Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:08 03.07.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Няма да споря с тебе ;-))нови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано01.07.03 13:04



Щото с тебе спорът е като с някой дувар.

П.П.
А според тебе коя дума е по-българска "степен" или "градус"?



Тема Робин най-сетне си призна произходанови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор тлeйлakcиaнckи ГOлA (поредна версия)
Публикувано01.07.03 14:39



Китайски евреин, а? Само Лени Кравиц е с по-шантав произход от теб - еврейски негър

А като говорим за комплексари на тема история, по-големи от българите май няма. И в двете крайности.

*******************************
Самоосъзнаването ли е ключът?


Тема Re: Как (трябва да) пишат българитенови [re: Alvin]  
Автор тлeйлakcиaнckи ГOлA (поредна версия)
Публикувано01.07.03 14:41



Браво, момче - далече ще стигнеш! Далече оттук . Но ако си мислиш, че ще те приемат там, където стигнеш, като свой...

*******************************
Самоосъзнаването ли е ключът?


Тема В защита на Алвиннови [re: тлeйлakcиaнckи ГOлA]  
Автор vizantiika (гадна)
Публикувано01.07.03 15:43



Какво значи там и тук?!Човек се чуства най-добре,където има приятели,където му е приятно,където имат нужда от него и го зачитат!!!Та ако трябва това място да е в друга галактика,какво лошо има?!!!Ако така са разсъждавали хората преди хиляди години-още да сме в пещеритеПри тази глобализация,това ,което дрънкате са пълни простотии ,или завист или кретенско,Бай Ганьовско,"българско" самочувствие,или страх,че другаде просто няма да ви приемат...Човек не трябва да забравя от къде е тръгнал,но не трябва да тъпче на едно място и като кон с капаци да бримчи само в една посока!А България не е окоп за псевдо патриоти!!!!!



Тема Уважавай себе си...нови [re: vizantiika]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано01.07.03 16:01



за да те уважават и другите!
(Не знам кой го е казал)
Но точно поради тази причина (знаейки от къде идваме) нашите момчета и момичета биват приемани по широкия свят не както поляци, чехи, унгарци...
Щото най-по-големи националисти са поляците. Ама виж как ги приемат по света. Именно защото първо се самоуважават!
И именно поради тази причина един чистокръвен французин се счита за един от най-великите полски композитори.
И пак по причина, че не се самоуважаваме, населението на "Западна България" (наричана още Македония) много-много не се е юрнало към Майка България. Защото те, покрай другите народи на бивша Югославия, разбраха, че първо е необходимо да се самоуважаваш!...
(Справка - моите роднини във Вардарска България...




Тема Re: А ти мене за "безразборен"нови [re: Mag]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано01.07.03 17:10



Колкото ние граничим отвсякъде със себе си, толкова това важи и за другите страни!
Нали не мислиш, че само в нашата история е имало прехвърляне на едни и същи територии. Не може да го мислиш, защото е очевидно, че не е вярно.
Тогава какво ли може да имаш предвид?
Мисля, че преувеличаваш нашето родство със съседите, ти си знаеш поради каква причина го правиш, но трябва да си даваш сметка, че не си много обективен



Тема Псалютно съм обективен ;-)))нови [re: arc]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано01.07.03 17:21



Единственият друг народ в Европа, който също отвсякъде граничи със себе си са унгарците.
Чети история, дете, чети.

П.П. А знаеш ли с колко увеличава територията си Гърция след Междусъюзническата война?
Въпрос с понижена трудност.
И един въпрос също с понижена трудност - знаеш ли защо в Северна Добруджа вече почти няма българи?



Тема Re: пак ще ти кажа!нови [re: Mag]  
Автор arc (en-ciel)
Публикувано01.07.03 17:55



Преувеличаваш!
Иначе е ясно, че сме поорязани, но според мен по-скоро трябва да сме благодарни, че изобщо си имаме страна.
Но не ми се задълбава в тази тема.
Все пак историята е една от най-хлъзгавите науки. По всякакви начини може да бъде извъртяно едно събитие и пак да няма никаква връзка с действителността начина, по който то се тълкува.
така че призивът ти:
Чети история, дете, чети.
го приемам като "Чети от там, от където аз съм чел, за да разбереш защо съм на това и това мнение, че и ти да дойдеш на същото." Ама не искам.
Аз избягвам да съм пристрастна и предпочитам да разглежам нещата от друг ъгъл, а не фронтално. Т.е. отчитам факта и за липсващите българи в Румъния, и за територията на Гърция, но и този за пропагандата, колкото и безсилна да е тя сега. Ти например вярваш за 1300 годишната България, нали?

Не казвам, че ние не трябва да се гордеем с нищо, а че все пак е добре това да е нещо вярно, отколкото просто представено по пропаганден начин твърдение. И най-вече не да чакаме някой да направи нещо, с което ние на готово да се гордеем, а да вземе и да направим такова! И такива неща има страшно много, но за тях много малко се говори. Повече се говори за ... не искам да продължавам, наистина не ми се пише....
Просто аз съм на друго мнение. Не разглеждам ценностите като свързани с определена нация, това е.



Тема Мммнови [re: vizantiika]  
Автор тлeйлakcиaнckи ГOлA (поредна версия)
Публикувано01.07.03 19:23



Де да беше така [въздъх]

За съжаление (но и за щастие) "там" и "тук" все още съществуват. И вече от много хора, които са "там", закъдето сме се запътили, се чува все едно и също: "там" не приемат лесно "тукашни" като свои. Защото си имат абсолютната увереност, че тяхното качество тесто е по-високо от нашето качество тесто. Просто така ги възпитават. И колкото и да е гадно, това е една от предпоставките за техните успехи. Параграф 22...

*******************************
Самоосъзнаването ли е ключът?


Тема Не си прав :-)))нови [re: тлeйлakcиaнckи ГOлA]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано01.07.03 19:32



Т.е. - не съвсем.
Разслоението "там" е изключително голямо.
Малко високообразовани и много под средното ниво.
И затова търсят от "източноевропейците".
Но ние сме някъде на опашката.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.