Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:55 02.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема За Джейн, Орсън Скот и настоящетонови  
Автор Aмиpлин (мечтателка)
Публикувано11.04.03 14:50



имаше една книжка...много любима книжка....дори незнам защо никой не я споменава и всички се прекланят само пред Азимов, Стругацки /няма да споменавам за Толкин и сие, че вече ми се гади от картограи/...та книжката е "Играта на Ендър" с продълженията: "Говорителят от името на мъртвите", "Ксеноцид" и "Рожби на съзнанието". Та там става въпрос за една богиня, танцуваща по паяжината....или да ги наречем ансибалните връзки или нека го кажем - из ИНТЕРНЕТ. Богинята се казва Джейн и се чудя така както си седя пред този компютър дали пък наистина някакво живо създание, не ме гледа от там, дали някой с чиста мисъл не предава моето послание. Дали като изключвам компютъра си не унищожавам частичка от нечие съзнание. Може би мисля глупости. Но какво пък. 15 часа е и си нямам никаква друга работа. БУ!

"Имам съвсем обикновен вкус. Винаги избирам най-доброто."


Тема Ами точно това си и мислехнови [re: Aмиpлин]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано11.04.03 15:28



като казах в темата за роботите, че те вече са сред нас...

Колкото хора, толкова мнения!


Тема Е как таканови [re: Aмиpлин]  
Автор бълГOApия (land of dreams)
Публикувано11.04.03 15:38



За играта на Ендър и нейните персонажи се говори повече, отколкото за Азимов и Стругацки, взети заедно. Лично аз смятам Говорителя за по-силна от Играта, а другите 2 още не съм чел. А Джейн наистина беше едно много специално същество и връзката й с Ендър беше една много специална връзка... Обсъждали сме привидно нелогичната й реакция, когато Ендър се изключи от нея за колко беше - секунда - а за нея това беше вечност... Е, не във форума де, но с модератора

******************
Лошите момчета ги пращат в ада. Добрите - където си поискат.


Тема Спипахме ви значи!нови [re: бълГOApия]  
Автор Aмиpлин (мечтателка)
Публикувано11.04.03 16:07



А нас ни лишавате от хубавки разговорчета, а? НЕПРОСТИМО!

Това беше чудничък момент, наистина. Но все си мисля...къде е Джейн в съвременния ни свят. Защото струва ми се...тя вече е родена

"Имам съвсем обикновен вкус. Винаги избирам най-доброто."


Тема Ха така!нови [re: Aмиpлин]  
Автор Eндъp (Говорител)
Публикувано11.04.03 18:34



Колко ли народ е забелязал дълбочината на книгите на Кард? И как с едно изречение казва толкова, колкото Азимов с половин книга? Не зная дали скоро ще си харесам друг автор, който да ме кефи толкова и да ми доставя наслада при четене. И да ми се НАЛАГА да го чета БАВНО. Пък на всичкото отгоре и да е интересно...

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го постигнеш...


Тема Re: Спипахме ви значи!нови [re: Aмиpлин]  
Автор бълГOApия (land of dreams)
Публикувано11.04.03 20:06



Или ако не е, ще бъде

Ма що да ви лишаваме, заповядайте

******************
Лошите момчета ги пращат в ада. Добрите - където си поискат.


Тема Re: Ха така!нови [re: Eндъp]  
Автор бълГOApия (land of dreams)
Публикувано11.04.03 20:08



Точно същото напоследък с мен прави Грег Беър.

******************
Лошите момчета ги пращат в ада. Добрите - където си поискат.


Тема Има и още... ! [re: Aмиpлин]  
Автор linjack (непознат )
Публикувано12.04.03 15:23



Общо са осем:
1. Ender's Game (1985)
2. Speaker for the Dead (1985)
3. Xenocide (1991)
4. Children of the Mind (1996)
5. Ender's Shadow (1999)
6. Shadow of the Hegemon (2000)
7. Shadow Puppets (2002)
8. The Shadow Saga 4 (2003)
За повече инфо: http://www.fantasticfiction.co.uk/authors/Orson_Scott_Card.htm
Вижда се, че е писал и много други неща освен сагата за Ендър. От историите за Алвин Създателя на български излезе един разказ в "Легенди", събрани от Р. Силвърбърг и "Седмият син" - в края на миналата година.
Но не затова си говорим. Наистина Джейн би могла да съществува и то много преди да се появят компютрите - като резултат на взаимодействието на множеството човешки мисли през вековете... Какво мислиш за това?



Тема Re: Има и още... !нови [re: linjack]  
Автор npocmak ()
Публикувано12.04.03 19:46



http://free.bol.bg/_quiet_dark_wolf_/Ender's%20saga.rar



Тема Re: За Джейн, Орсън Скот и настоящетонови [re: Aмиpлин]  
Автор npocmak ()
Публикувано12.04.03 20:29



ти може би гледаш на Джейн от чисто човешка гледна точка...
и правиш същата грешка, която са направили бъгерите при първото си нашествие,
или хората, които не са били сигурни, че бъгерите ще ги нападнат отново, но за да предотвратят евентуално нападение, са решили да ударят първи...
или като лузитанците-ксенолози, които са смятали вивисекцията на колегите им от прасенцата за акт на варелсе, а не на рамани...

не бой се...

предполагам комбинацията:
Ctrl+Esc > U > Alt+S > Enter {Enter =/= Ender =))}
,в случай че си под Windows, за Джейн едва ли означава повече, отколкото за теб да си изрежеш ноктите...





Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.