Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:56 17.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Фентъзи на абсурданови  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано27.12.02 16:38



Фентъзи на абсурда

Богдан РУСЕВ

Ако Тери Пратчет говори на 14-годишния хлапак във всеки от нас, то към днешна дата Робърт Ранкин буквално говори на хора, чието ЕГН започва с 88. Всички елементи от „фентъзито на абсурда“, което автори като Пратчет, Нийл Гаймън и великият Дъглас Адамс доведоха до космически висоти, са налице: десетки остроумни бележки под линия, невъздържана любов към английската провинция, огромен брой двуизмерни епизодични герои и множество тайнствено-кичозни попкултурни референции. Но в сравнение с тези титани на съвременния хумор „Най-прекрасният човек на света“ (ИК „Квазар“, съвестен и свеж превод на Джулиана Дукова) е като малко пуделче, което се опитва да захапе за топките някой голям, лош тигров дог. В повечето случаи Ранкин не успява да надскочи нивото на чатърските шегички, които получавате на служебната си електронна поща от недобросъвестни колеги, а към края на книгата абсурдният монтаж на отделните повествователни линии буквално взема свидни жертви сред някои от по-симпатичните герои. Но тъй като обещах на една млада жена през декември да бъда по-позитивен, отварям на страница 237 и честно си признавам, че еротичната сцена с Телма, Луиз и двамата военни в джипката наистина е най-смешното нещо, което съм чел този месец.
„Да - заговори Клайв от другата страна на храста. - Аз наистина си падам по такива работи, като изключим urolagnia-та. Харесват ми anililagnia-та, cataglottism-ът, всички форми на deuparenia-та, cypripareunia-та...
- А emeronaria-та? - попита Телма.
- Да, но само когато съм самичък.“
Човек се учи, докато е жив.

Из КапитЕл

Абе Адаш, поръчвай си по свестни отзиви

Българската литература


Е-журнал за нова българска литература

Тема Re: Фентъзи на абсурданови [re: Ивaнyшka]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано27.12.02 18:07



Малко е поорязан въпросния цитат.
За съжаление не мога да оспоря казаното от автора, макар да имам някои лични предубеждения към стила на изказването.

Ендър вместо да си поръчва по-добри рецензии, да гледа какво издава.

TANSTAAFL


Тема off-ченови [re: Ивaнyшka]  
Автор cянkи (баничар)
Публикувано27.12.02 18:49



Абе, адаш, не смяташ ли, че е крайно време в клуба да си поговорим на тема "Мястото на Ивановците в клуб "Иван Ефремов""? В крайна сметка ние представляваме близо една трета от твърдия членски състав

I'm the night, I'm the night, I'm the dark in the light


Тема Иде ИВанов ден адашнови [re: cянkи]  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано27.12.02 19:00



така че.. време е да сменим клавиатурите с бутилки:))))

Българската литература


Е-журнал за нова българска литература

Тема Щом иде ИВанов ден, аз да се натегна [re: Ивaнyшka]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано28.12.02 08:42



Ами според моето стаистическо проучване Ивановците сте най-многобройната и най-качествената етническа група и водите с поне 2 обиколки на следващата - тази на Сашковците.

TANSTAAFL



Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.