Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:59 26.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема ПРОЛЕТНО ПОЧИСТВАНЕнови  
Автор firefox (ЗВЕЗДА)
Публикувано11.03.04 02:37



Чета от известно време форума и не пиша. Защо? Защото ме отвращава. Чета и гледам, че и много други вече не пишат. Сигурно и те нямат желание.
А не винаги е било така. Спомням си хубавите времена на този форум, спомням си теми, случаи, смешки. Беше ни хубаво, беше приятно и забавно, имаше време, когато едва ли не живеех в проклетия Дир, а темите тук ми бяха по-важни от новините. Да, беше хубаво, а какво е сега?

С изливането на мръсотията, простотията не пропусна възможност да се овъргаля в нея, и ето ти го резултата: 10-на теми, които всеки чете (О, сигурна съм, че ВСИЧКИ четем!), но всеки заобикаля отдалече да поства (най-смисленото нещо, което прочетох от страничен човек, който при това прокламираше вземането на отношение, се намира в друга, "съседна" тема), двама приятели (НАШИ приятели, техните си отношения да ги оставим настрана) си разменят словесни удари, та кръв плиска чак до съседните форуми, успяха с грозотата на кавгата си да накарат всички да извърнат очи, и какво остана да вирее в тази благодатна на гнилоч среда? М?!

Анонимно интернет двуличие. Наглост и благосклонност изливащи се едновременно от едно и също IP. Да, драги ми Naglec, слуховете за анонимността в Интернет се оказаха силно преувеличени. Гадост. От едната страна голям човек се крие зад 1-2 малки ника, а от друга нормален възрастен човек (ей го и днес си говорихме на Q, всичко точно) във форума се държи като разлигавено инатливо хлапе. Да ти е хрумвало Ханибале, че това, че са ти баннати всички никове БЕЗ Hanibal не е от недоглеждане? М? Да ти е хрумвало, че ако не намек това е поне някаква надежда, че вместо да се държиш като ужилен и да си търсиш врагове там където ги няма, може би следващия път, преди да се юрнеш с рогата напред да регистрираш следващия обречен да постне максимум 1-2 пъти ник, ще осъзнаеш, че правилата и порядките, срещу които тропаш с краче, макар и представлявани от модератора, са на хората, които пишат в този клуб, хората които познаваш и с които общуваш? И че с нарушаването на същите тези правила и форумна етика с поведението си обиждаш и мен, и всички четящи и постващи, а ако разсъдиш достатъчно, ще разбереш, че обиждаш преди всичко себе си?!

ПИСНА МИ МААМУ ДЕ*А ОТ ВСИЧКИТЕ ТИЯ ЛАЙНА!

Това е МОЯТ форум. Не САМО мой, но И МОЙ, и няма да търпя повече да му се прави това! Тук съм се смяла и плакала, тук срещнах толкова хора, това е МОЯТ перфектен плаж, който мърсите - може да звучи себично, но малко себичност на фона на помията от последната седмица, ме нарежда на челно място в опашката за арфа и крилца - това е играчката, която ме радваше 3 години, и не ви позволявам да ми я чупите!

Затова. Ще вземем. Мерки.

Нека засегнатите ме разберат правилно, за целта ще започна малко издалече: Аз вярвам в гражданското общество. Да, знам и други вицове - Вярвам и в Доброто, Човечността и други главни букви, които още по времето на Сервантес явно само са попълвали излишно място в речниците. Но това не е важно, сега ни интересува гражданското общество. Събира се група хора, решават, че се харесват, решават, че си приличат, решават, че имат едни и същи принципи и ще се радват да живеят заедно. Понеже принципите и разбиранията, които обединяват тези хора трябва да се съблюдават и от новопоявилите се в групата, а не всеки има време и желание да следи за това, тези хора си купуват правото на личен живот, свобода и мързел като осигуряват средства, с които малцината нагърбили се все пак с досадната работа, да могат да я свършат. Плащайки данъци хората си купуват правото да се грижат за личните си проблеми, а не за общите. Избирайки модератор, ние си осигурихме някой, който да ни плеви градината, и представлявайки нас, да се грижи тя да е хубава според каквото е приятно за окото на същите тези нас.

Проблемът е, че стигнахме до ситуация, в която не трябва да се плеви градина, а да се ринат обори. Нещо повече, след усилено мятане на лайна и двете страни така са се зарили в тях, че не се знае кой ще изпищи, когато го закачи случайно греблото. Всичко това прави работата по почистването дори още по-неприятна, поради което, колкото и да ни се свиди колективната безотговорност, нито е редно, нито е честно да се възлага на раменете на един човек, и ще е bene и recte, дет са викали древните римляни, да вземем решение сами, защото все пак това си е нашия форум, в който вече не можем да пишем, нашата малка разкъсвана от раздори империйка, в руините на която покрай наглеците и варварите, да ме прощават Елора и всички почитатели на "Коя книга ви кефи"-темите, вече се зашматкаха и съвсем загубените.

Та, накратко, чини ми се че трябва сами да решим какво да правим с темите от прословутия тазседмичен цикъл, след което да го направим и да се приключи с това, поне по отношение на форума и нормалното му съществуване, защото това не се търпи вече.

И за да не си остана само с голата агитация - личното ми предложение/мнение със съответната обосновка:
- Двете теми се заключват (първата вече е) и се трият или поне се местят в архива. Макар и въпросите, които касаят да имат отношение към активния фендъм, мисля* всеки вече е запознат или поне новината няма да го отмине (*-тук, както и навсякъде "мисля" е учтива форма на "знам/сигурна съм")
- Всички наглеци и производни се банят по ник завинаги и по хост поне за седмица, а темите и постингите им се трият.
- След като всичко това е свършено, форумното чело е изчистено от всичките си грозни въшки, с които лъщеше в последно време и можем да продължим нататък, като ще е добре да имаме впредвид случая и решението, което сме взели по него, като пример за това, как ще процедираме и завбъдеще, дано не ни се налага.
(- тук малко изпадайки в пуризъм, лично аз бих отрязала квитанциите и на няколкото безобидни, макар и откровено ламави теми, които се появиха и избуяха покрай централния сблъсък, но предполагам няма да е много гостоприемно, от гледна точка на това, че повечето, ако не всички от тях са на новодошли в клуба.)

Надявам се, всеки, който поне малко още го е грижа за това място, и на който вече му е писнало да не може да отвори дума встрани от грозния оффтопик, в който така или иначе е решил да не се намесва, и поради което е обречен на принудително призрачно нямо витаене над теми, за които няма уста за да вика, да се включи в пролетното форумно почистване.
Щото вече много се размириса.

А как не ми се мре, лейтенант...


Тема Re: [re: firefox]  
Автор Йopooл-ГyйМодератор (обитательбездны)
Публикувано11.03.04 04:04



couldn't say it better
thank you

His staff. I told you to take the wizard's staff.
.



Тема Re: ПРОЛЕТНО ПОЧИСТВАНЕнови [re: firefox]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано11.03.04 09:25



Прав е Модераторът - по-добре не може да се каже.
С две ръце съм "ЗА" всичкия спам (или офф-топик, ако звучи по-добре) да бъде изринат с голямата лопата. Изтрит, архивиран или каквото и да е там, не ги разбирам модераторските работи.
ПОСЛЕДНО по офф-топик темите: моля всички за извинение, че ви занимавах с простотии и проблеми, които не са ваша работа и (най-вероятно) никак не ви интересуват. Публичното раздухване на проблема не стана по мое желание. Справка -

.
Но последвалите жлъчни, грозни и пълни с лъжи постинги нямаше как да бъдат подминати с мълчание.
Това е.


ПП. Да се извиня и на Модератора, че му отворих работа.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го постигнеш...

Редактирано от Eндъp на 11.03.04 09:30.



Тема Re: ПРОЛЕТНО ПОЧИСТВАНЕнови [re: firefox]  
Автор Пoлъp (пилигрим)
Публикувано11.03.04 09:44



Много си права Фокси..... четем... и не пишем...
И за да не разводнявам нещата :

1. Аз съм за двете теми да се заключат и да се изстрелят към архива. Не е добра идея да се трият, защо после ще започнат неизбежните "аз това не съм го казвал" !!! Нека придобиват канцеларски вид в архивите... но не трябва да се забравя, че това се е случило. Производните теми - за рециклиране

2. Не коментирам. Това е достатъчно ясно.

3. Урокът си е урок, но свободната среда за изразяване си е свободна среда за изразяване... Границата между гражданските свободи и чистофайническите ни мераци е прекалено размита и динамична... Така, че автоматичното прилагане на американската съдебна система (на прецедентите) според мен би било грешка.

(4. Без малко-информативни и откровено пълнежни теми няма да се мине... нито може, нито трябва ! Иначе ще изпаднем в елитаризъм ! А това е далеч по-лошо от негостоприемството.)

To be, or not to be...

"Only those who risk going too far, can possibly find out how far one can go...." - T. S. Eliot


Тема але але...нови [re: firefox]  
Автор Пpинцът koйтo бe в мacaka (взводен)
Публикувано11.03.04 10:10



Браво! Както е казал лъвът на заека "брао"

Лайна, а? Хахааа. Ама глей само как изпляскаха по вентилатора, не е истина, момче!

И аз съм на мнение, че е хубаво да се сложи край на цялата работа, ама с по-малко думи (имаше тама едно изречение дето си беше майката ебало! Другите беха просто баси изреченията :)

Обаче това за банването за 1 седмица си е половинчато. Или ще се банва завинаги, или да не се пипа. Мисля*, че дори и временно, това би накарало човек да продължи после с простотиите си.

Както и да е. Не се съмнявам в успеха на начинанието. То и без това всичко свърши.

Дванайсет ръша на малката бомба...


Тема Re: ПРОЛЕТНО ПОЧИСТВАНЕнови [re: firefox]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано11.03.04 10:49



Фокси! кога по дяволите ще те видя за да ти стисна ръката?

С две думи! напълно съм за! имам конкретен план и идея как да направим форума място където отново да пишем и дискутираме, вместо само да го преглеждаме и подсмихваме със съжаление. Или пък, подрезнени от поредната дивотия, забравяме че сме се зарекли никога повече да не постваме тук. Но това ще изложа в отделна тема, както се полага.

Благодаря на всички, които са съгласни с firefox



Тема Re: ПРОЛЕТНО ПОЧИСТВАНЕнови [re: firefox]  
Автор Boby_ (Чук)
Публикувано11.03.04 10:50



М-да, това прилича на извръщане на главата встрани от гледката на една голяма купчина с л...на и двама души, които се припират кой точно е гордият и създател. Прилича, защото всъщност си е точно такова.
Подкрепям с две ръце, ако някой ме пита - да се заключат темите, които съдържат интерпретациите на двамата спорещи, а да се изтрият всички останали, които приличат на спам.



Тема Re:нови [re: Йopooл-Гyй]  
Автор firefox (ЗВЕЗДА)
Публикувано11.03.04 11:11



10q :)

А как не ми се мре, лейтенант...


Тема Re:нови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор firefox (ЗВЕЗДА)
Публикувано11.03.04 11:15



Благодаря. А за виждане - кой знае - трябва пак да почна да идвам на клуб, може би.
Виж за плана и размишленията ти относно форума - ще ми е адски интересно и приятно да ги прочета. Както и всичко останало. :)

А как не ми се мре, лейтенант...


Тема Re:нови [re: Пoлъp]  
Автор firefox (ЗВЕЗДА)
Публикувано11.03.04 11:29



По 1 точка - пълно съгласие. Винаги съм харесвала повече заключването от триенето, като модераторска мярка, заради назидателния характер. В конкретния случай, да се помни, макар и лошо, разбира се, е по добре.

по 2 - за теб и не само ;) - идеята на едноседмичния (или друг произволен период) бан по хост е все пак, че след изтичането на този период засегнатите ще са разбрали, че не надлъгват 1 човек, а съществуваща общност, която не търпи подобно поведение в средата си за общуване и съответно ще имат възможността да направят Информиран Избор - или в Рим ще правиш като Римляните, или си хващаш шапката и кой откъде е. (Информирания Избор е още една от главните букви, в които вярвам. :) ) Всеки заслужава 2 шанс. Особено пък когато справянето с него не става по-сложно от това дали ще се отложи или не с няколко дни :)

3. Това което имах впредвид е преди всичко механизма на реакция в такъв или подобен момент. Един вид имунната система на самия форум - когато се скофтят нещата, оправянето да не се чака като манна от небесата, а да се решава и осъществява от участниците.

4. Не държа на тази точка :), тя по-скоро изразява мнението ми за нивото на последните няколко теми и толкоз. Иначе, елитаризма, като условие за качество, не е нещо лошо, лошо е само когато се превърне в друга дума за надменност и майа-перденце собствено производство, което някои хора слагат пред очите си, за да не признаят неуспеха. Веселото става, когато накарат и други да повярват в илюзията :) Но тук се отклоняваме.

10х за отзоваването.

А как не ми се мре, лейтенант...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.