Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:20 30.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема ''Дъга''  
Автор fentazi_fen (фанатик)
Публикувано25.11.03 15:30



Завърна се !!!!!Най -доброто списание за комикси свързани с фентъзито и научната фантастика отново е на пазара.Съмнявам се че има някой тук който да не е чувал за ''Дъга''.Това списание беше като ''откровение'' за много от фентази феновете а и не само за тях!Днеска бе издаден брой№1.Още помня невероятните комикси /които между другото обхващаха и част от творчеството на Толкин/Изпращайте мненията си за новата или старата дъга!
ПИШЕТЕ!ПИШЕТЕ!ПИШЕТЕ!



Тема Re: ''Дъга''нови [re: fentazi_fen]  
Автор arc (vampire)
Публикувано25.11.03 15:45



Я изтичай да направиш 3 обиколки на стадиона и може да ти мине



Тема Re:нови [re: fentazi_fen]  
Автор firefox (лоша)
Публикувано25.11.03 17:42



ти по-добре кажи откъде може да се намери, щото днес на Славейков го нямаше, което е почти равносилно на това да не съществува въобще. Слава богу, само почти.

Хубавите села, хубаво горят.


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор arc (vampire)
Публикувано25.11.03 18:08



Доста хора вече казаха, че са го чели. За съжаление някои от отзивите са силно негативни...
Иначе и аз нямам идея къде може да се намери.



Тема Re: ''Дъга''нови [re: fentazi_fen]  
Автор Zen (скиталец)
Публикувано25.11.03 19:02



Да, днес го видях на една сергия за вестници в Младост 4, но че беше най-доброто спор няма, въпреки че "Чуден свят" му беше завидна конкуренция, или онова вестниче "Разкази в картинки". Ще видим дали струва толкова, колкото преди време.

The truth is out there, so are the lies!


Тема Re:нови [re: arc]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано25.11.03 20:14



Взех си го тази сутрин от една будка за вестници до хотел "Принцес". Има повече комикс-серии от преди, само че по-малко като брой страници. Някои от нещата са чувствително по-слаби от едно време, други си имат своите достойнства. Като за първи брой е по-добре от моите очаквания, нататък - ще видим.
Но наистина се надявам Димо и Петър Станимиров да се включат отново, дори и с нови серии.

TANSTAAFL


Тема Re:нови [re: arc]  
Автор ikel (Melancholy)
Публикувано25.11.03 20:20



Ако пък се изненадваш на силно негативните отзиви... човещинка, кво да го правиш. Да бъде светлина! Що, и така си ни е добре.

С "Ikew & Mist inc" оставате БЕЗ конкуренция!"


Тема Хм!нови [re: Kopo]  
Автор arc (vampire)
Публикувано25.11.03 23:18



Сега се сетих, че мога да питам Петър Станимиров дали смята да се включва
Е, предполагам, че не смята де, но все пак утре ще ви кажа каквото науча



Тема Re:нови [re: Kopo]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано26.11.03 02:15



Абе страниците не ги броих,но броя картинки на страница беше два-три пъти по-малък от преди...






Тема Re:нови [re: Бъдъмбa]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано26.11.03 08:58



Той имаше предвид, че комиксите са много, но всеки е къс. Иначе като общ брой страници го докарват.

Иначе аз съм сравнително доволна. Сигурно защото очаквах да е много по-зле Мисля, че са се постарали до колкото могат да запазят от стария дух на Дъга.

I sometimes fancy myself as an evil which exist to opose other evils


Тема Re:нови [re: Kopo]  
Автор fentazi_fen (фанатик)
Публикувано26.11.03 16:18



Димо си е все така зает със ''Плеяда''и надали ще участва а за станимиров не знам!!!



Тема Re:нови [re: Лeйди]  
Автор fentazi_fen (фанатик)
Публикувано26.11.03 16:22



Вярно е че са по къси и качеството не е като преди но какво сте очаквали бе!!!!Нямаше го 11години,не може да започне от там откъдето е спряло.Имайте милост ще се ошлайфа с времето



Тема Re: Хм!нови [re: arc]  
Автор fentazi_fen (фанатик)
Публикувано26.11.03 16:26



Що не питаш направо на и-меила им:dago@razkazivkartinki.com .пиши и ше ти се отговори!!!!



Тема Re: Хм!нови [re: fentazi_fen]  
Автор arc (vampire)
Публикувано27.11.03 01:37



Щото въпроса беше за Пепи Станимиров и е по-лесно просто да питам него ...



Тема Re: ''Дъга''нови [re: fentazi_fen]  
Автор Tomoe (аниме гуру)
Публикувано27.11.03 20:47



Скромният ми поглед върху "Дъга" тук:



Saint Seiya Tenkai, February 2004!

Тема Re: ''Дъга''нови [re: fentazi_fen]  
Автор Xyбaвka (нежна)
Публикувано28.11.03 12:34



Nai hubaviat bg komiks. V po novo vreme ne e napraveno ni6to koeto pone beglo da napomnq...



Тема Re: ''Дъга''нови [re: fentazi_fen]  
Автор ikel (Melancholy)
Публикувано28.11.03 18:23



Тааакааа....

Значи първо - на около 2/3ти съм, сестра ми ми сви комикса и моето мнение е все още непълно, току-виж до края се обърне на 180 градуса.

До сега -
Първо, като цяло ми харесва - на места много, на други се чудя защо не прескочих с по 5 страници нарпред, но като цяло е приятен продукт. Обхваща голяма част от нещата, които могат да се комиксизират. Различни стилове, жанрове....

Мисля, че когато след 2-3 броя излишното отпадне, а хубавото получи още обем, ще имаме доста добро списание, но това може и да само напразни надежди. Кой знае.

За щастие, част от духа на старата дъга се завръща - в Сър Рицарлот примерно. Забавно сладко комиксче, точно подходящо за най-подрастващите (и за мен, като виден инфантилник). Дано се завъдят и други подобни.

Като цяло ми мяза на едно обещаващо начало...


-------------------------------------------------------
Цялото ми мнение няма никакви претенции за обективност. Обаче пък, от старата дъга помня само почти нищо. Така че предполагам, че оценката ми е като за самостоятелен продукт, а не като за нечие продължение. Не гледайте на Дъга с лошо око само защото не е добра като оная отпреди 12 години. Всяко нещо си има начало, понякога по две и повече. Ще расте и ще надобрява.

С "Ikew & Mist inc" оставате БЕЗ конкуренция!"


Тема Re: ''Дъга''нови [re: fentazi_fen]  
Автор Fox Maulder (Valyo)
Публикувано29.11.03 02:22



А бяхме млади...

42


Тема Re: ''Дъга''нови [re: ikel]  
Автор fentazi_fen (фанатик)
Публикувано29.11.03 16:04



Интересувам се от мнението ти за Bion който лично на мен ми направи силно впечатление!!!!Стилът е прекрасен!!!!Наистина съм впечатлен



Тема Re: Бион./нови [re: fentazi_fen]  
Автор ikel (Melancholy)
Публикувано29.11.03 20:13



Бион е първото, нали?

Ами докато го четох не ми направи голямо впечатление - стилът е твърде... хъм, шлифован, което не подхожда на липсата на детаил. Без съмнение комиксово, що-годе манга, ама ме остави със странен вкус в устата. Неубедително някакси. Пънка от кибера му се губи малко.

И все пак май най-големият му проблем е, че е твърде нищожно като съдържание, за да направи кой-знае какво впечатление. С тия дивашки размери, на брой ще могат да се случават по нещо и половина. Крайно незадоволително. Помня (един от двата ми броя, доживели до времена, в които вече съм бил способен да запаметявам) комиксче за Чоко & Боко - едно състезание с колички. Не помня колко страници беше, но не вярвам да са били много повече от 7 - а си беше доста дълга и даже завършена истоия.

С "Ikew & Mist inc" оставате БЕЗ конкуренция!"


Тема Re:нови [re: firefox]  
Автор Ataclena (She-Wolf)
Публикувано01.12.03 10:00



Странно че я няма на Славейков! Нали вие софианците уж все сте облагодетелствани. Тука в нашия забутан град я има на всяка вусникарска будка!



Тема Re: ''Дъга''нови [re: fentazi_fen]  
Автор Hateras (чакащ)
Публикувано01.12.03 14:38



Маг, ш звиняваш, ама за малко ще ти изема функциите на стария мърморко :-)

значи така, първото чепетление беше крайно негативно - естествено, бях наясно че е први брой, че екипът е нов и т.н. обаче... все се надявах да има повече общо със старата Дъга... и това не беше само моя реакция - по стечение на обстоятелствата списанието беше подложено на дълго и напоително обсъждане от тайфата - все хора фенове на старото издание, около 30 годишни, болшинството - занимаващи се с полиграфия.

ноооо...
новата Дъга се появи точно навреме за да стане част от подаръка за 7-мия рожден ден на дъщеря ми. и така като гледам - най-уцелената част. от два дена Cartoon и Fox Kids не са гледани, снощи и кучето спа само... а не е като да няма детски книги из къщи, но такъв интерес към книга сефте виждам /трябва да е било същото когато преди 20-тина години аз съм получил първия брой на старата Дъга :-)))/

колкото и да е неприятно да го призная - явно съм остарял :-)))

слабите страни са:
- съдържание (като литература) - комиксите не са само рисунки, и когато нещото което е послужило за основа на рисунките е слабо нищо неможе да спаси комикса... обаче очаквам че със следващите броеве съдържанието ще се подобри. едно, защото авторите вече ангажирани с проекта ще си повишат нивото, второ, защото ако проекта е успешен може да се ангажират и нови, по-силни, автори.
- полиграфия. това вече е необяснимо. в сравнение с последните броеве на старата Дъга новата е трагична. а за тия 11 години печатарството в България дръпна страшно - помня как и каво правехме в началото на 90-те, знам и сега какво може да се получи... тиража не е малък, цената също е прилична. вярно, няма реклами, но това не е основание да се отебе тотално предпечата и печата. единственото хубаво нещо е че гланца е само на кориците. всепак имам надеждата че ако тръгне добре ще се смени печатната база.

Маг, връщам ти функциите / и процедурите, също/

въпреки горе измрънканото, списанието не е лошо /особено ако НЕ се сравнява със старата поредица/ и явно има място на книжния пазар.

Am I evil?
Yes I am.


Тема Re: ''Дъга''нови [re: Hateras]  
Автор arc (vampire)
Публикувано01.12.03 16:10



Като те слушам и все повече се чудя дали изобщо да си купувам тази дъга...
Сега при мен попаднаха почти всички стари броеве накуп и от два дни ги четем всички тук в захлас, смеем се на спомените си, на деството си.
Един от ”нас” не е чел много много дъги като малък и като ги разгърна ги обяви за ...некадърщини.
И е разбираемо, защото начина, по който сега аз мога да ги погледна - обективно - ми показва всичките им недостатъци, които хич не са малко...
Така, както ние сега, от позицията си на възрастни, намираме недостатъците в новата.
А имам такива спомени от тези списания... за нас те бяха еквивалента на интернет и гейм клубовете за днешните хлапета. Заедно с телевизията и всички онези медии, до които те имат достъп, а ние тогава нямахме. Те бяха толкова много за нас, колкото едва ли може нещо да бъде за днешните деца при тази конкуренция...

А новата, не знам. Сега при мен са почти всички стари и носталгията ми намира пълно поле за изява сред страниците им.



Тема Re: ''Дъга''нови [re: arc]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано01.12.03 17:17



Ще ти подаря пакет носни кърпички като се видим, а сега бъди умно момиче и бягай да си купиш и новата Дъга.

TANSTAAFL


Тема Re: ''Дъга''нови [re: arc]  
Автор Hateras (чакащ)
Публикувано01.12.03 21:50



е, ама и вие сте едни фенове...

и от мен един пакет, като си купиш втория брой (дано да излезе, че знам ли го тоя нов екип ...).

щото само от един брой не е добре да се прави генерален извод

Am I evil?
Yes I am.


Тема Re: ''Дъга''нови [re: Hateras]  
Автор ikel (Melancholy)
Публикувано01.12.03 22:13



Много правилно.

Гимли, знаеш, че ако човек иска да не хареса нещо, ще успее.

И, между другото - моята сестра награби дъгата десетина минути след като се бях забил да я чета, и от тогава подпитва кога излиза следващият брой.

С "Ikew & Mist inc" оставате БЕЗ конкуренция!"


Тема Re: ''Дъга''нови [re: arc]  
Автор VooDooMaN (Forsaken)
Публикувано02.12.03 21:22



Аз си я купих. Без пари е направо и си заслужава естествено. Игрите в средата събудиха спомените в мен .

Лео-о-о-о-о-о Лима!


Тема Re: ''Дъга''нови [re: Hateras]  
Автор fentazi_fen (фанатик)
Публикувано03.12.03 07:57



Май от мен ще бъде третия пакет кърпички а колкото до новия екип може да очакваме всичко!!!!Дори ай лошото



Тема Re: ''Дъга''нови [re: Hateras]  
Автор lnfectious (-13-)
Публикувано03.12.03 08:19



Дъга се завръща!
Когато чух това и адски се изкефих. За чвек, израсъл с “Дъга”, “Чуден Свят” и френските Pif това беше невероятна новина.
После дойдоха съмненията. Дали “предприемчиви” копеленца не са решили да източат още малко пари от легендарното за всеки застаряващ български “юноша” име… Щото нямаше да е първия случай на подобно опорочаване.
Говорих с приятели, които вече се бяха докопали до списанието, четох мненията във форумите и все повече изгубвах надежда.
И ето, снощи си купих “Дъга” . Разпечатах найлоновата опаковка със смесени чувства… Корицата не ме грабна, макар че беше оформена в познатия ми стил.
После разтворих списанието и отново се почувствах на 12 години!!!
Човече, Дъгата дори МИРИШЕ на старите Дъги!
Потопих се в ОНИЯ свят, който помнех от детството, света на Синьо Лято, Чешките сериали за деца, Емилио Салгари и Карл Май, играта на фунийки между блоковете, скъсаната футболна топка, пълните със съкровища джобове на късите панталони и ожулените колене.
След като премина еуфорията се оформи мнението ми за новата Дъга. Новата Дъга е добра, един наистина добър опит за възраждане на старата. Първия брой е пилотен за някои от сериите – bion, Искра, нещо като въведение, обяснение “ЗАЩО?” В Седем Луни, Детектив Куин, Мозъчни донори историята едва започва… Вярно е че серийките са кратки, но всяка от тях е едно начало, което се надявам ще бъде доразвито подобаващо.
Странно ми се стори използването на серийки, изработени в духа на Илюстрации от детски книжки, но след като внимателно ги прочетох се оказа че те са дори най-смислово издържани. А серийката Сър Рицарлот си е направо в духа на старото списание. Не ми хареса особено Спиридон Моряка, но…. времето ще покаже…
Забележките ми към новата Дъга са по отношение на леката липса на помощен текст (думи на разказвача) в някои от сериите и леката отнесеност на основната идея. Все пак това е списание за деца… Но, както споменах,времето ще покаже, не мога да съдя по опаковката за качеството на стоката.
Не ми хареса и участието на Споко в проекта, но може би децата ще се изкефят на това.
Равносметката за мен е едно добро списание, с тенденция за развитие до достигане нивото на старата Дъга (което засега е по-високо, за жалост). Пожелавам успех, късмет и армия верни фенове на авторите.



Тема Re: ''Дъга''нови [re: lnfectious]  
Автор fentazi_fen (фанатик)
Публикувано04.12.03 12:21



Ще се ошлайфат с времето , спокойно!А издателите доколкото знам са фенове на списанието като нас просто не им са се чакали още 11 години !В ''Мозъчни донори'' бъка от гафове но за сметка на това е като в добрите стари времена.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.