Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 17:16 27.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: ТОВА ФАНТАСТ ЛИ Е ИЛИ НЕ Енови [re: lkew]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано27.01.04 21:24



Кладите са били по-евтини.

TANSTAAFL


Тема otnosnoнови [re: Madmerdigan]  
Автор pirx (crazy diamond)
Публикувано27.01.04 21:26



naliwaneto makar i na zastoyala i greniasala mas ot burkan (tip mozak) w nekoi prazni kratuni tip balalayka

Ta dragi mi gospodine predi da ste se nau4ili da letite pozainteresuwaite se ima u4Eni koito sa pisali SF ama mnogo science bez da naru6awat poznatite ni naU4ni zakoni a pak da li sa famntasti otgoworete si sam

welcome my son, welcome to the machine


Тема Re: ТОВА ФАНТАСТ ЛИ Е ИЛИ НЕ Енови [re: Madmerdigan]  
Автор Madmerdigan (непознат )
Публикувано27.01.04 23:23



Здравейте пак , сега нека ви кажа от къде почна цялата работа…. Преди време спорих с един човек , който е фантаст, на тема ..тема , абе ставаше дума за една БОМБА! В един филм един кораб /космически/ изстреля една бомба която беше сеизмична или по точно действаше със звукова вълна , звуков пръстен който помете всичко в радиус няколко км. Той каза че това е невъзможно и ,че е глупост във филма и противоречи на физичните закони. Аз обаче съм човек доста гол и бос във физиката, но за сметка на това с богато въображение и му измислих обяснение, на какъв принцип действа /няма да обяснявам че е много дълго/.В момента човечеството едва ли има техническите възможности за производство на такова нещо, но това не значи че трябва да се отхвърля категорично /както направи опонента ми/. Общо взето затваряйки се в рамките на физичните закони /които отричат разпространението на звук в безвъздушно пространство – вакуум/ той се затвори и в рамките на достигнатото технологичното развитие.
Повечето от вас /съдейки по отговорите/ са точно като за МАТРИЦАТА да си стоят там и това е , затворени в материята изградена от сетивата им , А СЕ ВОДЯТ ФАНТАСТИ които са си буркани на рафта в шкафа в мазето. Това че в мазето е тъмно не значи че някъде извън него също е тъмно.

Имам въпрос пак:
Има ли Черни дупки, ако ги има там какви закони действат , и ако не действат познатите физични закони значи ли че няма черни дупки ?
А?
ПИТАМ АЗ ?

Редактирано от Madmerdigan на 27.01.04 23:36.



Тема Re: ТОВА ФАНТАСТ ЛИ Е ИЛИ НЕ Енови [re: Madmerdigan]  
Автор Плaмeн (ентусиаст)
Публикувано27.01.04 23:32



бомбата може да е била с какжото и да е но не и със ЗВУК.
и звук във вакуум няма не заради визичните закони а заради ДЕФИНИЦИЯТА на понятието звук.

това е безсмислица от вида дървено желязо и тука физичните закони нямат нищо общо.



Тема Re: ТОВА ФАНТАСТ ЛИ Е ИЛИ НЕ Енови [re: Madmerdigan]  
Автор Poruchik_Rzevski (ентусиаст)
Публикувано27.01.04 23:59



Извинявам се, ама звук без среда която да го пренася... наистина няма.



Тема Re: ТОВА ФАНТАСТ ЛИ Е ИЛИ НЕ Енови [re: Madmerdigan]  
Автор Цeнтъp Упpaвлявaщ П..kитe (изродъ)
Публикувано28.01.04 00:10



Драги ми господине- прочетете за синфазност на вълните и процесът резонас и ще ви светнат много работи относно сеизмичните бомби

Само като пример ще ти посоча че почти всички руски стратегически ракети- техните бойни глави по-точно с индивидуално насочване са настроени да падат през такъв интервал че да генерират синфазни сеизмични вълни които се наслагват и така генерират свръхмощно земетресение дето не го лови нито една скала. Даже бях чел че някои от главите били насочени край естествените водоеми - тип реки или заливи край градовете- та като се бухнат- ех какво цунами правят.

Та така че тоя господин му кажете че тия сеизмични бомби са съществували още от времето на библейските времена. Да си отвори в стария завет примери там бол за използване на всякакви сеизмо и инфразвукови чудеса. Както и Ведите - свещенните писания на индусите. Пък в Махабхарата - рамаяма там пък все едно са взели описания на използване на термоядрено оръжие и т.н.



Тема Re: ТОВА ФАНТАСТ ЛИ Е ИЛИ НЕ Енови [re: Madmerdigan]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано28.01.04 10:43



Виж к'во, пич, между фантастична екстраполация и тотално невежество има огромна разлика и не можеш да наричаш липсата на второто липса на въображение. Ако го правиш, значи си точно толкова невеж, колкото и авторите на филма.
Сещам се например за един момент от "Червената планета" - даваха го в неделя по бТВ. Когато мадамата прибра Вал Килмър на кораба и той беше в клинична смърт. Действието се развиваше при безтегловност. Значи тя му направи сърдечен масаж (забележете - без изкуствено дишане). В този момент компютърът на кораба изтърси "Изправи го!" и тя го изправи! В безтегловност! И той се закашля и оживя. Като че ли ориентацията му има някакво значение (освен, разбира се, по отношение на ориентацията горе-долу на камерите). Ей това е пълна глупост и опитите да му се търси обяснение са... Хайде да не продължавам нататък, че ще стана груб.



Тема Re: ТОВА ФАНТАСТ ЛИ Е ИЛИ НЕ Енови [re: Boby_]  
Автор sinsky ()
Публикувано28.01.04 14:02



Не съм обръщал внимание на тези неща и този момент съм го забравил. Но от това което си представям от описанието ти, значи сигурно е трябвало да го изправи, за да не си падне примерно на тиквата като пуснат гравитационното поле :)



Тема Re: ТОВА ФАНТАСТ ЛИ Е ИЛИ НЕ Енови [re: sinsky]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано28.01.04 14:11



Няма такова нещо - псевдогравитацията на кораба се осигуряваше от въртящи се пръстени. Помещението, в което стана случката, беше шлюзова камера, която беше разположена в оста на кораба, т. е. никакви шансове за пускане на гравитация.



Тема Re: ТОВА ФАНТАСТ ЛИ Е ИЛИ НЕ Енови [re: Boby_]  
Автор sinsky ()
Публикувано28.01.04 15:18



Хм, оказа се че го имам на divx. Прегледах момента и обяснението ми изгърмя :о

Ама няма да се предам лесно да знаеш! Значи, според мен действието на филма се развива далеч в бъдещето, машините са изтребили хората и т.н., а после тях са ги поробили други машини и са направили матрица от първите. Корабният компютър всъщност е включен в матрицата, подсъзнателно осъзнавайки правото си на избор и т.н., и понеже в психологическия му профил е записано, че има мазохистични наклонности, почва да сънува че е тръгнал на мисия до Марс и го командват хора. Обаче във върховния момент вече не може да се сдържи и разтърсен от силните емоции, случайно хаква главния компютър, атомния му реактор избухва и от земята не остава нищо, а нашия компютър вече наистина лети към Марс и продължава да сънува... обаче по пътя навлиза в астероиден пояс (това обяснява останалите слаби моменти във филма - те са следствие от мозъчните травми). Въпросният момент е вече към края, малко преди това, което е останало от него да се разбие окончателно в повърхността на Марс.

С това обяснение следващия път вече можеш да гледаш филма спокойно :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.