Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:33 15.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Тема Отворено писмо до Ивайло Иванов(BlackHeart)нови  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано12.10.03 16:44



Отворено писмо до Ивайло Иванов







Драги ми Ивайло[1],



Рекох да ти пиша едно писъмце малко, че не сме се чували отдавна със тебе. А е жалко, щото ми е мъчно за теб и отбора. Кажи, какво става със нашите хора? Как я кара Юри Генерала[2]? Помита ли всички Шаркан[3] като хала? Бачка ли на ползу роду Ванката Крумов[4]? Къде се загуби Красномир Крачунов[5]? Превежда ли книжки Ленчето Павлова[6]? Ще надмине ли Стивън Кинг Юлето Манова[7]? Няма ли да се върне Атанасов Иванчо[8]? Сбъдва ли ви мечтите наш Адрианчо[9]? Ами аз добре съм. Някое и друго разказче написах и в четвърти курс се благополучно записах. Цялото студентство даскали важни във врата ми дишат и куп двойки ми в книжката пишат. Но без туй не може!



Я да ти разкажа патилата си мъчни и срещите ми трудни със хорица злъчни. Още като станах рано отзарана с писателство тежко реших да се хвана. На принтера вкъщи разкази извадих и сборниче малко със тях си съставих. Четирнайс парчета. Гордо строени до един кат’ чета. Гушнах си я под мишка таз моя ценна книжка, кичурите немирни от челото бръснах и в микробуса раздрънкан до шофьора се тръснах. Отивам във Търново града. Книга трябва тук да се издава! А там ме чака да ме посреща Митака[10]. Наточил си бодлите като горска драка. Честно да ти кажа, за плейбой много не става, ама нали за мене душата си дава. То и аз за него. За издателите търновски ще ми помага, нали проклет е и по гръб не пада. Задъвкахме тежкарски кибритени клечки и се отбихме първо в печатници двечки. Едната “ДизАрт” бе, другата – “Сира”. Като ми казват цените, сърцето ми спира. Видях, че там работата не става, пък реших да се отбием тогаз в “Абагара”. Сграда хубава, голяма, чиста, спретната и бяла - вътре ме е срам да вляза. Митака изтърси: “На хамбар ми мяза!” Влязохме тихо в един офис при възрастна дама – очилата и снажна, на главата се накиприла със перука важна. Питах дали биха ми книгата взели, ако трябва ще ходим, дето се наложи. Лелката сърдито отсече: “Не може!” На Михаил Белчев само стихосбирка издала и то защото се със шефа познава. Димитър я клъвна: “Значи така става? Човек вътрешен – можал, уредил се”. Лелчето ахна, докрай поразена, и така си остана – възмутена, сломена.



Навън поседнах за малко на стъпалата. “Ти не се ядосвай!” – теши ме Митака. “При други книжари ще си разиграеш коня. Михаил Белчев – кой е пък тоя?” Подкрепихме се малко със гозби търновски, чудни и отново поехме по пътеките трудни. В издателство “Пик” се вмъкнах и по случайност ги хората сварих. Тук ми мечтите тотално попари баба ти Бойка[11]. Дребна и пълна, но пъргава сойка. В апартамента й книги бол – до тавана, и още като седнахме по темата подхванах. На терасата й лае немска овчарка. Разказах й всичко. Бойка късо отсече: “Хилядарка! Толкоз от джоба трябва да извадиш, книга щом си решил да издаваш. А ако две хиляди измъкнеш – тъй по става, и книгата си ще видиш със сигурност на пазара”. Аз оклюмах. Що да чиня? А пък тя ми дума: “Книги хората сега за удоволствие издават, за писане на книги пари нийде не дават”. Митака – отново: “Удоволствие? Че не е ли малко скъпо? То, два бона във книга да вложиш си е просто тъпо!”. Не направих нищо. Сбогувах се накрая със Митко, на автобуса препълнен се качих и към родния Свищов безславно отпраших. Та така е Ивчо. Писател да бъдеш – тежка орисия, вечно си затънал в грижи до шия. Ако ти знаеш начин друг – обади ми, на методи тънки в занаята светни ме. Пък аз ще почерпя.



А при теб как е хавата, от много инат не те ли заболя главата? Режеш ли хората с езика си бръсначен[12]? Това не те ли прави по-малко тачен? Хвърляш ли се напред във дебати опасни? Ядосваш ли още журита всевластни[13]? Отварям да видя какво ново си ми натресъл – я! Ти стихотворенията ми си харесал[14]! Браво, браво. Радвам се много. Е, за разказите ми пак си се изказал строго[15], но прозата не мога да оставя дори и за кратко. Проза да пишеш – то си е сладко. Жив и здрав бъди ми, а компетентните разбирачи яко гони ги барем още хиляда години. А ние двамата с теб ще се видим. Едва ли ще дойда скоро в столицата морска, ала обещавам да доприпкам на Уибробията Загорска. Ти мен не мисли ме. Аз все някак ще се оправя и което съм намислил, ще го направя. И ще го раздавам смело – нали съм си момче просто от село...



Абе моя градски Искрен[16] виждаш ли го често? Чух, че не се задържал тука нещо. Янчо крета ли някак като издател[17]? Стана ли Йоана завършен писател? За някои бате Йоан, ама за мен си е кака Ангелина, не можеш ме мина[18]. Има ли проблеми със сайта си Джони[19]? Защо Колин се прекръсти на Нарви[20]? Справя ли се добре Кирцата Добрев[21]? Пише ли за Конан Пламката Митрев[22]? А Агопа как е? Не прави ли нещо[23]? Твори ли простотийки моя Даниелчо[24]? Ще стане ли психолог във САЩ Мирославчо[25]? Като казах САЩ – що се поамериканчи Ицата Пощаков[26]?



Поздрави всички – и Шаркан, и Юрка, Крумов Ваньо, Искрен, Любо и Джони, Юлийка и Дидо, Благо[27], Гриша Гачев[28], Марто Дамянов[29], Ради[30], кака Ангелина с големите бозки и да не забравиш Андрю Лазаровски!



Поздрав най-сърдечен.







Твой приятел вечен:







Весел Бранимирчо


















--------------------------------------------------------------------------------





[1] Драги ми Ивайло… - обръщението е към Ивайло Иванов – български писател от Варна. Двамата с Бранимир се запознават по Интернет. Отначало запознанството им се свежда до кавги и дрязги помежду им, но впоследствие стават близки. Автор на сборника с разкази “Наследници”.





[2] Юри Генерала – става дума за Юри Илков, пенсиониран офицер от армията, който работи като издател. Издава българското фантастично списание “Тера Фантастика”. Основател и председател на клубове за фантастика. Псевдонима му е Генерала. Редовно си кореспондират с Бранимир.





[3] Шаркан – загатване за Николай Теллалов, чийто псевдоним е шаркан – змей, дракон. Талантлив български писател, издал книгите “Да пробудиш драконче”, “Царска заръка”, “Пълноземие”. Във всичките има елементи от българския фолклор и митология.





[4] Ванката Крумов – Иван Крумов, основател на издателство “Квазар”. Спомага за развитието на фантастиката в България. Издава и български автори.





[5] Красномир Крачунов – български писател, автор на романата “Сградата”.





[6] Елена Павлова – българска писателка, издала много фантастични книги, както и книги-игри под псевдонимите Лени Кинг, Върджил Дриймънд, Кристофър Макдоуел. Също и преводачка.





[7] Ще надмине ли... – Юлиана Манова е млада писателка, издала сборника с хорър-разкази “Времето на Сатаната”. В интервюта казва, че иска да надмине Стивън Кинг. Последния е любим автор на Бранимир, а той силно се съмнява, че мечтата на Юлиана ще се осъществи.





[8] Атанасов Иванчо – Иван Атанасов, издавал списанието “Фентъзи Фактор”. Кореспондирали са си с Бранимир, който много харесвал списанието и за малко се разминава с публикация в него. Внезапно то спира да излиза. Последната информация на Бранимир за Иван Атанасов е, че той е в Япония и прави компютърна игра.





[9] Сбъдва ли ви мечтите... – в сборника с разкази на млади български автори “Точка на пристигане” има и един, наречен “Сбъдващия мечти” с автор Адриан Лазаровски. Жанрът е хорър, разказът е страхотен и прави най-силно впечатление на Бранимир. Кореспондират си с автора, който получава безрезервната подкрепа на Бранимир – “Сбъдващия мечти” има не само много фенове, но и много антифенове.





[10] Митака – Димитър Борисов, състудент и много добър приятел на автора, родом от Търново.





[11] Баба ти Бойка... – Бойка Мутафчиева, издател в ИК “Пик” – Велико Търново.





[12] Режеш ли хората... – Ивайло Иванов е известен с прякора си Fat Jim и прави доста солени изказвания и хапливи забележки във Интернет форуми.





[13] Ядосваш ли още... – Ивайло Иванов прави забележка на журито на конкурса “Таласъмия 2002”, който се провежда в Стара Загора, че не е компетентно. Те му се присмиват. Следващата година, за новия конкурс “Таласъмия 2003” Fat Jim изпраща разкази под друго име. Тези разкази са известни фолклорни произведения на лични български творци. Журито ги приема и ги награждава. От висша инстанция нареждат на журито да “премахне” вече наградените разкази и ги смъмря строго за грубата грешка. Конфузът е голям – Ивайло е доказал, че журито не е компетентно и става обект на доста нападки заради действията си.





[14] Ти стихотворенията... – Ивайло Иванов реагира доста положително, щом прочита някои от стихотворенията на Бранимир.





[15] За разказите изказал се строго... – Ивайло има доста критично мнение относно прозата на Бранимир. Дори го съветва да я зареже и да се захване само с поезия.





[16] Моя градски Искрен... – Искрен Зайрянов, писател от Свищов, автор на романа “Последния договор”. Бранимир така и не успява да се запознае с него.





[17] Янчо крета ли... – Янчо Чолаков, български писател и издател в ИК “Офир”.





[18] Йоана... Ангелина... – загатва се за писателката Ангелина Илиева, която прописва разкази под псевдонима Йоан Владимир. Пише разкази на фолклорна основа. Бранимир много харесва творбите й. Най-честия комплимент за Ангелина е, че е вече “завършен писател”.





[19] Сайта на Джони – сайта на Иван Богданов www.bukvite.com, в който поместват творбите си български писатели – някои по-известни, други не чак толкова. Собственикът му нерядко е имал проблеми от финансово естество покрай сайта си.





[20] Защо Колин... – Любомир Николов, български писател, автор на книгите “Къртицата”, “Червей под есенен вятър”, “Десетият праведник”. Реномиран преводач, писал книги-игри под псевдонима Колин Уолъмбъри. Впоследствие приема псевдонима Нарви.





[21] Кирил Добрев – български писател. Автора харесва творбите му.





[22] Пламката... – Пламен Митрев, български писател, писал под псевдонимите Питър Дж. Тайлър и Лионард Карпентър. Пише основно за Конан. Бранимир определено не харесва това – смята, че никой не може да пише за Конан така, както “баща му” – Робърт Хауърд.





[23] Агопа – Агоп Мелконян, писател, издавал списанията “Върколак” и “Зона F”. Бранимир не харесва творбите му.





[24] Моя Даниелчо – Даниел Апостолов, млад български автор с псевдоним Rogger Dojh. Издал във “Фентъзи Фактор” разказа “Te Deum Laudamus”. Кореспондират си с Бранимир, който му е фен. Доста голяма част от творчеството на Даниел е с вулгарен характер. Сайта му е dojh.hit.bg.





[25] Мирославчо – Мирослав Пенков, млад български автор, заминал в САЩ да учи психология. Автор на сборника с разкази “Кървави луни”. Определено не е от любимите автори на Бранимир.





[26] Ицата... – Христо Пощаков, български автор. Издава книгата “Меч, мощ и магия” под псевдонима Кристофър Поустман.





[27] Благо – Благой Иванов, млад български писател.





[28] Григор Гачев – български писател и преводач.





[29] Марто Дамянов – Мартин Дамянов, млад български писател.





[30] Ради – Ради Радев, млад български писател. Сайта му е www.swordandmagic.com.

Сайт за нова българската литература


Вече ДВЕ години

Тема Re: Отворено писмо до Ивайло Иванов(BlackHeart)нови [re: Ивaнyшka]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано13.10.03 15:18



О, фривилна грухталност, твоите миктурации за мен са....



Тема Re: Отворено писмо до Ивайло Иванов(BlackHeart)нови [re: Ивaнyшka]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано13.10.03 16:10



”за новия конкурс “Таласъмия 2003” Fat Jim изпраща разкази под друго име. Тези разкази са известни фолклорни произведения на лични български творци. Журито ги приема и ги награждава. От висша инстанция нареждат на журито да “премахне” вече наградените разкази и ги смъмря строго за грубата грешка. Конфузът е голям – Ивайло е доказал, че журито не е компетентно и става обект на доста нападки заради действията си.”

Правилно приказваше Ikew нещо за паралелната вселена, ама ха де! Ето как ставали работите

No meditation is possible before you go to the toilet


Тема Ам дип така си беше!нови [re: arc]  
Автор Йoaн Bлaдимиp (колобър)
Публикувано13.10.03 17:45



Помня биля къв рев риваха Жулиян и Ендър, а и всичките стар`загорци как се тикаха в ъгъла да се срамуват, га ги смъмри Висшата Инстанция...
Пък после "премахнаха" не само Известните Фолклорни Произведения, ами и Личните Български Творци. Тва е лесно доказуемо - всичките са умрели, проверете.
.....................................

НЕБЕТО ВИЖДА!


Тема Re: Ам дип така си беше!нови [re: Йoaн Bлaдимиp]  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано13.10.03 17:49



EEEEEEEEх друго си е "кака Ангелина с големите бозки". Ако не друго, поне така ще влезеш в историята на фендъма.
Адаш я я пиши в справочника - ама да прати точно обиколка:)
И лична проверка естествено

Сайт за нова българската литература


Вече ДВЕ години

Тема Re: Ам дип така си беше!нови [re: Ивaнyшka]  
Автор Йoaн Bлaдимиp (колобър)
Публикувано13.10.03 17:55



Само след щателна проверка от страна на поне 7-членно жури. Без намеса на Висша инстанция, за да няма спекулации впоследствие.
Човек все с нещо трябва да се прочуе, а ти не завиждай, Иванушка, не завиждай...

НЕБЕТО ВИЖДА!


Тема Re: Ам дип така си беше!нови [re: Йoaн Bлaдимиp]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано13.10.03 18:15



А тъй, адашко, кажи му го от упор!

TANSTAAFL


Тема Re: Отворено писмо до Ивайло Иванов(BlackHeart)нови [re: Ивaнyшka]  
Автор Пoлъp (пилигрим)
Публикувано13.10.03 18:38



Бих желал да се вметна и аз с една лековата реплика...

Бате ви Ивайло Иванов (Варненски) беше особено страстно разгневен от факта, че журито НЕ награди въпросните разкази от именити български творци.....

Останалото...... който бил - ял и пил

"Only those who risk going too far, can possibly find out how far one can go...." - T. S. Eliot


Тема Re: Ам дип така си беше!нови [re: Йoaн Bлaдимиp]  
Автор Дeko Bтopи (непознат )
Публикувано13.10.03 18:57



Защо пък седем члена? Аз се наемам сам да свърша тая тежка и юнашка работа...



Тема Драги Бранимирчо,нови [re: Ивaнyшka]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано13.10.03 19:21



това за хапливия език на Ивайло, той сам ли ти го каза? Той така ли се самозаблуждава относно персоната си? Щото тук е известен като голям досадник, не и по друг начин.
Абзацът за журито и конкурса показва, че тази история вече се е обърнала на ърбън леджън и като всяка легенда има много измислица в нея и почти няма истина.

Джунфу. 5-то Яо. Той притежава истината и тя обединява.

Редактирано от тиrъp на 13.10.03 19:34.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.