Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:25 04.07.24 
Фен клубове
   >> Фантастика
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Re: Страничканови [re: me4o_puh]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано28.11.02 19:36



ъхъ [сърцераздирателен въздъх]

Чувствай се като у дома си... а после те изхвърлят! Хора!


Тема Re: Страничканови [re: Шapkaн]  
Автор me4o_puh (вечно търсещ)
Публикувано28.11.02 21:09



Ето какво ми казва страничката: "This webpage is not here yet. "



Тема Re:нови [re: me4o_puh]  
Автор lkew (Нощен елф)
Публикувано29.11.02 00:39



Винаги готов да бръкне с пръст в прясната рана!



Хъм, не че аз имам нещо против такава страничка да се ПОЯВИ. Ала си знам, че правят хората щото могат... и не бива повече да очакваме.

Дълбина- дълбина, не съм твой, пусни ме, Дълбина...


Тема Re: Страничканови [re: me4o_puh]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано29.11.02 09:20



ъхъ [още по-сърцераздирателен въздъх]

Чувствай се като у дома си... а после те изхвърлят! Хора!


Тема Пет думи от Ендърнови [re: Alvin]  
Автор Eндъp (говорител)
Публикувано30.11.02 13:07



Всъщност няма да се пет.
По-звестните автори май нямат нужда от представяне. Предговорче в книга на Харисън или Бръдбъри, Хайнлайн или Азимов? Не. Но предговор или "задговор" ще има в "Лешояди" на Дан Симънс, в Таласъмския сборник, в "Пълноземие", дори в "Достатъчно време за любов" на Хайнлайн - последното продиктувано от "библиографски" причини, защото "Пан", "Лира Принт" и "Бард" издадоха някои романи, които са свързани хронологично с други преди тях, които пък не са издавани. Та така.
Писането на "Няколко думи за автора и неговото творчество" нито тежи, нито оскъпява продукцията. Всичко е въпрос на нужда и навици. ДО момента съжалявам за липса на предговори в четири книги - "Един от нас", "Последният договор", "Седмият син" и "Сърцето на скиталеца отвъд". За последните две е поправимо - в следващите части. За "Последният договор" май също е поправимо, защото Искрен е обещал продължение. А за Майкъл Маршал Смит - дай Боже в следващата му книга.

Обещавам да си взема бележка. Наистина сериозно. Ще се опитам да не забравям за "няколкото думи" и където е подходящо да се включват.

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го постигнеш...


Тема Сайта...нови [re: me4o_puh]  
Автор Eндъp (говорител)
Публикувано30.11.02 13:13



Сайтът е "в процес на изграждане". Имам уверението на хората, че за Панаира или най-късно до Нова година ще функционира. Поне в частта си за книгите. Ще съдържа много инфо за излезните книги, за бъдещи проекти и за авторите с линкове към личните им страници (ако има такива) или към самия сайт, но с по-подробна информация. А, да - също и към сайта на българския фендъм - bgcon.org, който съществува като домейн, но и той още не бачка.
Изчерпателен ли бях? Потрайте още малко, моля!

Едно е да искаш, друго е да можеш, трето и четвърто е да го постигнеш...


Тема Re: Пет думи от Ендърнови [re: Eндъp]  
Автор valio_98 ()
Публикувано01.12.02 03:50



Vs&shtnost dori pri po-izvestnite avtori mozhe da se slozhi neshto interesno - napriemr az mnogo se izkefih kato namerih v edin tom na Pol Andersen hronologina na vselenata na Domink Flandri, i kompanija. Podobno neshto - ako ne hronologija, to pone spis&k na zaglavijata ot poredicata za imperijata , robotite, fondacijata, etc. Te sa maj 17 knigi i chestno si priznavam, che nemoga da iredja dori polovinata.
"P&lnozemie" p&k napravo plache (ta se k&sa) za hronologija na alternativnija svjat. Informacijata se s&d&rzha v knigata (napr. v scenata s cheteneto na kaleddara), no e razhv&rljana. V alternativnata istorija podobni hronologii sa chesto sreshtano javlenie. Napriemer v trilogijata na Stirling (veche chetirilogija) za Draka, otzad ima pone 20 str s hronologija, voenna, politicheska i pr. informacija za sveta. Na momenti mi se struva, che tova e po-interesno ot romana (koeto govori zle za knigata).

42


Тема Re: "Няколко думи за автора"нови [re: Alvin]  
Автор isai (непознат )
Публикувано01.12.02 09:24



Мисля, че има по-добър вариант от "Народна култура" - "Аргус". Отпред представят книгата, а в края има интервю с автора. Мисля, че така би трябвало да се прави - особено с младите автори. Пък и с интервю на който и да е утвърден - наш или чужд.



Тема Re: "Няколко думи за автора"нови [re: isai]  
Автор Шapkaн (прелитащ)
Публикувано02.12.02 11:30



идеята е чудесна - ама е реализирана от Аргус (т.е. вече не оригинална);
пък и какво ще направиш с онези, които пишат под псевдоним? Трябва и "псевдонимична снимка"

Чувствай се като у дома си... а после те изхвърлят! Хора!



Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.