Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:45 23.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Казах ти мнението си другаденови [re: arc]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано01.07.03 20:11



Но тук ще добавя - ако с нещо можем да станем известни по света (освен с онова, което ГОА написа в темата си) то това е предимно литературата ни.
Ето защо така се противопоставих на Алвин.
А нациите няма да умрат - поне скоро.
(Както е казал Ленин, а той е казал и много умни и верни неща - "Нека се разграничим преди да се обединим").
И нека се поясня (преди време го правих по повод на една забележка на Хелън): аз съм космополит. Поне 1/3 от живота си съм прекарал из "чужбинско". И съм приел културата и бита на тези народи като свои. Даже малкият ми син е роден в туй "чужбинско". И кръстницата му е китайка а този, с когото най-много обичаше да си играе беше потомък на судански негри...
Една камара от приятелите ми са цигани, турци, арменци...
Една от прабабите ми е еврейка, от ония, прокудени от Исабел Католика нещастници от "освободената" от арабите Испания...
Друга моя прабаба е "почти" гъркиня...
Но знам едно - не се ли самоопределяш като принадлежащ към една нация, не я ли уважаваш, не я ли тачиш - спукана ти е работата по цял свят.
Никой няма да те уважава. Знам го от собствен опит а той, ще ме прощаваш, е по-голям от твоя.

П.П. Доколко сме наследници на древните българи: че кой народ е само наследник на основателите на държавата си?
И още нещо - "Обичам Родината си но не и държавата си". Не знам кой го е казал но комай е много вярно.
Ти какво ще кажеш?



Тема Re: Как (трябва да) пишат българитенови [re: Alvin]  
Автор valio_98 ()
Публикувано01.07.03 21:50



Alvin, tova che ne haresvash Rajnov i companija si e v&pros na vkus. Nikoj tuk njama da te obvini v neshto losho (a ako te obvini, znachi e tesnogr&d i ne priema chzhdi mnenija).

Problme&t e, kogato horata ne si poznavat klasicite na rodnata literatura. Tova e neshto, ot koeto trjabva da se sramuvame. S&shtijat toja Nikolaj Rajnov beshe napisal, che se sramuva zadeto ne si poznava ezika - kakvo da kazhem nie?

Razbiram pozicijata ti - vseki iska pone ot vreme na vreme da se gmurne v njakoj po-dob&r svjat. Na tova mu zikat eskapiz&m.

42


Тема Re: Как (трябва да) пишат българитенови [re: тлeйлakcиaнckи ГOлA]  
Автор sinsky ()
Публикувано01.07.03 22:22



Един човек го отвличат и го водят в една гора до едно езеро. Потапят му главата във водата и го питат:
- Злато, пари, диаманти?
Изкарват му главата и той им казва:
- Няма бе, човек.
Потапят му главата отново и го питат:
- Злато, пари, диаманти?
Изкарват му главата и той им казва:
- Няма бе, човек - повикайте си водолаз...



Тема Абе, Вальо :-)))нови [re: valio_98]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано01.07.03 23:40



Ама много "ескапизъм" в тоя народ.
И което най-много ме плаши - сред най-младите.
Къде е грешката на такива дъртаци като мене. а?
Къде "изпуснахме"

"Къде си вярна ти любов народна?
Къде искриш ти искро, любородна?
Я силен пламък ти пламни
И буен пламък ти пламни
На младите в сърцата
да тръгнат по гората...
....
За нашето отечество и слава,
за нашата свобода и държава
да си пролеем вси кръвта,
да си добием волността
от нашите тирани,
неверни мюсюлмани"



Тема Re: Уффф...нови [re: Mag]  
Автор lkew (losered)
Публикувано02.07.03 00:01



Разкарай ги тоя чинтулув.
ей заради такива като него младите не щат да се патриотизират.
щеше ми се да ти го обясня, но последният път като опитах (днес) ми се скапа нета тотално (лан е той. твърде любопитно...) и реших че това е знамение свише. Тъй.

I only lurk here!


Тема Ми маай War Craft...нови [re: lkew]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано02.07.03 00:05




Oт това ще станеш по-умен, по-кадърен, по-, по-... К'о повече "к'во"?



Тема Re: По-отворен за нови идеи?нови [re: Mag]  
Автор lkew (losered)
Публикувано02.07.03 00:37



Патриотизма е отживелица. Добри-то е пропагандист фанатик, а в училищата ни карат да пишем реклами за него на по 5 листа. ЗАЩО да го харесвам повече от уоркрафт, което пък е непретенциозна забавна игричка със задоволителен сюжет и забавни лафчета?
Не казвам че не искам идея, за която съм склонен да умра. Но няма да позволя на НИКОГО да избира вместо мен. Най-вече на някакъв си... поет.


и в момента, може би ще ти е интересно да научиш, НАЙ-ДОБРИЯТ в СВЕТА уоркрафтист е БЪЛГАРИН.
АЗ съм патриот и се зарадвах на новината. Не разбирам защо трябва да съм &@# и да се радвам на поезия, писана преди век и нещо с цел пропаганда.

Още нещо, колкото да си излея отровата (чинтулуффф ми се падна на класното по литература.) Преди време имаше една тема за поезията и фантастиката. Аз, като първия хлапак бях прочел едно 'патриотично' стихотворение демонстриращо възвала (до степен видивьотивяване) на Русия и силно недоволно-заплашително отношение към Германия.
Казахте ми (Шаркан?) че това е пропаганда.
И то беше.
Освен това беше много красиво и ако не бъркам имах сълза в едното си око когато го прочетох за първи път.
ПРОПАГАНДА.

не съм го поглеждал повече.

I only lurk here!

Редактирано от lkew на 02.07.03 00:38.



Тема Re: Казах ти мнението си другаденови [re: Mag]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано02.07.03 01:07



Браво, Дърто момче! Постингът ти ми достави истинско удоволствие, ама не се впрягай толкова Ти изобщо трудно се впрягаш, ама... Я, както се казва, ходи пий една бира! Какво си седнал да обясняваш. Не си фърляй бисерите пред когото не требе
И понеже обичаш да правиш проучвания - ще ти дам една идея. Вземи та направи едно изследване на никовете във форума. Много ще е поучително, поярвай ми, пък и има отношение към тъй наречения патриотизъм, хе-хе.
Аз за себе си съм проучил въпроса


"По никовете им ще ги познаете!" Ицето



Тема "Трудно" се впрягам ли? :-))нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано02.07.03 01:30



Ма като мАкедонец съм "много лесно впрегатно".
Ама сега ще напиша една бележка на един мой симпатяга от тоя клуб, който (май) се чувства "засегнат".




Тема Re: По-отворен за нови идеи?нови [re: lkew]  
Автор valio_98 ()
Публикувано02.07.03 03:39



Nikoj ne izbira vmesto teb - poetite samo predlagat idei i vd&hnovjavat chitatelite si.

42



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.