Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:51 26.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Тема Re: "The Matrix Reloaded"нови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Mist (details at 10)
Публикувано24.05.03 21:03



аз, честно казано, не разбрах ти с какво изобщо не си съгласен?
и ние попохвалихме чат-пат ефектите (някои повече, някои с половин уста, някои хич), и екшъна - в случаите в които си заслужава похвала...и естествено, че хореографията е готина. а ти кво? да не би да гледаш матрицата само заради ритниците?
и недей да приемаш споменаването на хон гил дон (руски - хон гиль дон, eng - hong kil dong; може би sinsky ще благоволи да каже как е най-правилно) толкоз буквално. то си е нарицателно в областта. и разбира се, че матрицата ще е много по-напред - все пак тва са 15-20 години разлика + кинтите на холивуд...не знам дали забеляза, но никой не поставя под прицел хвъркатите номера като такива, още по-малко оправданието им - то си е съвсем прилично. има други олайняни неща в тоя филм и хвъркането не е между тях...

та всъщност каква ти беше идеята постинга, освен че филмът те кефи? ;)

---
This is good stuff, real good stuff, real good-good-good-good-good-good great stuff.


Тема Re: "The Matrix Reloaded"нови [re: Mist]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано24.05.03 22:53



Ами, прочети и другите мнения, после пак моето и ще стане ясно.

С две думи, филма не просто ме кефи, според мен това е един много хубав филм. Аргументите ми за това са реплики на чужди изказвания. А защо на мен ми харесва, това е отделен въпрос.
Колкото до това как е правилно - Хон Гил Дон или нещо подобно, аз нямах в предвид загваието на филма на руски или английски. Въпросният младеж е персонаж от фолклорните предания на средновековна Корея и источниците до които аз съм се докоснал ( не твърдя че те са непременно правилни в транскрипцията ) звучат така.



Тема Re: Пак евреите имат пръст в цялата работанови [re: d.batch]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано25.05.03 10:02



негър != евреин

Абе на времето четох че имало некви негри в израел които били и евреи, и като давали кръв им я били изхвърляли щото се бояли да не са заразени със спин, те пък като разбрали се разсърдили ... Някаква много смотана история беше. Тогава го приех на доверие че негър може и да е евреин (това е религия, нали? или само народност) но с голямо подозрение.
А това че избраха негри да има доста е логично - нали трябваше да покажат разликата между човека и машината - т.е. животното - в любовната сцена и масовото куфеене. Е, кого да изберат.
Хм, това май беше доста расистко изказване като за мене

Man invented language to satisfy his deep need to complain.


Тема Revolutions trailerнови [re: Mist]  
Автор Masklin (Ном)
Публикувано25.05.03 13:36



ето

. Вече ми се гледа



Тема Re: "The Matrix Reloaded"нови [re: Яceн *;o)]  
Автор VooDooMaN (Heavy Metal)
Публикувано25.05.03 16:00



Като излязох от киното и аз си казах - много тъп филм. Но после поразмислих. Като го гледам още 2-3 пъти ще ми се избистри. Но има много подлинии, които не се набиват на пръв поглед. И доста интересни идеи също така. Например подматриците - матрица в матрицата - какво друго беше "реалният свят", където Нео спря машините ако не друга матрица. Не ви ли почовърка какво е Оракула? Програма - това ясно. Но според Архитектът Оракула е майката на матрицата. Нещо и е било отнето? Какво? Как агент Смит продължи да живее в Матрицата след като му се повреди кода? Как започна да се репликира? Червей ли е или вирус? Задните врати, вратата към сорса - това не ви ли прилича на админ панел? Толкова много въпроси и нито един не си зададохте. Филмът определено скача много нависоко.. Вярно има в повечко спецефекти и ръкопашен бой, но нали трябва и американците да се излъжат да отидат по някакъв начин - те не са от хората слонни да мъдруват дълго време над фабула и въпроси.
С риск да бъда оплют филмът много наподобява на Колелото на времето. Гледаш го отново и отново, откриваш нови неща, осмисляш други. Не е от филмите, които гледаш "на един дъх" и за които забряваш.
Не бих дал оценка 10/10, но бих дал 7/10.

Не всичко що блести и злато, не всеки скиталец е враг.


Тема Re: Пак евреите имат пръст в цялата работанови [re: Пepин]  
Автор Boby_ (гладен)
Публикувано26.05.03 09:38



Ето един виц в тази връзка:

60-те години на 20-ти век. В нюйоркското метро пътува ортодоксален евреин. На седалката точно срещу него седи негър и чете вестник на иврит. Евреинът го гледа, гледа десетина минути, а после се доближава до него, потупва го по рамото и го пита:
- Господине, не Ви ли стига това, че сте негър?!?



Тема Науи знаеш...нови [re: Яceн *;o)]  
Автор Пивo (naive)
Публикувано26.05.03 11:26



Първата серия - много силен филм
Втората - як екшън с ефекти
Третата - само ефекти...

Старо холивудско правило.

Ad astra per aspera


Тема хон гил дон (оф май)нови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Mist (details at 10)
Публикувано26.05.03 14:07



напълно е възможно и двете да са разпространени. ако направим аналогия с китайския, където примерно Дзъ може да се види транскрибирано и като Цъ, Це, Цзъ, Тзе, Дзе :). и тва осбено важи за к - г, д - т, п - б и такива разни, в зависимост от стандарта.
а всъщност типът минава за историческа личност - и то в два броя: първи вариант - известен крадец от 15-16в.; втори вариант - незаконен син на някъв владетел, пак от туй време. обаче написали книга за него и там вече е от добрите :). бтв, "историята на хон гил дон" се смята за първия корейски роман (уж от края на 16в), а предполагаемият й автор (Хо някой си...баси, как се помнят тия плянк транк сманк имена :) е екзекутиран за измяна - имал наглостта да проповядва, че мястото в обществото трябва да зависи не от произхода, а от способностите...и тва в конфуцианско общество, хак да му е

---
This is good stuff, real good stuff, real good-good-good-good-good-good great stuff.


Тема Re: Пак евреите имат пръст в цялата работанови [re: Пepин]  
Автор Xapви (мизантроп)
Публикувано26.05.03 22:50



това е религия, нали? или само народност - или и двете... (макар, че Саваот им наредил да се обрязват, че да си ги познава, от доста време май ще да му е доста трудно, и може нещо да се е объркал)

Прелъстих ли се в дълбините на сърцето си, и целувах ли с уста ръката си? Йов 31:27


Тема Re: Пак евреите имат пръст в цялата работанови [re: Xapви]  
Автор Пepин (овълчил се)
Публикувано27.05.03 06:56



т.е. ако правилно съм разбрал негър не може да бъде евреин, така ли?

Man invented language to satisfy his deep need to complain.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.