Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:43 28.04.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема "Последния лов на хана"нови  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано29.05.03 16:45



Кой я е прочел?
Какво ви е мнението за книгата?

П.П. И аз ще си кажа мнението ама като видя други.

"Разумът е като парашут - действа само когато е отворен"
Луи Повел


Тема Re: "Последния лов на хана"нови [re: Mag]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано29.05.03 17:40



засега мога само да споделя, че корицата прави перфектно впечатление, анотацията на гърба е интригуваща. Струва ми се, кой знае защо, че ще ми допадне... ама първо трябва да ми попадне за повече от няколко минути в ръцете.

Чувствай се като у дома си... а после те изхвърлят! Хора!


Тема Re: "Последния лов на хана"нови [re: Mag]  
Автор valio_98 ()
Публикувано29.05.03 21:34



Пак ли ше трябва да ви завиждам? :(
Напишете поне името на автора и анотацията, че да знам поне защо да се ядосвам...

42


Тема Ама утре. Бива ли?нови [re: valio_98]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано29.05.03 21:53



Но все още се въздържам от мнения.

П.П.
Казах ти преди време: дай един адрес и ще ти пратя и тая книга и една изключителна (за мене) книга за вярванията на траките на Александър Фол.

"Разумът е като парашут - действа само когато е отворен"
Луи Повел


Тема Re: Книгата е хубаванови [re: Mag]  
Автор Turing ()
Публикувано30.05.03 00:03



Като я подхванах, уж само да видя за какво става въпрос, и не спрях докато Тангра не нареди на слънцето да огрее стаята ми.
Език, стил, сюжет, драма, че и история - изпипана работа. Няма нищо общо с Антон Дончев - "Сказание за..." и "Предречено от Пагане".
Най-ме изкефи, че липсва традиционния лирико-патетичен стил, с който обикновенно се описват древните българи. Тук са такива, каквито най-вероятно са били т.е. като повечето обикновенни хора, пък били те и синове на хан Кубрат: някои алчни, други яки и тъпи, хитри, зли и пр. и пр.
Просто я прочетете.
А корицата е перфектна. Много издателства могат да се поучат от нея.



Тема За корицатанови [re: Turing]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано30.05.03 11:47



Наистина е много добре изпипана. И това е едно от нещата, за които говорих едно време - книгата е и _стока_. И за нея важи поговорката "По дрехите посрещат а по акъла изпращат".
Забеляза ли изразът на воина, изобразен на корицата? Бе значение, кого е искал да изобрази художника - Аспарух или Кубрат. Воин със взор в бъдещето на своето племе, своите потомци и потомците на техните потомци, каквито сме и ние!
Но не каза нищо за самата книга.

"Разумът е като парашут - действа само когато е отворен"
Луи Повел


Тема Re: "Последния лов на хана"нови [re: Mag]  
Автор Firefox (ICQuchka)
Публикувано30.05.03 16:42



"Може и да не обичам много батко си Баян, ала не мога да не призная, че има някои неоспорими достойнства. И най-неоспоримото е, че никога не се отказва без бой. Всъщност това си е направо подценяване - той не се отказва и след много бой."

:)))))

Усещам как книжката ще ми хареса. :) Дотук освен всичко има и някакъв лек амбърски нюанс, с всичките тези дебнещи се на всяка крачка братя и прочее... А може би просто отдавна книга не ме е потапяла в "топлината на семейното огнище"... То, сега като се замисля, не се и сещам за много "фамилни" книги... Вие?

Депресията е нещо като гняв, само че без никакъв ентусиазъм.


Тема Ха-ха-ха :-)))нови [re: Firefox]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано30.05.03 18:06



Много "българщинка" е описана в книгата...
Ама айде да не казвам повече!


"Разумът е като парашут - действа само когато е отворен"
Луи Повел


Тема "Последния лов на хана"!!!нови [re: Firefox]  
Автор Firefox (ICQuchka)
Публикувано30.05.03 22:49



Н О Г У Я К А!

Инспектор Стрезов при оногондурите! :)))

Яко крими, интриги, съспенс до дупка, цялото това със специалното участие на Хан "Умирай Трудно" Кубрат, който е по-чоузън уан и от Нео, владее булет тайма и сяк'ви бойни изкуства, и заедно със всички останали, има такова страшно "сценичо присъствие", че накрая, след като книгата ти чупи главата, ти иде да го напрегръщаш, и да го почерпиш бира (примерно)! :)

Горкия Баян пак го отнася като във вица на Слави, утвърждавайки емблематичната си роля на бат' Рамбо, италианците май нищо не печелят от трансфера на Алцек, а Аспарух е супер пич, макар и да си пада малко радикал.
Всичко това поднесено със страхотно четивен стил, ненатрапчива информативност и добре заплетена мистерия (на едно място има и малко секс :) ), което ви предлага предизвикателство далеч по опасно и коварно по замисъл от някаква си фалшива Матришка Реалност - Истинската такава..



-------------------
"Жена ми се шегува, че другите писатели трябва да ми завиждат, защото за разлика от тях, аз имам не само муза, а и котарак." :)) Тоя човек писал ли е нещо друго?

Карам да върви. - из Малки Обяви


Тема Радвам се, че ти хареса :-)))нови [re: Firefox]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано31.05.03 11:42



А за италианците - спечелили са, я. Ами я потърси в сайтове на италиански с ключови думи:
"bulgarini"
" di bulgari"
"bulgarelli"
etc.
А знаеш ли кой е най-големият италиански бижутер на 20-ти век. Не знам дали (Бог да го поживи) е още жив!
И французите са "намазали" от алцековите българи - майката на Наполеон Буонапарте (Бонапарт) е Джованна ди Булгари...

P.S. Е, има исторически неточности и бая "художествена измислица" ама чакам още мнения!

"Разумът е като парашут - действа само когато е отворен"
Луи Повел

Редактирано от Mag на 31.05.03 12:13.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.