|
Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
Тема
|
03.02.2003 г. - ПЪЛНОЗЕМИЕ
|
|
Автор |
Шapkaн (прелитащ) |
Публикувано | 21.01.03 12:25 |
|
по същото време ще има новолуние, респективно - пълноземие, така че книгата идва в сравнително подходящ момент.
Кратка анотация:
годината е 2036-та, но не от "познатото" ни бъдеще, което никога не е такова, каквото е било на времето...

Чувствай се като у дома си... а после те изхвърлят! Хора!
| |
Тема
|
30.01.2003 - излезе
[re: Шapkaн]
|
|
Автор |
Шapkaн (прелитащ) |
Публикувано | 30.01.03 20:45 |
|
два дни предсрочно.
С малко сгрешена корица, но - излезе.
За съжаление по-важният пропуск покрай някои неуредици в печатницата е много по-непростим.
Във връзка с това се чувствам задължен да кажа, че в резултат на моя грешка в издателското каре липсват две имена:
на Николай Светлев, който ми помогна в подреждането на доста хаотичните чернови и беше редно да присъства сред редакторите;
на д-р Бойчо Калинов, който ме консултира (което не ми попречи пак да допусна граматически грешки) за това как се е писало преди 1945 година преди реформата, изхвърлила две букви от азбуката ни и опростила правописа.
Надявам се тези двама души да ми простят.
Чувствам се страшно неудобно пред тях.
Тази книга посветих на баща ми, който обаче не доживя да я прочете дори в чернови вариант.
Тази книга е провокация към съвремието ни, обаче не посредством критика и плюене, чрез една мечта (е, съобразена с ограниченията на поджанра "алтернативна история"), една вероятно наивна утопия. доколко наивна - вие ще кажете, но просто такова е моето мнение за народа, към когото принадлежа. Ще ми се да вярвам, че то не е неоправдано високо, но дори да се заблуждавам, предпочитам позитивните заблуди пред негативните.
Надявам се крайно ограниченият кръг хора, които четоха текста в качеството си на доброволни параредактори и ми дадоха добри съвети относно някои детайли и похвати, акценти и обяснения, МНОГО се надявам да си кажат мнението си за книгата.
Да, казвали са ми го вече, но тази тема не е за мое лично ползване само, нали?
Нека кажат - живеели им се в тази България, която е описана в романа, или не.
Чувствай се като у дома си... а после те изхвърлят! Хора!
| |
Тема
|
Re: 30.01.2003 - излезе
[re: Шapkaн]
|
|
Автор |
Kopo (тъп, но упорит) |
Публикувано | 30.01.03 20:51 |
|
Живее се, и още как!
Всъщност аз в онази България бих предпочел да живея...
TANSTAAFL
| |
Тема
|
Ако съдя по до средата на "Заръката..."
[re: Шapkaн]
|
|
Автор |
Яceн *;o) (луд за черпене) |
Публикувано | 31.01.03 12:49 |
|
... туй требе вече да е шедьовър!
Нъл тъй?
Ясен *<;о)
Never mistake motion with action. A. Einstein
| |
Тема
|
Re: 03.02.2003 г. - ПЪЛНОЗЕМИЕ
[re: Шapkaн]
|
|
Автор |
aspid (кит в аквариум) |
Публикувано | 31.01.03 19:09 |
|
Честита книга и ...
У-рррррррррррр-аааааааааа!!!!!!!!!!! По пет на нож!!!
Родените да пълзят навсякъде ще се промъкнат!
| |
Тема
|
Това егоизъм ли е?
[re: Шapkaн]
|
|
Автор |
Mag (Дърто момче :))) |
Публикувано | 01.02.03 00:05 |
|
Че искам да я имам?
Книгата, бе...
П.П. Все пак сериозно - как може човек да я намери и да си я купи?
Колкото хора, толкова мнения!
| |
Тема
|
Re: Това егоизъм ли е?
[re: Mag]
|
|
Автор |
Ивaнyшka (3-ти царски син) |
Публикувано | 01.02.03 10:30 |
|
Ако слушкаш , в понеделник ще ти дадем твоя екземпляр
БТВ Шаркане, цяла нощ не спах, ама я изчетох, той МАГ ще ти обясни по добре за Вазовските Машиностроителни заводи
Ама ако искаш да оживееш при следващото виждане, кажи поне в Слънце ненагледно срещнали ги
Българската литература
Е-журнал за нова българска литература
| |
Тема
|
Re: 03.02.2003 г. - ПЪЛНОЗЕМИЕ
[re: Шapkaн]
|
|
Автор |
Boby_ (гладен) |
Публикувано | 01.02.03 19:51 |
|
Търсиш си го, струва ми се.
Обаче този път ще ти се размине, поне частично - все пак това е най-добрата от трите излези до момента книги от драконовата ти поредица.
Лично аз бих живял и в онази България, но при условие, че се намери някой да я... хм, посъкрати малко. Схващаш намека, надявам се?
Има и още, но ти си го знаеш - казах ти го вече. Това горе е квинтесенцията на впечатленията ми от книгата.
Поздравления за което!
| |
|
ще ги срещна, бъди сигурен.
Ама освен това - нали вече ги "срещнах", и то ДВА ПЪТИ в Пълноземие, а?
Преди две минути се съмнявах, дали трябва да доработвам следните "клонинги":
--- "Антиземие" (контра на Пълноземие)
--- "Кавхан Вананд" (от Заръката)
--- нещо, което е продължение САМО на Слънце недосегаемо + Антиземие;
при положение, че Заръката и Пълноземие са и двете ВТОРИ книги на Драконче, като как да ги номерирам останалите хрумвания? Освен чрез нещо като блок-схема - няма друг начин. Защото съгласи се, редът на издаване все пак не е СЪЩЕСТВЕН спрямо логиката на ДЕЙСТВИЕТО.
Впрочем, въпрос за наблюдателните - с какво Заръката и Пълноземието са ПРЯКО свързани по смисъл на "причина -- следствие"?
Ако съм го казал на някой лично - да си мълчи! Нека се поизпотят доброволните търсачи, както аз 14 месеца се чудех къде всъщност се намира Долната Земя... а то било толкова простичко!
  
Чувствай се като у дома си... а после те изхвърлят! Хора!
| |
Тема
|
Re: 03.02.2003 г. - ПЪЛНОЗЕМИЕ
[re: Boby_]
|
|
Автор |
Шapkaн (прелитащ) |
Публикувано | 03.02.03 12:53 |
|
и пак -  
П.П. Все повече се изкушавам да реализирам "Антиземие". И се надявам на НИКОЙ свестен да не му се прииска да живее ТАМ!
Чувствай се като у дома си... а после те изхвърлят! Хора!
| |
|
Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | (покажи всички)
|
|
|