Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:14 30.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Аз, роботътнови  
Автор andrew_martin (непознат )
Публикувано08.04.04 01:31



Ето, че нашего брата Американеца пусна информация за новия си филм по произведение на Айзък Азимов. Когато научих за това преди няколко месеца си припомних какво направиха със “Звездни реинджъри” и “Двеста годишният човек” и погледнах доста скептично на този проект. Първото нещо за което си помислих къде остава главната героиня от разказите, Сюзън Келвин, след като главната роля е поверена на Уил Смит /не че имам нещо против него, но не мисля че е актьорът който е необходим за такова сериозно произведение/ който играе роля на детектив! Не мога да си обясня какво общо има между детектива и заглавието на филма и оригиналното произведение! Детектив е друг негов герой, това е Илайджа Бейли, който е герой в три произведения /мога и да греша, но толкова са ми известни/ ,“Стоманените пещери”, “Голото слънце” и “Роботите на Зора”. А и героят му не носи това име.
Моето скромно мнение няма да промени нищо, но все пак, мисля че няма да съм единственият почитател на Азимов който предвкусва едно голямо разочарование от кашата която забърква нашего брата Американеца от заглавие на произведение, сюжет и имена на герои. И най-важното което той прави е това как от едно сериозно произведение се извлича повече екшън и визуални ефекти за да привлече масовият зрител да гледа и да се диви, а не да пресъздаде сложната сюжетна линия и посланието на автора.



Тема Re: Аз, роботътнови [re: andrew_martin]  
Автор lkew ( раман)
Публикувано08.04.04 01:48



"няма да съм единственият почитател на Азимов който предвкусва едно голямо разочарование от кашата която забърква нашего брата Американеца"

Ми не знам за другите, но аз категорично няма да се разочаровам. Тъй като хич няма да го гледам това. Освен ако не науча, че във филма роботите обявяват война на хората, или нещо такова.... чел съм книгата няколко пъти и съм извлякъл всичко, което можах. Не ми трябва режисьорска интерпретация. Остава само да се нагледам на ефекти. :)

В планетата имаше една дупка, а в дупката щеше да живее бъгер...


Тема pone sa namerili..нови [re: andrew_martin]  
Автор element (непознат)
Публикувано08.04.04 13:55



pravilnia prevoz za glavnia geroi...

http://www.supercars.net/cars/2004@$Audi@$RSQ%20Conceptg.html



Тема Re: Аз, роботътнови [re: andrew_martin]  
Автор sinsky ()
Публикувано08.04.04 14:11



Айзък Азимов не беше ли американец? От какво са забъркани неговите каши - от английски хумор ли?



Тема ами ако не знаешнови [re: sinsky]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано08.04.04 15:20



Азимов е пакистанец и хуморът му е един такъв особен пакистано - Р Д. Оливовски масаракш

welcome my son, welcome to the machine


Тема Re: ами ако не знаешнови [re: pirx]  
Автор bozho (?!?)
Публикувано08.04.04 15:33



Уф - Азимов е руски евреин, когато е на 6 години семейството му се преселва в Америка. Вярно, че в съзнателна възраст е живял в там и самосъзнанието му е било американско предполагам.

Когато боговете говорят, ония с фактите никакви ги няма.


Тема Re: Аз, роботътнови [re: lkew]  
Автор andrew_martin (непознат )
Публикувано08.04.04 18:31



Незнам дали ще го гледам, но знам,че няма да е това което очаквам. Информачията ми е от списание "Екран" и доколкото си спомням пишеше:"по мотиви". Какви мотиви бих попитал?! Това са произведения, не са комикси! "Аз, роботът" е едно, а историите на Илайджа Бейли са съвсем друго, общото е само едно, роботите! Ако режисьора си мисли да привлече аудитория с името, и да показва друго, то това няма да мине при мене, достатъчно харесвам и уважавам Азимов/лека му пръст/, както и роботите му.



Тема Re: Аз, роботътнови [re: sinsky]  
Автор andrew_martin (непознат )
Публикувано08.04.04 18:47



Забележка: Айзък Азимов е руски евреин! Така че по правилно е да попиташ не е ли евреин! А Евреите навсякъде са си евреи! И в произведенията му няма особенно много хумор да не казвам че няма, изобщо / защото може и да има някъде /.



Тема Re: Аз, роботътнови [re: andrew_martin]  
Автор Hellen (...is back.)
Публикувано11.04.04 01:01



Аз пък много се ентусиазирах от информацията на 'andrew_martin', понеже "Аз, роботът" беше първата фантастична книга, която прочетох - преди ужасно много години вече - и оттогава си мисля колко би било хубаво да се филмира. :-) Тъй де, щом дори "Властелинът" се оказа филмируем, защо не и роботите на Азимов?

В IMDB казват следното:

'Set in a future Earth (2035 A.D.) where robots are common assistants and workers for their human owners, this is the story of "robotophobic" Chicago Police Detective Del Spooner's (Smith) investigation into the murder of Dr. Miles Hogenmiller, who works at U.S. Robotics (run by Greenwood), in which a robot, Sonny (Tudyk), appears to be implicated, even though that would mean the robot had violated the Laws of Robotics, which is apparently impossible. It seems impossible because.. if robots can break those laws, there's nothing to stop them from taking over the world, as humans have grown to become completely dependent upon their robots. Or maybe... they already have? Aiding Spooner in his investigation is a psychologist, Dr. Susan Calvin (Moynahan), who specializes in the psyches of robots...'

...Ето го адреса:

. Това явно означава, че авторите просто са филмирали един от разказите от серията за роботите. Детектив Илайджа Бейли няма нищо общо с цялата работа - името на героя на Уил Смит ми е непознато - не си го спомням от разказите на Азимов (но пък и тях не съм ги преговаряла доста време вече, така че може просто паметта да ми изневерява).

А тук има линк към страницата на актрисата, която играе доктор Сюзън Келвин: . Снимката се оказа малка изненада за мене, защото, поправете ме, ако греша, но доктор Келвин беше доста възрастна дама, ако се не лъжа? Може би авторите планират продължителна поредица филми за роботи - в рамките на следващите 50 години, през което време Сюзън Келвин ще има време да остарее? ;-)

Както и да е - като цяло, хубава новина! Обичам филми за роботи. :-)

Hellen



Тема Re: Аз, роботътнови [re: Hellen]  
Автор andrew_martin (непознат )
Публикувано12.04.04 00:07



Това звучи много добре, но има един малъ-ък проблем! Просто няма такъв разказ на Азимов, а и ако имаше то в него щеше да присъства най-колоритният герой от роботската серия...мисля че се досещаш,че това робопсихоложката Сюзън Келвин / 1982-2064/. Така, че през 2035 тя заема пост който е доста висок в Ю.С.Роботс, и би трябвало да присъства в произведението, или режисьор и сценарист(и) не са погледнали последното 117 издание на "Енциклопедия галатика". А и защо ли им трябва?! Щом във филма ще има пуцане и екшън, то на нашего брата Американеца друго му не требе, той не може да си затормозява мозъка с размишления, и за това и коното им е такова. Жалко за всички добри автори чийто произведения да окъкали.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.