Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:33 26.06.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема Елена Павлова - дамата на българската фантастиканови  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано26.11.02 07:49



Снощи Афала постна няколко нови (поне за мен) разказа в Буквите.
Както каза един зивестен "постоянно отговарящ" не съм аз човекът, който може да оценява Афала.
Когато един работи в километри, а друг в парсеци.
Вих и от мъка, че такива таланти(впрочем кога в БГ сме правили нещо за талантите си) вместо да пишат спокойно красоти пишат Конани или данъчни декларации....
Мотаят ми се няколко идеи в главата по въпроса, но по добре дела, а не думи
Имаме кой да приказва с часове.
А ако не можете друго да помогнете - поне я


За добрия автро понякога и това стига.

Българската литература
Е-журнал за нова българска литература

Тема Re: Елена Павлова - дамата на българската фантастиканови [re: Ивaнyшka]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано26.11.02 16:25



Да ама в съседната тема Афала сама каза че не иска да е при дамите!
Може пък жената да иска да е при Конаните или в раздел Данъчни декларации (И ТАКАВА ФАНТАСТИКА ИМААААААААы не си мислете че няма...)



Тема тука под наснови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано26.11.02 16:49



Ара аудио видео също твърдят че правят музика....

Българската литература


Е-журнал за нова българска литература

Тема Елена Павлова - данъчният декларатор?!нови [re: Poбин oт Лokcли]  
Автор Afala (Знахаря)
Публикувано26.11.02 23:33



Първо, в горната тема исках да кажа, че деленето на мъже и жени във фантастиката е пълен идиотизъм. Да, в по-голямата си част жените пишат малко по-различно от мъжете, но това не означава, че трябва да делим и пишещите полове на всичкото отгоре!
Второ, може да се отнасям с повече или по-малко презрение към дивотиите, които съм писала, а именно: "Батман и Робин", "Батман срещу Джокер", "Терминатор" (книги-игри) и сегашното творение на Ерик Харпър "Конан и забравените богове" (ако не съм сбъркала заглавието), но никога не съм казвала, че не е ЗАБАВНО. Да, и това е фантастика. Откровено и сладко съм се забавлявала в писането и на четирите неща. Е-е, както посоченият в една съвсем друга тема Илиан казва, сега хич не му било весело с мен (бачкам от сутрин до вечер и имал чувството, че пръстите ми ще се откачат), обаче кога пак съм щяла да пиша "Конан"? Много било забавно как седя пред компютъра и сама се хиля на себе си...
Виж, за данъчните декларации не знам. Такива работи не пиша. Казала съм - и ще го провъзглася още веднъж - че на държава, която иска да ми вземе повече от 50% от изкараните пари, няма да дам и стотинка. Вече шеста година го правя и смятам да продължа в същия дух.

... Господарката въплъщава мечтите на човечеството... тя самата е сила за мрака.


Тема Re: тука под наснови [re: Ивaнyшka]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано26.11.02 23:36



Каква ли е връзкатаааааааа? Има ли яаааааааа?



Тема Re: Елена Павлова - данъчният декларатор?!нови [re: Afala]  
Автор Ивaнyшka (3-ти царски син)
Публикувано27.11.02 09:20



"От десет съм в счетоводната къща оттатък станцията на совалките… то не е къща даже; счетоводителката и аз – на черно – да си прилагам уменията по базово 3D програмиране, за да й оправям базите с данни; цял ден кръжа във вихъра на многоцветни числа, които за мен нищо не значат, и правя прости формули, и подреждам нещата така, че доходът на Стената да излиза един за пред любимия ни кмет и съвсем различен за истинските стенаджии. Не бих го нарекъл работа – пълна глупост е, сортирам числа на част от процента от потенциала си и скучая безумно. Докато дирижирам вихъра, си мисля за пари – и може би за рейд в Транснет, чрез който да ги смъкна от някой балък, но няма да го направя… мърляч съм си, и ми липсва инструментариум, и това не става без подкрепата на яка промишленачка. Рейдърите го имат; аз не.
И привечер, с бира на обичайната ми маса в кафето продължавам да витая лениво. И сутринта е съвършено същата. Очаквам нещо да се случи. Историята на моя живот.


Повече

, но не е автобиография все пак, нищо че прилича (не ме е ударила още слашката)

Българската литература
Е-журнал за нова българска литература

Редактирано от Ивaнyшka на 27.11.02 09:31.



Тема Re: Елена Павлова - данъчният декларатор?!нови [re: Ивaнyшka]  
Автор Zemedelec (#)
Публикувано27.11.02 12:37



да си прилагам уменията по базово 3D програмиране, за да й оправям базите с данни
рулез!

The ones who live by the sword get shot by the ones who don't.


Тема Re: Елена Павлова - данъчният декларатор?!нови [re: Ивaнyшka]  
Автор valio_98 ()
Публикувано27.11.02 13:04



Hubavo e. No az nali s&m si mnitelen :-) reshih, che tova e vtora glava ot roman. P&rvata e samo dejstvie - neshto nak-posle se e sluchilo na geroja, - a vtorata e retrospekcija, kojato razkazva za minaloto mu. Posle dejstvieto prod&lzhava dokato toj naj-setne ne si reshi problema, s kojto se e sbl&skal v nachaloto.

Afala, vjarno li e?

42


Тема Ами-и...нови [re: valio_98]  
Автор Afala (Знахаря)
Публикувано27.11.02 13:56



Че знам ли?
Пишат се разни там парчета, после започват да се слепват...
Засега не е част от нищо. Но кой знае, кой знае...
И стига сте ми вадили откъси от контекста, ей!

... Господарката въплъщава мечтите на човечеството... тя самата е сила за мрака.


Тема Re: Елена Павлова - данъчният декларатор?!нови [re: Afala]  
Автор Poбин oт Лokcли (hell arise)
Публикувано27.11.02 14:10



Чакай сега , това защо ми го обясняваш? Аз да не съм против? Или пък да нося отговорност за разделението по полов принцип във Вирт?
Само казах че всеки има право да се самоопределя и да се лепят такива етикети е най малкото тъпо, но това второто вече е от под-текста, не е задължително като презумпция




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.