Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:33 01.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема "The Matrix Reloaded"нови  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано19.05.03 01:35



По десетоблната система 4.

От 2-та часа, първата половина е 100% сапунен сериал с ефекти. Нищо повече. Към края фабулата е леко засилена, без да се пренебрегват ефектите. Фабула и съспенс (гарнирани с ефекти) - 4.

Диалозите са толкова слаби, че чак ми стана неудобно заради сценаристите. Честно! Морфеус има реплики от сорта "Това е война... <тържествена пауза> Ние сме войни...<тържествена пауза> " и така още 5 от сорта. Само и само да се запълни с някаква реч вътрящите се каскади. В салона един не издържа и се провикна по едно време "Аре 'земи млъкни най-сетне!". (Получи сдържани овации). Диалози - 2.

Поради замяната на артистите с каскадьори и ефекти, играта във филма не получава оценка.

Ефекти. Много. Зрелищни. Хон-гил-дон и прочее. Наистина МНОГО! Мисля че Нео удари само с лявата си ръка повче пъти отколкото думи изрече за целия филм. Ефекти 8.

Оригиналност, идеи, философия, пластове на значение и смисъл и пр. тинтири минтири. Пълна противоположност на серия 1. Оценка 1.

Други особености. 3/4 от бунтарите са чернокожи. 90% от всички герои са с черни очила. Едното е странно, другото - дразнещо. Но пък имаше ефекти.

Цялостно впечатление - възмутително слабо продължение на едно отлично начало. С много ефекти.

Точното заглавие на филма e "Матрицата заби! (с ефекти)". Ако все пак е наложително да го гледате отидете с нулеви очаквания - та дано имате късмет с удоволствието.

Ясен *<;о)

Never mistake motion with action. A. Einstein


Тема Bringer of good news!нови [re: Яceн *;o)]  
Автор Mist (details at 10)
Публикувано19.05.03 13:16



"Ефекти. Много. Зрелищни. Хон-гил-дон и прочее. Наистина МНОГО!"

е тва да се чува
и никъв шибан сюжет да разваля удоволствието....оо, дааааа!

---
This is good stuff, real good stuff, real good-good-good-good-good-good great stuff.


Тема Re: (off)нови [re: Mist]  
Автор Firefox (lazy)
Публикувано19.05.03 13:31



ИзрУд!
За теб само китайско псевдоисторическо фентъзи! (Леле какви неща правят тея луди китайци :))))! Гледах един, в който главните герои носеха идейни имена като Облак, Вятър и Мраз, а едно деде - Светецът на мечовете - какво мазало правиии.. :) И всичко това по някаква кабелна!.. :/ ТВ-то вече е като нета - откриваш най-неочаквани неща, на най-идиотски места..)

Амбицията е тъпо оправдание, затова, че нямаш достатъчно разум, за да бъдеш мързелив.

Редактирано от Firefox на 19.05.03 13:52.



Тема Re: Брей, брей...нови [re: Яceн *;o)]  
Автор lkew (Desroyed)
Публикувано19.05.03 13:41



много обещаващо ...

я кажете кога излиза по кината (сердика, май там ще се гледа по вековна традиция...) та да ходя, да я гледам, да я гледам после на компа, и чааак тогаз да седна и да я оплюя едно хубаво?

Можем да се съберем и да отидем масово! Мист? Елс? И за другите се отнася, ей!



Тема Re: (off)нови [re: Firefox]  
Автор Mist (details at 10)
Публикувано19.05.03 16:10



е не само китайско...корейското също го харчим (think хон гил дон ). а вчера гледах 28 days later и ми хареса (е, само краят беше поосран, ама кво да праиш - не може сичко да е наред) - значи и инглиш фентъзито и то върви .
а тоя филм с атмосферните имена се сещам май кой е - стормрайдърс или стормрейдърс или нещо такова му беше името. отпреди 4-5-6 години

---
This is good stuff, real good stuff, real good-good-good-good-good-good great stuff.


Тема Re: "The Matrix Reloaded"нови [re: Яceн *;o)]  
Автор BlackHeart (Черно Сърце)
Публикувано20.05.03 10:04



Ako е толкова зле, колкото казваш, по-добре да не го гледам изобщо. Ефекти - хубаво, ама само за едни голи ефекти не си струва. То, DareDevil като гледах ефекти нямаше много, ама е много по-хубав от Спайдърмен и Х-Мен, взети заедно - да знаете. много яко филмче.
Пък вие какво очаквахте толкова от Матрицата - всичко е заради парите бе...

I have my mеn cut ya on pieces and use ya for bait.


Тема Re: "The Matrix Reloaded"нови [re: BlackHeart]  
Автор else ()
Публикувано20.05.03 11:07



"ама само за едни голи ефекти не си струва"

Ти луд ли си бе!??!



Тема В събота ще ходя да го гледамнови [re: Яceн *;o)]  
Автор d.batch (незаинтересован)
Публикувано20.05.03 21:24



Наистина лоша линия са избрали Уашовски брос.
Приятели които ходиха този уикенд ми казаха че основната
идея е било защитата на Зион.
Аз си мисля че много по-интересно би било ако Нео т.е. Пол АНдерсон(програмиста) се беше събудил и всичко е било сън, и после пак наново
да се заплете цялата история като се окаже че не е било баш сън ...


d.batch


Тема Ъъъъъъъъ.......нови [re: d.batch]  
Автор She-Wolf (Hich-hiker)
Публикувано21.05.03 16:23



Абе все се чудя тоя скапан прословут последен град на човеците как точно му е името!Досега съм попаднала на три версии - Сион, Зион, Цион!
кат са решили да "превеждат" имената поне да си избират само по една версия!

"Не се ШАШКАЙ!!!"


Тема В действителност има такова градченови [re: She-Wolf]  
Автор d.batch (незаинтересован)
Публикувано21.05.03 19:06



в САЩ на границата между щатите Илинойс и Уйскансин.
Нещо като "Зайън" го произнасят.



d.batch


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.