Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:45 25.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Тема Re: "Последния лов на хана"нови [re: Boby_]  
Автор Laydee (defender)
Публикувано02.06.03 15:52



Не е баш същото. Адриан се обади когато започнаха да му критикуват разказа.

Въпросният господин дойде с идеята да ни обясни колко е велик (той сигурно и с тая идея е написал книгата или поне такова впечатление остави).

Световен бестселър:
Как да открием мъжа на своите мечти и какво да правим после с тоя боклук


Тема Такъв съм синови [re: lkew]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано02.06.03 15:59



Key Violation!!! Key Violation!!!

(Все някой ще разбере какво имам предивид)



Тема Страннонови [re: Mag]  
Автор De3tuss (непознат )
Публикувано02.06.03 17:43



От вихрещата се дискусия разбрах две неща.

Онези, които не са виждали автора са харесали книгата.
Онези, които са виждали автора, не са чели книгата (но яростно участват в дискусията).

Нека ви кажа, обаче, че Джордж Мартин може и да едно голямо ... (цензурирано) като човек, а Дан Симанс да е разглезено ... (цензурирано), но това не е попречило на нито един от двамата да пишат великолепна фантастика. Не ме разбирайте погрешно. Не сравнявам г-н Кожухаров с Мартин или Симънс. Просто ви давам пример как кофти хора могат да пишат готини книги.

Аз лично не одобрявам един авторски труд да се рекламира със скандали или арогантно поведение. Но това си е похват в бизнеса, и дали на мен ми харесва или не. Който плаща, той поръчва музиката. Г-н Кожухаров едва ли е толкова лековерен, че да не изчака да види с очите си реализацията на подобни твърдения, които ми се струват, меко казано, пресилени. Аз лично съм скептик и ще повярвам едва, когато ги видя реализирани. Колкото до останалото, защо един автор да не се гордее с творението си?

Може да и не харесвам методите на г-н Кожухаров, но затова пък адски харесвам книгата. Какво общо има едното с другото? И защо трябва да плюем по книгата и да омаловажаваме достойнствата и, само защото не харесваме автора?
Българщина, това е! И в "Последния лов" си го има черно на бяло.



Тема Re: Страннонови [re: De3tuss]  
Автор Laydee (defender)
Публикувано02.06.03 18:01



До тук не съм забелязала някой да омаловажава книгата.
Може и да е велика, просто от моя страна отсъства каквото и да било желание да я прочета. Когато децата ми седнат да я учат в училище, ща-неща ще я чета, за да им помагам с домашните. За момента имам по-належащи грижи.

Световен бестселър:
Как да открием мъжа на своите мечти и какво да правим после с тоя боклук


Тема Re: направихте си кефа...нови [re: Бъдъмбa]  
Автор Lingaya (непознат )
Публикувано02.06.03 23:22



Бъдъмба, "Всеки човек живее и действа едновременно в три свята, но повечето хора имат сетива само за единия от тях. И затова го смята за наш и единствен. Другите два обикновено са невидими за очите ни и ние не си даваме сметка за събитията, които се разиграват там.”

Тъй като във форума има куп глупости, писани от хора, които не са чели "Последният лов на Хана", мисля, че най-добрият начин да си съставиш мнение за книгата, е да я прочетеш. Ако все още не се е появила във Варна, мога да ти я изпратя по пощата като печатно издание. Просто ми се обади на GSM-а, отбелязан на последната страница на книжното тяло: 089 236 920.

Вместо допълнителна информация - част от словото на кинорежисьора Николай Акимов при представянето на романа:

"Когато го прочетох за пръв път, бях леко смутен (може би не е най-точната дума): Барсех, колобър, Светът на Хаоса, Ормазд, Ариман, Кападокия, Шегор Елем - имах усещането, че съм попаднал сред имената на героите на Толкин. Определено имах и усещане като за “Властелинът...” - жанр, който е неопределен, смесица от романизирана митология, фантазия, история...

Когато обаче отворих на бележките след книгата, открих, че всичко това е съществувало, съществували са колобрите, имената на героите са такива, имената на местностите и съвпаденията са истински, разбрах, че всичко това е било и всичко това се повтаря, и че това е истина, а не само авторова измислица.

Всичко това е истина..."



Тема Re: "Последния лов на хана"нови [re: Boby_]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано03.06.03 08:24



Нищо общо.
Въпросния автор обясни, че легендата за снопа пръчки си няма нищо общо с хан Кубрат&синове (имала по-стари индийски или гръцки варианти), но пък според него българите имали нужда от национална легенда, та той на тая база я съчинил. И не просто я съчинил, а била толкова върховна, че щяла и националното ни самочувствие да преобърне. ?!?

TANSTAAFL


Тема Re: "Последния лов на хана"нови [re: Kopo]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано03.06.03 10:40



Кой я бил съчинил, че не разбрах? Въпросният автор ли?



Тема Честно казано :-)))нови [re: Lingaya]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано03.06.03 10:50



можеше и по-добре.
Но нали съм си българин и всяк'ва "българщинка" не ми е чужда! Ние (потомците на Кубрат и Аспарух) все кусурите дирим. Ама не у себе си а у другите!
Но ей за тези думи съм му благодарен на автора:

".... Сега слушай внимателно: в твоите (ума и сърцето - бележката е моя) - също (живее най-доброто от него - Хана - бележката е моя). А туй ще рече, че дори да не си пряк потомък на Хана, ти имаш сили за всичко.
Знаеш ли кой си и какво искаш да постигнеш?
Откри ли мисията си?


П.П. Съветвам Автора да се обърне към ВМРО или към мене с бележка за съдействие по разпространението на книгата.
Щото аз (и моите приятели от оная "националистическа" организация) по-най- се гордеем с българския си произход! Считаме, че останалите ни гени от траки, славяни и келти са били добре дошли - "за разнообразие"...


П.П.П. И друга "българщинка" е да не познаваш нещо ама да го оплюваш - ей така, "за спорта"...

П.П.П.П. (понеже не са минали 6-те часа) Считам, че тази книга е най-доброто, написано досега на тази тема. Да ме извинява ФПМ.

В алкохола си нямам кръв!

Редактирано от Mag на 03.06.03 14:35.



Тема Re: Честно казано :-)))нови [re: Mag]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано03.06.03 10:59



Малко уточнение - гени от славяни, траки, келти, хазари, авари, монголи, гърци, турци и който още е минал по тия земи. То май от ония прабългарските не е останало много, ама карай да върви.



Тема Тя и маята в хлаба е малко ;-)))нови [re: Boby_]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано03.06.03 11:14



Ама хляб без мая става ли?

П.П. Най-много една безквасна мац'а...

В алкохола си нямам кръв!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.