Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:14 23.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Спор? НерУи?нови [re: arc]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано06.07.03 21:55



Ми аре да го "завършим". Някога. Някъде. На чаша. Бира? Или каквото и да е.
Всегда готов. Ти - с пульнвиката си и аз с моята. Като "необвързано" жури в "спора".


Редактирано от Mag на 06.07.03 21:57.



Тема Re: абсурд... (off topic/personal)нови [re: Mag]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано07.07.03 13:20



тва в някой друг живот само може да стане...
иначе на бележки или кю, по добре на бележки, че стават за по-сериозни разговори там.
и аз не искам да спорим, просто ще ти кажа своята гледна точка, а ти ще отделиш малко време да се повъзмущаваш, и това ще е Така го виждам аз.
Още помня последната ти реплика, беше нещо от рода на "Ами ти тогава пращаш по дяволите цялата история" Точно от тук ще започна да ти отговарям



Тема Re: ретронови [re: Mist]  
Автор Пpинцът koйтo бe aтpeид (верен)
Публикувано07.07.03 13:52



Баш така си е и ти сам го доказваш. Въпросът не е в това, че математиката е точна наука, а че за да се оцени едно нещо (дали примера на Коши, дали бг. писателите), трябва да имаш някакъв предварителен набор от знания, които да ползваш като критерии.

Защото когато ги нямаш, осъзнаващ или не липсата им, нямаш право на повече от лично мнение базиращо се на харесване/нехаресване на произведението.

За ФМИ - баста!

За своето милеем...


Тема Ми убуу... (off topic/very personal) ;-))нови [re: arc]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано07.07.03 13:58



Давай я тая теория.


П.П. Чекам на бележките.
Ама по нея да не излезне, че и руснаците не са руснаци а норвежци....
Елзасците и лотарингците не са французи, азерите са турци... арменците не са ник'ви арменци,
И други подобни, де



Тема Re: да :-)нови [re: Mag]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано07.07.03 14:02



Елзасците и лотарингците смятах да ги дам за пример по някое време.
Французи казваш



Тема Не съм, но не си признавам...нови [re: тлeйлakcиaнckи ГOлA]  
Автор Jill (на война)
Публикувано07.07.03 16:10



Истината е, че колкото и да не си съгласен с това което казвам - в кайна сметка казваш същото, но с различни думи... А за киното няма да споря, защото както тук всеки се опитва да обясни на всички останали: "въпрос на вкус, казало кучето и се облизало под опашката"...

This ain't no technologycal breakdown...
This is the road to hell...


Тема Алвине, Алвине...нови [re: Alvin]  
Автор Fat Jim (просто каубой)
Публикувано07.07.03 16:52



Чета темата вече незнам си кой ден и все се въздържам, ама като изби в какви ли не посоки - що не се пробваме да я върнем в главната, а?
Сам казваш, че не си фен на Райнов, например... Ми добре. Обаче казвеш и причената - не го чувстваш близо до себе си... Извинявай, ама това ме дразни като изказване. За да почувства човек каквото и да е близо до себе си, най-напред трябва да има някаква представа да него. Ти какво си чел от Райнов, че така непринудено заявяваш как не бил близо до теб?
Интересувал ли си някога сериозна българска литература, опитвал ли се да я опознаеш, да я разбереш.... Защото чаааааак тогава човек може да заяви дали е близо или далеч от него.
Искал Шекли... Ами и аз също! Искал Кард. Ама и аз го искам!
Нашата литература съвсем не е по-лоша от западната (или източната). Просто е изтикана по-встрани.
Някога Робин беше писал, че и на запад, и на изток си имат цели школи, течения... а ние тук я караме на самородни таланти.
Алвине, Алвине - в България също има традиции в литературата. И ако тя Райнов беше лош, нямаше да го превеждат на толкова езици. Ако Райнов беше безличен, нямаше да го отлъчват от църквата цели 30 години преди Казандзакис.
Виж - на Дилов и аз не съм му фен. Затова пък съм фен на Радичков, на Хайтов, на Чудомир, на Ивайло Петров, на Георги Райчев... Списъкът е доста дълъг. И това не е от някакво кривозбрано родолюбие или книгомания. Потърсил съм ги, намерил съм ги и съм ги почувствал близо до себе си. Вярно, че има маса български писатели, които и аз чувствам, че не са близо до мен, но преди това поне съм се запознал с тях. Впрочем - това изобщо не се отнася единствено до българските писатели. Моят любим писател е италианец. Знам, че за вкусове не се спори, но... що не опиташ да поставиш българите наравно с останалите? И после да разсъждаваш кой какъв е и къде стои? А?

- Меллер, выскажись, и я тебя опровергну...


Тема Re:нови [re: Fat Jim]  
Автор Firefox (survivor)
Публикувано07.07.03 17:37



А ти що приемаш за даденост, че не го е направил?.. Или изпадаш в положението, което така разпалено критикуваше: даваш оценка, без да си запознат. (Е, може и аз да греша, може да "си го почувствал близо до себе си" :))) )

The end draws close.


Тема Бе стига с тоя...нови [re: Fat Jim]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано07.07.03 21:41



Лино Алдани, бре! Де%& и Лино и 'талиянците.



Тема Нищо не си разбралнови [re: Fat Jim]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано08.07.03 21:48



Постинга ти е пълен с противоречия. Извинявай, ама не мога да кажа, че НЕ ХАРЕСВАМ нещо, което не съм чел. Чел съм Райнов и не ми харесва. Ти това не можеш да разбереш - как някой не харесва нещо, което на теб ти се струва хубаво. Супер примитивно. Ти не харесваш Дилов, някой да ти е казал нещо?
И не казвай как да поставям БГ нещата и къде. Всеки българин ги толерира, макар да не признава.

"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.