Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:29 28.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Как (трябва да) пишат българитенови  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано30.06.03 02:44



Чета тук разни мнения за Райнов, Холивуд, Дракончето и т.н. и т.н. Вече забравих какво друго четох, пък и малко ми бягат думите от рода на "схоластичен" и "конвенционален", така че не знам какво ще напиша. Но няма да си заслужава четенето, обещавам
Обвиняваме се, че не познаваме българските образци. Не сме родолюбци, не сме книгомани, не сме истински ценители. Ами, добре, аз не съм фен на Райнов. Нито на Дилов, да ме извинявате много. Нито на който и да е бУгарски писател (с изключение на Л. Николов). Бийте, псувайте, ама е така. Не защото са слаби (това никой не може да прецени), а просто ЗАЩОТО НЕ СА БЛИЗКИ ДО МЕН. Или не са написани така, че да достигнат до мен по начин, по който го правят други. Или не са за нашето време, или са за други хора. Демокрация forever!
Всеки да пише каквото иска. И за каквото иска. Колкото и да чупят McDonalds, няма да спрат процеса. Аз съм жертва на тоталния маркетинг и искам Точно Тази Стока, сори. Искам Шекли, искам Кард, искам какво ли не. Но не и разкази за БГ ежедневието, което признавам си, е било кофти.
Забравих какво щях да пиша. И не се получи, но няма значение. Винаги, когато има резултати от конкурси и разни мнения, стигаме до римското "За Вкусове Не Се Спори!", ама всеки го забравя.
Мамка му, Вие (Ние) сме жертви на Пазара, да му се оставим да се гаври с нас! И да си купуваме каквото искаме. И всеки да пише каквото иска.
Аз с нетърпение очаквам да видя какво ще има за конкурса на Квазар. Там няма "огарничения" за БГ фолклор (на мен, таковата.. и той не ми е интересен.. сега ще кажете, че съм "кофти индивид", ама няма как) и дано да се получи.
Съвсем се оплетох.
Оп-са!


"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена


Тема Re: Как (трябва да) пишат българитенови [re: Alvin]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано30.06.03 02:50



Заглавието на темата няма нищо общо с текста. Защото текста е много.. ъ-ъ-ъ.. анти_текст. Абе, идеятам, хора, е че трябва да спрем да спорим за вкусове и "какво е трбвало да има". На който не му харесва, здраве да е. Има хора, дето харесва Балзак, аз не мога да го чета. И съм "супер зле", а? Мерси, мно'о съм горд.
Пак забравих какво трябваше да кажа. Да не са развалили водката "Савой" с нещо гадно и вредно?

П.С.> Робин, я прати разкази си на мейла ми. Аз вече ставам критик и (питай Боби) пиша по 3 реда рецензия. Гнусна и пряма!

П.С.2> Абе, в тоя форум продължаваме ли да постваме линкове към новите си писания или сме станали такива критици яки, че ще е самоубийство да се "покажем" на светло?

"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена


Тема Re: Алвинe, ти си...нови [re: Alvin]  
Автор lkew (Endgame 3)
Публикувано30.06.03 02:59



..."кофти индивид".



Съгласен с основната идея, без да заставм зад никоя от подтезите. Всеки да чете каквото си ще. Само че си го правим и без да ни се казва, Благодарско.
А иначе жалко че не си намерил общ език с никое тукашно произведене...(казвам това с цялото недоверие, което мога да си позволя без ВЪОБЩЕ да те познавам)

It ends here, Player1!


Тема Мммм?нови [re: lkew]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано30.06.03 03:03



Какво е "тукашно произведение"? Аз чета темите само в началото, после ми писват. Щото съм "кофти индивид" Идеята ми (синтезираната, цялата, истинската), че не трябва да спорим за вкусове, Един харесва, друг - нр. Здраве да е. И, моля, лишете се от екстрата да изпитвате нужда да вкарвате другите в правия път. Давайте да се пише и да се чете и.. това е.
Хоп, хоп!
Але-хоп!

"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена


Тема Re: Мммм?нови [re: Alvin]  
Автор vizantiika (гадна)
Публикувано30.06.03 09:54



Напълно си прав!!!Аз лично пощурявам ако чуя "задължително","непременно" или нещо от сорта...А Шекли обожавам



Тема За водката, фолклора и прочиенови [re: Alvin]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано30.06.03 22:32



Водка "Савой" като цяло си е гадна и вредна, това важи и за всички останали марки водки и за останалия алкохол също.
Фолклорът поначало не е интересен, ама се намира понякога някой Толкин който от дребни, злобни, зелени същества, които вкисват млякото на кравата и най-много да ти покажат някоя горска пътека, ако ги подкупиш, прави героична и романтична раса с величав епос и смайваща митология. Или от дребни, градински украшения със зъл нрав създава раса в брони и топори, която се бори с дракони и побеждава тролове.
Та може да се появи и някой български Толкин (или Пратчет, но първо Толкин), който да измисли модерно звучаща митология, някой които може да отръска дребното и съзре зародиша на величавото, а не да се придържа стриктно към хмм, бабини-деветини.

Джунфу. 5-то Яо. Той притежава истината и тя обединява.


Тема Алвине, :-)))нови [re: Alvin]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано30.06.03 22:53



Та ти и не написа "как трябва да пишат?" а и най-паче "защо трябва да пишат" българите.
Ти просто написа "И да пишат и да не пишат - българските писатели.... т.е. да духат таратора!"
Твоя си работа. Харесвай когото си искаш.
Аз харесвам и класиците _ни_ и новите, изгряващи звезди на небосклона на _нашата_ фантастика!
Нашата!



Тема Re: Маге,нови [re: Mag]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано30.06.03 23:05



аз пък мразим безразборните патриотари!

Джунфу. 5-то Яо. Той притежава истината и тя обединява.


Тема А ти мене за "безразборен"нови [re: тиrъp]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано30.06.03 23:06



патриотар ли ме считаш?


П.П. А ти да си виждала на тоя свят един народ да е организиран в 2 (две) държави? С 2 (два) езика? И се търсят начини как да се "превежда" от единия на другия?
И "патриотарската" ми организация се води като "терористична" и "шовинистична"!
А в същото време четеш на Йоана Владимира, Шаркана, КИДО и т.н. "фентъзи" разказите, позоваващи се на корените на нашите прадеди.
Нали?

П.П.^2 А да си виждала на тоя свят друг един такъв народ, който отвсякъде да граничи със "себе си"?

Редактирано от Mag на 30.06.03 23:21.



Тема Re: А ти мене за "безразборен"нови [re: Mag]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано01.07.03 00:20



Ти за какво намекваш?

Да не би да твърдиш, че макета са българи? Друууууууууууууууг път! Ако македонците са българи и говорят на български, аз съм евреин. Или китаец, даже е по перспективно. Във всеки случай, решително не искам да имам нищо общо с хора, които вместо "определено" казват "дефинитивно". И които са такива комплексари на тема собствената им история, че крадат от чуждата




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.