Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:11 19.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: A къде е изобщо въпроса?нови [re: Kopo]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано16.09.03 15:33



Мисля, че повече от ясно къде е въпросът - БГ авторите и фендъма са представени погрешно. И то по решение на нИкой. Когато навремето излезе "The Encyclopedia of Science fiction" през 1993 г. статията за България е бше писал Александър Попов - по онова време издател на "Други светове". Та според тази статия излизаше, че освен неоспоримия Любен Дилов най-великия съвременен писател на фантастика в България е Ал Викърс - псевдоним на същия Александър Попов.
Та ей за това говоря - който пише (издава), той пише (издава) каквато информация му е изгодна. Убеден съм, че "Провинция Пет" на Ал Викърс не е стигнала до американския пазар. И слава Богу. Но има бая голям шанс руснаците да се заинтересуват от БГ фантастика, особено ако се отчетат позициите на Харитонов из руските издатели на книги и списания. Които пък ще почерпят информация от "Био-билиографичната справка за БГ фантастиката", защото там всичко е синтезирано. И точно там информацията е невярна - къде непълна, къде преувеличена, но всичко е правено целенасочено. Но дори и това е малък проблем - ако някой направи пробив, другите ще го последнат.

Въпросът е защо се публикуват преднамерено неверни данни, чии интереси се обслужват, защо това се отчита като героиство и най-вече докога ще се толерират подобни изпълнения?
Защото вече не е важно, че НЕЩО се прави. Важно е КАКВО се прави.
Всичките ми заяждания на тема издателската политика на "Аргус" не касаят основния въпрос, а са дълго премълчавани факти. Реших, че е време и да се оповестят публично.

П.П. Дължа извинение - "Аргус" издадоха любимата ми книга за последните 5-6 години - "Където не сте били" от Велко Милоев. За мен това е изключение от правилото, но е факт иси го признавам - единствената книга от поредицата им, за която съжалявам, че не съм издал аз. Е, и наградените романи, но те не са по приятелска линия.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го постигнеш...


Тема Не къде, а към кого?нови [re: Eндъp]  
Автор mul4an (непознат )
Публикувано16.09.03 17:25



Все пак, към кого е отправен твоят въпрос?
Досега отношение взеха доста хора, но ми се струва, че нито един не е от "Аргус". Може би този въпрос не е за форум? Достатъчно сериозен е за тема в клуба.
Иначе ти ще питаш, а ще ти отговарят разни тъпи, но упорити, от които се лее толкова злоба, че направо да се чудиш, къде са я побрали...
Хора от Аргус или не влизат тук, или не ги интересува... а това все пак трябва да е диалог и то адекватен, а не монолог
Може би трябва да се постави и друг въпрос - какъв ще е резултатът от тази дискусия и ще има ли въобще такъв? Дали всичко изписано по темата не е безцелно/особено като се имат предвид упражненията по безсмислени фрази на немалко заклети форумджии/?



Тема Re: Не си прав, наборе! (ти мен уважа'аш ли ме?)нови [re: Alvin]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.09.03 18:04



Уважаъм тъ!
Големо благодарско за подмладяването!

TANSTAAFL


Тема Re: A къде е изобщо въпроса?нови [re: Eндъp]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.09.03 18:10



Крумов, поогледай реакцията наоколо, по-соро липсата й.
"Фендъма" не му дреме как е описан в справочника на Харитонов, ако въобще е описан.
Осван това ти, другарю издател, по какви точно справочни материали се водиш, когато подбираш потенциалните книги за издаване?

А за правенето - прав си. Просто тази тема е напълно безсмислена. Трябваше да е само информация, а не полемика (не че и такава се получи).

TANSTAAFL


Тема Re: Не къде, а към кого? - Към тебе!нови [re: mul4an]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано16.09.03 18:13



Ми имам злоба - лея я.
Под моя си ник.
Ти накрая ще събереш ли поне мъъничко кураж да се изправиш като реална личност?

И все още чакам разяснение как може да се източи "Ефремов".

TANSTAAFL


Тема Re: Не къде, а към кого?нови [re: mul4an]  
Автор lkew (hand)
Публикувано16.09.03 18:16



съвсем не си прав за злобата. Ама никак. У никой от писалите. НАЙ-малко у тъпите, но упорити.

Аргументирай се, ако можеш.

Ден 31 (дописано от Гандалф): Малко живя.


Тема И къде е злобата?нови [re: mul4an]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано16.09.03 18:21



Да попитам и аз.
Никой не е казал и една злобна забележка към "Аргус". Нито пък е упрекнал Ендьр в "малодушие" и "пропуснат шанс".

П.П. Да се поясня - първоначално бях на мнението за "контрадезинформацията" и "антипропагандата". Но след изказването на Клубмен се съгласих с неговото мнение - най-малкото, което е необходимо сега във фендъма е "война".
А Ендър си каза мнението и то не от камбанарията на "Квазар" а от камбанарията на фендъма.

Земята е люлка на Човечеството. Но не може да се живее вечно в люлка
Циолковски


Тема Re:нови [re: Kopo]  
Автор Йopooл-ГyйМодератор (обитательбездны)
Публикувано16.09.03 18:29



Кой фендъм ?

"This isn't right. This isn't even wrong." -- Wolfgang Pauli


Тема Re:нови [re: Йopooл-Гyй]  
Автор lkew (hat)
Публикувано16.09.03 18:33



тоя.

Tank too the hat


Тема хм (off)нови [re: TauMaster]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано16.09.03 20:17



аз ли не следя или де да знам, но ми се стори, че това Алвиновото беше ирония. Да не би и твоето да е било, пък да не съм забелязала!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.