Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:01 25.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: "Последния лов на хана"нови [re: Mag]  
Автор valio_98 ()
Публикувано09.06.03 14:16



Zavizhdam vi! :(((((
Oshte poveche sled bljaskavata recenzija an Sharkana.

P.S. Ti shteshe da mi prahstash neshto...

42


Тема Re: "Последния лов на хана"нови [re: Mag]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано05.07.03 15:29



Вече и аз я прочетох, основно заради добрите отзиви на Икю и Фокси.
Книгата е лесночетивна и това май е основния и плюс в моите очи.
Историята е неособено убедителна, решението на криминалната загадка, която е гръбнака на действието, се очертава още около 100-тната страница, а 50 страници преди края всички парчета вече са подредени. Pазвръзката беше адски стандартна (автора да ме прощава, но 1/2 от америкaнските филми завършват така) и изпълнението с "чеховската пушка на стената"...
Както и да е, не съжалявам че прочетох книгата, но се надявам искрено, че раздувките на автора за филмирането й догодина и изучаването й в училище след 5 са били само неудачна шега.

TANSTAAFL

Редактирано от Kopo на 05.07.03 19:18.



Тема Re: "Последния лов на хана"нови [re: Mag]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано05.07.03 16:47



И аз я прочетох.За един ден,а на другия почнах отначало,защото нещо не ми се връзваше - изглежда от постингите тук съм си създала погрешна представа.

Нещата,които ме подразниха,бяха шатрите и онази история с наложницата.Защо,по дяволите,мъжете си мислят,че могат да имат повече от една жена и очакват в харема да цари мир и разбирателство????!!!!!!
Иначе книгата доста ми хареса.

И не знам аз ли се повреждам,или Барсех наистина по нещо напомня Коруин...



Тема Re: "Последния лов на хана"нови [re: Бъдъмбa]  
Автор lkew (Utopied Elf)
Публикувано05.07.03 16:58



Барсех главният герой ли беше?

на мен пък ми изглеждаше по-скоро невестулчест, тоест хитър, леко подъл и като цяло готин ако не е зад теб.

Копо - ми ти кво очакваше мааа? Волтер? :)
Но като цяло беше повече от "четивно". Тоест: четивен е "14тият конник", това тук просто се чете бързо - заради плавният поток на авторовата мисъл. Която на места е готина, без да бъде прекалено оригинална. Краят беше ясен, ама аз все се надявах да не е такъв, та накрая се изненадах.
И можеше да е доста по-зле. И като повествование И като идейна кажигоде. Натъпканост.
Като цяло книгата е над 75те %та. По общокнижната скала. А родната индустрия (още не съм чел Обетът на седмината) не е раждала по-умело написана книга. (умело ! Умело! има си книги, издялани от късче гранитен талант, има сикниги, горящи от нечие вдъхновение, което помита и отнася. Тази книга е написана умело - и това никак не е малко)



Тема Re: "Последния лов на хана"нови [re: lkew]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано05.07.03 17:32



Определено е в горната половина на таблицата.

А щом не си чел "Обета на седмината", можеш и да не го правиш.

TANSTAAFL


Тема Re: "Последния лов на хана"нови [re: lkew]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано05.07.03 19:10



Хитър?!Подъл?!?
На дребно може би,но нещо не си го представям как замисля архизлодейски план...През цялото време подценява околните.
Като се замисля,по ми прилича на Мерлин -" Мандор е по-грозен от мен,защо жените все на него налитат?"="Баян е тъп,как можа да му хрумне такава умна мисъл?"


Четиринайстия конник нещо не ми хареса...



Тема Re: "Последния лов на хана"нови [re: Бъдъмбa]  
Автор lkew (Utopied Elf)
Публикувано05.07.03 23:12



Aми 14тият си беше съвсем нормален фентъзи разказ, само че другите около него не бяха (за което много се радвам). И просто някакси не влизаше в картинката.

А за Барсех - Той е умен. И се опитва да гледа на околните непредубедено, и си променя впечатленията - някои много ъъъъ полезни черти. Той хитрее когато може (не казвам че го прави често в текста, но неговата личност е доста добре представена и той е завършен образ, показан ни ако не в развитие то в различно ореантивани във времето картини. Бе показан си е пича в дълбочина. )
А подъл - защото е толкова истински. Тоест, всеки човек наподлява когато има причина, а в случая такава има - и залога никак не е малък.
Това, което искам да кажа е, че Барса е представен като реална личност, един вид земен и близък, без да е "Селънинь". И точно това го различава толкова много от Коруин - щото пък другия си е принц ама от най-принцавите. Отдалечен. Алиениран дет се вика. Доколкото си спомням...
Май това трябва да се препрочете.......


Копо, мерси за съвета. :) И без това отдавна планирам да препрочета пътеводителя 4та и 5та...

Редактирано от lkew на 05.07.03 23:27.



Тема Т'ва за многото жени...нови [re: Бъдъмбa]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано06.07.03 16:56



на един мъж не е от някакъв "древен мачизъм". Има си едно много простичко обяснение, буболечке!
Просто мъжете са били по-малко поради елементарния факт, че доста често са мрели по бойните полета...

П.П. Ааааа - пропуснах: и за да има все пак потомци е било необходимо един мъж да има повече от една жена...

Редактирано от Mag на 06.07.03 16:58.



Тема Re: Т'ва за многото жени...нови [re: Mag]  
Автор Бъдъмбa (насекомо)
Публикувано07.07.03 01:26



Да бе,жените пък въобще не са умирали при раждане...

В конкретния случай Кубрат си имаше доста деца и без наложницата.И все синове...Така че не ми говори за държавни нужди.Съвсем за други необходимости ставаше дума.И това от човек,който току седне да обяснява за овладяването на хаоса,себепревъзмогването,твърдостта и прочие!Когато е събрал две темпераментни,умни и амбициозни мадами на едно място,какво ли всъщност е очаквал да се случи този велик стратег?

Спирам дотук,преди да ме обявиш за върла феминистка

Редактирано от Бъдъмбa на 07.07.03 02:01.



Тема На един мъж... ;-)))нови [re: Бъдъмбa]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано07.07.03 09:40



понякога са се падали 5-6 жени, бръмбъзък с бръмбъзъците...

П.П. Ама айде да не дискутираме вече това, щото съвсем стана OFF.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.