Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 20.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Библиотеканови  
Автор sinsky ()
Публикувано11.03.04 21:03



Нещо като база данни. Не знам дали ще има приложение, но се надявам да опитаме.



Тема Re:нови [re: sinsky]  
Автор sinsky ()
Публикувано11.03.04 21:06



АБС - Дори на сън не виждаме покой
Айзък Азимов - избрани произведения в два тома (2 том - из Падането на нощта, Аз, роботът, Двестагодишния човек; 1 том - ранни разкази, Фондацията 1-5 част)
Любен Дилов - Многото имена на страха, Тежестта на скафандъра
Кир Буличов - Хора като хора
Робърт Хайнлайн - Звездният звяр
Джон Уиндам - Какавидите
Юрий Медведов - Колесницата на времето
Клифърд Саймък - Резерватът на таласъмите
Любомир Николов - Червей под есенен вятър
Павел Вежинов - Гибелта на Аякс; Над всичко
Иван Мариновски - Тотемът на поетите
Петя Димитрова - Интервю НЛО
Евгений Гуляковски - Дългият изгрев на Ена
Хаим Оливер - Енерган 22
АБС - Обитаемият остров
Клифърд Саймък - Планетата на Шекспир
Любомир Пеевски - Да разплачеш плачеща върба
Януш Зайдел - Цилиндърът на Ван Троф
Иван Мариновски - Космосът да ти е на помощ, Александър
Франк Хърбърт - Дюн 1,2
Атанас Славов - Психопрограмираният
Любен Дилов - Дори да си отидат
Любен Дилов - Пропуснатият шанс
Ан Райс - Интервю с вампир
АБС - Далечната планета
Джон Броснан - Небесните господари 1,2,3
Самюъл Дилейни - Съкровището на Аптор
Антология на Коспос - почва с Пълно преобразяване и свършва със Сапунена история
Робърт Силвърбърг - Човекът в лабиринта, Замъкът на лорд Валънтайн 1,2, Време на промени
Рендал Фрейкс, Бил Уишър - Терминатор 1,2
Любен Дилов - Ние и другите
Робърт Силвърбърг - Нощни криле
Сборник с българска фантастика - завършва с Четиво в края - Владимир Пирожников
Българска фантастика - завършва с Никола Кесаровски - Алена капка кръв
Робърт Хайнлайн - Спечели облог за сатаната
Артър Кларк - Една одисея в космоса през 2001
Емил Манов - Галактическа балада, Пътуване в Уибробия
Робърт Силвърбърг - Зной в полунощ
Курт Вонигът - "не трябва непременно да сте луд, за да работите при нас, но все пак помага"
Айзък Азимов - Луните на Юпитер
Олдъс Хъксли - Прекрасният нов свят
Кир Буличов - Момиченцето от Земята
Павел Вежинов - Голямата стъпка
Станислав Лем - Едем
Фантастика 2 - пак завършва с Четиво в края
Робърт Силвърбърг - Тайнствата на стената
Айзък Азимов - Гравитационната гибел на вселената
Перпендикулярно време
Пиер Барбе - Какво сънуват роботите
АБС - Обреченият град
Туин Пийкс - автобиографията на Дейл Купър
Юрий Греков - По кръговете на времето
Хърбърт Уелс - Любовта и мистър Луишам; Кипс; Историята на мистър Поли
Любен Дилов - Незавършеният роман на една студентка
Стивън Кинг - Четири след полунощ, Неизживени спомени, Кери, Подпалвачката, Кошмари и съновидения, Куджо, Маймуната, То
Дийн Кунц - Служители на здрача
Майкъл Крайтън - Юрски парк
Стивън Кинг - Пътна мрежа
Толкин - Червенокосият Джайлс
Омега - списание, започва с Уилям Тен - Барни по прякор Фауст
Агоп Мелконян - Греховно и неприкосновено
Елена Павлова - Номад, Самият пъкъл
Други светове - списание, брой 20
Опасни светове - сборник
SF Трилър брой 32, започва с Роден с мъртвите на Силвърбърг
Изгубеното бъдеще - sf разкази и новели
SF Трилър 10 - има Последната игра на Джо Холдеман
Фантастични истории - всичко до брой 9/10
Забранена зона - фантастични разкази
Стивън Кинг - Татик
Павел Вежинов - Везни
Иван Ефремов - Атинянката Таис
Легенди (фентъзи сборник, съставител Силвърбърг)



Тема Re: Библиотеканови [re: sinsky]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано11.03.04 22:21



Мило момче, поне да я беше подредил няка - по азбучен ред примерно?

TANSTAAFL


Тема Re: Библиотеканови [re: Kopo]  
Автор sinsky ()
Публикувано11.03.04 23:44



То да беше само това, ами някой май ми е изхвърлил "фантастичните истории" :о А с тях отраснах... е вече знам горе-долу какво е останало поне, ако не друго :)



Тема Ако искаш наистина да е полезно [re: sinsky]  
Автор Masklin (Ном)
Публикувано12.03.04 00:35



... потърси сървър, на който да има база данни (обикновено MySQL) и възможност да се изпълняват server-side скриптове (обикновено PHP). След което няма да е особено трудно да се натъкмят нещата така, че да има сортиране, търсене, анотации към книгите от уважаемите клубари, може би дори самите книги в електронен вариант (тук материята е малко хлъзгава); може и скромно базарче / инфо кой я има и би я дал на приятели да се направи.

Основният проблем е хостинга, другото е въпрос на известно време и усилия. Желаещи да направят структурата на базата/софтуера ще се намерят и нещата лека-полека ще станат.

Определено смятам, че такъв вид информация (сега се сетих и за допълнително класифициране по литературни течения и рейтинги) е по-добре да стои непрекъснато някъде online и постоянно да се допълва и обновява. Клубовете не са подходящо място за такива данни, просто защото не са подредени, темите потъват, а и в крайна сметка клубовете са за жив диалог, а не електронна библиотека.

Разбира се, подобни системи има колкото щеш, например

, просто твоята е малко по-различна. Което още повече улеснява решението - говориш с дизайнера / програмиста на сайта + оператора (Иванушка?) и готово

Редактирано от Masklin на 12.03.04 00:39.



Тема Re:нови [re: sinsky]  
Автор Berserker Komsomolec ()
Публикувано12.03.04 00:55



Izvinjavaj, ne razbrah tochno za kakvo stava duma?
Tova e tvojata sobstvena hartiena biblioteka ili tija tekstove gi imash v elektronen vid?

42


Тема Re: Ако искаш наистина да е полезнонови [re: Masklin]  
Автор sinsky ()
Публикувано12.03.04 17:37



Ами ако аз ще го правя ще е client-side с javascript, както речниците в korean.hit.bg. Ще го направя наведнъж, ще го ъпдейтвам рядко или изобщо няма, просто един .zip файл и готово. Така или иначе това са стари книги, новите по принцип би трябвало да се обсъждат тук директно. Само че първо искам който ще участва да вдигне ръка, защото ако са само 2-3 човека спокойно можем да минем и само с тази тема и по един копи-пейст. Ако се съберат повече хора искам когато пишете да започвате всеки ред с @ и да го завършвате с #. Например:

@АБС - Дори на сън не виждаме покой#
@ Айзък Азимов - избрани произведения в два тома (2 том - из Падането на нощта, Аз, роботът, Двестагодишния човек; 1 том - ранни разкази, Фондацията 1-5 част) #

но не:
@
Любен Дилов - Многото имена на страха,
Тежестта на скафандъра
#

, всичко да е на един ред, после на нов. Освен това не слагайте кавички, защото ще ги махна. Мисля че ви е ясно, от мен не се изисква почти нищо, ако няма проблеми почти автоматично ще въведа данните.

Ако осъществяването не зависи от мен може и наистина да се получи нещо полезно - знае ли човек... ако хората от Ефремов или в Буквите примерно направят някаква система, радвам се че съм помогнал за идеята.



Тема Re:нови [re: Berserker Komsomolec]  
Автор sinsky ()
Публикувано12.03.04 17:47



Това е интернет начинание с малки изгледи за успех. Сравнявам(е) какво имаме на хартия, за да видим дали може така да се получи нещо интересно. Аз например не съм чел много от книгите в библиотеката ми, може сега да прочета нещо и да го обсъждам тук ако има още такива като мен.



Тема Гледай в перспективанови [re: sinsky]  
Автор Masklin (Ном)
Публикувано12.03.04 19:07



Старите книги са си стари (бих ги нарекъл вече издадени, не точно стари), но не са никак малко, далеч не всички са ги чели и би било полезно да има подобна систематизирана информация.

Разбира се, колкото повече, толкова повече. Сещаш се - ако библиотеката е голяма, повече хора ще имат полза от нея, съответно всеки от тях може да напише нещичко, тя ще стане още по-голяма, още повече хора ще се заинтересоват ...

Може би ако ми остане време ще си поиграя да напиша нещо като framework. Но засега нищо не обещавам ...



Тема Re: Гледай в перспективанови [re: Masklin]  
Автор sinsky ()
Публикувано13.03.04 03:13



Ми ако имаш желание но нямаш време да се занимаваш сам иди в sourceforge.net и се присъедини към някой проект, или използвай нещо за основа на твоя (ако не те притесняват свободните лицензи).




Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.