Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:06 18.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: аха, изтеглих го...нови [re: Шapkaн]  
Автор lady Moonlight (defender)
Публикувано01.09.03 14:43



Оправданието ти не пречи все пак да зададем въпроса...

Дреме ми на десетата планета и на двата му спътника!


Тема Re: аха, изтеглих го...нови [re: Шapkaн]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано01.09.03 14:43



мамка му!

сега пък видях откъде съм взел, без да се усетя, завръзката на "Драконче". От "Нуми и Ники" естествено. Беше ми култова книга. Създателят на група "Хиподил" пък, г-н Мирослав Теллалов, си падаше по "Момиченцето от Земята" на Булычев.
Брей че разкрития...

Чувствай се като у дома си... а после те изхвърлят! Хора!


Тема Re: аха, изтеглих го...нови [re: lady Moonlight]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано01.09.03 14:55



моля - питането е безплатно.
За отговор ми се полага една бира обаче!

Чувствай се като у дома си... а после те изхвърлят! Хора!


Тема Re: КУПУВАЙ, бе!нови [re: Шapkaн]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано01.09.03 18:02



Toчно в тухлите преобладава пряката реч с нулево смислово съдържание. (Александъ Дюма сигурно се пържи в ада заради оня номер с Гримо.)

TANSTAAFL


Тема превода наистина е добър!нови [re: Шapkaн]  
Автор zaphod (void *lpNothing)
Публикувано01.09.03 22:36



тъкмо се засилих да го пиша и видях че ти вече си го отбелязал.



аз пък преоткривам топлата вода...


Тема Re: аха, изтеглих го...нови [re: Шapkaн]  
Автор bsb_2 ()
Публикувано02.09.03 11:42



Е, има една-две детски фантастични книжки. "Руфо червенокосия", като изключим накрая картинките с гадните капиталисти като излезли от съветски карикатури от 20-те години, си е много готина.
"Космосът да ти е на помощ, Александър" не съм я чел, ама чувах, че и тя е хубава - и мисля, че се води детска.

Боян
--
What are you afraid of?


Тема Виж ми сигнатурата ;)нови [re: MlTRANDlR]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано02.09.03 14:34



От както съм в този форум (повече от 3 години) все с нея си бръмча ;)

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Вярно.нови [re: MlTRANDlR]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано02.09.03 14:41



Първата книга се казва "Звездните приключения на Нуми и Ники." Разказва се как пред една изложба каца едно "нещо жълто оранжево, което се издува и свива непрекъснато и е набраздено като тиква. В долната си част е широко, а на горе се стеснява като круша" и как там има едно момиче в странен костюм на космонавт и говори чудновато...
По на там отиват на планетата с океана с рибите и виждат как хищни риби се изяждат сами. Отиваха на планетата с животните, които са от две части - добра и лоша. И лошите части на съществата се бият и която лоша част умре, другото същество изяждат победените две части... И на звездната планета, със звездобройците... :)

Втората се казва "До райската планета. Другите приключения на Нуми и Ники. " и се разказва за планетата на която има прекрасни цветя и странни "хора" които мразят земляните... имаше едно карирано прасе което ближе с езика си хората по краката и рибка, която "изпълняваше желания" и цветченца, които пеят "И ти ли, и ти ли". Летяща птица която не се страхува от хората ... А после трябваше да отидат на Пира, където да присадят изкуствен мозък и на Ники, но Малогалоталотим-а ги раздели и заведе Ники на Луната в бъдещето, където той беше Дядо Ники на 14 години и беше стар космически вълк за малко...


Книгите са невероятни. Най-добрата детска фантастика която съм чел.

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Re: аха, изтеглих го...нови [re: Шapkaн]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано02.09.03 14:45



Все си мисля, че има и други Български фантастики за деца... но просто не мога да се сетя за име в момента...

Ако ти стана дете, ще пишеш ли

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.


Тема Ох,нови [re: Potencialen emigrant]  
Автор KlD (Лапетия)
Публикувано02.09.03 14:48



аз бях решил да ги преписвам двете книги, но честно да си кажа написах 2 глави на първата и ме домързя много :(
Дилян (ГОА) я има първата, аз я имам втората... С удоволствие ще я дам да я сканира някой, стига да прояви желание. Дилян мисля казваше същото преди време...

Нищо не променя тъй детето, както космосът и пубертетът.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.