Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:43 28.09.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема На вашето внимание...нови  
Автор Йoaн Bлaдимиp (колобър)
Публикувано17.10.03 12:17



Предлагам едно зрънце из плявата на съседната тема, защото го смятам за зловредно и поради това - важно...

НЕБЕТО ВИЖДА!


Тема Re: На вашето внимание...нови [re: Йoaн Bлaдимиp]  
Автор Йoaн Bлaдимиp (колобър)
Публикувано17.10.03 12:19



Робин от Локсли:

Хайде и аз да ти го обясня просто и ясно. Това няма да е само мое мнение, това е обобщение на мненията срещу теб.

Какавидата !!! Е !!! произведение, базирано на родния ни фолклор и епос. В него има поне два безспорни елемента, които го провят такъв. Самодиви, змей. Дали основния персонаж принадлежи към фолклора е въпрос спорен, но това НЯМА (за нечулите, повтарям - НЯМА) отношение към това дали творбата е базирана на фолклора или не е. За да е базирано едно нещо на нечия митология, никой не е поставял условието ВСИЧКИ персонажи, или ГЛАВНИЯ персонаж, да принадлежи към тази митология. Ако искаш да спорим за това - кажи си го в прав текст.

Журито на Таласъмия е сбор от ентусиасти, които се опират на своята обща култура, на помощтта на специалист при нужда и на приятелски мнения и предложения. За реализирането на идеята на конкурса, според мен това е достатъчно. Задълбоченото познаване на родната литература е желателно, но не задължително. В крайна сметка, целите на конкурса са ПОПУЛЯРИЗАТОРСКИ, не професионално лингвистични или още накакви си там

И накрая за мотивите ти - кажи ми от какви мотиви ти УЧАСТВАШ в конкурс, чието жури те е обидило, при това е некомпетентно да оцени твоите каменно кирпични дувари, че и не познава българската литература от Стара Загора?
Желаеш да се изявиш? Пред компрометирано от теб самия жури? Желаеш да те публикуват? В издателство, което не само не издава Райчев, ами и не знае че някой разказ е негов? Желаеш да се включиш, да дадеш принос към една идея? Как помогна ти на тази идея, Фат Джим? Като погоди свински номер на единствените които се нагърбиха да я реализират?
ето тези си мотиви ми обясни.


Между другото... Аз също те обидих публично, по отношение на българската литература съм пълен лаик, даже не знам кой е Райчев. Също така не съм чел всичко от Емилиян Станев, който е от Търново и Елена, за Петко Тодоров да не говорим. Как така не се захвана да ми обясняваш, че моите писания не отговарят на условията на конкурса?


Фат Джим:

Това, че ТИ, млади момко, не познаваш българската литература, все още не обижда никого. Освен теб самия - че създаваш произведения на същата тази литература. Все пак още не си се хванал да я оценяваш и награждаваш, нали?

Дали съм бил търсил признание и изява? Че по отношение на признания и публикации, съм доста по-изявен от теб, сине на полка!
В тази връзка - я, да ти припомня някои неща: Два пъти те бях попитал дали си запознат с "Мегабиблиотеката" на Евгений Харитонов, когато тя беше още само в електронен вид и в която на "Ивайло Иванов" фигурираше ти - Търновски и там имаше една-единствена твоя творба и... четири мои. Два пъти те попитах. И двата пъти ти отбягна да ми отговориш. Направих справка - бил си запознат. И си нямал нищо против това мои творби да се приемат за твои!
Не те питам защо. Не ме интересува.

Между другото, защо не погледнеш какво излиза тук, както кликнеш на "Ивайло Иванов":
http://www.sfbg.us/books/kvazar/bgfant21/index-0009.html
Я-а-а-а-а-а.... колко интересно, а!
Вярно, че изобщо не се гордея с "Натемия", но все пак е мой, нали?

Ами я да погледнем тук:
http://www.sfbg.us/books/kvazar/bgfant21/index-0005.html
А, това вече ми идва много - "Последното сражение" е мой и е публикуван 2 пъти.
Ти май и сега нямаш нищо против Ивайло Иванов да е Ивайло П. Иванов.

И отново не те питам защо. Не ми се оправдавай с еднаквите имена и фамилии - когато Хритонов поправи грешката, тези страници още ги нямше!
Не ми отговоряй, моля!
Не ме интересува.

Талейран умря. Какво ли цели с това?




НЕБЕТО ВИЖДА!


Тема А сега въпроси и към дваматанови [re: Йoaн Bлaдимиp]  
Автор Йoaн Bлaдимиp (колобър)
Публикувано17.10.03 12:40



Към Робин:
Робин, как се е получило така, че творби на Фат Джим се разпространяват като твои?
Това е изключително притеснителна ситуация, така че държа тук да се каже цялата истина за това кой, как, кога, защо е забъркал кашата.

Към Фат Джим:
Първо, ако обичаш отговори на всичките въпроси, зададени ти от Робин. Ако ОТНОВО не им отговориш ясно и еднозначно, ще те питам, докато отговориш, Джим. Ако щеш този път ме псувай нецензурирано.
Второ, като адвокат трябва да знаеш, че клеветата е наказуема. Понеже си единственият юрист тук, безнаказан ли се чувстваш, Джим?
Трето, цялата тази помия тебе може и да "Не те интересува", обаче мен ме интересува. Защо не искаш да ти отговарят? Искаш просто да лиснеш помия по някого и да ти се размине?
Ето затова пуснах темата.

НЕБЕТО ВИЖДА!


Тема Re: На вашето внимание...нови [re: Йoaн Bлaдимиp]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано17.10.03 13:31



Второто мнение (да не казвам чие) ми изглежда като чиста проба провокация от типа "няма значение какво говоря и срещу кого, важното е хората да ми обърнат внимание". Мисля, че не си струва нито коментарите, нито пък опровержението - тоталното игнориране е най-добрата реакция в случая.



Тема И отговор от единия.нови [re: Йoaн Bлaдимиp]  
Автор Fat Jim (просто каубой)
Публикувано17.10.03 15:33



Въпросът на Робин всъщност е само един:
"Кажи ми от какви мотиви ти УЧАСТВАШ в конкурс, чието жури те е обидило, при това е некомпетентно да оцени твоите каменно кирпични дувари, че и не познава българската литература от Стара Загора?"
Отговор: Мотивът ми за участие е ентусиазъм. В две направления - от една страна: защото също искам българското да се популяризира. И митологията, и литературата. Но имам и причина да участвам и от обида - през 2002 г. журито ми връчи антиграмота: За най-плодотворен автор. Такъв приз е чудесно допълнение към нарадата на автор, заел някое от първите места, но в противен случай е по-добре да не се раздава. Защото по този начин наричаш автора "графоман".
Не съм графоман, братко Йоане.
И не ревнувам нито от теб, нито от Робин - но от обидата боли. Ей-това е другата ми причина да участвам: Ако не съм графоман, нека го кажат те. И да се извинят. Затова впрочем, ми беше и псевдонимът.
Това обаче е причината ми да и саботирам конкурса - ако някой не ми се извини, то да си признае, че не отбира много-много ни от митология, ни от литература. Но че да броят - виж за това ги бива.
Това за "желанието за изява, публикации и т. н." вече го изкоментирах - намирам го за несериозно.

Дали желаеш да се включа, да дам принос към една идея?
Всъщност - да, желая. Но как да го направя, когато още в самото начало, хората от които тръгна тя, ме обидиха по този начин?
Да, те ми харесват. Да, искам да работя с тях.
Но докато те продължават да приемат тази обида на майтап - ще работя срещу тях. Както виждаш - справям се.
Не съм съгласен, че съм извършил нещо нечестно. Или пък че номерът е бил "свински" - старозагорци бяха предупредени, че от моя страна ги чакат изненади, че конкурсът е миниран. Няколко пъти съм им повтарял: "Четете внимателно!". Авторите бяха подписани с истинските им имена. За Николай Иванов (Райнов) им писах, че е от Търново, за Георги Михайлов Р.(айчев) - от Ст. Загора. Ако "Мермерна жена" не, то "Легенда за парите" е много публикуван. От цялото жури поне Полър харесва много Райнов, Райчев пък им е съгражданин, при това от известните - все един от журито поне един можеше да се сети... Играта беше честна!

Дали някой е графоман или не може да е въпрос на лични мнения и мненията може да се различават диаметрално.
Но дали някой ще познае два разказа от Райнов и Райчев - това вече е факт.
Мдаммм. А не мнение.

Защо не се интересувам какво ще ми каже Робин ли? Ами защото два пъти вече го попитах. Все едно съм питал стената.
Мои творби се разпространяват като негови - това не е помия. То също е факт.

И онова, дето го бях цензурирал, не беше за теб, братко Йоане. Ти наистина се опита да изкараш цялата работа на майтап. Не ти започна да ми повдигаш обвинения и да ръсиш остроумия по мой адрес.
Те вече са се разпознали.

Талейран умря. Какво ли цели с това?


Тема Извинение! [re: Fat Jim]  
Автор Fat Jim (просто каубой)
Публикувано17.10.03 15:54



Току-що получих информация, че Sfbg е пиратски сайт, който нарушава авторските права. И че Робин е бил писал писмо на уебмастърите на сайта, за да им обърне внимание върху грешката.
Не зная дали наистина е така.
Но ако това е вярно, моля Робин да приеме извиненията ми!

Талейран умря. Какво ли цели с това?


Тема Re: А сега въпроси и към дваматанови [re: Йoaн Bлaдимиp]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано17.10.03 15:55



Отовор в прав текст, на въпроса - как така се е стигнало до това , че творби на Фат Джим да се разпространяват като мои?

Отговорността за това носи този който РАЗПРОСТРАНЯВА мои творби или творби на Фат Джим като мои. Нямам нищо общо с нито една електронна библиотека из целия интернет, дори когато съм откривал такава съм молил администратора и да свали всичко мое от съответния сайт. Единственото позволение за електронно разпространение съм давал на fantastika-bg.com - Наско Славов и то само за две конкретни произведения, в качеството им на демо. За библиотеката на Асадуров знаех, той ми писа. Знаех, че там има грешка в имената, отговорих му в писмо как стоят нещата в действителност, позволих му разказът ми Архангел І да остане там и това е всичко което ЗНАМ по въпроса. Това беше примерно преди две години. Нямам си на идея има ли още такъв сайт и какво има там.

Кой и как разпространява произведенията ми без мое знание и съгласие - честно не ме интересува, доколкото финансовото ми състояние не предполага да си позволя съдебно преследване. Никога не бих се гордял с чуждо произведение, още повече на Фат Джим. Всички глупости които надрънка по въпроса са си негови фантазии.



Тема Re: Извинение!нови [re: Fat Jim]  
Автор Йoaн Bлaдимиp (колобър)
Публикувано17.10.03 16:10



Ето това беше кратък, ясен и достоен отговор.

НЕБЕТО ВИЖДА!


Тема Re: Извинение!нови [re: Fat Jim]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано17.10.03 16:56



Обърнах им мнимание не просто да оправят имената! Помолих, даже не съвсем учтиво, да свалят всичките ми произведения от там. Увериха ме че ще бъде сторено. Толкоз по тоя въпрос

Относно мотивите ти.
Никой, поне аз не, не вярвам и журито, не те е обявявало за графоман. Ти сам каза - тачат те. Ако журито тачи графоман, тогава вече съм склонен да призная, че не разбират от литература, както ти твърдиш.
Какво обаче излиза - имаш ентусиазъм и желание да популяризираш новия жанр, но го правиш в синхрон със становището ти, че организаторите не са способни и пречат за осъществяването на тази популяризация?
Какво предлагаш? Да съставим списък със задължителни за четене произвдения и автори за лятната ваканция на журито? Да им съберем пари за образователни курсове? Да назначим друго жури? Кажи ми поне едно предложение, което да не е СМЕЩНО!!! И ми кажи същото така: ти си умен човек вярвам, няма начин да си мислиш че дори да има такова предложение, то ще стане реалност току така... Кажи ми защо след като е ясно, че положението с журито е такома и по всичко личи че няма да има съществена промяна, как ти се надяваш твоя ентусиазъм да не отиде на вятъра?
Не се съмнявам че пишеш от благородни подбуди. Но ако всичките ти подбуди бяха такива, щеше или да си основеш алтернативен конкурс, или да не пращаш нищо на конкурса, или щеше поне да си затраеш за компетентността на журито. А ти искаш хем да доиш кравата, хем да псуваш краварчето. Надявам се да разбираш защо в прав текст ти казах, че си задник. Поведението ти е просто недостойно. Не разчитай че ще се поддам на провокациите ти да си мерим пишките. Тук просто не става дума за теб и мен



Тема Re: Извинение!нови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Fat Jim (просто каубой)
Публикувано17.10.03 17:49



Относно предложенията - предложих им да ми се извинят, бе човек.
Не ми е известно дали онази нещастна грамота ми бе връчена с пряк умисъл (казано с юридически термин), но ако не е бил пряк, те като жури са били длъжни да знаят, че с приз за "най-плодотворен" автор в един конкурс могат да удостояват само отличени на същия конкурс автори. В противен случай по-добре да не раздават такива призове. Защото тогава този приз е обиден.
Впрочем, аз го казах на Антон още същия ден - "Мисля, че не заслужавах приза за топ-графоман". Той се изсмя.
Хммммммм...


После няколко пъти на четири очи се пробва да ми разяснява че какво искали, че трябвало да се тълкува така или онака. Но не ми се извини нито веднъж.
Хммммммммм..... Добре.
Е, все още очаквам някой да го направи. Публично, нали?

Талейран умря. Какво ли цели с това?


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.