Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:57 03.07.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Как (трябва да) пишат българите  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано30.06.03 02:44



Чета тук разни мнения за Райнов, Холивуд, Дракончето и т.н. и т.н. Вече забравих какво друго четох, пък и малко ми бягат думите от рода на "схоластичен" и "конвенционален", така че не знам какво ще напиша. Но няма да си заслужава четенето, обещавам
Обвиняваме се, че не познаваме българските образци. Не сме родолюбци, не сме книгомани, не сме истински ценители. Ами, добре, аз не съм фен на Райнов. Нито на Дилов, да ме извинявате много. Нито на който и да е бУгарски писател (с изключение на Л. Николов). Бийте, псувайте, ама е така. Не защото са слаби (това никой не може да прецени), а просто ЗАЩОТО НЕ СА БЛИЗКИ ДО МЕН. Или не са написани така, че да достигнат до мен по начин, по който го правят други. Или не са за нашето време, или са за други хора. Демокрация forever!
Всеки да пише каквото иска. И за каквото иска. Колкото и да чупят McDonalds, няма да спрат процеса. Аз съм жертва на тоталния маркетинг и искам Точно Тази Стока, сори. Искам Шекли, искам Кард, искам какво ли не. Но не и разкази за БГ ежедневието, което признавам си, е било кофти.
Забравих какво щях да пиша. И не се получи, но няма значение. Винаги, когато има резултати от конкурси и разни мнения, стигаме до римското "За Вкусове Не Се Спори!", ама всеки го забравя.
Мамка му, Вие (Ние) сме жертви на Пазара, да му се оставим да се гаври с нас! И да си купуваме каквото искаме. И всеки да пише каквото иска.
Аз с нетърпение очаквам да видя какво ще има за конкурса на Квазар. Там няма "огарничения" за БГ фолклор (на мен, таковата.. и той не ми е интересен.. сега ще кажете, че съм "кофти индивид", ама няма как) и дано да се получи.
Съвсем се оплетох.
Оп-са!


"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена


Тема Re: Как (трябва да) пишат българитенови [re: Alvin]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано30.06.03 02:50



Заглавието на темата няма нищо общо с текста. Защото текста е много.. ъ-ъ-ъ.. анти_текст. Абе, идеятам, хора, е че трябва да спрем да спорим за вкусове и "какво е трбвало да има". На който не му харесва, здраве да е. Има хора, дето харесва Балзак, аз не мога да го чета. И съм "супер зле", а? Мерси, мно'о съм горд.
Пак забравих какво трябваше да кажа. Да не са развалили водката "Савой" с нещо гадно и вредно?

П.С.> Робин, я прати разкази си на мейла ми. Аз вече ставам критик и (питай Боби) пиша по 3 реда рецензия. Гнусна и пряма!

П.С.2> Абе, в тоя форум продължаваме ли да постваме линкове към новите си писания или сме станали такива критици яки, че ще е самоубийство да се "покажем" на светло?

"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена


Тема Re: Алвинe, ти си...нови [re: Alvin]  
Автор lkew (Endgame 3)
Публикувано30.06.03 02:59



..."кофти индивид".



Съгласен с основната идея, без да заставм зад никоя от подтезите. Всеки да чете каквото си ще. Само че си го правим и без да ни се казва, Благодарско.
А иначе жалко че не си намерил общ език с никое тукашно произведене...(казвам това с цялото недоверие, което мога да си позволя без ВЪОБЩЕ да те познавам)

It ends here, Player1!


Тема Мммм?нови [re: lkew]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано30.06.03 03:03



Какво е "тукашно произведение"? Аз чета темите само в началото, после ми писват. Щото съм "кофти индивид" Идеята ми (синтезираната, цялата, истинската), че не трябва да спорим за вкусове, Един харесва, друг - нр. Здраве да е. И, моля, лишете се от екстрата да изпитвате нужда да вкарвате другите в правия път. Давайте да се пише и да се чете и.. това е.
Хоп, хоп!
Але-хоп!

"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена


Тема Re: Мммм?нови [re: Alvin]  
Автор vizantiika (гадна)
Публикувано30.06.03 09:54



Напълно си прав!!!Аз лично пощурявам ако чуя "задължително","непременно" или нещо от сорта...А Шекли обожавам



Тема За водката, фолклора и прочиенови [re: Alvin]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано30.06.03 22:32



Водка "Савой" като цяло си е гадна и вредна, това важи и за всички останали марки водки и за останалия алкохол също.
Фолклорът поначало не е интересен, ама се намира понякога някой Толкин който от дребни, злобни, зелени същества, които вкисват млякото на кравата и най-много да ти покажат някоя горска пътека, ако ги подкупиш, прави героична и романтична раса с величав епос и смайваща митология. Или от дребни, градински украшения със зъл нрав създава раса в брони и топори, която се бори с дракони и побеждава тролове.
Та може да се появи и някой български Толкин (или Пратчет, но първо Толкин), който да измисли модерно звучаща митология, някой които може да отръска дребното и съзре зародиша на величавото, а не да се придържа стриктно към хмм, бабини-деветини.

Джунфу. 5-то Яо. Той притежава истината и тя обединява.


Тема Алвине, :-)))нови [re: Alvin]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано30.06.03 22:53



Та ти и не написа "как трябва да пишат?" а и най-паче "защо трябва да пишат" българите.
Ти просто написа "И да пишат и да не пишат - българските писатели.... т.е. да духат таратора!"
Твоя си работа. Харесвай когото си искаш.
Аз харесвам и класиците _ни_ и новите, изгряващи звезди на небосклона на _нашата_ фантастика!
Нашата!



Тема Re: Маге,нови [re: Mag]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано30.06.03 23:05



аз пък мразим безразборните патриотари!

Джунфу. 5-то Яо. Той притежава истината и тя обединява.


Тема А ти мене за "безразборен"нови [re: тиrъp]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано30.06.03 23:06



патриотар ли ме считаш?


П.П. А ти да си виждала на тоя свят един народ да е организиран в 2 (две) държави? С 2 (два) езика? И се търсят начини как да се "превежда" от единия на другия?
И "патриотарската" ми организация се води като "терористична" и "шовинистична"!
А в същото време четеш на Йоана Владимира, Шаркана, КИДО и т.н. "фентъзи" разказите, позоваващи се на корените на нашите прадеди.
Нали?

П.П.^2 А да си виждала на тоя свят друг един такъв народ, който отвсякъде да граничи със "себе си"?

Редактирано от Mag на 30.06.03 23:21.



Тема Re: А ти мене за "безразборен"нови [re: Mag]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано01.07.03 00:20



Ти за какво намекваш?

Да не би да твърдиш, че макета са българи? Друууууууууууууууг път! Ако македонците са българи и говорят на български, аз съм евреин. Или китаец, даже е по перспективно. Във всеки случай, решително не искам да имам нищо общо с хора, които вместо "определено" казват "дефинитивно". И които са такива комплексари на тема собствената им история, че крадат от чуждата



Тема Няма да споря с тебе ;-))нови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано01.07.03 13:04



Щото с тебе спорът е като с някой дувар.

П.П.
А според тебе коя дума е по-българска "степен" или "градус"?



Тема Робин най-сетне си призна произходанови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор тлeйлakcиaнckи ГOлA (поредна версия)
Публикувано01.07.03 14:39



Китайски евреин, а? Само Лени Кравиц е с по-шантав произход от теб - еврейски негър

А като говорим за комплексари на тема история, по-големи от българите май няма. И в двете крайности.

*******************************
Самоосъзнаването ли е ключът?


Тема Re: Как (трябва да) пишат българитенови [re: Alvin]  
Автор тлeйлakcиaнckи ГOлA (поредна версия)
Публикувано01.07.03 14:41



Браво, момче - далече ще стигнеш! Далече оттук . Но ако си мислиш, че ще те приемат там, където стигнеш, като свой...

*******************************
Самоосъзнаването ли е ключът?


Тема В защита на Алвиннови [re: тлeйлakcиaнckи ГOлA]  
Автор vizantiika (гадна)
Публикувано01.07.03 15:43



Какво значи там и тук?!Човек се чуства най-добре,където има приятели,където му е приятно,където имат нужда от него и го зачитат!!!Та ако трябва това място да е в друга галактика,какво лошо има?!!!Ако така са разсъждавали хората преди хиляди години-още да сме в пещеритеПри тази глобализация,това ,което дрънкате са пълни простотии ,или завист или кретенско,Бай Ганьовско,"българско" самочувствие,или страх,че другаде просто няма да ви приемат...Човек не трябва да забравя от къде е тръгнал,но не трябва да тъпче на едно място и като кон с капаци да бримчи само в една посока!А България не е окоп за псевдо патриоти!!!!!



Тема Уважавай себе си...нови [re: vizantiika]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано01.07.03 16:01



за да те уважават и другите!
(Не знам кой го е казал)
Но точно поради тази причина (знаейки от къде идваме) нашите момчета и момичета биват приемани по широкия свят не както поляци, чехи, унгарци...
Щото най-по-големи националисти са поляците. Ама виж как ги приемат по света. Именно защото първо се самоуважават!
И именно поради тази причина един чистокръвен французин се счита за един от най-великите полски композитори.
И пак по причина, че не се самоуважаваме, населението на "Западна България" (наричана още Македония) много-много не се е юрнало към Майка България. Защото те, покрай другите народи на бивша Югославия, разбраха, че първо е необходимо да се самоуважаваш!...
(Справка - моите роднини във Вардарска България...




Тема Re: А ти мене за "безразборен"нови [re: Mag]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано01.07.03 17:10



Колкото ние граничим отвсякъде със себе си, толкова това важи и за другите страни!
Нали не мислиш, че само в нашата история е имало прехвърляне на едни и същи територии. Не може да го мислиш, защото е очевидно, че не е вярно.
Тогава какво ли може да имаш предвид?
Мисля, че преувеличаваш нашето родство със съседите, ти си знаеш поради каква причина го правиш, но трябва да си даваш сметка, че не си много обективен



Тема Псалютно съм обективен ;-)))нови [re: arc]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано01.07.03 17:21



Единственият друг народ в Европа, който също отвсякъде граничи със себе си са унгарците.
Чети история, дете, чети.

П.П. А знаеш ли с колко увеличава територията си Гърция след Междусъюзническата война?
Въпрос с понижена трудност.
И един въпрос също с понижена трудност - знаеш ли защо в Северна Добруджа вече почти няма българи?



Тема Re: пак ще ти кажа!нови [re: Mag]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано01.07.03 17:55



Преувеличаваш!
Иначе е ясно, че сме поорязани, но според мен по-скоро трябва да сме благодарни, че изобщо си имаме страна.
Но не ми се задълбава в тази тема.
Все пак историята е една от най-хлъзгавите науки. По всякакви начини може да бъде извъртяно едно събитие и пак да няма никаква връзка с действителността начина, по който то се тълкува.
така че призивът ти:
Чети история, дете, чети.
го приемам като "Чети от там, от където аз съм чел, за да разбереш защо съм на това и това мнение, че и ти да дойдеш на същото." Ама не искам.
Аз избягвам да съм пристрастна и предпочитам да разглежам нещата от друг ъгъл, а не фронтално. Т.е. отчитам факта и за липсващите българи в Румъния, и за територията на Гърция, но и този за пропагандата, колкото и безсилна да е тя сега. Ти например вярваш за 1300 годишната България, нали?

Не казвам, че ние не трябва да се гордеем с нищо, а че все пак е добре това да е нещо вярно, отколкото просто представено по пропаганден начин твърдение. И най-вече не да чакаме някой да направи нещо, с което ние на готово да се гордеем, а да вземе и да направим такова! И такива неща има страшно много, но за тях много малко се говори. Повече се говори за ... не искам да продължавам, наистина не ми се пише....
Просто аз съм на друго мнение. Не разглеждам ценностите като свързани с определена нация, това е.



Тема Мммнови [re: vizantiika]  
Автор тлeйлakcиaнckи ГOлA (поредна версия)
Публикувано01.07.03 19:23



Де да беше така [въздъх]

За съжаление (но и за щастие) "там" и "тук" все още съществуват. И вече от много хора, които са "там", закъдето сме се запътили, се чува все едно и също: "там" не приемат лесно "тукашни" като свои. Защото си имат абсолютната увереност, че тяхното качество тесто е по-високо от нашето качество тесто. Просто така ги възпитават. И колкото и да е гадно, това е една от предпоставките за техните успехи. Параграф 22...

*******************************
Самоосъзнаването ли е ключът?


Тема Не си прав :-)))нови [re: тлeйлakcиaнckи ГOлA]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано01.07.03 19:32



Т.е. - не съвсем.
Разслоението "там" е изключително голямо.
Малко високообразовани и много под средното ниво.
И затова търсят от "източноевропейците".
Но ние сме някъде на опашката.



Тема Казах ти мнението си другаденови [re: arc]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано01.07.03 20:11



Но тук ще добавя - ако с нещо можем да станем известни по света (освен с онова, което ГОА написа в темата си) то това е предимно литературата ни.
Ето защо така се противопоставих на Алвин.
А нациите няма да умрат - поне скоро.
(Както е казал Ленин, а той е казал и много умни и верни неща - "Нека се разграничим преди да се обединим").
И нека се поясня (преди време го правих по повод на една забележка на Хелън): аз съм космополит. Поне 1/3 от живота си съм прекарал из "чужбинско". И съм приел културата и бита на тези народи като свои. Даже малкият ми син е роден в туй "чужбинско". И кръстницата му е китайка а този, с когото най-много обичаше да си играе беше потомък на судански негри...
Една камара от приятелите ми са цигани, турци, арменци...
Една от прабабите ми е еврейка, от ония, прокудени от Исабел Католика нещастници от "освободената" от арабите Испания...
Друга моя прабаба е "почти" гъркиня...
Но знам едно - не се ли самоопределяш като принадлежащ към една нация, не я ли уважаваш, не я ли тачиш - спукана ти е работата по цял свят.
Никой няма да те уважава. Знам го от собствен опит а той, ще ме прощаваш, е по-голям от твоя.

П.П. Доколко сме наследници на древните българи: че кой народ е само наследник на основателите на държавата си?
И още нещо - "Обичам Родината си но не и държавата си". Не знам кой го е казал но комай е много вярно.
Ти какво ще кажеш?



Тема Re: Как (трябва да) пишат българитенови [re: Alvin]  
Автор valio_98 ()
Публикувано01.07.03 21:50



Alvin, tova che ne haresvash Rajnov i companija si e v&pros na vkus. Nikoj tuk njama da te obvini v neshto losho (a ako te obvini, znachi e tesnogr&d i ne priema chzhdi mnenija).

Problme&t e, kogato horata ne si poznavat klasicite na rodnata literatura. Tova e neshto, ot koeto trjabva da se sramuvame. S&shtijat toja Nikolaj Rajnov beshe napisal, che se sramuva zadeto ne si poznava ezika - kakvo da kazhem nie?

Razbiram pozicijata ti - vseki iska pone ot vreme na vreme da se gmurne v njakoj po-dob&r svjat. Na tova mu zikat eskapiz&m.

42


Тема Re: Как (трябва да) пишат българитенови [re: тлeйлakcиaнckи ГOлA]  
Автор sinsky ()
Публикувано01.07.03 22:22



Един човек го отвличат и го водят в една гора до едно езеро. Потапят му главата във водата и го питат:
- Злато, пари, диаманти?
Изкарват му главата и той им казва:
- Няма бе, човек.
Потапят му главата отново и го питат:
- Злато, пари, диаманти?
Изкарват му главата и той им казва:
- Няма бе, човек - повикайте си водолаз...



Тема Абе, Вальо :-)))нови [re: valio_98]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано01.07.03 23:40



Ама много "ескапизъм" в тоя народ.
И което най-много ме плаши - сред най-младите.
Къде е грешката на такива дъртаци като мене. а?
Къде "изпуснахме"

"Къде си вярна ти любов народна?
Къде искриш ти искро, любородна?
Я силен пламък ти пламни
И буен пламък ти пламни
На младите в сърцата
да тръгнат по гората...
....
За нашето отечество и слава,
за нашата свобода и държава
да си пролеем вси кръвта,
да си добием волността
от нашите тирани,
неверни мюсюлмани"



Тема Re: Уффф...нови [re: Mag]  
Автор lkew (losered)
Публикувано02.07.03 00:01



Разкарай ги тоя чинтулув.
ей заради такива като него младите не щат да се патриотизират.
щеше ми се да ти го обясня, но последният път като опитах (днес) ми се скапа нета тотално (лан е той. твърде любопитно...) и реших че това е знамение свише. Тъй.

I only lurk here!


Тема Ми маай War Craft...нови [re: lkew]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано02.07.03 00:05




Oт това ще станеш по-умен, по-кадърен, по-, по-... К'о повече "к'во"?



Тема Re: По-отворен за нови идеи?нови [re: Mag]  
Автор lkew (losered)
Публикувано02.07.03 00:37



Патриотизма е отживелица. Добри-то е пропагандист фанатик, а в училищата ни карат да пишем реклами за него на по 5 листа. ЗАЩО да го харесвам повече от уоркрафт, което пък е непретенциозна забавна игричка със задоволителен сюжет и забавни лафчета?
Не казвам че не искам идея, за която съм склонен да умра. Но няма да позволя на НИКОГО да избира вместо мен. Най-вече на някакъв си... поет.


и в момента, може би ще ти е интересно да научиш, НАЙ-ДОБРИЯТ в СВЕТА уоркрафтист е БЪЛГАРИН.
АЗ съм патриот и се зарадвах на новината. Не разбирам защо трябва да съм &@# и да се радвам на поезия, писана преди век и нещо с цел пропаганда.

Още нещо, колкото да си излея отровата (чинтулуффф ми се падна на класното по литература.) Преди време имаше една тема за поезията и фантастиката. Аз, като първия хлапак бях прочел едно 'патриотично' стихотворение демонстриращо възвала (до степен видивьотивяване) на Русия и силно недоволно-заплашително отношение към Германия.
Казахте ми (Шаркан?) че това е пропаганда.
И то беше.
Освен това беше много красиво и ако не бъркам имах сълза в едното си око когато го прочетох за първи път.
ПРОПАГАНДА.

не съм го поглеждал повече.

I only lurk here!

Редактирано от lkew на 02.07.03 00:38.



Тема Re: Казах ти мнението си другаденови [re: Mag]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано02.07.03 01:07



Браво, Дърто момче! Постингът ти ми достави истинско удоволствие, ама не се впрягай толкова Ти изобщо трудно се впрягаш, ама... Я, както се казва, ходи пий една бира! Какво си седнал да обясняваш. Не си фърляй бисерите пред когото не требе
И понеже обичаш да правиш проучвания - ще ти дам една идея. Вземи та направи едно изследване на никовете във форума. Много ще е поучително, поярвай ми, пък и има отношение към тъй наречения патриотизъм, хе-хе.
Аз за себе си съм проучил въпроса


"По никовете им ще ги познаете!" Ицето



Тема "Трудно" се впрягам ли? :-))нови [re: Гeнepaлa]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано02.07.03 01:30



Ма като мАкедонец съм "много лесно впрегатно".
Ама сега ще напиша една бележка на един мой симпатяга от тоя клуб, който (май) се чувства "засегнат".




Тема Re: По-отворен за нови идеи?нови [re: lkew]  
Автор valio_98 ()
Публикувано02.07.03 03:39



Nikoj ne izbira vmesto teb - poetite samo predlagat idei i vd&hnovjavat chitatelite si.

42


Тема Re:никовенови [re: Гeнepaлa]  
Автор Firefox (VengeanceAvatar)
Публикувано02.07.03 08:19



Е, айде пък сега!
Китайците имат едно интересно правило за адаптирането на имената - образите отдавна са се отказали от идеята за пълно звуково пренасяне от единия език в другия, така че разчитат на най-близко благозвучно закръгляне - оттук аномалии от сорта на Брус Лий (макар че за него не съм напълно сигурна), Джеки Чан, Джет Ли и др. не толкова фрапиращи.
Това е конкретен пример за един по-генерален принцип, а именно:
Облика според контекста, формата според средата. :) Еволюционен принцип направо :D
Един ник като Космонавта_Грую може и да е български и патриотичен като звучене, но малко извън светлината на кирилските лагерни огньове се губи, поради невъзможност да се експортира на същата тази кирилица. А ние няма да се ограничаваме до 2 дерета в туй глобално село, нали? ;)

I need someone really bad...Are you really bad?


Тема Еееенови [re: Mag]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано02.07.03 09:33



Ти ме изкара АНТИ-Бугарин по принцип. Не е така. Казах, че харесвам Любо Николов. Има и хубави български книги, не отричам. Не ако на някой и те на му харесат, не означава, че човека "не разбира", "не е патриотар" и т.н. Всеки човек и различен и му допадат различни неща. И аз не разбирам как толкова много хора четат разни неща, ама не ходя да им го казвам. Не винаги

"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена


Тема Слушай, "момче"нови [re: тлeйлakcиaнckи ГOлA]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано02.07.03 09:47



Докъде ще стигна и къде ще се удавя, си е моя работа. Казвам това, което мисля и имам доблестта да си призная, че либя българския език, а не харесвам БГ писателите. Не и тези "класици". За разлика от други, които като прочетат и пълен боклук, почват да се чудят за коя сламка да се хванат, за да кажат, че е "супер, невероятно изпълнения, просто следващия Любен Дилов, браво, браво". Гоа, аз не робувам на псевдопатриотизъм. Когато книгата е кофти, няма да се напъна само заради българското име на корицата. А ти като си отявлен фен, нека така да е. Аз не съм ти казал, че ще стигнеш далеч и навсякъде ще си като свой, нали?
Аз не харесвам Бг писателите отпреди 20-30 години. Те са живяли в друг свят, който на тях не е допадал, та на мен ли. Сори. Вие се гордейте с тях, хвалете ги, радвайте се, че една тяхна книга е спечелила трета награда на соцфестивал. Или първа, няма значение.
Аз обичам българския език и няма как иначе да е. Но не харесвам "класиците". А пък който ги обожава, далеч да стигне. Лошо няма.

"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена


Тема Re:нови [re: Alvin]  
Автор Йopooл-ГyйМодератор (обитательбездны)
Публикувано02.07.03 10:10



Не че оказвам несългасие, ма ей така:
намери си и прочети "Галактическа балада" на Емил Манов (мисля че беше).

Аз, в цветущо здраве и нормална психика, казвам:
"Аълиуоауннмубмощиц"



Тема И Весела Люцканова, ли?нови [re: Alvin]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано02.07.03 10:52



Не харесваш?
Много интересно тогава за какво са я харесали ("Клонингите") в Албиона?




Тема Re: Слушай, "момче"нови [re: Alvin]  
Автор тлeйлakcиaнckи ГOлA (поредна версия)
Публикувано02.07.03 15:19



Как ми се иска поне веднъж да схванеш какво ти казвам . Т.е. към какво се опитвам да те насоча, някъде там извън осветеното петно на полезрението ти .

И аз обичам играта Го, въпреки че и хабер си нямам как се играе. Добре де, нека не е Го, нека е шахмата. Знам как се местят фигурите, та дори и някои концепции знам, знам начала, правила при мителшпила, някои моменти при ендшпила. И толкова. Без да попрочета някои класически книги, там ще си остана. На първо ниво, дет се вика.

Та твоята (и моята) обич към българския език е същата работа. Но всъщност не е съвсем еднакво. Аз не се опитвам да твърдя две противоположни неща - че хем обичам езика, хем не "харесвам" т.нар. класици на литературата. Че той тоя език нали точно при тях се разкрива с цялото си великолепие! Не можеш да опознаеш, камо ли да заобичаш езика, ако слушаш как си говорят хората на улицата.

Та така - аз не мога за себе си да твърдя, че си обичам езика. Не го познавам достатъчно, за да кажа такова нещо. В тоя смисъл може твоята позиция да се разглежда като псевдопатриотична, а не моята. Нещо като "криворазбраната цивилизация", като сменим втората дума с "обич" или "патриотизъм". Но това последното си е почти заяждане - не му обръщай внимание. Същественото е друго. Твърдейки, че не харесваш класиците, ти всъщност твърдиш, че не можеш да разбереш и оцениш силата и красотата на българския език. Те това е тъжното в цялата работа, защото имаш потенциал да овладееш българския до степен да ваеш от него красота. Оная красота, която твърдиш, че не можеш да видиш. Абстрактната красота, дето се усеща със сърцето, а не с очите. И дето отличава писането от литературата.

А разните там близо, далеч... това бяха само думи. Не за разстояния става въпрос тук...

*******************************
Самоосъзнаването ли е ключът?


Тема Колко много емоции :)нови [re: lkew]  
Автор тлeйлakcиaнckи ГOлA (поредна версия)
Публикувано02.07.03 15:35



Знаеш ли какво е моето мнение, добри ми мистър Икел? Не че трябва да ти пука за него, ама аз все пак нахално ще си го кажа . Та моето мнение е, че патриотизмът (все още) е отживелица само за тия, дето не знаят какво искат и към какво принадлежат. Ей такива объркани и изтормозени хора в страни като нашата. Казвам "все още", защото един ден патриотизмът наистина ще изчезне в смисъла на любов към родината и народа, за да се превърне в любов към расата и планетата. (В случай че оцелеем като раса дотогава де.) Но сега? Нееее. Опитай се да кажеш на човек със самосъзнанието на гражданин на САЩ, че няма такова нещо като патриотизъм. (Но гледай да не попаднеш на някой от ония 15%, за които говореше Вальото .) Та това е един от основните лостове, върху които се крепи тяхното "могъщество" (нарочно е в кавички).

Добре де, бла-бла, стига съм плямпал. Много се радвам, че имаш такова отношение към пропагандата, но ще разбереш тепърва много неща за нея... . А "Къде си, вярна ти любов народна" е страхотно стихотворение - просто е готино като литература

Дано не се засегнеш от нещо, изключително съм добронамерен и широко се усмихвам, докато пиша това

*******************************
Самоосъзнаването ли е ключът?


Тема Re:никовенови [re: Firefox]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано02.07.03 16:01



Не се обиждай, ама това е отговор в стила на Бадер /Стругарите знаят защо/ - МНОГО ТЕЖКО И НА ПОЛОВИН МЕТЪР ВСТРАНИ!
Това за китайския е абсолютно вярно, но тук става въпрос за друго. Нещо от типа на "НЕСЪЗНАВАНОТО Е СТРУКТУРИРАНО КАТО ЕЗИК". Анадъму?



Тема Re:никовенови [re: Гeнepaлa]  
Автор тлeйлakcиaнckи ГOлA (поредна версия)
Публикувано02.07.03 16:31



Прав си, Генерале, goamaster е ник, който е доказателство, че отвътре, без да съзнавам, съм англоезичен тип и се самозалъгвам, че не харесвам английския и англоезичниците и всичката им основана на двуличието криворазбрана циливилизация и че имам някакъв афинитет (пфу, чуждица) към българския език. Няма такова нещо - отвътре съм разкапан аз, това е.

Този отговор не е отговор и също е половин метър встрани (ъъъ, пет девети от ярда встрани, исках да кажа). А несъзнаваното явно не се проявява само като език, ами и като други части от тялото...

*******************************
Самоосъзнаването ли е ключът?


Тема Re:никовенови [re: тлeйлakcиaнckи ГOлA]  
Автор Jill (на война)
Публикувано02.07.03 17:41



Това, което мен взе да ме притесява докато четях постингите ти е, че ти се смяташ за разкапан отвътре защото всъшност употребяваш някакъв чужд език?! Представяш ли си какво им е тогава на преводачите, а? А полиглотите са направо за разстрел, да се чудиш как още не са замирисали на прогнило. Това разбира се няма никакво отношение към темата, но понеже си ми приятел реших да ти го кажа. Моля не го приемай като заяждане.
Ако ще се включа и в темата е защото всички се хвърляте в някакви крайности без самите вие (тези които познавам лично и смея да имам някаква преценка за тях) не вярвате напълно. Или просто добре се маскирате. Някак си сте успели да ме убедите, че сте разумни и интелигентни хора, които умеят да изслушват и обратната гледна точка и дори да бъдат убедени в нея при определени условия. Не за това ми беше думата, но днес явно се отплесвам излишно словонаслагване без да ми е работа. Та...
До голяма степен ще се съглася с тезата на Алвин, без да съм съгласна с конкретния повод. Има класици в българската литература, които са ми страшно любими. Никога няма да забравя разказите на Йовков например или стоховете на Ботев, чийто блестящ (извинете за ученическата дума) поетичен талант за съжаление се е канализирал само в една посока. Няма да продължавам, че пак ще се отплесна...
От друга страна ще ме извините, но ще ви хвърля в друго изкуство - киното. Аз лично не мога да понасям натруфения с емоции и претенциозност начин, по които се създават българските филми напоследък, а и преди това. Родното кино не просто разказва истории, то ги набива и наказва с тях. Посланията винаги са категорични и неоспорими. Предполагам, че има и изключения. Но какво са те в това блато от недомислени творения на самодостатъчни си автори, които се смятат за вечно недооценени и непризнати.
Съжалявам за хубавите неща, които пропускам покрай всичко това, но едва ли ми остава чак толкова време, че да рискувам да изгубя и два часа, за да затвърдя вече придобито мнение.
Не исках да отделям толкова време по този въпрос, но така или иначе съм го написала и ще пост-на (чиста чуждица, даже и в българския не се използва :Р)... Надявам се, че и моето мнение няма да се разбере като крайно. Аз просто се дразня, когато някой ми каже ".. това е от български автор и следователно ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се прочете..". Наречете ме магаре, но подобни думи ме хвърлят точно в противоположния ъгъл и ме кара да споря до посиняване.

This ain't no technologycal breakdown...
This is the road to hell...


Тема мислех, че е очевиднонови [re: Гeнepaлa]  
Автор Firefox (VengeanceAvatar)
Публикувано02.07.03 17:50



примера с китайците е пример за това, как в конкретни исторически и политически обстоятелства, една затворена култура успява да намери интерфейс към света адаптирайки се към "информационните протоколи" на същия този свят.

Още по-просто и детайлно: Ние носим никовете си и ИЗВЪН този български и кирилски форум, там където няма нито "български" нито "кирилски". Всъщност сме ги привнесли оттам преди да дойдем тук (и отпреди да има "тук" :) ), затова те са такива каквито биха били разбрани пак там (където са се "родили").

I Refuse To Have A Battle Of Wits With An Unarmed Person.


Тема Re:нови [re: тлeйлakcиaнckи ГOлA]  
Автор Firefox (VengeanceAvatar)
Публикувано02.07.03 17:56



твърдейки че не харесва признатите за класици, човек всъщност твърди, че не е съгласен с призналите ги за такива и нищо повече

I Refuse To Have A Battle Of Wits With An Unarmed Person.


Тема Re:нови [re: Firefox]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано02.07.03 18:56



или просто че не са му по вкуса.
Голяма тема отворихте за неща, за които по принцип не се спори.

Чувствай се като у дома си... а после те изхвърлят! Хора!


Тема О, не гледай мен, това ми е едва 2-ия постингнови [re: Шapkaн]  
Автор Firefox (VengeanceAvatar)
Публикувано02.07.03 19:06



При това отговорът си стои някъде още в първите два "отварящи" постинга, там с латинската сентенция. Но понеже въпросът не е строго формулиран, всеки, който си мисли, че го е разбрал (а това значи наистина ВСЕКИ :D), скача да му отговаря.

I Refuse To Have A Battle Of Wits With An Unarmed Person.


Тема Много си миролюбиванови [re: Jill]  
Автор тлeйлakcиaнckи ГOлA (поредна версия)
Публикувано02.07.03 19:15



Мен пък това започва да ме притеснява... Аз обиждам, псувам, а ти даже не реагираш ядосано...

Явно не съм се изразил правилно в предишния си постинг. Употребяването на чужд език е хубаво, владеенето на повече чужди езици е много хубаво (яд ме е, че аз не владея колкото бих искал). Най-малкото, това е свързано с интелигентността - доказано е. Само че аз разбрах този клон от темата по следния начин: който си е избрал небългарски ник, значи той в сърцето си не е българин. Крайно казано. Знам, че не е точно така, но смисълът навежда на такъв извод. Нещо като резултат от социологическо проучване. И понеже аз съм си избрал небългарски ник, направих си съответните изводи за себе си.

Много нерви ми отнема например да споря с един колега от фирмата, според който - точно обратното примерно на Боби_ (макар че до голяма степен мисленето им е сходно) - Вазов е единственият голям български писател, а Ботев например не е нищо. Ето, казва той, виж богатството на езика при Вазов! Той дори си измисля собствени думи, където е необходимо, за да засили литературния ефект. А Ботев какво - посредствен като автор! Някакъв ненормалник, който собствените му хора са убили, защото не е бил в ред. Нали разбираш какво искам да кажа - мнения всякакви. Но - и тук ще погъделичкам Алвин - тяхната крайност не предполага обективност. (Защо самият Алвин е изпаднал в своего рода крайност в заглавната си тема, слагайки под един знаменател всички български писатели - не знам. Предстои разследване.) Според мен е съвсем сигурно, че и Вазов, и Ботев, и още много, много български писатели са истински Писатели и от тях можем да се учим, вместо да ги отхвърляме като остаряло и ненужно бреме. Ако имаме достатъчно усет към литературата - ако не, няма смисъл да обсъждаме.

За филмите - не съм съвсем съгласен или по точно не разглеждам така нещата. От една страна, "Родното кино не просто разказва истории, то ги набива и наказва с тях" - такава оценка смятам за силно положителна, така че и да се съглася с теб, ще застана на същата позиция . Защото на мен не ми трябва просто да ми разказват нещо си - тонове такива работи се бълват. Според мен в изкуството историята никога не е най-важния елемент. По-нататък - "Посланията винаги са категорични и неоспорими" - такива могат да бъдат само ако съответният зрител ги сметне за такива, т.е. ако гледа доволно тесногръдо на тях. Аз рядко чувствам неудобство в това отношение, докато гледам хубав български филм - не се чувствам сякаш се опитват да ми набият нещо категорично в главата. А български филми има хубави много. Колкото до "самодостатъчни си автори, които се смятат за вечно недооценени и непризнати" - това според мен си е чисто клише и аз абсолютно не съм съгласен, че точно такива автори - дори и да ги има с купища - са водещите фигури в българското изкуство въобще - не само в киното. Това клише според мен не отразява истинското положение, както между впрочем е с почти всички клишета. Нещо повече, точно в огромната част от САЩските филми виждам тези недостатъци, които ти приписваш на родното кино. От много САЩски филми съм се отвратявал заради гадостите, които се опитват да ми набият в главата, или заради безсмислието на разказаната надълго и нашироко история, или заради нечовешките предвземки, или заради претенциите за неоспоримост, превъзходство или гениалност.

В този си постинг, подчертавам, съм толкова добронамерен, колкото отдавна не съм бил.

И последно, "това е от български автор и следователно ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се прочете" - ето, и тук според мен търсите под вола теле. Никъде никога не съм видял някой да говори така, а и самият не съм призовавал към такива действия. Не си измисляйте сами ситуации, в които да се поставяте с подсъзнателната цел да има за какво да се дърпате после (говоря в множествено число, защото нещата от този и по-предишния абзац са присъщи на голяма част от читателите и зрителите, т.е. може да се говори за цяла таргет-група, създаваща си сама проблеми от този сорт).

*******************************
Самоосъзнаването ли е ключът?


Тема Re:нови [re: Firefox]  
Автор тлeйлakcиaнckи ГOлA (поредна версия)
Публикувано02.07.03 19:18



Не съм съгласен. Много повече.

*******************************
Самоосъзнаването ли е ключът?


Тема Re: мислех, че е очевиднонови [re: Firefox]  
Автор sinsky ()
Публикувано03.07.03 12:49



Щирлиц вървеше през центъра на Берлин. Сред минувачите имаше агенти на "Гестапо". Усети острите им, студени погледи. Те го подозираха! Досещаха се, че е разузнавач! Може би високото му руско чело го издаваше. Или интелигентните и строги сини очи. Или волевата брадичка. Или... парашутът, който се влачеше зад него...



Тема Re: И Весела Люцканова, ли?нови [re: Mag]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано04.07.03 16:06



Абе, дрЪто мОмче, аз казвам, че на МЕН НЕ МИ ХАРЕСВАТ. А ти ми казваш, че я тачат в Англия! Каква е връзката!?
А в Зимбабве харесват ли я?

"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена


Тема Браво, Алвин, само таканови [re: Alvin]  
Автор ()
Публикувано04.07.03 17:58



Аз пък не мога да чета фантастика. Сега не се заяждам. Мисля, че фантастиката е нещо като детството, като приказките... И е останала, за мен, някъде там.
Не мога да чета и много съвременни автори, български. Не бих казала, че съм роб и на модите.
Принципно съм абсолютно съгласна с теб. И не си написал антитекст, а си изявил себе си. При това си бил искрен и бравос!
Това е.

Acropolis adieu


Тема Re: наистина...нови [re: Mag]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано04.07.03 22:12



нямаше нужда да се започва спор на патриотична основа (макар че аз ще си го довърша с тебе, до където ми издържат нервите), защото така темата много се изкриви.
Алвин всъщност не каза, че не харесва българските неща само защото са български, а защото не ги намира за стойностни. И ако бяха от коя да е друга страна със същото качество, пак нямаше да ги харесва (предполагам). И обратното - дразни се как масово се прехласвате по разни неща само защото са български. А за него явно това не е достатъчно голямо достойнство. (Да ме поправи, ако греша).

И аз съм напълно съгласна с него (ако съм го разбрала правилно)



Тема ретронови [re: Firefox]  
Автор Пpинцът koйтo бe aтpeид (верен)
Публикувано04.07.03 22:36



Има и друг вариант. Да не успяваш да видиш това, което оценилите ги виждат. Което всъщност не пречи пак да не ги харесваш.

Точно по начина, по който аз знам, че Коши е допринесъл страшно много за развитието на математиката, но не го харесвам (по разбираеми причини). От друга страна, малката ми братовчедка се опита да прочете малко от една теорема, следствие на което каза, че това е пълна глупост. Разбираемо, липсват й много странични знания, които ще придадът смисъл на това, което чете. Остава ни единствено да чакаме да узрее и поумнее.

Скиваш ли аналогията с "Мрачния Армандо"?

За своето милеем...


Тема Re:никовенови [re: Firefox]  
Автор Пpинцът koйтo бe aтpeид (верен)
Публикувано04.07.03 22:46



Аз лично смятам, че примера с името е нарочно подбрано с цел провокация.
Мен, собствено, много ми харесва примерно Космонавтът Аспарух, или може би ти намираш нещо героично и достойно за възхвала в Astronaut Dickless?

За своето милеем...


Тема Е, това е!нови [re: arc]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано04.07.03 23:11



Точно това ми беше думата. Аз не гледам дали автора е БГ или не. Мен ме интересува качеството. Съобразено с вкуса ми, разбира се. Има хора, които като видят българско име, веднага са готови да тряснат 2-3 плюса. Ей, така- нали е наш човек.
Абе, не ме разбраха. Почнахме да спорим за глупости. Всеки да чете каквото си иска. Доколкото разбрах АРГУС са пуснали "Щури Хоризонти", айде някой да каже как са разказите вътре.

"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена


Тема Абе, аз харесвам БГ писаниятанови [re: yф]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано04.07.03 23:16



Не знам за теб, но аз обичам да чета фантастика. В повечето случаи не робувам на националност на автора, но понякога това че не е българин, означава, че книгата ще може да се прочете без свръхусилия на волята. Аз харесвам и БГ автори. Ето един Димов например. Супер яки разкази, нищо че са за миналия век. Обаче хубавото си е хубаво.
Всеки да чете каквото си иска, това е.


П.С.> А ти за фантастиката не си прав

"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена


Тема Re: ретронови [re: Пpинцът koйтo бe aтp]  
Автор Mist (Dane)
Публикувано05.07.03 17:38



бе не е същото
математиката си е точна наука и заслугите на коши са си заслуги, независимо от туй, че цялото фми благославя майка му. което не може да се каже за литературните авторитети - там всеки си има мнение и то с право.

-------
enemy of reality


Тема Личен примернови [re: Alvin]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано05.07.03 21:24



Ами дай пример, постни линк към твоите работи.

Джунфу. 5-то Яо. Той притежава истината и тя обединява.


Тема Re: Как (трябва да) пишат българитенови [re: Alvin]  
Автор KИДO (Разказвач)
Публикувано06.07.03 08:51



"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена

"Никой не чете, а ако чете, не разбира, ако пък разбира, веднага го забравя." Лем


Тема Re: Личен примернови [re: тиrъp]  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано06.07.03 08:58




но има и доста по добри

Сайт за нова българската литература
Вече ДВЕ години

Редактирано от Ивaнyшka на 06.07.03 08:58.



Тема Ееее, това го знаятнови [re: Ивaнyшka]  
Автор тиrъp (Тигъртрон)
Публикувано06.07.03 15:36



всички - 3 награда на Аргус 2001 и публикуван в Точката.
Аз намеквам за новите неща, ама ако има кой да види намека ми де.

Джунфу. 5-то Яо. Той притежава истината и тя обединява.


Тема Убуу, де ;-)))нови [re: Alvin]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано06.07.03 17:32



Нема пурблеми - не си ги аресвай ама недей да афишираш това на "всеочетение".




Тема Спор? НерУи?нови [re: arc]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано06.07.03 21:55



Ми аре да го "завършим". Някога. Някъде. На чаша. Бира? Или каквото и да е.
Всегда готов. Ти - с пульнвиката си и аз с моята. Като "необвързано" жури в "спора".


Редактирано от Mag на 06.07.03 21:57.



Тема Re: абсурд... (off topic/personal)нови [re: Mag]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано07.07.03 13:20



тва в някой друг живот само може да стане...
иначе на бележки или кю, по добре на бележки, че стават за по-сериозни разговори там.
и аз не искам да спорим, просто ще ти кажа своята гледна точка, а ти ще отделиш малко време да се повъзмущаваш, и това ще е Така го виждам аз.
Още помня последната ти реплика, беше нещо от рода на "Ами ти тогава пращаш по дяволите цялата история" Точно от тук ще започна да ти отговарям



Тема Re: ретронови [re: Mist]  
Автор Пpинцът koйтo бe aтpeид (верен)
Публикувано07.07.03 13:52



Баш така си е и ти сам го доказваш. Въпросът не е в това, че математиката е точна наука, а че за да се оцени едно нещо (дали примера на Коши, дали бг. писателите), трябва да имаш някакъв предварителен набор от знания, които да ползваш като критерии.

Защото когато ги нямаш, осъзнаващ или не липсата им, нямаш право на повече от лично мнение базиращо се на харесване/нехаресване на произведението.

За ФМИ - баста!

За своето милеем...


Тема Ми убуу... (off topic/very personal) ;-))нови [re: arc]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано07.07.03 13:58



Давай я тая теория.


П.П. Чекам на бележките.
Ама по нея да не излезне, че и руснаците не са руснаци а норвежци....
Елзасците и лотарингците не са французи, азерите са турци... арменците не са ник'ви арменци,
И други подобни, де



Тема Re: да :-)нови [re: Mag]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано07.07.03 14:02



Елзасците и лотарингците смятах да ги дам за пример по някое време.
Французи казваш



Тема Не съм, но не си признавам...нови [re: тлeйлakcиaнckи ГOлA]  
Автор Jill (на война)
Публикувано07.07.03 16:10



Истината е, че колкото и да не си съгласен с това което казвам - в кайна сметка казваш същото, но с различни думи... А за киното няма да споря, защото както тук всеки се опитва да обясни на всички останали: "въпрос на вкус, казало кучето и се облизало под опашката"...

This ain't no technologycal breakdown...
This is the road to hell...


Тема Алвине, Алвине...нови [re: Alvin]  
Автор Fat Jim (просто каубой)
Публикувано07.07.03 16:52



Чета темата вече незнам си кой ден и все се въздържам, ама като изби в какви ли не посоки - що не се пробваме да я върнем в главната, а?
Сам казваш, че не си фен на Райнов, например... Ми добре. Обаче казвеш и причената - не го чувстваш близо до себе си... Извинявай, ама това ме дразни като изказване. За да почувства човек каквото и да е близо до себе си, най-напред трябва да има някаква представа да него. Ти какво си чел от Райнов, че така непринудено заявяваш как не бил близо до теб?
Интересувал ли си някога сериозна българска литература, опитвал ли се да я опознаеш, да я разбереш.... Защото чаааааак тогава човек може да заяви дали е близо или далеч от него.
Искал Шекли... Ами и аз също! Искал Кард. Ама и аз го искам!
Нашата литература съвсем не е по-лоша от западната (или източната). Просто е изтикана по-встрани.
Някога Робин беше писал, че и на запад, и на изток си имат цели школи, течения... а ние тук я караме на самородни таланти.
Алвине, Алвине - в България също има традиции в литературата. И ако тя Райнов беше лош, нямаше да го превеждат на толкова езици. Ако Райнов беше безличен, нямаше да го отлъчват от църквата цели 30 години преди Казандзакис.
Виж - на Дилов и аз не съм му фен. Затова пък съм фен на Радичков, на Хайтов, на Чудомир, на Ивайло Петров, на Георги Райчев... Списъкът е доста дълъг. И това не е от някакво кривозбрано родолюбие или книгомания. Потърсил съм ги, намерил съм ги и съм ги почувствал близо до себе си. Вярно, че има маса български писатели, които и аз чувствам, че не са близо до мен, но преди това поне съм се запознал с тях. Впрочем - това изобщо не се отнася единствено до българските писатели. Моят любим писател е италианец. Знам, че за вкусове не се спори, но... що не опиташ да поставиш българите наравно с останалите? И после да разсъждаваш кой какъв е и къде стои? А?

- Меллер, выскажись, и я тебя опровергну...


Тема Re:нови [re: Fat Jim]  
Автор Firefox (survivor)
Публикувано07.07.03 17:37



А ти що приемаш за даденост, че не го е направил?.. Или изпадаш в положението, което така разпалено критикуваше: даваш оценка, без да си запознат. (Е, може и аз да греша, може да "си го почувствал близо до себе си" :))) )

The end draws close.


Тема Бе стига с тоя...нови [re: Fat Jim]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано07.07.03 21:41



Лино Алдани, бре! Де%& и Лино и 'талиянците.



Тема Нищо не си разбралнови [re: Fat Jim]  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано08.07.03 21:48



Постинга ти е пълен с противоречия. Извинявай, ама не мога да кажа, че НЕ ХАРЕСВАМ нещо, което не съм чел. Чел съм Райнов и не ми харесва. Ти това не можеш да разбереш - как някой не харесва нещо, което на теб ти се струва хубаво. Супер примитивно. Ти не харесваш Дилов, някой да ти е казал нещо?
И не казвай как да поставям БГ нещата и къде. Всеки българин ги толерира, макар да не признава.

"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена


Тема Re: Бе стига с тоя...нови [re: Mag]  
Автор Fat Jim (просто каубой)
Публикувано09.07.03 10:06



Всъщност ставаше въпрос за Итало Калвино.

- Меллер, выскажись, и я тебя опровергну...


Тема Re: О, не гледай мен, това ми е едва 2-ия постингнови [re: Firefox]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано09.07.03 10:22





Чувствай се като у дома си... а после те изхвърлят! Хора!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.