Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:58 01.07.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Кацането на Луната - менте? ;)нови  
Автор Alvin (оранге)
Публикувано07.01.03 11:07



Аз и преди съм си знаел, че разните вестници правят какви ли не класации, за да си вдигнат тиража. Най-богат човек в северните щати, най-красива жена за тийнейджърите под 15 години, най-купувана кукла преди Коледа и т.н. най-бла-бла.
И така, видях и класация Топ5 за най-машабни заговори. Един от тях е: НЯМА КАЦАНЕ НА ЛУНАТА! А такааа.

Някой си Бил Гейзинг (който до 1963-а година библиотекар в компанията, разработвала част от апаратурата за кацане на Луната по проекта "Аполо") заявява, че никой никога не е кацал на Луната и това е заговор (тип мащабен) и т.н.
Ето ги и доводите:
1 - Луната е покрита със сух прах. Защо тогава Армстронг оставя ясни следи? (аз това не го разбирам... трябва ли да е кал, за да има следи!?)
2 - На кадрите не се вижда нито една звезда, защо? От НАСА казват, че тогава технологиите са били по-назаднали от днешните. Та затова. Звучи Ок.
3 - В космоса няма вятър. Защо тогава по дяволите се вее американския флаг? Все едно имало бриз или нещо подобно... Тука не знам какво да си мисля. Не знам колко вятър трябва да има на луната и защо се развява знамето. Вие кажете.

Теорията е, че всичко е заснето в студио. Единственото доказателство (поне за мен) е това, че се вее флага. Братята американци няма да пропуснат да развеят знамето, пък ако ще и снимките да са от студио, а не от луната.
Ей такива неща пишат в пресата, да. Ама сигурно са вдигнали тиража.

П.П.> Аз изплагиатствах всичко това от един Бг всекидневник, де

"Геврек, геврек", викаха децата, без да знаят, че питката е смъртно ранена


Тема Re: Кацането на Лунатанови [re: Alvin]  
Автор Firefox (Immortal)
Публикувано07.01.03 12:39



С жестоките грайфери и въобще габарити на онея астронавтски "найкове" (щото само СССР-ейци са космонавти), преди някоя годинка Армстронг щеше да остави дълбока следа в съзнанието на всички присъстващи на някой електронен купон, камо ли на неква си жалка лунна повърхност.
Виж за звездите нищо не мога да кажа, но си мисля, че с развятото знаме напразно се спекулира. При това грешката е чисто лексикална - сбъркан глагол. Понеже е знаме, всички движения, които може да извършва тоя предмет е да се вее. А то, може просто да се тресе след като е забито в повърхността, пък нищожната гравитация да му придава по-грациозен и плавен вид, ерго - вее се гордо, та чак плющи! (Тва се получи малко като разговора на двамата равини: "И като се замислиш, че от един грешен превод на "момиче" като "девойка" е тръгнало всичко...")

Всъщност, незнам откъде точно ми се е набило в главата, но бях останала с впечатлението, че по някое време руснаците са били доста по-напред в космическата надпревара по отношение на техниката, докато виж в киното и спец ефектите, американците никой не може да ги бие. : ) А и след като наскоро прочетох "Омон Ра" (на Пелевин) съм склонна да повярвам, че хората са способни на какви ли не нелепици в името на "Целта!" и "Срещу Врага!". (Вече гледам по съвсем друг начин на израза "Изтребител в цинкова кофа.")

Но нещо друго ми се струва по-важно. ОК, не са кацали на луната американците. Всъщност съвсем спокойно можем да си кажем, че ВЪОБЩЕ не е кацал човек там. Може и на Марс нищо да не е ходило. Какво ако и руснаците навреме са се усетили и са решили, че със спецефекти е и по-евтино и по-изгодно за тях, а парите са отишли за например въоръжаване? Какво ако въобще човек не е извеждал нещо в космоса?! (с изключение на китайците и тяхната ракета от миналата година ли беше. Китай - 1 космическа сила! Mwhahaha!) Сдух! : (

Имам чувството, че донякъде на човечеството му е нужно да вярва в космическите си успехи. Та дори и да са малко попресилени, дори и да му викат "Хоп!" преди да е скочило - стига след това скок наистина да последва, лошо няма. Иначе е не само тъжно, ами и някак страшно...

"A wizard should know better." - Treebeard


Тема Тая тема вече я дъвкахменови [re: Alvin]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано07.01.03 13:04



И Иванушка спомена, че руснаците са потрошили милиони долари за да докажат, че американците не са кацали на Луната ама не са успели - да докажат това, де.

Колкото хора, толкова мнения!

Редактирано от Mag на 07.01.03 13:52.



Тема Академик Корольов...нови [re: Firefox]  
Автор Mag (Дърто момче :)))
Публикувано07.01.03 13:14



Руската космическа програма се срина след смъртта му. Щото американците (и изобщо западняците) разчитат на КОЛЕКТИВА а ние, на изток от "бозоразделната" линия - на личността.
Та тъй, на 12-ти този месец се навършват 96 години от рождението му а на 14-ти - 37 години от смъртта му:



Колкото хора, толкова мнения!

Тема Re: Кацането на Луната - менте? ;)нови [re: Alvin]  
Автор ivz (любопитен)
Публикувано07.01.03 13:43



Без мнение по въпроса (искам да кажа без мнение, което да налагам тук), само три коментара на трите ти въпроса:

1) В сух прах не остават следи заради по-ниската адхезия на частиците (така както няма да оставиш ясна следа, ако стъпиш в купчина захар, да речем)

2) За звездите е ясно - наистина въпрос на (видео)технология (може би)

3) За флага: този въпрос е повдиган многократно, но не знам защо съмняващите се забравят да уточнят, че никой не е виждал флага в процес на развяване. Няма такова нещо флагът да "плющи" под вятъра. Има прозаично обяснение и то е, че флагът има тънка горна рейка. Ако няма, то под действието на гравитацията (макар и 6 пъти по-слаба от земната, там такава има) флагът просто щеше увисне покрай дръжката, което няма да е никак ефектно и патриотично. Затова е и горната рейка. Само че при опъването встрани от вертикалната дръжка и надолу под рейката не са се престарали, така че са останали гънки (набръчквания) като от леко развяване. Това е...
(както се вижда, моите уточнения са в полза и на двете тези, значи съм бил безпристрастен).

T-shirt slogan:
To err is human, to really foul things up requires a computer


Тема Re: Кацането на Луната - менте? ;)нови [re: Alvin]  
Автор Bиpakoчa (мършляк)
Публикувано07.01.03 14:47



Ох стига с тая тема. Вие не разбрахте ли досега че ВСЪЩНОСТ ЛУНАТА НЕ СЪЩЕСТВУВА!



Тема Ей сега ми хрумнанови [re: Alvin]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано07.01.03 15:40



.. друг вариант!
На филма, заснет при кацането на Луната, американското знаме виси като нестанал @#$, което предизвиква див пристъп на яростен патриотизъм и недоволство от факта - Ма как може така! Американско знаме е тва, не е нестанал @#$!!!
И се хваща екипа, патриотично нахъсан и върху увисналото знаме монтира развято.. и така го пускат на народа, да се радва

Бъдете милостиви - пускайте на мъжете!


Тема Re: Кацането на Луната - менте? ;)нови [re: ivz]  
Автор Пивo (naive)
Публикувано07.01.03 15:47



Я вземи една запрашена повърхност у дома си и я пипни с пръст. Остават ли следи ?

Като ходиш по пясъка на морето оставяш ли следи ?

Ad astra per aspera


Тема Re: Кацането на Луната - менте? ;)нови [re: Bиpakoчa]  
Автор Пивo (naive)
Публикувано07.01.03 16:03



Естествено, нали не може да мисли...

Ad astra per aspera


Тема Reнови [re: Bиpakoчa]  
Автор lkew ( Елф)
Публикувано07.01.03 20:24



е как ще зацепят, като и те не съществуват?

Сънуват ли зомбитата овчи черепи?



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.