за тях тя е най-важното.
Сериозно обаче си мислих, че Аквалония, Софкон и Еврокон ще бъдат тая сензация. Интервюто в карето долу вдясно е публикувано със съкращения.
За сметка на останалото...
Всъщност, не мисля че то е лошо. Просто беше второстепенно. И надявам се, че никой не си мисли, че ако дадена личност не е 100% ЗА клубовете, то тя задължително е 100% ПРОТИВ, нали?
Затова пък на панаира на книгата през декември Квазар ще е в центъра на прожекторите.
Наистина се надявам Ендър да се справи със задачката!
Не знам дали друг издател ще е във фокуса на такъв медиен интерес на панаира на книгата. А това дорбе ли е или зле?
Весниците Монитор, Труд, 24 часа и Новинар са уведомени. И позвънете-новини, естествено.
Двама варненски журналисти ще бъдат командировани през август в Пловдив. Познайте защо!

Si deus pro nobis, quis contra nos?


Тема Re: Само до варненци!нови [re: Oйreн фoн Maйepщaйн]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано23.04.04 16:58



Не знам кой ще е в светлината на прожекторите 7 месеца след тази статия. Вероятно дотогава ще е надлежно забравена от всички, с изключение на тези, на които СЕГА отново остави лош вкус в устата и направи поредната мечешка услуга (щом си мислиш, че това е услуга).
А Еврокон 2004 така или иначе ще бъде отразен и за това ще се погрижим като му дойде времето.
Трябва ли като на дете някой да ти обяснява какво и как да се говори пред журналисти? Не знам какво си говорил, но виждаш какъв е резултата.
За клубовете и Еврокона има 3-4 изречения, сбутани в долния ляв ъгъл. 'Сензационното' и некоректно заглавие заема половин страница + анонс на първа страница. Историята за 'некомпетентното' жури (за което никъде не се казва, че е непрофесионално) е на останалата част от страницата. Сам прецени кой какво печели от цялата тази работа и с какво впечатление остава от цялостното писание.
Не ми е приятно да коментирам повече тази статия тук. Ще се видим във вторник и ще си продължим разговора.


П.П. Попресилих за това каква част от статията заема историята за журито. Извинявам се за което. Малко по-малко от 2/3 е с допълнителните карета, които са журналистическа добавка.


To hear, one must be silent.

Редактирано от Davie на 23.04.04 19:53.



Тема Re: Само до варненци!нови [re: Oйreн фoн Maйepщaйн]  
Автор Verbliben ()
Публикувано23.04.04 18:33



Mozhe li njakoj da publikuva tuk statijata? Blagodarja.

"'No problem,' said Sauron. 'I'll just use my other ring.'"


Тема Мрън! Нека все пак припомня...нови [re: Davie]  
Автор Oйreн фoн Maйepщaйн (кръстоносец)
Публикувано23.04.04 18:57



... че поводът да ме потърсят е денят на книгата.
Тоест - тогава на журналистите са им необходими писатели.
А клубът е нещо различно.
Разправих доста неща за клуба, не съм виновен, че той не се е сторил достатъчно необходим на редакцията.
Не бой се - журналистът е особена порода човек: помни не само 7 месеца. Да не говорим, че именно журналистите са тези, които ни припомнят някои факти, които с ежедневието по принцип забравяме.
И какво некоректно видя в заглавието?

До Вальо: Трудно ще стане, защото не е статия, а цяла странаца от няколко карета.
Si deus pro nobis, quis contra nos?

Редактирано от Oйreн фoн Maйepщaйн на 23.04.04 19:00.



Тема Re: Мрън! Нека все пак припомня...нови [re: Oйreн фoн Maйepщaйн]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано23.04.04 19:46



'Варненски писател хваща в незнание журИТА на литературНИ конкурсИ'

Тук знам, че вината не е твоя. Просто констатирам...

To hear, one must be silent.


Тема Re: Мрън! Нека все пак припомня...нови [re: Davie]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано23.04.04 20:00



Абе махнете от последната дума "кон" и "си" и става ясно за какво ги е хванал. Ама в множествено число. Предполагам, че е журналистическо недомислие...

"I had hoped for better of thee!"
"This isn't exactly the Olympic Games"


Тема Re: Само до варненци!нови [re: Verbliben]  
Автор Didimus (аз)
Публикувано24.04.04 10:10



Ще я пусна в понеделник



Тема Да, ама, работа е там...нови [re: Лeйди]  
Автор Oйreн фoн Maйepщaйн (кръстоносец)
Публикувано26.04.04 12:25



...че "кон" и "си" не са махнати...
И дали тия срички ще са там не зависи от теб. А те са си...
А ако искаш да ги махнеш - то си е само за теб. А изборът да хванеш това, дето остава, е само твой и също се отнася само до теб.
Така, че ако искаш - хващай!
Може и в множествено число.

"Фен - човек, който иска да пише, но не може. Извън фантастиката се нарича критик." М. Асадуров

Редактирано от Oйreн фoн Maйepщaйн на 26.04.04 12:36.




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.