Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:07 24.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: Нека и аз се намесянови [re: Mag]  
Автор exPesho (някакъв)
Публикувано02.12.03 17:52



Ами днес зададох същия въпрос на Генерала и той потвърди, че Ендър е председател на ФФ и че единствен той има право да се разпорежда със сметката на ФФ. Не знам кой може да има по-пълни права е една фондация от председателя нейния председател. Ако иска може да сключи договор с Богданов за изършване на определена услуга, ако иска може да го упълномощи да представялвеа Фондацията пред дадени институции, ако иска може да си назаначи каквито си иска помощници на доброволни или платени начала (ако не му стига времето). За своите действия той се отчита постфактум пред членовете на фондацията, но това не означава, че той трябва да иска разрешение за което и да е от тези си действия. Така че цялата тази тема си е пълен оранизационен абсурд.

А ако ти подозираш, че някой от ФФ чака само парите да дйдат за да ги прилапа, а след това да изфъшка Ендър, то поне съобщи на какво се основава такова подозрение.

скоро, много скоро ...


Тема Хората не си траятнови [re: Ивaнyшka]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано02.12.03 19:52



Хдамммм...
По всичко личи, че не върша работа. Оправдания няма да пиша - толкова ниско няма да ме видите, освен на когатостигна на два метра под земята. Все пак:
Богданов е написал какво е свършено. Това, което не е споменато, са контактите с "разни интитуции" освен Бритиш Коунсил по темата "покана на почетен гост", в частност Тери Пратчет. Също така разговорите с един куп фирми на тема спонсорство, дарения и реклама. Договор с производител на дрехи за направата на "униформени" тениски на организаторите и "официални" тениски на Еврокона. Това само част от нещата.
Какво не е свършено също е ясно. Въпросът ЗАЩО не е свършено е много, ама много комплексен. Соловият принц искаше имена. Тях след малко.
По въпросът за Фондацията - там има поставени въпроси и хората не са спъвали работата. Реши се Председателят да има мандатност именно с цел невъзможността да се смени при сключени от него договори. Е, освен при фрапиращи финансови злоупотреби, разбира се. Също така има мнение на следващата сбирка да се поканят свързаните с организацията на мероприятието лица - Наско Славов, Иван Богданов и Роси. Последната - ако има възможност да се "разходи" до София. Именно с цел подобряване на стиковката и делегиране на права.
По предварителни уговорни аз ИМАМ ПРАВО да си избера хората, с които ще работя по това мероприятие. Повечето от тях са ясни, но за съжаление нямат възможност за посветят ЦЯЛОТО си време на тази организация.
Що се отнася до финансовите въпроси - няма начин да се скараме за пари, защото такива няма. Втази връзка изключително неприятно впечатление минаправи репликата на Пощаков "като влязат пари и ние да разделим по малко".
Едно е вярно - без БЪРЗИ решения на орг. въпросите пари няма и да влязат. Затова всички е добре да помогнат. Ама е най-лесно да кажеш "ти обади ли се на човека", а не да му се обадиш сам. Така се върши работа. Моят съдружник от Камея казваше нещо, което важи в пълна степен за досегашната НИ работа - "Няма несвършваема работа, стига да не я върша аз".
Това е.

Пс. Що се отнася до траенето, просто нямах компютър 5 дни. Затова отговорът е чак сега.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го постигнеш...


Тема Re: Хората не си траятнови [re: Eндъp]  
Автор exPesho (някакъв)
Публикувано02.12.03 20:39



Е, значи всичко си върви нормално, дори и членовете на ФФ не трябва да четат Маркс. А аз като член на партията на кибиците бях се разтревожил, че няма да има шоу. Обаче още по-неясно стана за какво беше цялата тази тема.

скоро, много скоро ...


Тема Правила за работанови [re: Ивaнyшka]  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано03.12.03 15:32



Снощи имахме кратък разговор с Генерала и Наско.
Разбра се нещата да се изяснят на срещата на 13.12

Предлагам едни проектоправила за работа, които ще спомогнат за по добрата организация и избягване на страховете от двете страни
- на Ендер, че пари влезли във фондацията ще потънат
- на Фондацията, че Ендер ще подпише договори и ще ги остави да се оправят

Паствам правилата тук, поради липса на възможност да ги разпратя до всички заинтересовани
Правила за организация на Еврокона

1. 1. Със заповед на Фондация Фантастика (ФФ), се създава се Организационен комитет (ОК). (според закона за Юридически лица с идеална цел и устава на ФФ).
За председател на комитета се избира Ендер, като председател на фондация „Фантастика”

2. Избират се членове на ОК. Членовете се избират по собствено желание да работят и се одобряват/приемат от Ендер – все пак той има задача да си сглоби екип.

3. Членовете на ОК имат право да водят кореспонденция и предварителни разговори, осъществяват срещи с заинтересовани лица и фирми в изпълнението на задачите си.

4. Договори за спонсорство, реклама, назначаване на временна или постоянна трудова заетост, сключване на договори с подизпълнители може да извършва единствено председателят на ФФ.

5. Всички пари от спонсорства, реклами и други дейност постъпили по Еврокона се привеждат на специална банкова сметка. Права да тегли оттам има единствено председателят на ФФ.

6. Ежемесечно се правят заседания на ФФ, на които се обсъжда движението на работата, сключените договори и бюджета. На тези заседания присъстват и членовете на ОК с право на съвещателен глас.

7. ФФ няма право на дивиденти от парите получени за Еврокона. Членовете на ФФ могат да сключват договори за извършване на определена дейност по Еврокона като частни лица.

8. ОК сключва договори за възмездяване на положения труд по Еврокона – организация и провеждане, на базата на процент от реализираната печалба. Правилата за определяне на печалбата са част от самия договор.

9. ОК се явява единствен и основен координиращ орган на Еврокона. Всички договори за допълнителни дейности по време на Еврокона – базари, панаири и всякакви други допълнителни услуги се договарят само с него.

10. В случай на нужда ОК може да създава специализирани групи за работа по различни направления – примерно за организация на изложби.

11. Всички участвали в организацията по подготовката и провеждането на Еврокона ще бъдат овъзмездездени за труда си в зависимост от натрупаните средства.

Надявам се тези правила да станат първа стъпка към определянето на правилата за работа и приемането им на срещата на 13.12

Сайт за нова българската литература


Вече ДВЕ години

Тема Re: Правила за работанови [re: Ивaнyшka]  
Автор exPesho (някакъв)
Публикувано03.12.03 20:21



Момчета, викнете Георги Денков за юридическа консултация, защото на мен ми се чини, че тези правила си противоречат юридически. Или поне му пратете тези правила по мейла за да ги прегледа. По-добре сега, отколкото по-късно ...

скоро, много скоро ...


Тема Един уморен късен отговорнови [re: exPesho]  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано03.12.03 22:49



с това се надявам да приключа темата във форума.
Фондацията Фантастика е петото колело в организацията на Еврокона.
Защо и как се организира всичко през нея е тема на ужасно дълъг разговор.
И поради това, че двете страни не си вярват взаимно, се получава цялата тая ситуация
Аз свърших вече

Сайт за нова българската литература


Вече ДВЕ години

Тема Абе... не че ви гледам сеира...нови [re: Ивaнyшka]  
Автор Пивo (nutter)
Публикувано04.12.03 21:46



Ама кой се изтъпанчи Еврокона да е в България ? Аз лично не виждам причина да е. Тая работа обикновено работи така - събира фендъма най-малко 40-50% от парите (ама минимума за организиране ) за събитието и с тях в касичката прави бизнес план с който се ходи при евентуално интересуващи се спонсори.

Съзирам в словата ти една скрита тревога, че ще се наложи някой (ние) да плати сметката, защото може и да не се намерят спонсори. Как да ти кажа... не съм изненадан.Обаче аз съм скептик и никога не бих се изтъпанчил да организирам такова нещо.

А ако фендъма реши да събира пари на глава ме бройте. Обичам равнопоставените съдружия. Боя се таванът да не е доста нисък...

Да видим... може и да стане.

Ad astra per aspera<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от Пивo на 04.12.03 21:49.</EM></FONT></P>

Редактирано от Пивo на 04.12.03 21:50.



Тема zа финансовите и човешките ресурсинови [re: Ивaнyшka]  
Автор Gorbovski (Valyo)
Публикувано06.12.03 12:00



Да попитам нещо, отклонявайки темата = нали участничите в Еврокона щеплащат регистрационна вноска? Предполагам, че тя ще покрива раzходите по органиzацията. А спането всеки си го плаща отделно, нали? Всъщност пари трябват zа реклама, zа гарантиране на реzервации, zа пътувания телефонни раzговори с потенциални спонсори, zа регистрация на хоста със страницата на Еврокона, и т.н.

Въпросст е какви пари ще трябват предварително, т.е. преди да се дойдат вноските от регистрацията?

П.С. По осножната тенма = Иванушка, постингът ти е много общ. Плюс това zабеляzах, че поне половин дуzина хора (и аz се присъединявам към тях, с уговорката че мога да помагам само от раzстояние) ти предложиха помощ. Т.е. има интерес и желание. Защо просто не напишешедин списък с неща zа вършене?

42


Тема Re: zа финансовите и човешките ресурсинови [re: Gorbovski]  
Автор Пивo (nutter)
Публикувано06.12.03 17:00



Да... и ценоразпис ако може.
Че засега само слушаме колко било скъпо.

Ad astra per aspera


Тема Re: zа финансовите и човешките ресурсинови [re: Gorbovski]  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано08.12.03 10:17



Няма да има регистрационна такса!!!
Реши се така, за да могат да дойдат повече българи.
Малко хора биха издържали на такса от 25 евро - каквато би трябвало да е.
Ще се плащат входа на отделни събития - примерно кинопанорамата, но целта е лекциите и обсъжданията да бъдат фрее.
Списък с нещата за правене - на 15.12 след като ни оторизират Организационния комитет.
Цени - само Пратчет ще ни струва около 10 000 евро.
Другите гости - някъде там...

Сайт за нова българската литература


Вече ДВЕ години


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.