Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 00:02 23.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Я ударете едно рамо (малко встрани)нови  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано18.09.03 14:28





Тук едни мамчета много са се шашнали от едно инфо с доста мътен и неясен произход. Знам, че в този форум има много начетени хора с разнообразни интереси, които може би ще могат да помогнат с малко допълнителна информация по темата.

Благодаря предварително!

Дреме ми на десетата планета и на двата му спътника!

Тема Re: ох, на какааа...нови [re: Лeйди]  
Автор Queen Alice (sexed up)
Публикувано18.09.03 15:31



за съжаление не мога да бъда много подробна, но няколко очевидни глупости бият на очи от пръв прочит:

Първо - хубаво си се сетила да ги попиташ за източника на информацията. Аз такива писма не получавам всеки ден (макар че дедазнам, не съм си проверявала напоследък по-незащитените от спам пощи)

"Изпращаме ви полезна информация за изключително вредното Генно Инженерство. "
Много интересно изречение. Създава впечатление, че Г.И. е нещо конкретно, едно и също, круша, картоф, определен предмет, при това вреден навсякъде където е употребен. Но Г.И. е преди всичко метод. Най-примитивното Г.И. е това което се използва и се е използвало векове при отглеждането на растения и животни от хората - селекцията. Е, може да изглежда странно при пекинезите, но обикновено дава доста добър ефект при селскостопанската продукция. :)
Принципът е прост - изследва се генетичния материал и се подбира частта по-добра за поставените цели, разликата е, че преди да сме в състояние да "бръкнем" в генома, подборката е могла да се прави единствено разчитайки на случайните мутации в голям брой поколения и големи популации от растителния или животински вид, докато сега могат да се инсцинират САМО желаните мутации, което ни спасява от разправия с масата неуспешни опити :) Реално, това което се прави е същото както и в "естественото" стопанство, но по-бързо и прецизно.

"увреждане на Генетичния Код на човека,(ограничаване на потенциала му)"
брех! :) това пък как е установено/доказано/обосновано?

"намалява живота на човека" - ТОВА вече е интересно. :D Наскоро, по съвсем друга линия на интерес, се начетох на теории и изследвания в областта на удължаването на човешкия живот и изследвания на механизма на стареене. Основната причина да няма кой-знае какъв успех в тази насока е фактът, че висшите маймуни, приматите и човекът живеят прекалено дълго за да се направят бързи изследвания. Интересно ми е, обвиняваните за животосъкращаващи храни, дали съществуват от да кажем едно 60-70 години на пазара, та да се каже, че е направено изследване на представителна извадка употребяващи ги и неупотребяващи ги хора, която статистически доказва вредността им?... I don't hink soo.. :)

"нарушаване на невронните връзки в мозъка" - уааау! :) тази толкова изследвана област на човешкото - мозъкът, всичко ни е толкова ядсно там, всичко е толкова прозаично, че можем да кажем кога яденето на "подобрен" картоф и неподобрен морков е вреден или полезен за "невронните връзки"!... Впечатлена съм. :) Както и в останалите случаи - нужно е да се цитират източници, методи на оценка и т.н. Останалото е голословие.

"ЕВРОПЕЙСКИЯ СЪЮЗ е забранил вноса на Ген. Инж. Храна на своя територия! " + "Белгийски и Френски Корпорации за генно-манипулирани продукти "= ??? О_о ???
Е, вярно, че американците са мааалко по-напред в производството на ГМанХрани, но в този смисъл, горното е повече пример за икономически протекционизъм, отколкото за вземане на мерки по здравен проблем.

"В България е засята 20 000 декара Ген.Инж. царевица! Има и слънчоглед, но по-малко количество. " - вероятно е така. Това май е зърното от американските помощи. Горките американски неманипулирано зърно така или иначе нямат, та щът не щът разпространяват генно-манипулираната си зараза по целия свят. След време цялата планета ще е тъпа, генно манипулирана и продоволствено задоволена, като горките инфектирани щати... Мъка ми е.

Съзнавам, че отговарям доста тенденциозно, но някак ми е трудно да гледам насериозно на организация с име "Майки за природния закон" , звучащо също толкова авторитетно като "Пенсионери любители на ма-джонг", особено пък в контекста на английските амбиции за превръщане във водеща сила в областта на генетиката. Подобна истерия е някак прекалено лесно обяснима, прекалено човешка... Все се сещам за онова цитирано от Хелън преди мнооого време изследване, в което, колко бяха - някъде околко 70% от анкетираните отговорили, че гените са вредни! :))

И накрая - в Англия разрешиха клонирането на зародиши за научни цели, а тези бъдещи майки се хванали за американските картофи и домати :))) Кажи им това и им гледай сеира. :D

"well i'm easily bored, is that ok?..."


Тема Re: ох, на какааа...нови [re: Queen Alice]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано18.09.03 15:45



Кажи им го ти бе, душа! Нещо такова ми трябваше, добре обосновано, от човек, който се интересува от тия работи.
Всичките тия дето си ги изредила, на мен са ми до ниво "имам го като идея, но не мога да го вербализирам"


П.П. Не се притеснявай, от един постинг там не се прихваща

Дреме ми на десетата планета и на двата му спътника!


Тема offfнови [re: Лeйди]  
Автор Queen Alice (sexed up)
Публикувано18.09.03 15:56



</me прави знаци за прогонване на злото и дори се попрекръства криво ляво>
То верно най-безопасния секс е в интернет, но ВСЕ ПАК!
Моят волен и свободен браузър не ще прати заявка кам тази кърсед! област от дировската база!
Ти можеш ли да ми гарантираш че MySQL-ът им е спермицидно третиран? (Те май минаха на Oracle ама не съм сигурна де. Все тая!) Знам ли аз какво паразитно зло ще се промъкне сред невинно изглеждащите пакетчета... Не! Не ще позволя на компютъра си да забременее! Още ми се иска да се забавлявам с него.. :)

"well i'm easily bored, is that ok?..."


Тема ох, на баткооо...нови [re: Queen Alice]  
Автор Fat Jim (просто каубой)
Публикувано18.09.03 19:30



Хммммммммм.... и аз съм чел доста статии за генетично променените растителни култури. Че някои от тях действително могат да предизвикат сериозни алергии, предракови състояния и вродени малоформации (това за увеличения черен дроб го чувам за пръв път, а това за увреждането на генетичния код (?) на човека ми звучи направо като виц). На нашата храносмилателна система й е все тая дали през нея ще преминат храни с такива или онакива гени. А тези алергии, предракови състояния и т. н., за които съм чел, не се дължат пряко на променените гени, а на променените химични свойства на храните, приготвени от генетично модифицирани култури, които предизвиквали някакви реакции в човешкия организъм. Един-единствен път обаче съм срещал позоваване на заслужаващ внимание източник - списание Nature (не помня обаче броя) и то когато е ставало въпрос само за алергии и за нищо друго.

- Меллер, выскажись, и я тебя опровергну...


Тема Re: Я ударете едно рамо (малко встрани)нови [re: Лeйди]  
Автор koroviev (begemot)
Публикувано18.09.03 19:37



bushit. aspartama naistina e vreden, no genno modificiranite hrani dosega nikoi ne e pokazal kakvato i da e vreda ot tqh.
i ako ima takava edva li shte e v/u organizma ami v/u prirodnata sreda.

_____________________________
Долу нихилизма!


Тема Re: ох, на баткооо...нови [re: Fat Jim]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано18.09.03 19:44



Честно казано не съм специалист по въпроса, но не виждам никакъв научно обоснован начин консумацията на генноманипулирани продукти да води до малформации у плода или до предракови състояния. Двете неща просто нямат връзка помежду си и дори и да се наблюдава някакво увеличение на такива случаи сред хората, които консумират подобни продукти, това по никой начин не означава, че между двете има причинно-следствена връзка. Такива данни трябва да са подплатени със сериозно количество достатъчно качествени данни, като чак след подлагането им на подходящ анализ такива твърдения ще престанат да са празни приказки.



Тема Re: Хъм :)нови [re: koroviev]  
Автор lkew (colder)
Публикувано18.09.03 20:40



Организма на хоарат все още е част от Околната среда... това само да се заям с някого, иначе фокса даже няма и нужда да я подкрепям, толкова е права.

Thinking 'bout the dreams we lost,
Wondering how to count the cost...


Тема Хммм мчи то азъ си ги хапвЪмнови [re: Лeйди]  
Автор Dilithium (незаинтересован)
Публикувано18.09.03 21:56



заедно с още около 300М души.
Не забелязвам да ми вредят.
Каза Dilithium и се почеса с третата си ръка по зелените гръбни люспи

Не, сериозно...това за да се твърди трябва да се докаже, не съм биолог но единствения начин който виждам да нвреди чрез храносмилането е тези храни да имат някакви аминокиселини които при усвояването им от организма на човек да предразполагат евентуално към рак. Ползите от ГМ храните са очевидни, друг е въпреоса за имплементцията и тестването.

Digital Intelligent Lifeform Intended for Troubleshooting/Hazardous Infiltration and Utility Machine


Тема Re: ох, на баткооо... [re: Boby_]  
Автор Jack of Shadows (Shadow)
Публикувано19.09.03 01:44



И двамата сте и не сте прави. Ивайло, ако си мислиш, че за споменатите от теб заболявания има само един етиологичен фактор, една причина, и това са храните, жестоко се лъжеш. Боби, ако се надяваш, че това, което ядеш е здравословно, щом се продава в опаковка, на която има печати от всички възможни инстанции, и ти се лъжеш не по-малко... Да, Джим, могат да имат някакво участие в болестните процеси, посочени от теб, но в никакъв случай не могат да ги предизвикат сами. Да, Боби, нищо ти няма, обаче все си пил и алкохол менте, ама не си ослепявал, нали? Примерът е малко пресилен, но е така.
Въпросите, които повдигате, са твърде обхватни и сложни, за да могат да се обяснят в един постинг, а и аз нямам достатъчното знания, за да го направя.
БТВ, изобщо не съм поглеждал какво пише в линка, но ще кажа, че появата на малформации е абсолютно АБСУРДНА! Виж за алергиите може....Но са познати около 100 хил., може и повече, алергена, така че запазете спокойствие, моля ви :)). Хапвайте си и си пийвайте. Просто НЕ ПРЕКАЛЯВАЙТЕ! Живейте си живота и му се радвайте! Това е. Пък каквото ви е писано, така или иначе ще се случи!

- Да, сянко на сянката...



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.