Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:48 26.05.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема За клуба, за членството, за утре и за себе синови  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано23.01.03 04:07



В: Какво направи през изминалата година старозагорският клуб "Уибробия"?
О: Организира 3 колоквиума и една Таласъмия, даде награди в конкурси и издаде книги.
В: Какво направи през изминалата година новосъздаденият варненски клуб "Землемория"?
О: Организира два колкоквиума!
В: Какво направи през изминалата година клуб "Иван Ефремов"?
О: Едва успя да събере 50 лв за да купи подарък за Любен Дилов!

Ако след регистрацията на клуба има някакъв проблем, то той няма да е следствие от нея.

10 причини да искам да бъда член на клуб Иван Ефремов:

1. Защото искам
2. Защото мога
3. Защото никой не ме задължава да бъда
4. Защото срещу 4-те лева членски внос на месец, мога да закупувам фантастична литература с 20% отстъпка.
5. Защото искам да направя нещо повече за себе си и за клуба
6. Защото искам да помагам и участвам с каквото мога в клубни събития (семинари, чевермета, колкоквиуми, кополоквиуми, партита, запои, седенки, изложби, похвали, оплювания.... Булгаркон 2003, Еврокон 2004.... )
7. Защото всичко хубаво, което ще се случва на клуба, ще се случва на МЕН
8. Защото искам да инвестирам в себе си
9. Защото знам, че безплатен обяд НЯМА
10. [попълнете полето]

Нали си доволен?
Нали го харесваш?
Нали точно това си желал!

Sometimes you wanna go
Where everybody knows your name
And you'r always glad to came



Истината е, че ако не се направи нещо и то БЪРЗО клубът ще умре. Защото изхвърлянето ни от залата е само въпрос на време, а когато това стане ще бъде късно тепърва да се взимат решения. И аз обичам този клуб, той ме е запознал с толкова много и прекрасни хора. Нека не го караме да се гърчи и изражда. Нека се опитаме да му дадем най-доброто, на което сме способни, а после той ще ни се отплати хилядократно...

The Power is in YOUR hands!!!

Редактирано от Лeйди на 23.01.03 04:24.



Тема И 10-то [re: Лeйди]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано23.01.03 11:31



Браво!!! И ето десетото:
10. Защото могат да се търсят външни финансирания! Донорства, спонсорства и разни други.
Защото никой не дава пари на "аморфна" група от хора. В очите на тези хора групата може и да не е аморфна, но за този, който дава парите тя си е аморфна пар-екселанс. Защото няма правилник, ръководство, отчетност... И този, който е склонен да ги даде няма да е сигурен, че те ще отидат по предназначение - т.е. да изпълят неговите цели. Щото никой не дава пари за хубави очи а си има собствени цели...

П.П.
Преди мене 16 видели! И никакво мнение...
И все пак - редно е дискусията за Клуб "Иван Ефремов" да се води във форума на сайта на клуба.

Колкото хора, толкова мнения!

Редактирано от Mag на 23.01.03 12:06.



Тема Re: За клуба, за членството, за утре и за себе синови [re: Лeйди]  
Автор Jill (на война)
Публикувано23.01.03 11:43



Мда... така е то...
Аз лично бих гласувала за 5 лева членски внос. И вчерашните предложения за 1 ми се видяха не толкова смешни, колкото необмислени и опасни.
Колкото до възражението - "... да видим колко ще струва залата и да делим.." Това ми се струва напълно безотговорно. В такъв случай какво ще правим с форс мажорните обстоятелства? Имаме Еврокон да организираме...

This ain't no technologycal breakdown...
This is the road to hell...


Тема Re: За клуба, за членството, за утре и за себе синови [re: Jill]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано23.01.03 12:52



първо, под мнението на Лейди се подписвам с двете ръце, както и с добавката на Маг.

второ - предлагам номинално членският внос да бъде 3 лв., но предвид че хората имат различни (крайно различни!) положения в смисъл на доходи, нека всеки прецени сам за себе си колко ще може да отделя месечно в диапазона от левче до петарка - някой месец може да е закъсал, но следващия - да е по-добре. Значи - предлагам "гъвкав" членски вност от 1 до 5 лв., но като средно да е 3 кинта. По-малко от левче или хич - не се приема!

трето - предлагам ДВАМА съпредседатели, които да могат да се заместват, ако трябва, но най-добре ще е да си помагат. Надявам се, че гласуването за одобряване на тези двама души ще е повод за клубарите да държат на уважението си към своите избраници и да не ги карат да тропат по масата или да използват мегафони!
(държа да вметна, че снощи беше безобразно! поотделно интелигентни и приятни ми хора изведнъж се превърнаха в ТЪЛПА, лишена от всякакво възпитание!)
забележка към трета точка: предлагам до един месец хората да се самопреценят и предложат своите кандидатури. СЕБЕ СИ, не някой друг.
Може би има смисъл предложението на ЕксПешо кандидатите да маркират нещо като "предизборна програма", но това не е задължително.

четвърто - идеята да се търси ново място е ДОБРА. Струва ми се, че би могло да се договорим например в клуб "2000", там има една заличка - вярно, малка е. Досега 30 години "ЕФремов" не е плащал наем, така че това ще е истинско изпитание.
Вариантът "сбирки в заведение" не е толкова лош, защото и наемът би могъл да е символичен, но пък заведението му е гарантиран оборот, пък адвокат да каже има ли нещо из законите положение, при което въпросното заведение би получило данъчни облаги за подпомагане на културна дейност. Но за да клъвне рибата на тази данъчнооблекчителна стръв, клубят трябва да има РЕГИСТРАЦИЯ. Но ако това с данъците се окаже истина, можем изобщо да не плащаме наем. Изискванията към заведението са основно две според мен:
а) удобно местоположение /около центъра/;
б) подходящ за нашите сбирки интериор - не на сепарета, а с обща маса или възможност да бъдат съединявани масите; от 19:00 до 21:00 приблизително говорим що говорим, после си пускаме музика и си купонясваме, без да се местим нанякъде. След 21 часа сигурно ще е добре да почнат да влизат и други клиенти, а това е и един вид реклама на клуба, привличане на нови членове, "зарибяване" с фантастика... е, това е страничен ефект де.
в) /допълнителни шукаритетки/: ако е заведение - значи има уредба, може би дори телевизор и видео. Това е добре за онагледяване на темите или за гледане на филми - игрални и документални.

Туй то.

Впрочем, дали все пак наистина тази дискусия да не се води в клубния сайт?

Редактирано от Шapkaн на 23.01.03 12:57.



Тема Re: За клуба, за членството, за утре и за себе синови [re: Лeйди]  
Автор Гeнepaлa (пустинник)
Публикувано23.01.03 18:01



През изтеклата година
клуб "Ефремов" не почина.
Покрай разговори здрави
що ли той направи?

Ако отговор съзрете -
бързичко да го дадете!

Гур Съчинител

1. Взе, че издаде една книжка. "Вирт". Освен нея: "В епохата на Унимо" - Александър Карапанчев, , "Кървав ренесанс" - Васил Велчев, "Планетата на призраците" - Светослав Николов. Повече няма да изреждам, за да не се затормозявам мисловно.
2. Атанас П. Славов взе, че издаде няколко "Фентернета" в електронен вариант и на целулозен носител, като разшири кръга на абонатите.
3.Пичове от клуба вземаха та дадоха пари, а други пичове вземаха та издадоха цели два броя на фензина "Тера фантастика". Той пък взема та взе наградата на "Еврокон" за най-добър фензин в Европа, благодарение на други пичове, дето ходиха до Чехия.
4. Взе, та организира панорама на фантастични филми във филмотечното кино "Одеон".
5. Взе, та организира съвместно с Френския културен център и народната библиотека "Кирил и Методий" изложба за Жул Верн. /Ще се открие на 14.02/
6. Взе, та проведе сума ти сбирки, естествено неравностойни по форма и съдържание. Понеже не е хубаво клубните членове да са САМОДОСТАТЪЧНИ /демек сами да си къркат/, канеха се и "външни" хора като Любен Дилов, Светослав Славчев, не смея да кажа Николай Светлев, защото не знам колко "външен" и колко "вътрешен" се чувства, Елена Емануилова, астрономът Валери Голев, фолклористът Коста Рангочев и тъй нататък и нататък все така... Хайде да не изброявам повече, да не се затормозявам.
7. Взе, че оказа помощ /макар и не такава каквато би могъл/ на клуба в Кърджали по организацията на Булгакона.
8.Членове от клуба взеха та преведоха сума ти фантастика от разни чужди езици. Като се сложат преводачите на сайта - ще се види доста любопитна картинка.
9. И последно /но не по важност!/ - взема та направи сайт. Не се съмнявам в бъдещето на сайта, но сега говорим за съвсем близкото минало.
Ще спра до тук, че старческата памет взе да ми изневерява...

Не бойте се, деца, за утрешния ден! Освен колоквиуми и други неща се правят.



Тема Re: За клуба, за членството, за утре и за себе синови [re: Шapkaн]  
Автор mul4an (непознат )
Публикувано23.01.03 21:01



Abe dale4 niamam jelanie da draznia nikogo. Iasno e 4e az sum malcinstvo.
No s pionerskia entusiazum triabva da se vnimava.

Vse o6te nikoi ne otgovaria na vuprosa - koi 6te smeni Generala?

I preobladavat lafove ot roda - "4akaite sega az da vi kaja kakvo hubavo ne6to e tova registraciata" i "vsi4ki drugi sa s registracia, a puk nie da ne sme ne6to sakati, ta niama da sme kato drugite."

I vuob6te - nezavisimo ot miastoto i ot sustava - predstavete si kak vmesto da se obsujdat knigi, se obsujdat 4lenstveni vuprosi, izbori i t.n.
:)



Тема Re: За клуба, за членството, за утре и за себе синови [re: Лeйди]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано23.01.03 22:36



Много добре казано.
Ощо взето такива са ми идеите, но кофти начина ми на изразяване + безпардонното отношение към всички "неподходящомислещи" ми пречат да ги предам на мнозинството в "Ефремов". +Както и да е, дано постигнем нещо.

TANSTAAFL


Тема Re: За клуба, за членството, за утре и за себе синови [re: mul4an]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано24.01.03 09:21



хмък, уж не щеш да дразниш никой, пък го правиш. Изобщо четеш ли доводите ЗА регистрация? Наясно ли си, че кажи-речи никой не е пионерски ентусиазиран от това, но го приема за необходимо зло? Че зада обсъждаме книги, трябва да сме сигурни, че няма да ни изхвърлят като шляеща се група граждани? И на мен не ми харесват идиотските формалности, които този свят боготвори, но засега съм тук и донякъде трябва да се съобразявам с правилата на играта, която също не намирам за кристално чиста?
Иначе принципно бих се съгласил с теб - анархия мать порядка! Обаче за да не е куха и по-скоро цинична тази фраза, е необходимо анархистите да са на ниво, далеч по-високо от онова, което бе демонстрирано от клубарите онзи ден.
Май не си даваш сметка, че клубът няма да пострада нито от регистрацията, нито от членския внос, но без тях има опасност да загине - просто защото досега е расъл в саксията на безплатното помещение. Околната среда обаче се промени и се НАЛАГа еволюция ли, мутация ли, но начин не само да се оцелее, но и да има мегдан за развитие.
Намирам изказванията ти за обикновено критикарство, но не намирам в тях и грам конструктивизъм - само лозунги "Долу комунизма, долу капитализма, ура!"

А щом толкова те интересува - при това веднага - кой ще смени Генерала, заповядай - АЗ ще го сменя. Ама тогава жални ви сестрици, защото змейовете не разбираме от демокрация!

Чувствай се като у дома си... а после те изхвърлят! Хора!


Тема Re: За клуба, за членството, за утре и за себе синови [re: Лeйди]  
Автор akonitin (Homo sacer)
Публикувано24.01.03 14:21



"5. Защото искам да направя нещо повече за себе си и за клуба
6. Защото искам да помагам и участвам с каквото мога в клубни събития (семинари, чевермета, колкоквиуми, кополоквиуми, партита, запои, седенки, изложби, похвали, оплювания.... Булгаркон 2003, Еврокон 2004.... )"

Е, да, тези неща могат да бъдат постигнати с месечна вноска от 5 лева, или поне да останем с усещането, че сме направили нещо.

Всяка прилика с действителни лица и събития е умишлена и целенасочена


Тема Re: За клуба, за членството, за утре и за себе синови [re: mul4an]  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано24.01.03 16:18



Има хора, които се чудят как нещата стават
Има хора, които знаят как нещата стават
Има хора, които карат нещата да стават

Последната група мъчли най много, а върши най много работа
А на твоето държание му се вика провокация - дайте да се разводним в думи
Така или инъче ще има регистриран клуб Ефремов
Който иска участва, който не иска не
Другото го е казал бащицата Махно - за анархията и тнтн

Българската литература


Е-журнал за нова българска литература


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.