Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:23 20.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Уил Смит в "Аз, роботът" - баси му подигравкатанови  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано06.12.02 10:58



"20th Century Fox подписа договор с Уил Смит за снимките на научно-фантастичния филм "Аз, роботът", екранизация на излезлия през 40-те години на миналия век сборник с разкази на Айзък Азимов. Това съобщти top.bg.

Този сборник сложи основите на кинофилмите за роботи като "Терминатор" и "Изкуствен интелект". Снимките по филма със Смит ще започнат през април. Режисьор ще бъде Алекс Прояс. В сборника "Аз, роботът" влизат 9 кратки разказа, написани от Азимов за различни списания в началото на 40-те години.

Авторът е обединил историите тематично, провъзгласявайки три закона за роботехниката. Първият от тях е, че роботът не може да рани човек или да му нанесе каквато и да е друга вреда с бездействието си; вторият - роботът трябва да изпълнява само зададените му от човека команди (изключение правят само тези, които противоречат на първия закон); третият закон казва, че роботът трябва да защитава себе си, само когато това не влиза в противоречие с първия и втория закон.

Филмът ще бъде футуристичен трилър, в който детектив разследва престъпление, което вероятно е извършил робот, въпреки малката вероятност, произтичаща от трите закона. "


Е всичко съм си представял в тези разкази, включително и Сюзън Келвин с очи от течен хелий, ама църно негро не...
Май ще гледаме Денят на независимостта 2:(

Българската литература


Е-журнал за нова българска литература

Тема Re:нови [re: Ивaнyшka]  
Автор else (cold hearted)
Публикувано06.12.02 11:12



Редактирано от fccf на 10.12.02 14:51.



Тема Уил Смит - Елайджа Бейли!?!?!?нови [re: else]  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано06.12.02 12:02



е това вече ТВЪРДО няма да го понеса

Българската литература


Е-журнал за нова българска литература

Тема Някой да е гледал "АЛИ"?!нови [re: Ивaнyшka]  
Автор Яceн *;o) (луд за черпене)
Публикувано06.12.02 15:31



Аз лчино го пропуснях но от доверен източник знам че УС се е преставил доста добре в тази _драматична_ роля...

Ясен *<;о)

Never mistake motion with action. A. Einstein


Тема Re: Уил Смит - Елайджа Бейли!?!?!?нови [re: Ивaнyшka]  
Автор Пивo (speed freak)
Публикувано06.12.02 16:03



Щооооо ?
Няма лошо - трябва си малце АА.

Ad astra per aspera


Тема Re: Уил Смитнови [re: else]  
Автор Firefox (невралгер)
Публикувано06.12.02 16:20



Гледай "Али" примерно.

"Човек може да влезе в ада яхнал собствения си език" - Пророк Ишкибъл


Тема Иванyшkа - позор!нови [re: Ивaнyшka]  
Автор Spooky (Dreamur!)
Публикувано06.12.02 20:46



Винаги съм си мислел, че фантастиката (и в частност Азимов с всичките му разкази) внушава толерантност и уважение към онези, които са различни (било то черни, жълти или роботи) - но виждам, че за мнозина това не е така.

Иванушка ти си олигофрен...

просто искам да видя как "олигофрен" ще бъде модерирано, а "църно негро" - не!

винаги съм се чудел, кой аджаба и защо би накарал Андрю (от Двестагодишния Човек) да се саморазглоби на парчета... сега вече имам някаква бегла идея...

Дерзайте към светли бъднини.

---------------------------------------------------------------------------

Шизофренията не е раздвоение на личността!


Тема Re: Иванyшkа - позор!нови [re: Spooky]  
Автор Kopo (тъп, но упорит)
Публикувано06.12.02 22:52



Не си прав, Мирославе.
Вадиш грешна преценка от един зле формулиран постинг.

TANSTAAFL


Тема Re: Иванyшkа - позор!нови [re: Spooky]  
Автор Лeйди (defender)
Публикувано06.12.02 23:17



Задълбаваш кофти.
Според мен проблемът не е в това, че ще сложат неевропеиден тип, а в това, че по книгата такъв не би трябвало да има там...

Приносителят на настоящето е иэвършил всичко по моя заповед и за благото на държавата


Тема Re: Иванyшkа - позор! [re: Лeйди]  
Автор Spooky (Dreamur!)
Публикувано07.12.02 03:26



... съгласен! То ще е като продукцията на HBO с негър в ролята на Орфей, но не е това въпроса - определено са подразних от начина, по който е написано мнението... подразних се много, защото подобно отношение винаги ще ме дразни... не съм казвал че Уил Смит е походящ, макар да не смятам че комедийната му насоченост би попречила (нито пък цвета на кожата).

Просто ми стана неприятно, че в този клуб се поства мнение в стил "Клуб Цигани-Роми" (там пък какъв е ужас!) и че никой не намира нищо нередно в това...

Бях сигурен, че за всички думата "олигофрен" ще е шокиращо неприятна, докато "църно негро" ще е невзрачно допустима.

Е това ми беше идеята (не да обиждам когото и да било). И се оказа, че съм прав... по особен начин... май...

--------------------------------------------------------------

Шизофренията не е раздвоение на личността!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.