Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:55 29.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема В търсене на ...нови  
Автор Zen (скиталец)
Публикувано24.11.03 18:02



братя по разум, или сами ли сме във Вселената? Моля, искам да разбера вашите мнения относно въпроса НЛО и неговият произход. Вие сте фантасти, хора обичащи космическите приключения, но доколко ги вземате присърце, вярвате ли, че тям някъде съществуват разумни същества, които са посещавали и посещават Земята. Мислите ли, че програмата SETI има смисъл? Според мен, а и не само, цялата идея за търсене на извънземен разум чрез радио вълни е един голям фалш, или прах в очите на хората. Да вземем за пример книгата на Карл Сейгън (лека му пръст) - "Контакт". Не смятате ли, че използването на радио вълни е твърде примитивно за да комуникират две цивилизации, най - малкото поради огромните разстояния. Вега отстои на 20 ly от Земята, така че информацията само в едната посока пътува толкова, ами ако ТЕ се намират не на 20, а на 2000 ly, тогава? Та, искам да разбеа доколко се интересувате от НЛО и възможният контакт, който може би правителствата са осъществили в края на WWII.
Моля модераторите да не ми заключват темата, мисля че се отнася точно за клуба, като се има предвид в какво положение се намира клуб НЛО (не става въпрос за ТВ шоу). Нали живеем в свободна страна?. Очаквам с интерес отговорите ви...

The truth is out there, so are the lies!


Тема Re: В търсене на ...нови [re: Zen]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано24.11.03 20:14



Като човек обичаш вантастиката и приключенията, съм напълно съгласен с теб - търсенето на извънземен разум декодирайки разните му там радиосигнали е загубена кауза. Далеч по вероятно (и интересно !) е да се търси извънземен разум на по близки места, дори ако трябва да си го отгледаме. Вече съм написал цели 2 статии по този въпрос - "как да си отгледаме орки в домашни условия" и "може ли забравените мръсни чорапи в баня с повредено ВиК да се развият до седмица в мъничко хетчери за зергове". В този смисъл, всеки фантаст и любител на приключенията не е лошо да се обзаведе с каска и мъничка приставка за газов котлон (която приставка го превръща в истински Файърбат!)



Тема Re: В търсене на ...нови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор ikel (печатна грешка)
Публикувано24.11.03 22:23



Firebat! Ole! :D

Колкото до самостоятелното отглеждане на разум - Нема да повдигам въпрса дали е морално или не, ама без съмнение е трудно. Най-много да си направим същество, което мисли като човек и има формата на птицовиден октопод.

Едно шише в бутилка, моля.


Тема така е,нови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано24.11.03 23:10



затова аз като реша да мия чиниите в къщи, викам приятел който стои зад мен с готов за бой огнемет, в случай че изпод тях изпъпли непозната на науката люспеста гадина, та да я опече преди да е избягала на свобода и направила маса поразии в стил хищникът 1,2,3,4.



аз пък преоткривам топлата вода...


Тема Re: мм.нови [re: zaphod]  
Автор ikel (печатна грешка)
Публикувано24.11.03 23:18



тогава огнемета не е достатъчен... aliensите не мрат така лесно. Трябват ти станционарни картечници около мивката, и най-добре цялата кухня да е във вакумна среда.

Едно шише в бутилка, моля.


Тема Re: мм.нови [re: ikel]  
Автор Poruchik_Rzevski (член)
Публикувано25.11.03 00:25



Още по-добре е да не мие изобщо чиниите, а направо да ги анихилира



Тема Re: мм.нови [re: ikel]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано25.11.03 08:52



Баси!
И аз се чудя как да се отърва от хлебарките!
А то решението измислено!

I sometimes fancy myself as an evil which exist to opose other evils


Тема Re: А, чай малко.нови [re: Лeйди]  
Автор ikel (Melancholy)
Публикувано25.11.03 10:55



тва работи само срещу пришълци, гадни полубогове от древен египет, орки, тролове, дракони и Коноко (от они). За хлебарките изобщо не помага, техната кожица хитинена. Ако все пак искаш да се справиш с тях, купуваш си около 5000 микровълнови фурнички, разполагаш ги на стратегически избрани места, откъртваш вратичките и ги включваш едновременно. Няма да помогне, но е ефектно :}

С "Ikew & Mist inc" оставате БЕЗ конкуренция!"


Тема Re: [re: Poruchik_Rzevski]  
Автор ikel (Melancholy)
Публикувано25.11.03 10:56



Кхих. А после с кво ще пътува до марс?

С "Ikew & Mist inc" оставате БЕЗ конкуренция!"


Тема Re: [re: ikel]  
Автор Poruchik_Rzevski (член)
Публикувано25.11.03 12:04



S tigan :o)
Znae se che veshticite moze i druga posuda da si haresat (hmmm kyde se dianaha onia dvete deto biaha na gyrba na kravata? Prati mi gi gospodi, prati mi gi....) :o)

A inache - ne sme sami... samo sme malko samotni :o)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.