Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:13 16.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Хроника на един предизвестен Евроконнови  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано30.11.03 14:14



Повдигам един въпрос тук, тъй като той касае целият Фендъм.
Той е от ония "капиталистически въпроси", в които ще говорим за пари и организации - неща дето не се харесват на част от клуба.
Не знам дали се сещате, но догодина август предстои да се проведе Еврокон в България.
Не знам дали знаете, че рекламните бюджети се определят година предварително и вече закъсняваме с включването си в тях.
Но предполагам всички се досещате, че организацията и финансирането на мероприятието е от известния за фендъма тип - "абе едни момчета ще свършат работата, пък после ще видим".

Какво е свършено до момента:
1. Определен е официален организационен комитет - този, който ще е лицето за пред света
2. Сключен е договор с Община Пловдив за съорганизиране на Еврокона
3. Проведени са разговори с Бритиш консъл и се чака отговор От и За идването на Пратчет в България
4. Говорено е с две рекламни агенции, пред които аз съм си заложил целият авторитет, че нещата ще станат.
5. Съставена е програма за Кинопанорама на новото европейско фантастично кино и са написани писма до всички културни центрове на европейски държави
6. Има съставена предварителна програма, бюджет и видове дейности

От кого е свършено всичко това:
От Ендер (Иван Крумов), от мен и от Дейви, по скоро в качеството си на частно лице, отколкото на председател на "Землемория"
Активна помощ ни оказа Наско Славов за кинопанорамата.

Всичко до тук изглежда направо прекрасно, но това е само повърхността.
Реалността е че свободните есенни месеци свършиха и с Ендер сме претрупани с официална работа, от която все пак си вадим хляба.
Засега сме ужасно на минус от организацията на Евркона - най вече Ендер.

Помощници - естествено няма!

Тук няма да се спирам на темата, кога Ефремов ще органзиира нещо, след като едно заведение за след клуба не можем да организираме, не е това целта на темата!

Официален организатор на Еврокона е Фондация "Фантастика".
Когато на "Пряпорец" ме включихте в организационният комитет, знаех, че председател на фондацията е Ендер и с него ще се работи.
Последно време той все повече мълчи, но от недмлъквите, които се чуват от него и от другите, става все по ясно, че са му стегнали юздите на последните сбирки. Това е напълно нормално - замирише ли на пари хората се променят.
Не знам, кой от тази фондация ползва интернет, освен Генерала, или всички писатели фаnтасти го считат заедно с ГСМ-а за "дяволско изобретение", но за да може да се продължи работа, да се привличат хора и фирми, трябва да има яснота кой и за какво (най вече финансово) работи.
Залудо работя само за себе си (има един сайт доказателство) и аз лично отдавна съмо отминал етапа - "дайте, пък ще видим".
Така, че уважаеми господа от Фондацията - препрочетете "Капиталът" и съставете някакви правила и проектодоговори за съвместна дейност по организация на Еврокона.
Генерале - обръщам се лично към тебе, тъй като си между чука и наковалнята и ще опиташ пак да успокоиш духовете, но трябва да има решение.

Не знам как след всичко това да се обърна с молба за помощ, но помощ наистина ни трябва.
Закъсняваме по всички фронотве - и със сайта, и с идеи и с тичане по институции.
Ако все още има хора, готови да работят за едната идея, да потърсят мен или Ендер.

Обръщам се пак към всички - Еврокона е прекалено голяма хапка.
Визирайки проблемите при един Булгакон, където бяхме около 100 човека, настръхвам при мисълта за очакваните близо 2000.
Сроковете бързо изтичат и ако до края на годината няма сериозен организационен комитет, със ясна програма и правила за работа, вероятно ще се говори за поредният несъстоял се в България Еврокон.

П.С. Ендер - не смятам тази тема да се превръща в диалог м/у двама ни, тя е написана по скоро към останалите.

Сайт за нова българската литература


Вече ДВЕ години

Тема Re: 1 вътре.нови [re: Ивaнyшka]  
Автор ikel (Melancholy)
Публикувано30.11.03 15:11



Аки ми се поставят ясни и еднозначни команди (при това изпълними), ще съм повече от радостен да помогна. Толкоз си мога.

Няма да е зле да поясниш от какво естество е търсената помощ.

С "Ikew & Mist inc" оставате БЕЗ конкуренция!"


Тема Re: 2-ри в кюпанови [re: Ивaнyшka]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано30.11.03 20:09



Казах на Ендър и теб, че ако имате задача за мен, ще я свърша. Само че предпочитам да са свързани с коване на пирони и местене на кашони, а не със съставяне на комюникета.
Смятам да се въздържа от изказванията в стил "Партията реши да кацнем на Слънцето през нощта". На "Пряпорец" и в "Ефремов" се наслушах на такива. (Личното ми просташко мнение е, че без специално CD по случай случката ще се преживее някак, но без WC ще е проблематично.)

Организацията - по скоро нейната липса.
Ами казвах на Ендър, че си го завира четвъртит и неудобен с тоя начин на работа - някой нещо ще направи, а Фондация "Фантастика" ще е лицето, при това работата не е от сега за след 2 години, а от днес за след 6 месеца. Създаденият на "Пряпорец" Организационен комитет е неофициална структура. Добавка: Ендър не е член на Фондацията, а неин председател (и то докато членовете й решат да го търпят), Иванушка също не е член на Фондацията, Дейви не е член на Фондацията - станаха 3/4 от дезорганизационния комитет...
Явяването пред официални лица и институции може да става само от легитимни представители на Оргком-а, т.е. Фондация "Фантастика", а излиза, че 14/15 от членовете й не са в Организацинния комитет ( и обратното, 3/4 от членовете на комитета не са във Фондацията). Явяването на частни лица, крънкащи каквото и да е, е повече в минус, отколкото oт полза за цялата работа.
(Личното ми мнение за Фондация "Фантастика" - някои от хората в нея са ми много симпатични, но ако можеха да направят каквото и да е, щяха да са го направили до сега.)

Моята прогноза - Еврокон'04 ще има, без значение какъв.
Въпросът е какво се желае да бъде това събитие, за да се предположи от сега доколко реализацията му ще е в разрез с очакваното.
А може и да греша, само че в каква посока?

TANSTAAFL

Редактирано от Kopo на 30.11.03 22:21.



Тема Re: Хроника на един предизвестен Еврокон [re: Ивaнyшka]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано30.11.03 23:05



Пиши и мен. Сега точно не мога да помогна, но скоро ще дойде момент в който ще мога. Само че и аз като Коро не умея да чукам на чужди врати и да искам пари, просто не ме бива никак за това. Затова пък пирони забивам всякакви, всекому. И имам желание



Тема Re: ПРЕДЛОЖЕНИЕТО приетонови [re: Ивaнyшka]  
Автор Hanibal (slim)
Публикувано01.12.03 00:05



както казах мога да направя и тиражирам представителното ЦД стига накой да каже какво долу горе да има в него
и представителния сайт ще изба4каме ......... пак според инструкции които чакам да получа ...... да се видим по панаира и да се разберем........ и без дръго ще съм тама
чакам ОПоЛЗОТВРЕТЕ моето желание да помогна :)))))

бирата сутрин е не само вредна но и полезна


Тема Re: 2-ри в кюпанови [re: Kopo]  
Автор Davie (пристрастен)
Публикувано01.12.03 10:05



Ами тогава тези 3/4, които не сме членове на Фондацията, да седнем със скръстени ръце и да почакаме някой от членовете да свършат работата. От това по-лесно за нас няма. Само че (според мен) това значи 200% проваляне на Еврокона.

Сигурно нещо в разсъжденията ти ми убягва, но би ли ми посочил във Фондацията едно лице, което да е по-официално и да е повече член от Председателя на УС? Пред официални лица винаги се появява Ендър (понякога с Богданов). Той е човекът, който ще подписва всички официални документи, тъй като той е лицето, което има право да представлява Фондацията.

Богданов си ползва личните контакти само и само да се свърши работата. Има достатъчно организационен опит, който ще бъде изключително полезен. Освен това като дойде ред за кандидатстване за финансирания, смяташ ли че има член на Фондацията, който би могъл да свърши тази работа по-добре от 'частното лице' Богданов? Аз съм на другия край на България и помагам на двамата Ивановци с каквото мога от компютъра си, без да 'крънкам' нищо от когото и да било. Владо от Пловдив (вероятно и други хора по негова преценка) ще помогне с каквото може по установяването на контакти и организация на местно ниво - нещо, което никой от членовете на Фондацията, постоянно пребиваващи в София, няма как да свърши. Та, не разбрах с какво точно 'частните лица' пречим??? И кое 'официално' лице с какво е помогнало и ще помогне?

To hear, one must be silent.


Тема Re: Хроника на един предизвестен Евроконнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Йoaн Bлaдимиp (колобър)
Публикувано01.12.03 10:54



Защо ли имам чувството, че в тази тема точно ония, дето имаме желание да работим по каузата, ще се изпокараме?
Всеки, който ме е потърсил за нещо, знае, че не отказвам работа, дето ми е по силите и има как да я свърша. Бройте и мен.
И май няма да е лошо да се пуснат тук задачите, за да се види кой какво може да върши и да ги отпочваме, от приказки полза няма.

НЕБЕТО ВИЖДА!


Тема Re: 2-ри в кюпанови [re: Davie]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано01.12.03 11:04



Та, не разбрах с какво точно 'частните лица' пречим??? И кое 'официално' лице с какво е помогнало и ще помогне?

Мне, не пречите. И точно тук е тънката ирония, защото явно от официалните лица идва по-сериозната спънка...
Като гледам постингите тук, явно готовите да свършат нещо частни лица са доста повече от официалните такива.

Въпросът е друг. Какво точно правят болшинството официални лица и какво точно им дава правото да бъдат "официални? Или с други думи, ако не вършат никаква работа като членове на фондацията, какво точно правят там? Основали фондацията преди нам си колко години. Това добре, но КАКВО ТОЧНО СА НАПРАВИЛИ с тази фондация?
Всъщност въпросът може да бъде решен много лесно. Частните лица, които наистина работят трябва да бъдат "официализирани".

I sometimes fancy myself as an evil which exist to opose other evils


Тема Re: 2-ри в кюпанови [re: Лeйди]  
Автор Boby_ (Турбото)
Публикувано01.12.03 11:14



Абе аз съм малко встрани от тия проблеми, но може би точно заради това май надушвам в какво се състои работата - конфликт на интереси. Щом става дума за пари, винаги има конфликт - няма такъв филм, в който да се въртят едни пари, едни хора да вършат работата, други да държат официалните козове и между първите и вторите да няма търкания. Не става.
Лошото е, че в случая вторите са в състояние само и единствено да сложат прът в колелото на първите, не и да организират сами работата. Хайде да не говоря повече, че ще изтърся някоя простотия.



Тема Re: 2-ри в кюпанови [re: Boby_]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано01.12.03 11:52



Доста бързо и точно си се ориентирал в обстановката.

TANSTAAFL



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.